EPF
Awatar użytkownika
By heretyk
#1170541
Ja niestety też pisałem do kolegi Darka ale zero odpowiedzi :(
Awatar użytkownika
By Anonim.Kuba
#1204340
Jak tam jest jakiś kontakt z kolega Dario?
Awatar użytkownika
By teklan
#1268663
Proszę o pomoc...przy wykręcaniu pokrętła w celu wymiany akumulatorków wyleciała mi z pokrętła sprężynka...za cholerę nie mogę jej znależć...sprężyna stożkowa....tym samym drewniak odpoczywa......
Czy ktoś doradzi mi co z tym fantem zrobić?...gdzie taką sprężynkę dostać????

:(((
Awatar użytkownika
By pol
#1268666
teklan pisze:Proszę o pomoc...przy wykręcaniu pokrętła w celu wymiany akumulatorków wyleciała mi z pokrętła sprężynka...za cholerę nie mogę jej znależć...sprężyna stożkowa....tym samym drewniak odpoczywa......
Czy ktoś doradzi mi co z tym fantem zrobić?...gdzie taką sprężynkę dostać????

:(((

Z jakieś latarki, z innego moda
np
https://www.e-dym.pl/Dla_majsterkowicz% ... S.I.D.html
Awatar użytkownika
By teklan
#1268677
pol pisze:
teklan pisze:Proszę o pomoc...przy wykręcaniu pokrętła w celu wymiany akumulatorków wyleciała mi z pokrętła sprężynka...za cholerę nie mogę jej znależć...sprężyna stożkowa....tym samym drewniak odpoczywa......
Czy ktoś doradzi mi co z tym fantem zrobić?...gdzie taką sprężynkę dostać????

:(((

Z jakieś latarki, z innego moda
np
https://www.e-dym.pl/Dla_majsterkowicz% ... S.I.D.html

A samą w sklepie kupię?...i czy to musi być stożkowa? Wymiary jakieś :)....szlag by to trafił...jak już będzie niepotrzebna to pewnie się znajdzie.....
Awatar użytkownika
By sputnik
#1268688
Nie musi być stożkowa, ta z sida którą pol zalinkował będzie dobra, albo cuś podobnego, byle dociskała akusy. Jeśli nie będzie pasowała do tego "kapsla" który wkręcasz, to możesz tą sprężynkę do niego przylutować.
Awatar użytkownika
By pol
#1268692
Pamiętaj, że przez tę sprężynkę będzie płyną prąd 4A.
czy musi być stożkowa? Raczej tak, bo cylindryczna nie ma możliwości złożenia się w swoje zwoje i będzie miała za dużą wysokość, w niektórych przypadkach.
Awatar użytkownika
By teklan
#1333954
Mam znowóż problem z drewniaczkiem....przed wkręceniem do niego Kajtka działa...wyświetlacz pokazuje normalnie...tzn. świeci się...po wkręceniu Kajtka nie działa...wyświetlacz jest ciemny. Próbowałem na drugim Kajtku i jest to samo...co jest do cholery grane??? Śróbkę regulacji pinu w drewniaku miałem luzną od początku więc nawinąłem trochę nici i było ok. Teraz już nie wiem co jest grane. Bez Kajtka działa z Kajtkiem nie....

Proszę o jakąś sugestię...poradę co z tym zrobić :(((
Awatar użytkownika
By teklan
#1333969
nie mam miernika :(

-- [scalono] 14 mar 2015, 02:34 --

Bez parownika drewniak działa...wyświetlacz pokazuje ustawienia. Po dokręceniu parownika wyświetlacz ciemny. Z drugim parownikiem jest ten sam objaw. Parowniki są ok. bo w Nemesisie działają oba Kajtki ....
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1334042
Mam taki sam objaw w swoim boxie na kisie, w którym zjechałem izolacje na pinie w gnieździe.
Żeby trochę jeszcze podziałało, podnosiłem troche pin plus, tak jak w egonkach, a pomiędzy parownik, a boxa coś podkładałem (uszczelki, kartonik z otworem) aby pin nie doszedł do dna i robił zwarcia. Jeszcze jakiś czas to działało, ale ogólnie gniazdo do wymiany izolatora, np. z gumki od małej fabrycznej grzałki
Awatar użytkownika
By teklan
#1334104
MarioBernatti pisze:Mam taki sam objaw w swoim boxie na kisie, w którym zjechałem izolacje na pinie w gnieździe.
Żeby trochę jeszcze podziałało, podnosiłem troche pin plus, tak jak w egonkach, a pomiędzy parownik, a boxa coś podkładałem (uszczelki, kartonik z otworem) aby pin nie doszedł do dna i robił zwarcia. Jeszcze jakiś czas to działało, ale ogólnie gniazdo do wymiany izolatora, np. z gumki od małej fabrycznej grzałki

