EPF
Awatar użytkownika
By ToJaMleko
#1297179







Koszyk wdrukowany w obudowę. Pasują styki Keystone 228 i 209
co wiecej powiedzieć? Tyle...

Jak będą pytania to będą odpowiedzi. A jak dostanę styki (na tme zabrałko) to będzie dalsza część zdjęć i testy wytrzymałości.
Awatar użytkownika
By ToJaMleko
#1297199
grosze bo plastik kupowany kilogramowy z przesyłką to nie więcej niż 120zł
na oko bym powiedział że w okolicach 7zł

do tego dochodzi wkurw sąsiadów (bo drukarka hałasuje) i cena za prąd.
Awatar użytkownika
By ToJaMleko
#1297212
12*5*3 cm - wymiary (bez klapki bo mi sie nie podoba wole z plexi w przyszłości zrobić)

Cena do sprzedaży dla ludzi na FB to 45 bez styków 50 ze stykami.
Ale dla kochanych forumowiczów będzie mniejsza :)
Ale to dopiero po testach wytrzymałościowych.
Awatar użytkownika
By czes21
#1297255
mleko testuj bo bym kupił 1 szt z stykami na zaraz bo dual kiss sie wala w szufladzie
Awatar użytkownika
By kalin20
#1297319
Fajna sprawa. A jak z malowaniem tego ? Jaką farba czy jakoś się specjalnie plastik barwi?
Awatar użytkownika
By ToJaMleko
#1297330
są rożne plastiki do drukowania ob białych przez neonowo zielone kończąc na czarnym
Awatar użytkownika
By piehot
#1297391
Siegelei 100W klon ! ..... Oczywiście żartuję :twisted:
Fajne pudełeczko. Tylko czy ta szparka od dolnej krawędzi obudowy do krawędzi koszyczka nie jest za duża? Jakoś na telefonie dziwnie widać. Ale pomysł i wykonanie b.dobre.
Awatar użytkownika
By ToJaMleko
#1297521
piehot pisze:Siegelei 100W klon ! ..... Oczywiście żartuję :twisted:
Fajne pudełeczko. Tylko czy ta szparka od dolnej krawędzi obudowy do krawędzi koszyczka nie jest za duża? Jakoś na telefonie dziwnie widać. Ale pomysł i wykonanie b.dobre.


nie wiem jeszcze czy za duża czy nie. Napewno będę szukał jeszcze możliwości by go odchudzić.
chwilowo testy muszą być :P
Awatar użytkownika
By Łukasz088
#1297561
Super sprawa po wszystkich testach i stworzeniu klapki będę chętny bo podoba mni się .
By Vaporek
#1297571
Jesli wydruk jest z ABS, to ten material bardzo dobrze sie szlifuje, i mozna pomalowac podkladem do plastokiw i na to np wszelkie farby akrylowe. Nie ma problemu.
Rowniez sam filament wystepuje w bardzo wielukolorach - bialy, szary, czarny, zolty, zerwony, pomaranczowy, zielony, niebieski, sa tez kolory neonowe, czy tez swiecace w ciemnosci :)
Awatar użytkownika
By seebbaa
#1297863
Mnie też się podoba :) a jeżeli potrzebujesz kogoś do testów to się pisze jako beta tester :)
Awatar użytkownika
By ToJaMleko
#1299018
Vaporek pisze:Jesli wydruk jest z ABS, to ten material bardzo dobrze sie szlifuje, i mozna pomalowac podkladem do plastokiw i na to np wszelkie farby akrylowe. Nie ma problemu.
Rowniez sam filament wystepuje w bardzo wielukolorach - bialy, szary, czarny, zolty, zerwony, pomaranczowy, zielony, niebieski, sa tez kolory neonowe, czy tez swiecace w ciemnosci :)


Niestety to jest druk z PLA. Z tego powodu że chciałem przetestować inny materiał od ABS (na którym drukowałem wcześniej)

I jest jeszcze lepsza zależność zamienna ze szlifowaniem. Szmatka/ kawałek sraj-taśmy i namoczyć to acetonem technicznym. (ABS po dłuższym czasie się topi w tym a PLA tylko rozmięka) Wiec można troszkę taki wydruk natrzeć wilgotną szmatką i zniwelować wszystkie niedoskonałości :)
By Abeel
#1299125
A mi się nie podoba. Druk 3D ma nieograniczone (powiedzmy) możliwości, a Ty zrobiłeś zwykłego kanciaka. Z tego co mi wiadomo to ABS jednak jest bardziej wytrzymały od PLA.
Awatar użytkownika
By ToJaMleko
#1299294
Abeel pisze:A mi się nie podoba. Druk 3D ma nieograniczone (powiedzmy) możliwości, a Ty zrobiłeś zwykłego kanciaka. Z tego co mi wiadomo to ABS jednak jest bardziej wytrzymały od PLA.


