EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By giena1977
#1320674
fikaf pisze:Jednak nie ma co na pale mieszać, uzbierałem już 80ml niewychmury...ale dopóki miejsce w szafce mam,nie wylewam,szkoda,tyle mieszania, 20 smaków, a niespecjalna wyszła, musiałem proporcje pomylić...

To akurat nie jest zły prognostyk :wink: Pokombinuj na małych ilościach mieszać ze sobą smaki, które masz rozrobione. Często z takich "niewypałów" wychodzi coś naprawdę ciekawego :) metoda prób i błędów,cierpliwość itd może Cię pozytywnie zaskoczyć :wink:
Pozdrawiam i nie zrażaj się !!
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1320678
Ja przy nowych aromatach robię próbki przeważnie 3,5,7% lub 1,3,5%. Wszystko 10ml. Jeśli jest za dużo aromatu rozcieńczam bazą 0, jak za mało dodaję aromatu. Jeśli aromat mi nie podejdzie puszczam próbki dla znajomego. Nic się nie marnuje :)
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1320740
fikaf pisze:Mam 10 pipet 2mm ile kropli aro dawać na poszczególna próbkę?smaków mam 20 do zmieszania >)

Człowieku, zabierasz się od tego od :dupa strony. Nie wiesz jak zmieszać jeden a chcesz mieszać dwadzieścia smaków :?:
Zrób na początek jeden liquid który da się wapować - znajdź zalecane stężenie, podaje je zazwyczaj producent aromatu lub można je znaleźć w necie, na tym forum lub podobnych. Mieszaj na procenty, krople dobre są na serce lub do oczu.
Awatar użytkownika
By JacekTW
#1320753
@pawel_aa dobrze radzi. Jak będziesz tak cudować, szybko się zniechęcisz. Zacznij od kilku sprawdzonych przepisów, np. TPA RY4 Double 10%, ATMOS Green Apple 5%, a na eksperymenty przeznacz 1/5 tego co mieszasz. Zacznij od tego, co na pewno warto zrobić. Oczywiście 100% gwarancji nie ma, ale przynajmniej będziesz trafiać jakieś 2 na 3 smaki.
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1321486
Stosowałem strzykawki, lecz ostatnio ponownie używam zakraplaczy (nieważne dlaczego tak robie), aczkolwiek dla powtarzalności nie polecam kropelek. Chciałem zwrócić uwagę na inny aspekt, który bardzo często jest powodem problemów smakowych w samogonach. Czas, czas, czas i jeszcze raz czas.
Niedawno, dokładnie 6 tygodni temu spróbowałem samoróbki z jednego aromatu, Western od Extreme Flavor. Bardzo mi zasmakował i natychmiast stworzyłem własny liquid. Leżał miesiąc, więc czas go zalać i niestety doznałem niemiłego szoku. W żaden sposób nie przypominał smakiem tego, co próbowałem. Wiedząc, że tamten liquid leży ponad 3 miesiące, dałem mojej mieszance jeszcze więcej czasu. Próbowana co 2-3 dni, dopiero po 6-ciu tygodniach uzyskała identyczny, klarowny smak. Taki sam jak ta, którą miałem okazję spróbować wcześniej.
Jeśli uważacie, że coś wam nie wychodzi, mieszanki robią się chemiczne, lub bezsmakowe, dajcie ima wiecej czasu na leżakowanie/dojrzewanie. Na pewno smak się wyklaruje i dopiero wtedy możecie stwierdzić, czy właściwie trafiliście w swoje gusta smakowe.

________________
Tapa tapa z es piątki.
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1321499
Ja raz zrobiłam taką mieszankę, bo wydawało mi się, że będzie pasowało i cacy. Leżało baaaardzo długo, pewnie ze 2-3 miesiące i dopiero spróbowałam. Było paskudne, ale nie, że niedobre, po prostu paskudne! Nie zastanawiając się długo wylałam zawartość clearomizera do pustej, wiszącej za oknem doniczki z ziemią.

I wiecie co?