Nic to nie daje...
Awatar użytkownika
By teklan
#1334309
pol pisze:Jaka rezystancja grzałki?

W Nemesisie oba Kajtki chodzą bez problemy...podejrzewam że coś nie tak jest z gniazdem do wkręcania parowników...o pinie (śrubce regulacyjnej ) już pisałem...okręciłem gwint nitką bo wkręcała się razem z parownikiem....
Awatar użytkownika
By sator75
#1334338
Prawdopodobnie zapadł Ci się środek w konektorze . Spójrz czy izolator w gnieździe dochodzi do podstawy gwintu czy jest tam szpara . Jeśli jest to sprawa jest prosta :-) Wykręć śrubeczkę , znajdź w domu długą śrubę m4 , wkręć do samego końca i z wyczuciem staraj się podnieść zapadnięty środek . Nie wiem jak Dario montował konektor ale postaraj się nie wyrwać wszystkiego :-)

Daj znać jak to wygląda .

Pozdrowionka


Aaaa kiedyś były śrubki m3 .
Awatar użytkownika
By pol
#1334401
teklan pisze:
pol pisze:Jaka rezystancja grzałki?

W Nemesisie oba Kajtki chodzą bez problemy........

To nie jest odpowiedź na pytanie.
Awatar użytkownika
By teklan
#1334579
pol pisze:
teklan pisze:
pol pisze:Jaka rezystancja grzałki?

W Nemesisie oba Kajtki chodzą bez problemy........

To nie jest odpowiedź na pytanie.

1.1 i 1.2 Ohma w drugim Kajtku....przez 4 godz. załapal i było dobrze...teraz to samo...jak odkręcę nieco Kajtka wyświetlacz działa jak dokręcony Kajtek nie działa i wyświetlacz ciemny.... :(
Awatar użytkownika
By maksioo
#1334588
Na stowe izolator w gniezdzie, mialem tak w minimo, jak delikatnie wkrecilem dzialal, jak dokrecilem na max'a (aby uniknac gibania sie parownika) mod przestawal dzialac. Wez byle jaka grzalke z clearomizera, wyciagnij dolna izolacje(biala gumka) wymien i bedzie dzialac.
Awatar użytkownika
By teklan
#1334652
maksioo pisze:Na stowe izolator w gniezdzie, mialem tak w minimo, jak delikatnie wkrecilem dzialal, jak dokrecilem na max'a (aby uniknac gibania sie parownika) mod przestawal dzialac. Wez byle jaka grzalke z clearomizera, wyciagnij dolna izolacje(biala gumka) wymien i bedzie dzialac.


Wykręciłem tą śrubkę do regulacji i nie widzę aby tam jakaś uszczelka była....jak się do tego zabrać????...można śmiało z boxa wykręcić to gniazdo? Nie znam się na tym zupełnie dlatego takie pytanie...
Awatar użytkownika
By teklan
#1334679
pol pisze:http://www.e-papierosy-forum.pl/post1334338.html#p1334338

Będę kombinował...dzięki...
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1334788
A skończyła ci sie już gwarancja producenta ? :)

