EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By skiersiu20
#1358351
Kupilem nowa grzalke gdyz przypuszczalem ze stara sie spalilem, z pracownikiem eSW sprawdzalismy czy grzalka napewno dziala, wkrecilismy ja do nowego GeniTanka mini i dzialala. probowalismy wkrecic mojegoGeniTanka mini do kilku bateri i tez nidzialalo a na nowym z ta sama grzalka wszystko dzialalo jak powinno dlatego wlasnie nie mam pojecia co sie stalo. A rozchodzi sie tu o dolna czesc genitanka mini gdzie wkreca sie grzalke. Prosze o jakies rady. Wszystko jest wyczyszczone wiec napewno nie w tym jest problem.
By blackdog
#1358363
w genitanku mini nie ma filozofii - baza służy tylko do wkręcania grzałki i przykręcenia atomizera do baterii, z pinem baterii styka się bezpośrednio pin grzałki - ot, taka obrecz z dwoma gwintami o odpowiedniej srednicy, uszczelką i regulatorem airflow (w Genitanku dużym pin grzałki styka się z pinem bazy a dopiero pin bazy z pinem baterii) wygląda na to, że po prostu nie wkręcasz grzałki do końca - może jakiś syf na gwincie siadł, innej opcji nie, jeżeli wcześniej działało, ewentualnie jakaś felerna grzałka ze zwalonym silikonowym izolatorem (co powoduje, że sumarycznie jest krótsza niż normalna grzałka)
By skiersiu20
#1358364
Jeśli jest osoba posiadajaca wiedze na ten temat badz, ktora miala podobny problem prosze o pomoc

-- [scalono] 11 kwi 2015, 14:21 --

wszystko jest czyste czyscilem dokladnie procz tej czesci co mozna przekrecic do regulacji wlotu powietrza bo nie posiadam tak malego srubokretu a grzalka jest nowy wygrecona dla pewnosci z nowego genitanka nigdy nie urzywana ale napewno dzialajaca bo sprawdzana na nowym i probowana na 2 innych bateriach z regulacja napiecia i na nowym wszystko dziala a na moim niestety nie i na mojej bateri i na innych. Dla upewnienia sie wkrecilem grzalke do dolu od p1 w celu sprawdzenia czy pasuje i czy sprzedawca nie sprzedal mi czasem nie tej grzalki co trzeba ( czyli zepsutej ) i dzialala
By blackdog
#1358374
no nie wiem, tam naprawdę nie ma co się zepsuć bo cała baza to jeden pierścień z gwintami do wkręcania grzałki i do przykręcania do niej baterii, a na to nasunięty i zablokowany malutką śrubką pierścień do regulowania airflow.

Co do dokręcania grzałki - ja jak popatrzę od spodu na Genitanka mini (z którego w tym momencie pale i odkręciłem go przed chwilą od Spinerra 2) to pin wkręconej grzałki kończy się na poziomie tego wewnętrznego gwintu w bazie (tego służącego do przykręcania baterii), gwint na wkręconej w bazę grzałce wystaję troszkę (tak z pół milimetra) powyżej spodu bazy (tego otworu w który wkręcasz grzałkę) patrząc od spodu
By skiersiu20
#1358377
ogolnie problem zaczal mi sie z tym kilka dni temu nie palilem jej przez moze 3 4 dni i zakupilem olejek zalalem wszystko dzialalo normalnie odlaczylen na chwile i podlaczylem baterie do ladowarki a genitanka mini nic nie rozkrecalem ani nic byl w takim samym stanie jak go zalalem i podlaczylem i dzialal ale gdy odlaczylem baterie i podlaczylem znowu to nagle grzalka przestala dzialas stwierdzilem ze to bateria ale podlaczylem stara gore od p1 i wszystko dzialalo wiec pomyslalem ze grzalka sie przepalila no i o reszcie czyli co dzialo sie w sklepie i ze kupilem nowa grzalke juz pisalem
By blackdog
#1358410
to nie mam pomysłów - ja mam chyba z 8 grzałek, ty z 1 nie możesz za bardzo poszaleć - wyjścia są dwa - albo pin na baterii zapadnięty i trzeba go spróbować podnieść , albo na grzałce izolator felerny lub za głęboko wciśnięty (za krótka grzałka) i nie ma styku albo jest zwarcie ewentualnie za płytko wkręcona grzałka i też nie ma styku z baterią
Awatar użytkownika
By mona01
#1358426
Prawdopodobnie za mocno wkręciłeś baterię do ładowarki i pin baterii opadł.
Podnieś pin baterii delikatnie do góry, np. małym śrubokrętem lub wysuń odrobinę pin grzałki.
Powinno pomóc.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.