Zrobiło się trochę cieplej a mi takie piękne habazie wyrosły za oknem, że głowa mała :lol:
Awatar użytkownika
By Mutango
#1321505
.kokakola pisze:Zrobiło się trochę cieplej a mi takie piękne habazie wyrosły za oknem, że głowa mała :lol:

Liquid to dobry nawóz. Glikol, gliceryna rozkładają się, a nikotyna w odpowiedniej ilości jest naturalnym i zdrowym pestycydem, zwalczającym drobne pasożyty.
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1321510
.kokakola, Western jest paskudnie smakującym liquidem. Gdy pierwszy raz go spróbowałem, miałem wrażenie jakbym pociągnął analoga.

________________
Tapa tapa z es piątki.
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1321522
Czyli roślinkom smaczyło :lol:
Awatar użytkownika
By Mutango
#1321566
amisiek1969 pisze:.Gdy pierwszy raz go spróbowałem, miałem wrażenie jakbym pociągnął analoga.

Czyli spełnia takie zadanie, do jakiego niby został stworzony.
Ale w/g mnie w porównaniu do analoga, to Western jest i tak jeszcze delikatny i słodkawy. Słodkość trzeba zbalansować dwoma kroplami mentholu, jeszcze dodać ze dwie krople Real Cig, i jeszcze może odrobinę jakiegoś absolutu. I wtedy dopiero zaczyna pojawiać się, gdzieś na horyzoncie "analogiczny pazur" :lol:
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1321591
Mutango, pewnie masz rację, ale jak wiadomo, nie ma lq o smaku analoga. Jest jedynie namiastka imitująca tak poszukiwany przez początkująch e-palaczy smak.
Mnie po takim czasie wapowania nie teskni się do tego smaku. Są tysiące bardziej przyjemnych aromatów :D

PS. Chyba lekko odchodzimy od tematu.

________________
Tapa tapa z es piątki.
Awatar użytkownika
By getsome
#1325775
Witam was chemicy, proszę o radę. Zacząłem sam tworzyć liquidy na bazie z eplyny 50/50 i aromatami extreme flavours (Tiki Miki, Cherry berry , blackcurrant) stosuje nawet więcej niż zalecają bo około 5-6% do bazy i pomimo leżakowania nawet 2 tyg smak jest mało intensywny, nie czuć go wyraźnie na różnych buildach, wiecie co mogę zrobić by wykrzesać ten idealny mocny smak ?
Awatar użytkownika
By azbee
#1327070
marcin8 pisze:czy baza VPG z inawery 70% PG i 30% VG bedzie dobra do nautilusa mini ? podobno tam jest 10% wody, to prawda ?

Weź sobie VPG 50/50. Woda w gotowych kupowanych LQ tak strasznie ci przeszkadzała? Ta 70/30 też będzie dobra.
By marcin8
#1327220
Własciwie z zadnym z kupowanych liquidow nie mialem problemow, ale przeczytałem gdzies ze nautilus moze strzelac liquidem jak jest za duzo wody(nie wiem czy to prawda)
Zamówie tą 70/30 bo mam gotowe 12mg/ml nikotyny, nie musze nic mieszac
By Sheller1212
#1342640
Hej,
troche sie pogubiłem.
W poradniku dla-nowych-w-temacie-jesli-jeszcze-nie-mieszacie-t11336.html jest napisane, że jest nam potrzebne:
-glikol
-gliceryna
-aromat
-spiryt/ woda destylowana

Robię właśnie zakupy na goodvaper żeby nabyć wszystko co potrzeba, ale gdy będę mial to co napisane wyżej to skąd tam nikotyna ma się wziąć?
Są też bazy np. vpg+, o zadanym stężeniu, ale wtedy po co mi glikol i gliceryna jak baza juz to zawiera w odpowiednich proporcjach?

Mógłby mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć na przykładzie goodvaper co mam nabyć? Będę bardzo wdzięczny.
Dodam że epale owocówki 18mg i chce zrobić samogona współpracującego dobrze z subtank mini.
Dziekuje:)
Awatar użytkownika
By refurbished
#1342646
Potrzebujesz na początek:
-bazę o określonej mocy (do owocowych może być VPG+)
-aromat o wybranym smaku
-buteleczki 10 ml 30 ml (100ml będziesz miał po bazach)

Na początek robisz dla każdego smaku po 3 buteleczki 10ml ze stężeniami 10-20-30 kropli, odczekujesz dwa tygodnie, oceniasz jakie stężenie pasuje i dokrapiasz aromatu lub dolewasz bazy. Możesz też próbki zmieszać w odpowiedniej proporcji.
W butelkach 30 ml i 100 ml można przechowywać liquid, można też używać ich jako opakowania transportowe.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1342760
Sheller1212 pisze:Są też bazy np. vpg+, o zadanym stężeniu, ale wtedy po co mi glikol i gliceryna jak baza juz to zawiera w odpowiednich proporcjach?