Mam/miałem 2 urządzenia robione przez naszych moderów, w których coś sie popsuło.
Dopóki sprzedawali tutaj, to naprawiali. Jak zamknęli kramik, to przestali odpowiadać. Teraz rozmawiam sobie z kolejnym o coś innego i śmiech mnie ogarnął jak powiedział, że jest lepszy niż sklep bo daje mi 'dożywotnią gwarancje i serwis' :)
Coś wyklepać, kase pobrać, po zmianie zainteresowań o kliencie zapomnieć :)
Teraz chyba dla jajek bede brać pisemną gwarancje.
Awatar użytkownika
By teklan
#1334915
sator75 pisze:Prawdopodobnie zapadł Ci się środek w konektorze . Spójrz czy izolator w gnieździe dochodzi do podstawy gwintu czy jest tam szpara . Jeśli jest to sprawa jest prosta :-) Wykręć śrubeczkę , znajdź w domu długą śrubę m4 , wkręć do samego końca i z wyczuciem staraj się podnieść zapadnięty środek . Nie wiem jak Dario montował konektor ale postaraj się nie wyrwać wszystkiego :-)

Daj znać jak to wygląda .

Pozdrowionka


Aaaa kiedyś były śrubki m3 .

muszę skołować takie śrubki bo w domu nie mam....wiesz, coś jest nie tak z tą śrubką w gniezdzie...bardzo luzno chodzi i jak dokręcam parownik to nie ma w ogóle oporu jak dojdzie do niej...lużno się wkręca z parownikiem...
Można to jakoś "załatać"????znaczy zaradzić temu? :(

PS.
Chyba znalazłem przyczynę.....przez przypadek zauważyłem, że gniazdo wysunęło się z drewniaka na jakieś 2 mm. Kawałek szmaty na gniazdo...jedno uderzenie młotkiem :) Gniazdo dolega jak powinno a drewniaczek działał jak powinien przez godzinę :(
Niestety znowóż to samo...:(((
Awatar użytkownika
By teklan
#1349535
sator75 pisze:Prawdopodobnie zapadł Ci się środek w konektorze . Spójrz czy izolator w gnieździe dochodzi do podstawy gwintu czy jest tam szpara . Jeśli jest to sprawa jest prosta :-) Wykręć śrubeczkę , znajdź w domu długą śrubę m4 , wkręć do samego końca i z wyczuciem staraj się podnieść zapadnięty środek . Nie wiem jak Dario montował konektor ale postaraj się nie wyrwać wszystkiego :-)

Daj znać jak to wygląda .

Pozdrowionka


Aaaa kiedyś były śrubki m3 .


Zrobiłem jak radziłeś bo szpara rzeczywiście była, lecz niestety...dalej to samo :((( ..bez parownika działa a jak dokręcę Kajtka to wyświetlacz ciemny i nie działa....z innymi parownikami to samo...już mnie roznosić zaczyna....coś jest nie tak z tym gniazdem i z pinem + ???????
A miało być tak pięknie.....
Awatar użytkownika
By teklan
#1349632
trammel pisze:Ten minus na tubie sprawdziłeś? U mnie słabo się trzymał.

A jeśli można tak bardziej łopatologicznie"...nie bardzo wyznaję się na tym....
W jaki sposób mam to sprawdzić?.....tylko się nie śmiej...proszę :)
Awatar użytkownika
By teklan
#1349648
trammel pisze:Ja miałem "przylutowany" do aluminiowej tuby. Mod gasł przy naciśnięciu przycisku. Jak ruszyłem ten przewód - to odpadł..


Nie widzę tam żadnego przewodu....jest miejsce na batki tylko...:)
By trammel
#1349653
Powinien być przewód na zewnętrznej powierzchni tuby - może być od spodu. Trzeba otworzyć klapkę - tą tubę lekko wypchnąć na zewnątrz i ewentualnie spróbować delikatnie obrócić.
Awatar użytkownika
By teklan
#1349676
trammel pisze:Powinien być przewód na zewnętrznej powierzchni tuby - może być od spodu. Trzeba otworzyć klapkę - tą tubę lekko wypchnąć na zewnątrz i ewentualnie spróbować delikatnie obrócić.


