EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
By podpalacz
#1174255
dzięki :) mam co prawda i2 ale to wersja 2014

W każdym razie coś tak jakby u mnie nie halo z ładowanie Sanyo Eneloop. Katuje go już chyba 3 godzinę, aku jest na pewno sprawne, od 2 godzin chyba miga 3 diodka i jakoś nie może skończyć ; ) No ale wiadomo ze specyfikacji, że ta ładowarka akurat dla Ni-Mh nie ma trybu deltaV cut-off niestety.
Aby mieć terminację ladowania du/dt dla aku AA/AAA trzeba kupić wyższą wersję Digicharger niestety :/ a to już 100 przy czym i tak ma niby wyświetlacz ładny ale z tego co rozumiem, na stronie mhunt pokazuje prąd i napięcie ładowania ale nie pokazuje napięcia ogniwa no i za tą kasę mogłaby już zawierać obwód wyładowania/kondycjoner.
Awatar użytkownika
By piehot
#1174911
Skinner pisze:@piehot rozumiem że to ma być tak (wolę się upewnić bo mam tylko tą jedną ładowarkę ;) )

image...


tak, coś takiego.



-plusy ładowarki połączyć z nóżką switcha (x4 w moim przypadku), a przeciwległą nóżkę (x4) do plusa volotmierza.
i te pole R60 (to dzięki koledze Tajwoj który pomógł mi w odnalezieniu wspólnej masy) do masy voltomierza.
-lutowałem z tylnej strony płytki, kabelki telefoniczne poszły przez te dziurki/otworki w minusach.

chyba jakoś tak to było ;)
przy okazji, dzięki Tajwoj`owi ;)
przyciski i trochę stuff`u kupowałem tutaj
http://electropark.pl/53-tact-switch
By podpalacz
#1176739
reed pisze:Cewki na odpieddol zrobione, luźne, bo "bzykają"
Wymiana, bo same raczej nie przestaną, a może im sie pogłebić.


Dostałem drugą sztukę (a pierwszą póki co mam bo umówiłem się na odsyłkę jak otrzymam drugi egzemplarz).

Więc tak, nie wiem co jest grane ale obydwie sztuki są takie same. W trakcie ładowania wydają cykliczne dźwięki, ciche bzyki co ~2sek. Po naładowaniu (diody palą na stałe) bzyczy (to jest ciche) w sposób ciągły. Ale to słychać nocą w cichym pokoju w odległości metra/dwóch.
Wygląda, że ten typ tak ma i musi tak zostać...
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1176747
Nie, ten typ tak nie ma i nie musi tak zostać. Masz dwie trefne.

PS. Nie zepsute, bo działać będą, ale wkurzać również.
PS2. No chyba, że masz jakieś przeczulone uszy, ale wtedy zapewne słyszałbyś wszystkie ładowarki do telefonów, zasilacze laptopów itp.
By podpalacz
#1176933
krzych.s pisze:PS2. No chyba, że masz jakieś przeczulone uszy, ale wtedy zapewne słyszałbyś wszystkie ładowarki do telefonów, zasilacze laptopów itp.


Słuch mam myślę w normie.
Nigdy nie miałem piszczących sprzętów za wyjątkiem routera. Moja ładowarka aku AA/AAA potrafi dorzynać te aku prądem 1C bez zająknięcia (co prawda to niskie napięcie).
Nic, odsyłam obie. Napisałem, że proszę aby spróbowali znaleźć bezgłośną nim coś wyślą.
By podpalacz
#1195554
krzych.s pisze:Nie, ten typ tak nie ma i nie musi tak zostać. Masz dwie trefne.


