EPF
Nasze własne produkcje
By beeerman
#117180
Witam,

Postanowiłem stworzyć sticka na podstawie moda Bulba Stick. Do konstrukcji użyłem zamykanego koszyka na 2 baterie AA z włącznikiem on/off z allegro (5zł), ogniwa Ultrafire 14500 protected (16zł allegro), przełącznika stykowego ze sklepu elektronicznego (1,5zł), gwintu i diody z oryginalnej baterii Milda M401 (powiedzmy że 30zł). Do tego lutownica, przezroczysta poxilina, dwa popołudnia zabawy i przecięty palec;)

Ponieważ chciałem wykorzystać oryginalną ładowarkę od Milda, zależało mi na dodaniu przełącznika, który na stałe połączy gwint baterii z akumulatorem. Idealnie nadał się do tego switch zamontowany oryginalnie w pojemniku. To jednocześnie wymusiło dodanie diody, która wskazuje na pojawienie się napięcia na gwincie baterii. Chodzi o to, żeby przez przypadek po odłączeniu sticka od ładowarki nie podłączyć go do atomizera i nie spalić go.

W praktyce wyglądało to tak:
1. Wiertłem 8mm wywierciłem otwór na gwint baterii.
2. Wiertłem 6,5mm wywierciłem otwór na przełącznik do palenia.
3. Wywaliłem dłuższą blaszkę po stronie koszyczka przeciwnej do switcha on/off i wkleiłem tam krótszą blaszkę (ma się stykać z + aku)
4. Przyciąłem sprężynę dotykającą ujemnego bieguna aku, żeby się zmieścił.
5. Polutowałem wszystko jak na załączonym schemacie .
6. Diodę od Milda wkleiłem na przezroczystej poxilinie, wykorzystując do tego mały otwór, którym wcześniej wychodziły przewody +/- z koszyczka.
7. Gwint baterii też przykleiłem od środka poxiliną.
8. Przyciąłem brzegi ładowarki wokół złącza ostrym nożem, żeby można było wkręcić w nią sticka.

Efekt taki jak zamierzony - dobrze dymi za każdym razem. Poza tym można awaryjnie wykorzystać oryginalne ogniwo z baterii Milda, ma akurat długość baterii AA.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
By xtomaszx
#117201
ale bajer:),masz v3 swojej konstrukcji i można popalać ze swojego małego dzieła.Szczerze to ci powiem że twój czerwony przycisk jest the best:D i na zdjęciach naprawdę to zgrabnie wygląda,a połączenie klejone na gwincie jest stabilne?
Awatar użytkownika
By tatadoor
#117806
No bajer sprawa!! bardzo mi sie podoba tym bardziej ze moje batki od m401 juz zchodzą i bede musial o czyms takim pomyslec;)

Moje gratki za pomysl i estetyke wykonania.