ABS jako druk czasem się rozwarstwia, a jako materiał tak, masz rację jest mocniejszy.
co do "kanciaka"... trzeba od czegoś zacząć nie sądzisz?

edit: ABS czarny zamówiony :cygaro: Zobaczymy jak to wyjdzie. Dodatkowo jak skończę zamówienie dla znajomego na ... 45 koszyków ._. To wrzucę jakąś listę na boxy/koszyki czy co tam chcecie. Czas oczekiwania pewnie będzie całkiem duży. Ale damy radę ;)
Awatar użytkownika
By Grey Fox
#1302359
Wygląda ładnie no to czekamy na testy :) . Mi od razu przyszedł do głowy pomysł pomalowania tego metoda swirl ciekawe jak by do wygladalo w praktyce :?: :?:
By orient
#1302673
Kiepsko by wyglądało. Farba by ci się zaraz powycierała na ostrych kantach.
Awatar użytkownika
By Grey Fox
#1302961
A nie ma jakiejś opcji zabezpieczenia tego po pomalowaniu jakimś lakierem czy cuś :)
Awatar użytkownika
By ToJaMleko
#1304363







Rozwoj projektu... ktoś narzekał że kanciaka zrobiłem :)

Jeżeli chodzi o małe rowki i niedociągnięcia już samej drukarki to będę to jeszcze poprawiał.
By khris
#1304423
ToJaMleko pisze:






Poprawiłem foto.
Awatar użytkownika
By ToJaMleko
#1304684
Projekty druku 3d: koma2k (Daniel)
Ja tylko sprzątam. Jak coś :)

Temat tego moda bedzie w innym temacie
Awatar użytkownika
By leech
#1304958
Drugi projekt a niebo lepszy ale projektant mógłby w pełni wykorzystać 3D i stworzyć coś naprawdę odjechanego, czego nawet frezarka cnc nie da wystrugać.
By koma2k
#1305655
Coś, czego nawet cnc nie będzie w stanie wystrugac... Trochę wyzwanie, szczególnie, że jeśli 5 osiowe cnc czegoś nie wystruga, to pozostaje tylko druk3d w technologii sls. Nawet nie chcecie wiedzieć ile mi zaśpiewali za wydruk prostego koszyka na baterie....
Ale pomyśle z czasem. Tymczasem ten projekt trzeba dopracować, opracować na różne materiały i wdrożyć w sprzedaż. Docelowo pod druk 3d będzie miał zintegrowany kosz na baterię i będzie także w wersji węższej grubszej na.jedną.26650
Wybaczcie błędy i nadmiarowe znaki. Z kalkulatora klepię
By purge
#1308942
Mleko, a jak wyślę ci projekt 3D to możecie mi zrobić wycenę :D? Macie możliwość druku w kolorze?
Awatar użytkownika
By ToJaMleko
#1309242
purge pisze:Mleko, a jak wyślę ci projekt 3D to możecie mi zrobić wycenę :D? Macie możliwość druku w kolorze?


wyślij, wycenię.
co do koloru, masz na myśli pare kolorów na jednym wydruku czy inny kolor np. czarny zamiast bialego ?
By purge
#1309294
Projekt obojętne z jakiego programu, czy jakiś konkretny? Mam do dyspozycji cada i rhino. Tak, właśnie chodziło mi o jednolity kolor :). Pytam, bo pierwsza wersja była zatrważająco tania :D. Albo w skrócie kojarzysz C1D2 od vapedroid?
By TRNCzarny
#1312226
khris pisze:
ToJaMleko pisze:






Poprawiłem foto.


Jeszcze przycisk w kształcie spustu pod palec wskazujący ;)

-- [scalono] 20 lut 2015, 07:46:49 --

khris pisze:
ToJaMleko pisze:






Poprawiłem foto.


Jeszcze przycisk w kształcie spustu pod palec wskazujący ;)
Awatar użytkownika
By ToJaMleko
#1313579
purge pisze:Projekt obojętne z jakiego programu, czy jakiś konkretny? Mam do dyspozycji cada i rhino. Tak, właśnie chodziło mi o jednolity kolor :). Pytam, bo pierwsza wersja była zatrważająco tania :D. Albo w skrócie kojarzysz C1D2 od vapedroid?


Nie kojażę a pliki do druku są w formacie .stl
A co modelowanie solid works lub CAD.
By purge
#1313937
Postaram się zrobić w CADzie. Jak coś zamieszczam zdjęcie...Obrazek modzik na baterię 26650 z DNA40. Pomyślę jak to zrobili i Ci wyślę, jak znajdę chwilę :).
Awatar użytkownika
By ToJaMleko
#1314190
purge pisze:Postaram się zrobić w CADzie. Jak coś zamieszczam zdjęcie...Obrazek modzik na baterię 26650 z DNA40. Pomyślę jak to zrobili i Ci wyślę, jak znajdę chwilę :).


Sure. Czekam :) Jak coś to PW
By Story
#1314314
Coś pięknego się tworzy :D Co do frezarek CNC, to nie mogę się doczekać aż dopuszczą mnie do tego cuda, uczę się na operatora takowych maszyn ^_^
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.