Wypróbowałem kilka egzemplarzy z e-dymu lecz niestety... Dodatkowo mhunt potwierdził na kilku egzemplarzach, że aktualne i2 2014 edition piszczą wszystkie :/
Mam teraz obie, poglądowa fotka, widać, że oprócz prowadnic biegunów ujemnych oraz minimalnych zmian obudowy w środku jest mocno różnicąca się płytka. Niestety nie jestem sprawnym elektronikiem by ocenić rozwiązania...
Poprzednia edycja totalnie cicha.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 paź 2014, 11:40 przez podpalacz, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1195602
podpalacz pisze:Obrazek

Aaa, czyli wygląda że można rozpoznać na zewnątrz, bez rozbierania, po kolorze gniazdka...
Ja mam i4 z niebieskim gniazdkiem i nie piszczy nic a nic.
Awatar użytkownika
By Goldi
#1195607
Mutango pisze:Aaa, czyli wygląda że można rozpoznać na zewnątrz, bez rozbierania, po kolorze gniazdka...

Żółte gniazdo i metalowe prowadnice to podstawowa zewnętrzna różnica. Więcej na filmiku z poprzedniej strony: post1174254.html#p1174254 :wink:
Awatar użytkownika
By eef
#1196691
Mam "starą" i4 z niebieskim gniazdem zasilania - użytkowana przez ponad rok - żadnych problemów.

Mam też od killku tygodni nową i2 z żółtym gniazdkiem - czyli pewnie ta nowsza wersja. Piszczy.
By xsysiu710
#1207472
Mam pytanie do jakiego napięcia ładuje wam akumulatory 3.7V? Nie wiem o co chodzi ale I4 ładuje je do 4.2V, pomyślałem że po prostu jest wadliwa i zamówiłem Nitecore D4. O dziwo też ładuje 3.7V akku do 4.2, nie wiem o co biega, I4 kupiona przeszło rok temu na FT a D4 dopiero co przyszła z Aliexpress. Akumulatory mam od leeona ncr18650PF i kilka z FT
Awatar użytkownika
By mordek
#1207474
xsysiu710 pisze:Mam pytanie do jakiego napięcia ładuje wam akumulatory 3.7V? Nie wiem o co chodzi ale I4 ładuje je do 4.2V, pomyślałem że po prostu jest wadliwa i zamówiłem Nitecore D4. O dziwo też ładuje 3.7V akku do 4.2, nie wiem o co biega, I4 kupiona przeszło rok temu na FT a D4 dopiero co przyszła z Aliexpress. Akumulatory mam od leeona ncr18650PF i kilka z FT

Wszystko jest ok, akusy mają być naładowane do 4.2V.
Awatar użytkownika
By Goldi
#1207475
I bardzo dobrze, że ładuje do 4,2V bo takie jest końcowe napięcie ładowania dla aku 3,7V.
Awatar użytkownika
By emes
#1207476
xsysiu710 pisze:Mam pytanie do jakiego napięcia ładuje wam akumulatory 3.7V? Nie wiem o co chodzi ale I4 ładuje je do 4.2V, pomyślałem że po prostu jest wadliwa i zamówiłem Nitecore D4. O dziwo też ładuje 3.7V akku do 4.2, nie wiem o co biega, I4 kupiona przeszło rok temu na FT a D4 dopiero co przyszła z Aliexpress. Akumulatory mam od leeona ncr18650PF i kilka z FT


Zamiast zamawiać kilka ładowarek trzeba było najpierw klepnąć tego posta :lol:
Z odpowiedzi dowiedział byś się że normalnym jest ładowanie ogniw do poziomu 4,20V.
By xsysiu710
#1207478
Aaa to spoko bo już się martwiłem, a tak idąc za ciosem, w I4 padł mi jeden kanał da radę to naprawić czy sobie olać?
ps. dla tego zamówiłem drugą ;)
Awatar użytkownika
By emes
#1207481
xsysiu710 pisze:Aaa to spoko bo już się martwiłem, a tak idąc za ciosem, w I4 padł mi jeden kanał da radę to naprawić czy sobie olać?