Powiedz mi tylko jedna zecz miejsce gdzie nakrecasz atom jest przyklejone, jak wiadomo atomki strasznie sie grzeja w 401 jak reaguje na to klej?? nie staje suie elastyczny, nie pachnie podejrzanie zwlaszcza jak czasem sie przeciagnie bo jak widze nie masz elektroniki z odcieciem.
Awatar użytkownika
By Dziadzio_Julki
#118009
Witam,
dla mnie bomba, jak mi szalg trafi baterie na 100% zastosuję ten wynalazek. Ostatecznie koszt materiałów wynosi ok. 50 zł., a ile satysfakcji. Gratulacje!!!
By beeerman
#118326
@tatadoor: temperatura nie jest problemem - chodzi raczej o to, żeby użyć elastycznego kleju, który nie pęknie przy przykręcaniu ładowarki albo poruszeniu atomizerem.
Awatar użytkownika
By ax1
#118352
Takiego sticka można dopasować do wybranych dowolnych atomizerów. Są przejściówki do wielu atomizerów za 12 zł. Interesuje nas tylko gwint na wyjściu sticka do, którego dokręcamy atomizery. Do ładowania zastosowanej baterii tu Ultrafire 14500 protected kupiłbym oddzielną ładowarkę. W ładowarce ładujemy baterie, wkładamy do sticka i dokręcamy atomizer.
By martom65
#133880
Właśnie zrobiłem sobie takiego moda pod m201 i muszę przyznać że działa rewelacyjnie. Nawet mam taki sam bajerancki czerwony guziczek :D . Z braku diody od baterii wsadziłem diodę od latarki i zrobiło mi się 2 w 1, w związku z tym mam pytanie do autora wątku: czy i Ciebie oryginalna ładowarka wykrywa koniec ładowania? Bo u mnie ta dioda latarkowa tak obciąża ładowarkę że cały czas pali się czerwona diodka od ładowania natomiast gdy odłączę tą latarkową po jakimś czasie (3-4h) zapala się zielona.
By janni
#133894
Ładowarki do e-p sygnalizują koniec ładowania gdy prąd ładowania spadnie poniżej ustalonego progu - zwykle 30-40mA. Poza tym ładowarki nie dysponują dużym prądem ładowania, więc szkoda go na świecenie latarki (wydłużone ładowanie). Lepiej kup zwykłą diodę LED (jeszcze lepiej, diodę 2mA - są takie) i podłącz z rezystorem w szereg. Albo zainstaluj jakiś wyłącznik do latarkowego LEDa na czas ładowania.
By martom65
#133932
Poza tym ładowarki nie dysponują dużym prądem ładowania, więc szkoda go na świecenie latarki (wydłużone ładowanie).

Na mojej ładowarce jest napisane 500mA więc dioda jej za bardzo nie obciąża, niedogodność polega na tym że nie wiem kiedy się bateria naładuje.
podłącz z rezystorem w szereg

I to jest właśnie to. Wlutowałem rezystor 150om odebrało to trochę blasku mojej latarce ale automatyka ładowarki działa ok. Dzięki
By palacz 40+
#133952
Mam pytanie laika - czy 800 mAh to nie za dużo dla atomizera 801 :?: Padł mi ostatecznie Stick v2 a przy okazji rozwalił akumulatorki - nie dają żadnego sygnału, nie ładują się a mam w domu akumulatorki 800 mAh i lutownicę oraz pudełko sticka - diody nie dają żadnego sygnału i wnoszę, że lutując kabelki (to słaba strona Sticka Janty...) i doprowadziłem do zwarcia oraz zapewne uszkodzenia obwodów na płytce.
By user
#133958
800mAh to pojemność baterii. Żadna pojemność nie będzie przeszkodą dla atomka 801 :)
Im większa, tym lepsza :)
Ewentualnie gabaryty baterii mogą nie pasować do Sticka.
By martom65
#133966
zależy jeszcze jakie to akumulatorki bo jak NI-MH 1,2V to się nie nadają do sticka musiałbyś łączyć 3 w szereg a i tak efekt byłby mizerny. Do pudełka po v2 akumulatorek 10440 i jakiś porządny włącznik bo ten który jest się nie nadaje służy tylko do sterowania elektroniką.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#134003
palacz 40+ pisze:Mam pytanie laika - czy 800 mAh to nie za dużo dla atomizera 801 :?: Padł mi ostatecznie Stick v2 a przy okazji rozwalił akumulatorki - nie dają żadnego sygnału, nie ładują się a mam w domu akumulatorki 800 mAh i lutownicę oraz pudełko sticka - diody nie dają żadnego sygnału i wnoszę, że lutując kabelki (to słaba strona Sticka Janty...) i doprowadziłem do zwarcia oraz zapewne uszkodzenia obwodów na płytce.

