EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By palacz24h
#1334337
Witam mam pytanie ile czasu powinien się ładować akumulator 30a 2100mha 18650 od efesta na ładowarce trustfire? I czy pierwsze ładowanie jest dłuższe? I ile trwa?
Awatar użytkownika
By e_sat
#1334462
[...] Akumulator/ogniwo to nie bateria [...] - masz rację, tak samo jak liquid to nie olejek. Dzisiaj otrzymałem ogniwo z e-dym, które było naładowane w 10% i też je bardzo długo ładowałem, przed chwilą się naładowało, trwało to tyle ile podaliście powyżej, ok 4 godzin
Awatar użytkownika
By pol
#1334470
Przeliczanie na wprost czasu z pojemności ogniwa i prądu ładowarki daje duży błąd.
Ogniwa Li-ion ładuje się metodą CC/CV.

Przy bateriach e-p typu eGo z dedykowaną ładowarką 420mA czas ładowania od 3.2V do 4.2V:
1000mAh - około 3-4 godziny
1600mAh - około 6-7 godzin


Dla porównania czas ładowania ogniw ładowarką TR-001
http://lygte-info.dk/review/Review%20Ch ... %20UK.html
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1334485
Zielona linia to prąd ładowania.
Czas ładowania jest zależny od stopnia rozładowania ogniwa, jego stanu zużycia, temperatury itp. itd. Cześć energii z ładowarki tracona jest na ciepło i te wszystkie reakcje w ogniwie, które dzieją się podczas ładowania
Awatar użytkownika
By muffas
#1334491
Bla bla bla teoria i praktyka to 2 różne rzeczy, a prawda jest taka że te akusy TRZEBA uformować, za pierwszym razem ile byś ich nie trzymał na ładowarce to odbijają do 4.1 i dalej ani drgną, dopiero jak je naładujesz, rozładujesz i wrzucisz na ładowarkę po raz kolejny to się normalnie naładują do 4.2
Awatar użytkownika
By pol
#1334493
e_sat pisze:Świetne wykresy, dzięki. Nie kapuję ( nie znam języka ang. ), co oznacza na wykresach zielona linia?

Nie znasz angielskiego...
Z testów TR-001
A lot of patience is needed to charger 3400mAh batteries in this charger, it takes about 19 hours before the led turns green.

translate.google
Potrzebne jest dużo cierpliwości ładowarka akumulatorów 3400mAh w tym ładowarki, trwa około 19 godzin przed dioda zmienia kolor na zielony.

A 2600mAh battery can be charged in about 17 hours, but for some reason the charger led is flickering when the battery is nearly finished.

translate.google
2600mAh bateria może być ładowana w około 17 godzin, ale z jakiegoś powodu ładowarka doprowadziły miga, gdy bateria jest prawie gotowy.


Zatem uważasz, że 2100mAh na TR-001 naładujesz w 4 godziny?
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1334502
@muffas akumulatorów Li-Po nie formuje się. Nie ma co blablablać, po prostu tak jest :) To, że mają po pierwszym ładowaniu 4,1678V a nie 4,2000 wcale nie oznacza, że nie są naładowane do maksymalnej swojej pojemności

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.