EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By RACH
#1340325
Witam ,

Kupiłem tydzień temu : GNC Nemesis mod mechaniczny (klon) T + KangerTech Genitank Mega + Akumulator EFEST IMR 18650 2500mAh LiMN flat top 35A . Otóż , 2 dni pochodził dobrze. Po naładowaniu baterii klikając guzik momentalnie się nagrzewa (wręcz można się oparzyć) .
Jest to mój pierwszy mod (taki komplet doradził mi kolega ) , ja się kompletnie tym nie znam .
Proszę o pomoc .
Awatar użytkownika
By Martin Eden
#1340329
Witam.
Witamy się w dziale podanym poniżej
http://www.e-papierosy-forum.pl/witam-wszystkich-razem-i-kazdego-z-osobna-t1517.html
Sprawdż czy nie odkręcił się pin minusowy w przycisku / srebrna śrubka / , wkręć go do oporu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Mutango
#1340345
RACH pisze:Wtedy bateria nie będzie stykać .

To niedobrze. Śruba pinu minusowego powinna być dokręcona na maksa, i nie powinna służyć do regulacji długości ogniwa. Bo inaczej sprężyna w przycisku zamienia się w grzałkę.
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1340396
Zeby mod się grzal musi być gdzieś zwarcie, dlugosc baterii korygujesz zwyklym dokreceniem przyciusku, a sam pin w przycisku musi być dokrecony na maksa - inaczej spadki, czuć je gdy sie czasami poluzuje, przynajmniej u mnie. Wyczyść wszystkie gwinty, jak dobrze wszystko skrecisz i dalej będzie się grzalo to masz zwarcie na parowniku.
Awatar użytkownika
By HaQer
#1340725
Markovsky pisze:Zeby mod się grzal musi być gdzieś zwarcie


Nie, nie musi. Nie tylko zwarcie powoduje rozgrzewanie elementów stykowych. Słabo dokręcony pin może być luźny na tyle, że będą powstawać iskry, a przycisk oprócz iskrzenia będzie miał prawo jeszcze załączyć obwód, i parownik nam ruszy. Dlatego warto sprawdzić, czy pin minus nie jest od środka pokryty np czarnymi kropeczkami, albo czy to właśnie on nie ma najwyższej temp
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1340997
Markovsky pisze:jak dobrze wszystko skrecisz i dalej będzie się grzalo to masz zwarcie na parowniku.

Przeczytałem za Ciebie do konca.
Z kolei przez dwa dni zlapac spadki na gwintach to na prawde trzeba sie postarac, wiec wykluczone. Instrukcji skręcania dostał wystarczająco.

E:
To jak ten nemek, grzeje jak trzeba?
By RACH
#1341106
Śruba pinu dokręcona na maksa . Na górze ustawiłem jak trzeba żeby stykało . I teraz w ogóle nie działa . Gdy poluzuje na dole pin , co prawda działa , ale gdy nacisnę przycisk momentalnie się nagrzewa . Czyli dalej tak samo .
Awatar użytkownika
By Fisherking
#1341116
A moze ci sie sprezyna w przycisku zakleszczyla jakos skracajac jego skok, albo izolator za bardzo wystaje? Jak wykrecisz przycisk i dolozysz do akusa to jest "styk" po naduszenu buttona, innymi slowy pin - wychodzi ponad izolator?
edit:
a ile masz sprezyn w przycisku?
Awatar użytkownika
By Fisherking
#1341127
Klonow nemka jeat tyle co stringraya, kazdy inny, w moim sa 2 sprezyny. Jedna sprezynuje a druga zlota poprawia przewodzenie. Czy twoja nie zrobila sie czasem niebiesko zolto czerwono teczowa?
Awatar użytkownika
By Fisherking
#1341151
Slabo na telefonie widze ale pin - chba ci dupke akusa podspawywuje?, ten pin czasem nie jest najcieplejszy? On jest posrebrzany? Czysty? Na pocztek postaraj sie go przeczyscic recznikiem papierowym (nie scierajac ew. posrebrzenia) i koniecznie dupke akusa oczysc....
Bo bez parownika to rurek nie grzeje sie?
edit:
zrob foto skreconego na maxa buttona w "naduszeniu" by bylo widac jak wiele ponad izolator wystaje
Awatar użytkownika
By ppowa
#1341806
Skoro 2 dni dobrze działał to pomyśl co zrobiłeś inaczej. Przez te dwa dni też miałeś wykręcony pin w przycisku, czy był wkręcony na max jak być powinno? Dokręcając przycisk izolator blokuje (dociska aku) po naduszeniu go pin wychodzi ponad izolator. Wygląda na to, że nagle pin się skrócił albo od początku używałeś na wykręconym. W zasilaniu skręcasz tylko dwie wyższe tuleje, górny cap i przycisk, skok w przycisku powinien być wyraźny a nie np. 0,5mm. Pokaż zdjęcia z boku skręconego zasilania i osobno wciśniętego przycisku z wkręconym na maxa pinem.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.