Może poradnik dotyczył zerówki? Zresztą poradnik pochodzi z 2010, czyli z czasów starożytnych. Aktualnie masz duży wybór baz, o rożnych mocach, więc wystarczy Ci baza i aromat.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1342771
prymus140 pisze:Zakupi bazę 18mg.Doda trochę aromatów i już nie ma 18mg.

To jest chyba oczywiste. Przy czym trochę mniej istotne, kiedy się robi dla siebie. A trochę bardziej istotne, kiedy robi się dla innych. C`nie wielebny? :wink: Pacta sunt servanda.
By Jackobbo
#1345467
Witam, na początku chciałbym zaznaczyć, że jestem dosyć zielony co do mieszania.
Po ogromnych ilościach które mi schodziły zdecydowałem się, że zacznę przygodę z mieszaniem. Poczytałem tu i tam i zabrałem się do roboty.
Kupiłem bazę Power Smoke 50/50 12mg, bo taką moc (zawartość nikotyny) zawsze paliłem na elektronice. Dodatkowo na początek aromat brzoskwiniowy. Wszystko od Inawery. Wymieszałem bodajże tak jak radzili inni użytkownicy by uzyskać 'odpowiedni smak' - na początek. Zrobiłem 10ml, 18 kropli aromatu. Zaznaczam, że nie odczekałem 'paru tygodni', nawet jednego tygodnia. Wymieszałem, wypuściłem powietrze i tak przez dwa dni. Wtedy chciałem spróbować i tutaj problem - tak gryzie w gardło, że porażka. Po jednym wdechu jak się nie 'zakaszlam' na śmierć to pochłaniam wodę w trybie natychmiastowym. Dziwna jest też słaba chmura, gorsza niż na liquidzie 6mg Jacka. I tu moje pytanie, co spaprałem? Czy jeśli faktycznie poczekam te 2-3 tygodnie to będzie lepiej? czy musi się to 'przegryźć' i nie będzie tak gryzło? Proszę o pomoc C;

Dodam, że chmurzę na dual 18650
Awatar użytkownika
By xtigerx
#1345482
Wg.tego co napisałeś z samoogonem powinno być wszystko w porządku.Obstawiam na zły setup.Co do przegryzania się aromatu. Niektórzy , w tym ja :mrgreen: fajczą zaraz po zmieszaniu składników.
By fikaf
#1351275
Mnie natomiast nurtuje kwestia dodatku etanolu do bimbera. Teraz sam mieszam bazę z czystych składników, ale samogon jest zbyt lepki, bobrzy jak wariat. H2O nie chce dodawać, nie będę palił wody. Tu rodzi się zapytanie o zawartość bimbru w bimbrze. Ile procent etanolu można dolać bez negatywnego wpływu na smak? Chodzi mi również o oszukanie moich receptorów smaku, kopa, zjechałem z niko z 18mg do 14mg, destyluje z 70pg/30vg lane na oko.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1351293
Proponuję nie przekraczać 5%
Chociaż w przypadku "fabrycznych" płynów są też takie które zawierają nawet 10% alkoholu etylowego (np liquidy Mild) i jakoś nie słyszałem nigdy narzekań z tego powodu.
By fikaf
#1351312
szpurek13 pisze:Jak masz 70%pg i nie wyrabia transport to czepiał bym się setupu nie liquidu.

Wyklepane na Note 3

Subtank, lemo, ok. Problem na fabrycznych z egripa, tyle bobrów co dzisiaj w pracy przez cala karierę waperska nie złapałem. Fakt, może to wina grzałki, ma rba było wsio ok.
Mutango pisze:Proponuję nie przekraczać 5%
Chociaż w przypadku "fabrycznych" płynów są też takie które zawierają nawet 10% alkoholu etylowego (np liquidy Mild) i jakoś nie słyszałem nigdy narzekań z tego powodu.

Dodam 13% wódeczki, powinno być oks. Wcześniej dolewałem 0,33% 40%etanolu.
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 70

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.