Spoko - wszystko naprawiamy przez internet :lol: Z olewaniem bym się wstrzymał przynajmniej do czasu odłączenia w/w ładowarki od zasilania :)

Poważniej - pewnie się coś urwało (przeważnie na sprężynce) to jest oczywiście do naprawienia jednak jak ktoś na to nie spojrzy to w dalszym ciągu jest to wróżenie z fusów.
By xsysiu710
#1207486
Nie no nie jestem ignorantem, podrzucę ją dla elektronika, padnięcie kanału objawia się zapaleniem się wszystkich diod (tak jakby akku były naładowane)
Awatar użytkownika
By emes
#1207489
xsysiu710 pisze:Nie no nie jestem ignorantem, podrzucę ją dla elektronika, padnięcie kanału objawia się zapaleniem się wszystkich diod (tak jakby akku były naładowane)


Podejść i zapytać się zawsze możesz ;)
D4 i I4 różnią się tylko wyświetlaczem - jeśli opłaca Ci się naprawiać poprzednika to będziesz miał sprawną na czarną godzinę.
By xsysiu710
#1207499
Miernik w D4 jest fajnym gadgetem, i co najbardziej mi się podoba nie ma diód które dają po oczach w nocy ;) mając już D4 mogę się w końcu zanieść do naprawy I4 a 26$ nie dało zbytnio po kieszeni
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1207691
Do niedawna miałem obie Nitecore,I4 z ubiegłego roku i D4 kupioną przed 3 miesiącami.Żadna nie piszczała;obie działały świetnie.Już tu pisałem o tym,że I4 jednak jakby nieco szybciej ładowała niż D4.Dlaczego czas przeszły? :wink: Krótko...
Dostałem do testów czerwone ogniwo Sanyo 18650.Zapakowałem do I4 i pojechałem sobie...nigdy tak nie robiłem,ale śpieszyłem się ,no i pomyślałem dobra marka Sanyo,dobra ładowarka...
Po kilku godzinach dzwoni przerażona moja gorsza połowa :wink: ,że z pokoju coś się dymi...poprosiłem żeby sprawdziła...dymiło się i śmierdziało okrutnie z D4 razem z resztkami ogniwa Sanyo.Delikatnie,aby nie wywoływać popłochu kazałem jej wyciągnąć kabel zasilający z gniazdka i poczekać aż zgasną diody w ładowarce.
Podobno nie zgasły,a smród był tak okropny i coś ciekło na biurko,więc Alice porwała przez jakiś ręcznik to wszystko i wrzuciła do zlewu zalewając wodą. :!: :idea:
Ponieważ smród ją wykańczał,więc wpakowała to wszystko razem z ręcznikiem do foliowego worka i wyniosła do śmietnika!
Kiedy wróciłem do domu,było już późno i ciemno,na dodatek nie byłem aż tak głodny aby łazić po śmietnikach. :wink: Jak się więc domyślacie już Sanyo i D4,czy to co tam
z nich zostało,bezpowrtotnie przepadły.Nawet nie mogłem tego zobaczyć,no i co gorsza,nie wywiązałem się z testu ogniwa.No,takie rzeczy to mnie się nie zdarzają. :roll:
Dziwi mnie tylko trochę zachowanie D4.Czemu nie odcięła prądu?Sanyo nie było używane od roku,leżało w sklepie.Dziwne to trochę...ale muszę pomyśleć co teraz kupić?
Na razie wystarcza mi stara I4, mam testowo :roll: LUC-a V4 Efesta,ale go oddam.Liczyłem na port USB,jednak sposób jego wykorzystania wymyślił ktoś wielce utalentowany... :lol:
Awatar użytkownika
By beriam
#1226403
Z moja i2 od początku było coś nie tak.
Sytuacja wygląda tak, po włożeniu akumulatora, zapala się 1 dioda od dołu, po chwili zaczyna migać druga, a po dłuższym okresie czasu pracy, gasną wszystkie. Dodam, ze trzecia nie zapala się w ogóle.
Dodam, ze dźwięki jakie wydaje sa na pograniczu akceptowalności, z tego co sprzedawca pisał taki jest urok wersji 2014.
Sprawdzane na ogniwie 18650 (woytazo)

