EPF
wszystko związane z czyszczeniem i konserwacją e-papierosów.
Awatar użytkownika
By djdanto
#134268
Witam mam Joye 510 od tygodnia i długo się nim nie nacieszyłem.
Po kąpieli w kwasku cytrynowym i przepłukiwaniu wodą utlenioną w strzykawce z igłą atomizer wygląda tak http://img651.imageshack.us/img651/2203/dsc00878wc.jpg
więc cały zabieg nie wiele mu pomógł.wysuszyłem go suszarką po całym zabiegu,zakropiłem 2 krople liquidu na siateczke,podymił trochę i przestał.
Jest 7 rano a ja jestem nadal bez nikotyny w organizmie :cry: .Od tygodnia jechałem tylko na tym e-papierosie.
By user
#134270
Dlaczego kąpałeś go w kwasku? :shock:
Jest wiele sposobów czyszczenia atomka, ale w kwasku? Nie wiesz jakie właściwości mają kwasy? Nawet tak słabe jak kwasek cytrynowy?
Poczytaj proszę o czyszczeniu. Może go jeszcze uratujesz.
Wygotuj go w wodzie destylowanej z odrobiną sody oczyszczonej (dla zobojętnienia kwasku) Przepłukaj w czystej wodzie destylowanej, wydmuchaj go, potem w spirytusie. Daj mu czas na wyschnięcie. Potem spróbuj delikatnie go przepalić na sucho, ale tylko do momentu aż grzałka się "zaświeci"
Zakropl potem na siateczkę, załóż wkład i pal, o ile grzałka nie jest już zwalona.
BTW, czy mierzyłeś rezystancję grzałki?
By Pilot353
#134283
czemu go tak szybko czyściłeś. Po tygodniu. Ręcznik papierowy na noc a dopiero gdy na prawdę kiepsko dymi kąpiele. No i drugi atomek na zapas. Te jedyne zazwyczaj w święta lub sobotnie wieczory się psują.
Awatar użytkownika
By naits
#134284
atomek zawsze po kąpieli i pierwszych paleniach daje oznaki ze zszedł
dymi chwile na początku a potem nic tylko sie ciepły robi
trzeba go przepalić i więcej liquidu mu zalać (lepiej wkład niż kapać na siatke)
chyba że twój jest zimny czyli ma dość
Awatar użytkownika
By djdanto
#134295
Bateria 4.18 V,atomizer 2.2 Oma.Bateria byla mierzona w ten sposób że ja ciągnąłem żeby sie świecila a kumpel trzymal te kabelki.Nie bylismy pewni czy tak to trzeba mierzyć :)
By user
#134318
Wygląda na to, że od strony elektrycznej jest alles gut :) Nawet lepiej, taki opór atomka wróży bardzo dobre dymienie. (odliczyłeś rezystancję przewodów miernika?)
BTW, czy ten atomek na pewno dobrze wysechł? Z tymi parametrami powinien dymić i kopać solidnie.
Sprawdzałeś czy jest dobry styk bateria-atomek? Może trzeba lekko podnieść środkowy styk atomka?
Awatar użytkownika
By djdanto
#134327
Przeprowadziłem gotowanie w wodzie destylowanej z sodą oczyszczoną (15 min) oraz kąpiel w kieliszku ze spirytusem spożywczym 4 minuty.
Nie odliczałem rezystancji przewodów ponieważ nie znam się na elektronice ani elektrotechnice.Byłem z tym u kumpla który mi to zmierzył.
Dobrze że mowisz o tym styku atomek-bateria.Ja zauważyłem coś takiego że jak ciągnę to słyszę jakby świst powietrza miedzy baterią a atomkiem.Czasami jak zatkam palcami (owine 2 palcami) miejsce styku atomka z baterią to powietrza wtedy nie słychać.Nie wiem czy to normalne w kazdym razie nie wplywa to na jakosc dymienia.
Jak to mam podciągnąć?Wyciągnąć to pęsetą jakoś do góry?Środkowy styk jest w chwili obecnej prawie na równi z reszta tych styków może nieznacznie wystaje do góry
http://img101.imageshack.us/img101/2912/dsc00881v.jpg

