EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Story
#1327915
Witam. Bateria eGo-W zachowuje się jak normalna bateria ale po przykręceniu celaro CE5 czy Vivi Nova 3.5ml nie dymi. Podnoszenie pinu nic nie daje nawet takie na dość skrajną wysokość. W środku od akumulatora do płytki idą 3 kabelki, czerwony, czarny i biały co mnie zdziwiło. Z płytki wychodzi tylko czerwony kabelek do pinu. Co to może być ? Czy to po prostu złe celaromizery do tej baterii ?
Awatar użytkownika
By AndrzejNS
#1327928
treblaa pisze:Zwarcie raczej sygnalizowałaby mryganiem.

Zaspany chyba jeszcze jestem. :? Racja.
Story tak, tak maja iść przewody. Sprawdź inny kliromizer.
Awatar użytkownika
By el.guitar
#1327944
Kabel do pinu, albo do masy. Jeżeli ten do pinu jest ok (zakładam, że skoro @Story dobrał się do elektroniki, to odlutowany pin by zauważył). Jeden z tych 3 kabelków jest przylutowany do dolnego capa. Tam mógł lut odpaść.

_____________________________________
EDIT:
Masz jakiś miernik (multimetr, omomierz)?
Jeśli tak, sprawdź czy masz zwarcie między punktami G1 (lub G2, nie pamiętam), a obudową baterii. Jeśl nie - otwórz dolny kap i popraw lut.

Jeśli nie masz miernika, spróbuj kawałkiem drutu zewrzeć masę głowicy z punktem G1 (lub G2, jw.) i wtedy sprawdzić czy klirek zadymi. Tylko uważaj, żeby nie dotknąć V+, bo zwara może ugotować ogniwo.
By Story
#1327956
Sprawdzane na dwóch clearo, te dwa clearo sprawdzane na innej baterii działają bez zarzutu. Nie mam miernika, a z tym kabelkiem nie chcę zbytnio kombinować. Jest jakiś patent na zdjęcie dolnego capa bez wyjmowania ogniwa itp. ? Zawsze przy takich działaniach urywały mi się inne kabelki, chciałbym uniknąć tych nerwów.
By Story
#1327963
Jedyne co tam wyczytałem to że mam zapadnięty pin, a tak jak już wspomniałem podnosiłem go. Chciałbym zdjąć dolnego capa bez rozbierania całej baterii, jakim sposobem to uzyskam ?
By Krasnal45
#1327964
Ostrożnie, na połączeniu podważyć ostrym śrubokrętem. Jest na wcisk. Do dolnego capa powinien być przylutowany kabelek. Możliwe, że właśnie on jest oderwany i stąd będzie problem.
Awatar użytkownika
By el.guitar
#1327967
Mnie najłatwiej dolny cap wychodzi podważany ostrym nożem. Trzeba to robić ostrożnie, powoli i równomiernie na całym obwodzie. Można szybciej łapiąc go kombinerkami, ale wtedy zostaną brzydkie zadziory. Ja próbowałbym mimo wszystko najpierw sprawdzić elektrycznie, zanim zaczniesz go wyjmować. To trudne, zwłaszcza za pierwszym razem, a i duże prawdopodobieństwo, że na baterii zostaną ślady po tej operacji. Chyba, że Ci nie zależy.
Powodzenia w walce z egonem życzę!

_________________________
EDIT:

A masz lutownicę. Potrafisz lutować? Może zamiast walczyć z dolnym kapem, dolutować kabelek od płytki do głowicy. Dla działania baterii nie robi to różnicy.

Najpierw trzeba jednak ustalić co tak naprawdę nie łączy.
By Story
#1327999
Lutować potrafię. A narysowałbyś prosty schemat w paincie jak tam tym kabelkiem połączyć i sprawdzić czy będzie dymiło ? Oraz w jakie miejsce dolutować ten kabelek ?
Awatar użytkownika
By el.guitar
#1328015
Story pisze:Lutować potrafię. A narysowałbyś prosty schemat w paincie jak tam tym kabelkiem połączyć i sprawdzić czy będzie dymiło ? Oraz w jakie miejsce dolutować ten kabelek ?


Podrzuć zdjęcie swojej płytki z elektroniką, bo są różne wersje w egonach.

___________________
EDIT:
@Story, Sprawdź PW.

___________________
EDIT 2:
Niestety @Story nie odpowiada na PW, a chciałem pomóc.
Tu masz najprościej jak się da, zakładając, że to brak masy, oczywiście. Nie jestem pewien co do koloru przewodu od płytki do obudowy (u mnie był chyba raz żółty, raz niebieski). Jeżeli to nie biały, to niech mnie ktoś poprawi.
Obrazek

Oczywiście do lutowania musisz głowicę rozbroić, żeby nie przytopić uszczelki pod pinem. Powierzchnię przed lutowaniem oczyścić papierem ściernym i potraktować jakimś topnikiem. Lut musi być wewnątrz głowicy, po tej stronie co przycisk, żeby dało się płytkę wsunąć i nie może być zbyt wysoki, bo trudno będzie osadzić przycisk.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Awatar użytkownika
By muffas
#1328389
może głupie pytanie ale, sprawdzałeś jakimś miernikiem czy po wciśnięciu guziora w ogóle podaje prąd?
Awatar użytkownika
By el.guitar
#1328416
muffas pisze:może głupie pytanie ale, sprawdzałeś jakimś miernikiem czy po wciśnięciu guziora w ogóle podaje prąd?

Napisał, że nie ma miernika. Poza tym zapala się dioda po wciśnięciu przycisku, więc do płytki napięcie dochodzi. Nie ma go tylko na głowicy.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1328713
Story pisze:Jedyne co tam wyczytałem to że mam zapadnięty pin, a tak jak już wspomniałem podnosiłem go. Chciałbym zdjąć dolnego capa bez rozbierania całej baterii, jakim sposobem to uzyskam ?

Tak czytałeś, i tak jak czytałeś tak naprawisz. A wydawało mi się że prościej tego poradnika napisać się nie da. Wyciągnij ostrożnie pin + z izolatora na zewnątrz i sprawdź czy do pinu jest przylutowany kabelek czy może się urwał?
By Story
#1328845
Kabelek od pinu jest przylutowany. Do dolnego capa nie było nic przylutowane, na spodzie baterii od strony capa także nie zauważyłem żadnego lutu. Dosyć dziwna budowa tej baterii ego-w. Będę próbował podłączyć masę pod głowicę chyba nic innego mi nie pozostało.

EDIT: Elektronika jest coś w stylu tej https://e-papierosy-shop.pl/e-baterie/a ... -2215.html

Z dołu, metalowego capa od baterii izoluje pianka. Jest tak także od strony głowicy. Nie wiem czy to ważne, ale wole napisać
Awatar użytkownika
By el.guitar
#1328925
Skoro otwarłeś dolny kapsel, to sprawdź czy do minusa baterii przylutowany jest biały, czy czarny kabel (zgaduję, że czarny). Pozostaje tylko wyciągnąć ten drugi kabel (biały), który ginie gdzieś wewnątrz tubki i dolutować go do głowicy (bo tam najłatwiej).
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.