Jeśli okaże się, ze to nie wina aku, dopłacę i wezmę Nitecore D2 lub Efest LUC V2
By purge
#1237685
A z moją i2 jest taka kwestia, że mam jeden akus 26650 do mechanika i ładuję go tak mniej więcej od 3.6v-3.7v (wiem, że można od 3.5v, ale chmurka już jest mniej satysfakcjonująca), ale problem jest taki, to jedno ogniwo ładuje się bardzo szybko, około 2godziny i ładowarka pokazuje pełne naładowanie, sprawdzam multimetrem i...4.14, zawsze 4.14 jest, jak potrzymałem ją 7 godzin było 4.15, wiem, że amperaż spada po 'naładowaniu' czy u was też tak jest? Ktoś sprawdzał? Mam ją około miesiąca i tak jest od początku.
Awatar użytkownika
By Goldi
#1237691
purge pisze:A z moją i2 jest taka kwestia, że mam jeden akus 26650 do mechanika i ładuję go tak mniej więcej od 3.6v-3.7v (wiem, że można od 3.5v, ale chmurka już jest mniej satysfakcjonująca), ale problem jest taki, to jedno ogniwo ładuje się bardzo szybko, około 2godziny i ładowarka pokazuje pełne naładowanie, sprawdzam multimetrem i...4.14, zawsze 4.14 jest, jak potrzymałem ją 7 godzin było 4.15, wiem, że amperaż spada po 'naładowaniu' czy u was też tak jest? Ktoś sprawdzał? Mam ją około miesiąca i tak jest od początku.

A o co chodzi w tym pytaniu?
Awatar użytkownika
By zibija66
#1238936
Posiadam i4 od ponad roku i ostatnio wystąpił problem z ładowaniem w drugim kanale. Aku ładowało się parę godzin po czym druga dioda nadal mrugała że aku(18350) nienaładowane.Oczywiście ta sama batka ładowana w pozostałych kanałach nie sprawiła problemów. Po demontażu ładowarki okazało się, że sprężynka suwaka tegoż kanału obluzowała się w lucie płytki co powodowało brak styku. Dodam że w trzecim kanale też sprężynka była obluzowana. Po zalutowaniu wszystko wróciło do normy :wink:
Jeśli już to było to sorki ale może warto odświeżyć :wink:
Awatar użytkownika
By sikor
#1255449
Witam :)
Od tygodnia jestem posiadaczem ładowarki NiteCore I2 wersja 2014. Niestety jestem zaniepokojony odgłosami jakie wydaje. Zdążyłem już sie dowiedzieć że jeśli ładowarka jest bez baterii i piszczy takim jednostajnym tonem to jest to standard. Ale czy to że podczas ładowania cyklicznie co 2-3sec wydaje z siebie pojedynczy pisk to jest w normie??? Tak samo jak obie baterie się naładują też zaczyna "śpiewać" ;/ Czy ktoś potrafił by ocenić i ewentualnie doradzić co z tym zrobić???
By amsaw
#1255463
Jestem szczęśliwcem - moja, w wersji 2014, nie wydaje z siebie żadnych niepokojących dźwięków.
Uprzedzam pytanie - jest podłączona do prądu i ładuje normalnie :mrgreen:
Awatar użytkownika
By sikor
#1255525
No właśnie, śpiewa takie serenady że to szok :/ Nie ma innych niepokojących objawów ale wnerwia mnie to okrutniście. Myślałem że jest taka religijna i kolędy śpiewa ale święta się skończyły a ona nadal swoje :)
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1256730
Moja milczy niezależnie od tego czy łąduje czy dłubie w nosie... Ale ja z tych starszych kupiłem. Non-stop podłączona pod łóźkiem, stąd wiem, że cisza jak makiem zasiał. Piski "na luzie" jak i podczas ładowania pochodzą z tych samych elementów (przetwornice) kiepskiej jakości. W zasadzie nie powinno to przeszkadzać w funkcjonowaniu, conajwyżej w spaniu... Jeśli kupowana w polsce, można próbować reklamować, wszak uniemożliwia użytkowanie w sposób dość istotny (zwykle ładowarki się pilnuje, a czy się przy niej śpi, czy czyta książkę to wkurza prawie tak samo :P).
By fikaf
#1281230
moja bipie też,ale stoperów nie było w kartoniku,dodatkowo klimat jak w szpitalu jak pulsowo jedzie...przypadek?
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1281239
fikaf pisze:moja bipie też,ale stoperów nie było w kartoniku,dodatkowo klimat jak w szpitalu jak pulsowo jedzie...przypadek?