W ogóle to chyba grzałka jakos wylazła na wierzch http://img638.imageshack.us/img638/809/dsc00880m.jpg
Nie wiem czy już mogę go odpalać czy nie.Od kąpieli mineło poł godziny.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2010, 11:21 przez djdanto, łącznie zmieniany 1 raz.
By user
#134328
Świst powietrza to normalna sprawa. Wciągasz go do atomka tymi wcięciami, stąd ten odgłos :)
Styk podciągnie np wkładając w otwór styku stępioną wykałaczkę i lekko wyginając na boki jednocześnie lekko pociągasz do siebie. Ale to trzeba naprawdę DELIKATNIE robić!
Podniesienie nawet o dziesiętne części milimetra poprawiają niepewny styk.
Jeżeli obecnie jest minimalnie ponad gwintem, to jest OK i nie ma potrzeby wyciągania go.
BTW, to w końcu pali Ci ten atomek po wszystkich kąpielach?
Awatar użytkownika
By djdanto
#134335
Dymi :mrgreen: ale jednak nie tak mocno jak dymił nowy,wkład zakropiłem + 2 kropelki na atomizer ale ta grzałka co to może tak byc?
Awatar użytkownika
By djdanto
#134345
Próbuje to jakimiś małymi nożyczkami podważyć tą siateczkę ale nic z tego nie wychodzi tylko coraz bardziej masakruję tą i tak już nieźle zmasakrowaną siatkę.Pęsetą nie umiem jej złapać.Jak mam rozebrać ten atomizer żeby to nałożyć jakoś?
Awatar użytkownika
By laki001
#134361
Tak ,będzie dobry, ten regular to jest taki jak masz Ty ,a ten mega też pasuje ,tyle ,że jest większy i ma większy wkład ,który na dłużej wystarcza ,czyli rzadziej go napełniasz ,Wesołego Alleluja ,co by Ci atomek dobrze służył:)
Awatar użytkownika
By djdanto
#134394
Dziekuję za cierpliwość i również życzę wesołych świąt.Co to dej siateczki to da się ją jakoś wymienić na inną skoro waciki można to pewnie to też jakoś by się dało?Naciągnąć jej nie umiem za Chiny ludowe i już w niej nie dłubam bo jest już czarna,zwęglona i niewiele z niej zostało,a czemu się tak stało to nie wiem...
Pewnie wina mojego złego użytkowania...tylko jak to używać żeby było dobrze...jeśli mam kupować co tydzień nowy atomizer to wychodzi mnie to drożej niż bym palił analogi...
Awatar użytkownika
By pitaszek
#134436
djdanto pisze:Potek mowisz ze ten już długo nie pociągnie?Narazie dymi jeszcze i w miare dobrze teraz dymi.
Ten będzie dobry? http://allegro.pl/item978038039.html

Właśnie popalam sobie tego atomka i..... jest cudownie!
Myślałem że osiągnąłem pełnię szczęścia na casablance c155p, ale dopiero wskazany przez Ciebie atomek + przejściówka + stick, pokazał co to znaczy e-palenie!
Palę go dopiero 4 godz, więc niewiele mogę o nim powiedzieć. Tylko tyle, że kopci jak "parowóz", mam wrażenie że bardziej niż wszystkie które do tej pory zakładałem do stick'a, ciągnie się go leciutko, ale najważniejsze że dopiero teraz czuję smaki liquidów.
Awatar użytkownika
By Potek
#134437
djdanto, dopóki dymi to go używaj, oby dymił jak najdłużej. Atomizerki od TW są bardzo przyzwoite. Siateczki raczej nie wymienisz, rozebranie atomizera jest stosunkowo dość inwazyje choć są na forum osoby którym sie to udaje. ja jednak polecam zakup nowego. :)
Awatar użytkownika
By djdanto
#134441
Atomizerek dymi,dymu też nie czuć jakąś spalenizną czy czymś.Obserwuje co jakiś to co zostało z tej siateczki,wygląda to tragicznie ale o dziwo czasem jak dobrze go rozbujam tzn.pociagne pare szybkich i potem jednego długiego macha to daje ładną chmurkę.Jednak chmurka nie ma uderzenia,takiego kopa.Może to wina słabego liquidu?11 mg mentol.Wymieniłem również kartridż na ten z oryginalnym wkładem (watką) nie ciętą,nic nie mataczkowaną i zauważyłem że odcięcie następuje znacznie później niż z tą moją watką którą przycinałem na długość.
Jak mi to padnie wszystko odpukać... to może się skuszę na coś tego typu
http://allegro.pl/item977792546_e_papie ... owosc.html
Awatar użytkownika
By Zdzichu
#134444
djdanto pisze: to może się skuszę na coś tego typu
http://allegro.pl/item977792546_e_papie ... owosc.html