Namawiasz mnie do "przestępstwa"....spróbuję się tam dostać delikatnie...:)
Awatar użytkownika
By teklan
#1349683
trammel pisze:Najwyżej gwarancję stracisz ;-)


Dlatego poczekam co na to powie producent....:)
Awatar użytkownika
By kopen
#1380938
Otwierał może ktoś klapkę z tego boxa na KIS-ie?
Jest przyklejona, na magnesach, przyspawana...?
Muszę dokonać małego serwisu a kontakt z twórcą jest jakby to określić "znikomy".
By lxr
#1380992
@kopen z tego co pamiętam w moim drewniaku tylko, że na DNA20 był otworek w rurce, trzeba włożyć w niego jakiegoś gwoździa, którego uprzednio trzeba wygiąć pod kątem 90 stopni i próbować wypchnąć klapkę, inaczej chyba nie da rady, lub ja nic o tym nie wiem, moim sposobem bez większych komplikacji wyjąłem klapkę i dostałem się do bebechów.
By robertanisz
#1381119
kopen pisze:Otwierał może ktoś klapkę z tego boxa na KIS-ie?
Jest przyklejona, na magnesach, przyspawana...?
Muszę dokonać małego serwisu a kontakt z twórcą jest jakby to określić "znikomy".


U mnie była tylko przyklejona.

-- [scalono] 14 maja 2015, 18:16 --

Szukam osoby która wymieni mi gwint w boxie.Jest chyba od kolegi Sator ,ale wytarł się i nie ma styku.Pisałem do Dario ,żadnej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
By kopen
#1381196
lxr pisze:@kopen z tego co pamiętam w moim drewniaku tylko, że na DNA20 był otworek w rurce, trzeba włożyć w niego jakiegoś gwoździa, którego uprzednio trzeba wygiąć pod kątem 90 stopni i próbować wypchnąć klapkę, inaczej chyba nie da rady, lub ja nic o tym nie wiem, moim sposobem bez większych komplikacji wyjąłem klapkę i dostałem się do bebechów.

Dziekuje. Pomoglo.
Awatar użytkownika
By kopen
#1383990
Taka mała przestroga dla posiadaczy tego boxa. Ja nie mam pretensji do twórcy, awaria może zdarzyć się każdemu.
Dzisiaj uroczo moje efesty w boxie osiagnęły chyba z 90 stopni. Może blisko było do nieszczęścia. Polecam każdemu otwarcie klapki. "Wyjście" plusa z tubki baterii jest zamocowane pomiędzy dwoma nakrętkami, z tym że nakrętka mocująca (ta którą zakręcamy kabel do plusa) trzyma się dosłownie na 3/4 obrotu. Trzeba skręcić i jakoś skontrować. U mnie nakrętka się odkręciła i uroczo zwarła plus z minusem na tubce. Uratowało mnie to, że akurat sobie wapowałem i coś mi nie smaczyło, przypadkowo dotknąłem zakrętkę tubki baterii. Potem były oparzone palce po kontakcie z aku. Ciekawe co by się stało, gdyby był w kieszeni...
Awatar użytkownika
By mordek
#1384197
kopen: jajecznica...? :|

Tapatataj poprzez wzgórza i bezdroża...
Awatar użytkownika
By teklan
#1427445
Może ma ktoś fotkę z otwartą klapką tego naszego boxa?......mnie też coś nie łączy...muszę wkładać palec i poruszać tą tubką i wtedy załapuje, albo dociskać tą nakrętkę od tuby.....coś się pierniczy w nim i tyle. Kontaktu z twórcą nie ma więc trzeba samemu coś zdziałać dlatego, jeśli ktoś ma pomocne fotki z wnętrza boxa i jakąś konstruktywną radę.....to bardzo proszę o podpowiedz.
Nie znam się co prawda na tym....może jednak z Waszą pomocą się uda :)

Pozdrawiam ......
Awatar użytkownika
By teklan
#1429228
teklan pisze:Może ma ktoś fotkę z otwartą klapką tego naszego boxa?......mnie też coś nie łączy...muszę wkładać palec i poruszać tą tubką i wtedy załapuje, albo dociskać tą nakrętkę od tuby.....coś się pierniczy w nim i tyle. Kontaktu z twórcą nie ma więc trzeba samemu coś zdziałać dlatego, jeśli ktoś ma pomocne fotki z wnętrza boxa i jakąś konstruktywną radę.....to bardzo proszę o podpowiedz.
Nie znam się co prawda na tym....może jednak z Waszą pomocą się uda :)

Pozdrawiam ......


Już mi znajomy naprawił :)
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.