EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By skoczek18
#1343548
Witam, to mój pierwszy temat na tym forum więc witam :bry . Dzisiaj "dorwałem" moda mechanicznego z baterią w środku "Aurora Fire" (niby 5800mAh, 3,8V) niestety nie jest napisane ile ma Amperów. Podłączam baterie do ładowania i robi się ciepła, czy to normalne? Na jaką baterie wymienić? Nie musi być najdroższa jaka jest, wystarczy taka żeby nie wybuchła mi w dłoni (co do aktualnej baterii nie mam pewności) i żeby dobrze chmurzyła *CZAJNICZEK* . Chwilowo pale na zwykłej górze (Dużym volimizerze ale za jakiś czas mam zamiar zmienić na coś konkretnego). Z góry dzięki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
By Ziom41
#1343552
Ja używam Sony VTC4 i mogę z czystym sumieniem polecić.
A ten swój wynalazek wywal w pieruny
Wytapane z żółtej patelni
Awatar użytkownika
By gregbard
#1343659
Nie to nie jest normalne jeśli dość mocno się nagrzewają. Chyba że ładowarkę też masz dziwną na równi z akumulatorami.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2015, 09:56 przez gregbard, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By saradonin
#1343668
gregbard pisze:Nie to nie jest normalne jeśli dość mocno się nagrzewają.
W przypadku normalnych ogniw tak, ale BlablablaFire 5800mAh to nie jest normalne ogniwo ;)

@skoczek18, polecam zmienić akumulator na coś normalnego, o niższej rezystancji wewnętrznej.
Tu przykłady kilku popularnych modeli:
baterie-18650-testy-obciazenia-ciaglego-t67442.html
jakie-baterie-18650-do-mocnych-elektronikow-t81344.html
Awatar użytkownika
By litwinr
#1343681
Widziałem to na allegro po 12 zł a z tą pojemnością to nie wiem czasem czy skośnoocy nie wymyślili czasem innej jednostki mah która ma 1/4 ah gdzieś to czytałem ale nie jest to pewna informacja bo nie wnikalem.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1343682
"A" -amper, "a"- amperek?
Awatar użytkownika
By GeniuszAG
#1343706
Sama nazwa "Aurora Fire 5800 mah" sugeruje żeby to zutylizować,
na początku przygody z modami kupiłem UltraFire 5800 mah, nie przeżyły spotkania z mechanikiem na 1,3 ohm grzałce.
Awatar użytkownika
By Ziom41
#1343807
saradonin pisze:
gregbard pisze:Nie to nie jest normalne jeśli dość mocno się nagrzewają.
W przypadku normalnych ogniw tak, ale BlablablaFire 5800mAh to nie jest normalne ogniwo ;)

@skoczek18, polecam zmienić akumulator na coś normalnego, o niższej rezystancji wewnętrznej.
Tu przykłady kilku popularnych modeli:
baterie-18650-testy-obciazenia-ciaglego-t67442.html
jakie-baterie-18650-do-mocnych-elektronikow-t81344.html

Mi Soniaki nie grzeją się podczas ładowania, jedynie podczas dłuższej pracy. Czyżbym miał magiczne akumulatory?
Awatar użytkownika
By Ziom41
#1344565
To może wyjasnij?
Wytapane z żółtej patelni
Awatar użytkownika
By Ziom41
#1344685
Czyli nic nowego nie napisałeś. O tym to ja dobrze wiedziałem. Myślałem ze masz wyjaśnienie dlaczego się nawet nie grzeją przy ładowaniu jak inne.
Wytapane z żółtej patelni
Awatar użytkownika
By saradonin
#1344687
Ziom41 pisze:Czyli nic nowego nie napisałeś. O tym to ja dobrze wiedziałem. Myślałem ze masz wyjaśnienie dlaczego się nawet nie grzeją przy ładowaniu jak inne.
No przecież sam zacytowałeś odpowiedź na to pytanie.
saradonin pisze:[...]o niższej rezystancji wewnętrznej.[...]
Awatar użytkownika
By Ziom41
#1344688
W sumie racja.
Wytapane z żółtej patelni
Awatar użytkownika
By Mutango
#1344720
Ziom41 pisze:Mi Soniaki nie grzeją się podczas ładowania, jedynie podczas dłuższej pracy. Czyżbym miał magiczne akumulatory?

Jeszcze zależy jakim prądem ładujesz i w jakim momencie sprawdzasz. Bo algorytm CC/CV powoduje, że najwyższa temperatura jest osiągana w punkcie zmiany, czyli mniej więcej w połowie ładowania, czasami trochę wcześniej, czasami trochę później. Natomiast pod koniec ładowania, ogniwa powinny być praktycznie zimne.
Awatar użytkownika
By Ziom41
#1344723
Kontroluję raczej cały czas ładowania. Nigdy ne jest nawet ciepły.
Wytapane z żółtej patelni
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.