Tak jak reed napisał- 800mAh to pojemność aku, czyli im więcej tym dłużej będzie Ci akumulatorek wytrzymywał. Atomizer potrzebuje napięcia 3,6-3,7V. Najlepsze są do naszych celów akumulatorki protected czyli z zabezpieczeniami przepięciowymi. Do zwykłego aku 3,7 V musiałbyś przylutować zabezpieczenie na przykład coś takiego jak na tej stronce http://www.dealextreme.com/products.dx/category.400. Ale lepiej po prostu kupić gotowe aku protected typu 10440 lub 18650<to już bardziej do typu Indu>
By palacz 40+
#134617
Dzięki za wsparcie myślą techniczną - po świętach udam się po zakupy elektroniczne i do dzieła :!: Sorry, że nie dawałem znaku życia ale okres Wielkanocny ma swoje prawa... :wink:
Awatar użytkownika
By vincent
#134648
palacz 40+ pisze:Dzięki za wsparcie myślą techniczną - po świętach udam się po zakupy elektroniczne i do dzieła :!: Sorry, że nie dawałem znaku życia ale okres Wielkanocny ma swoje prawa... :wink:

Polecam akumulatorek 3,7V/900mAh, symbol: 14500, rozmiaru "AA".

Co do ładowania, to ten schemat jest zły.
W Sticku są dwie diody i bateria nie jest ładowana z gwintu baterii. Bateria jest "buforem" w Sticku, tak jak w manualu z 510-tki. nie można w ten sposób wykorzystac oryginalnego przełącznika on/off. Podłączona w ten sposób dioda może byc jedynie wskaźnikiem do naciśnięcia tego czerwonego czegoś. Jeśli tak chcecie ładowac, to należy umieścic w obudowie jeszcze jedno gniazdo do ładowania wraz z odpowiednim dzielnikiem napięcia (jeśli to ma byc np. ładowane z portu USB jak w Sticku). druga komora jest prawie pusta, zatem mozna to spokojnie wykonac.
Ogolnie fajny MOD.
Awatar użytkownika
By gentillo
#134684
Kszywho pisze:
palacz 40+ pisze:Mam pytanie laika - czy 800 mAh to nie za dużo dla atomizera 801 :?: Padł mi ostatecznie Stick v2 a przy okazji rozwalił akumulatorki - nie dają żadnego sygnału, nie ładują się a mam w domu akumulatorki 800 mAh i lutownicę oraz pudełko sticka - diody nie dają żadnego sygnału i wnoszę, że lutując kabelki (to słaba strona Sticka Janty...) i doprowadziłem do zwarcia oraz zapewne uszkodzenia obwodów na płytce.

Tak jak reed napisał- 800mAh to pojemność aku, czyli im więcej tym dłużej będzie Ci akumulatorek wytrzymywał. Atomizer potrzebuje napięcia 3,6-3,7V. Najlepsze są do naszych celów akumulatorki protected czyli z zabezpieczeniami przepięciowymi. Do zwykłego aku 3,7 V musiałbyś przylutować zabezpieczenie na przykład coś takiego jak na tej stronce http://www.dealextreme.com/products.dx/category.400. Ale lepiej po prostu kupić gotowe aku protected typu 10440 lub 18650<to już bardziej do typu Indu>


Nie do końca się zgodzę. Baterie unprotected mogą spokojnie pracować bez zabezpieczenia. Dodatkowo w większości przypadków mają znacznie lepszą wydajność prądową od baterii protected. Trzeba oczywiście troszkę myśleć, żeby nie doprowadzić do nadmiernego rozładowania albo zwarcia. Ale mam taką jedną unprotected którą już wielokrotnie niechcący zwarłem w obudowie indu i jak do tej pory nic złego się nie stało:) Oczywiście nie jest to dowód na cokolwiek, opisuję tylko moje doświadczenia:)
By user
#134687
Gentillo, z bateriami unprotected trzeba uważać. Ja zrobiłem na takiej (18650) zwarcie w Sticku, przy modowaniu. Ze sprężynki dociskającej oryginalną batkę zrobiła mi atomizer :D
Fakt, sama bateria to przeżyła i działa, ale popaliło przewody i tą sprężynkę (świeciła się :D)
Awatar użytkownika
By Manexus
#135950
Od kilku tygodni posiadam sam coś podobnego z gwintem na 501. Baterie 14500 dają radę- 2 sztuki starczają prawie na cały dzień kopcenia.
Najlepsze jest to, że niektórzy pytają się od czego ten detonator:)
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.