Przecież tu także będziesz miał atomizer,który jesteś w stanie szybko załatwić i z palenia nici. Zanim opanujesz podstawowe sprawy z obsługą e-papieroska,kup Sobie ze dwie, trzy sztuki tego: http://tnij.org/gehe

Tanio,trudniej popsuć,niż atomizer. W razie awarii atomka (jedynego?!) nie sięgniesz po śmierdziuchy... :)
Awatar użytkownika
By bartezzo1987
#134874
Wczoraj wieczorem skuszony brakiem kopa i smaku a często także spalenizną w moim EM 510 wymyłem go w wodzie utlenionej, to znaczy wziałem wodę utlenioną i wlałem do atomizera i ugotowałem z pomocą mojej manualnej baterii, zostawiłem do odsączenia na noc i dzisiaj z rana zakropiłem... kop był taki że myślałem że płuca mi rozwali (liquid 11mg tylko) i dym też gites, dzisiejszą próbę przeprowadziłem na rozładowanej baterii więc gdy naładuję powinno być jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
By djdanto
#134875
bartezzo1987 Jak to zrobiłeś?Strzykawką dałeś parę kropel wody utlenionej do środka i normalnie paliłeś go na samym atomizerze?

3 takie katomizery razem z przesyłką 24,50 zł <wow> a to da się jakoś normalnie napełniać czy trzeba się potem bawić w jakieś drastyczne rozkręcanie tego kombinerkami i takie cackanie żeby to napełnić?
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 09:43 przez djdanto, łącznie zmieniany 2 razy.
By user
#134876
djdanto pisze:3 takie katomizery razem z przesyłką 24,50 zł <wow> a to da się jakoś normalnie napełniać czy trzeba się potem bawić w jakieś drastyczne rozkręcanie tego kombinerkami i takie cackanie żeby to napełnić?


Mógłbyś rozwinać myśl?
Zwłaszcza, że piszesz w wątku o atomkach 510
Awatar użytkownika
By djdanto
#134877
Kolega z 3 posty wyżej proponuje kupienie mi 3 katomizerow http://tnij.org/gehe. Więc pytam się dlaczego to takie tanie i czy można to normlanie napełniać tak jak tutaj mam kartridze i kropie na watkę to tam w tym katomizerze to też tak to wygląda?

OK, tylko dlaczego rozmawiacie o kartomizerach w tym temacie?
Proszę przeczytać tematy dotyczące kartomizerów. Jest tam wszystko, nawet linki do filmów.
Na przyszłość proszę nie "zaśmiecać" wątków dedykowanych konkretnemu tematowi.
reed
Awatar użytkownika
By bartezzo1987
#134880
Normalnie wyjąłem wkład z watą,watkę spod siateczki, wypaliłem na sucho resztę liquidu, wziąłem wodę utlenioną i grzejąc atomizer polewałem tą wodą, jak udało mi się nalać tak że nie wyleciało to ugotowałem tą wodę w atomizerze. Efekt końcowy białej grzałki
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.