EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By zuk221
#1347846
Witam koledzy :)

Dzisiejszy teamt poświecony jest moim modziekiem na 2x 26650 mechanik bez mosfetu bez niczego :)

Aku 2x 26650 , Grzała 2x 17 zwoi :) Wszystko pyka :) Ocencie tylko nie bardzo krytycznie :D

Ps: Koszyka na aku nie mogłęm nigdzie znaleźć :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By tstss
#1347849
ani to ładne,ani poręczne.
ale jak działa i cie cieszy.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1347880
Masakra. Sczęście że nie rozwaliło accu podczas lutowania. Nie łączy się w szereg dwóch różnych ogniw, nawet baterii do pilota tv. Potencjalnie bomba, ale te druciki trochę zabezpieczają przed dużymi zwarciami. Wybacz, po prostu masakra. Nie używaj tego dla Twojego bezpieczeństwa
Awatar użytkownika
By zuk221
#1347890
Zepsulo pisze:Masakra. Sczęście że nie rozwaliło accu podczas lutowania. Nie łączy się w szereg dwóch różnych ogniw, nawet baterii do pilota tv. Potencjalnie bomba, ale te druciki trochę zabezpieczają przed dużymi zwarciami. Wybacz, po prostu masakra. Nie używaj tego dla Twojego bezpieczeństwa

em ale czemu miało rozwalic ? aku nie sa przylutowane i nie było nic przy nich lutowane ?? do tego nie są różne oba to efesty o tych samych parametrach tyle ze 1 ma nową folie ?
Awatar użytkownika
By glodeks
#1347896
Mało bezpieczne jest to co zrobiłeś.
Nie bez powodu używa się mosfetów.
Przełącznik który zastosowałeś jest przystosowany do natężenia w okolicach 6A.
jeżeli palisz na 1ohmie to prąd który idzie przez przełącznik ma w okolicach 8A, przełącznik tego długo nie wytrzyma, jeśli masz niższy opór grzałki to natężenie jest jeszcze większe.
Łączenie szeregowo różnych ogniw powoduje ich nierówne rozładowywanie, po prostu je zniszczysz bardzo szybko.
Awatar użytkownika
By Ziom41
#1348143
W dodatku wykonanie niechlujne. Wszystko krzywe i z zewnątrz i w środku
Wytapane z żółtej patelni
By ZjadaczGłów
#1348150
Zgadzam się co do środka, niechlujstwo i melnż nie bywały ale z zewnątrz to się bro prostotąni
Awatar użytkownika
By Ziom41
#1348170
Według mojego wzroku to gwint jest krzywo i stad napisałem o niechlujstwie z zewnątrz
Wytapane z żółtej patelni
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1348402
glodeks pisze:Mało bezpieczne jest to co zrobiłeś.
Nie bez powodu używa się mosfetów.
Przełącznik który zastosowałeś jest przystosowany do natężenia w okolicach 6A.
jeżeli palisz na 1ohmie to prąd który idzie przez przełącznik ma w okolicach 8A, przełącznik tego długo nie wytrzyma, jeśli masz niższy opór grzałki to natężenie jest jeszcze większe.
Łączenie szeregowo różnych ogniw powoduje ich nierówne rozładowywanie, po prostu je zniszczysz bardzo szybko.


I=V/R
I=4,2/1
I=4,2A
Skąd Ci wyszło 8A?
Fakt mosfet po coś jest ale jeśli grzałki 1,5oma to teoretycznie można obyć się bez.

Środek wykonany masakrycznie....
Awatar użytkownika
By glodeks
#1348433
szpurek13 pisze:
glodeks pisze:Mało bezpieczne jest to co zrobiłeś.
Nie bez powodu używa się mosfetów.
Przełącznik który zastosowałeś jest przystosowany do natężenia w okolicach 6A.
jeżeli palisz na 1ohmie to prąd który idzie przez przełącznik ma w okolicach 8A, przełącznik tego długo nie wytrzyma, jeśli masz niższy opór grzałki to natężenie jest jeszcze większe.
Łączenie szeregowo różnych ogniw powoduje ich nierówne rozładowywanie, po prostu je zniszczysz bardzo szybko.


I=V/R
I=4,2/1
I=4,2A
Skąd Ci wyszło 8A?
Fakt mosfet po coś jest ale jeśli grzałki 1,5oma to teoretycznie można obyć się bez.

Środek wykonany masakrycznie....



Ogniwa są podłączone szeregowo nie równolegle.
Wiec nie 4,2v tylko 8,4
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1348461
Po czym wnioskujesz? Bo ja takowej informacji nie widzę ani nie zauważam tego na fotce...
Awatar użytkownika
By glodeks
#1348469
Nie ma zadnych kabli na dole boxa do parownika ani przełącznika, ogniwa są spięte ze sobą.
Masz dwa kable od góry baterii jeden na parownik drugi na przełącznik. po włożeniu ogniw równolegle wyprowadzały by te same bieguny.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.