Raczej tak, przypadek że Tobie nie dali stoperów ;).

PS. Współczuję bipania. Ja jeśli się da, wymieniam towar bipiący na niebipiący.
By Kangoo72
#1292807
a mój egzemplarz działa spoko, pierwsze ładownie: temp. ciut cieplejsza od pokojowej, ale nic nie rzęzi, nic nie szumi, nic nie śmierdzi, po prostu ładuje :)
Awatar użytkownika
By dziakson
#1310600
Mam pytanie dot. i2 (wersji 2014).
Co oznaczaja migajace na raz 3 diody po wlozeniu aku? Kupilem dzis aku keepower 18650, wkladam do ladowarki a tam 3 diody migaja.

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By mordek
#1310605
dziakson pisze:Co oznaczaja migajace na raz 3 diody po wlozeniu aku? Kupilem dzis aku keepower 18650, wkladam do ladowarki a tam 3 diody migaja.

A dobrze włożyłeś akusa? :zakrecony
Awatar użytkownika
By mordek
#1310607
dziakson pisze:Dobrze. W drugim kanale laduje starego samsunga i laduje sie normalnie.

3 migające diody oznaczają odwrotne włożenie akusa. Nie jestem pewien jak miga w momencie gdy batka jest martwa. Jeśli masz czym, sprawdź napięcie jakie na niej jest.
Awatar użytkownika
By dziakson
#1310611
Chwilowo nie mam miernika pod reka a u siebie w domu bede dopiero we wtorek.Czyli jest prawdopodobienstwo ze ogniwo jest martwe?;/

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By mordek
#1310612
dziakson pisze:Chwilowo nie mam miernika pod reka a u siebie w domu bede dopiero we wtorek.Czyli jest prawdopodobienstwo ze ogniwo jest martwe?;/

Jest taka możliwość... Spróbuj wsadzić w drugi kanał, choć to zapewne nic nie zmieni.
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1310622
Jeśli ogniwo jest martwe, to również migają 3 diody jednocześnie.

________________
Tapa tapa z es piątki.
Awatar użytkownika
By Wąski
#1310770
Mam i4 z niebieskim gniazdkiem (ver.2) od maja 2013 i używałem jej codziennie przez co najmniej 2-3 godziny. Do dziś wszystko śmiga piknie, nie piszczy i nie wygrywa serenad. 8)

Miałem kilka razy taki przypadek, że po wsadzeniu akumulatorka pomigała i zaświeciły się wszystkie diody. Akumulator o3wiście nie naładował się. Po wyjęciu i włożeniu zaczął się ładować i kończył ładowanie z pełnym sukcesem. Raz miałem tak, że dopiero za którymś razem poszło ładowanie. Myślę, że powodem mogły być zabrudzone styki - zawsze w takich przypadkach, zaraz po włożeniu obracałem akumulatorkiem, żeby się styki "dotarły". Spadki napięć na stykach mogą powodować, że pomiar napięcia wykazuje fałszywie, iż jest za niskie i stąd problemy... boja wiem?!
Miałem też jeden przypadek, że akumulator zostawiony w Wacku na kilka miesięcy (Wacek idąc do lamusa zachomikował akuska), otóż gdy wyjąłem go i zmierzyłem napięcie, okazało się, że jest tragicznie niskie. Nie pamiętam ile, ale na pewno poniżej bezpiecznego 2,5V!!! Widać Wacek, mimo że wyłączony, delikatnie doił akumulatorek... :roll: Po wsadzeniu do i4, nie chciał się ładować. Migały diody, po czym gasły. Po kilkunastu próbach zaczął się ładować, ale szybko kończył i kicha. Tym razem świeciły wszystkie. Jest lepiej... :lol: Zrobiłem jeszcze wiele prób i w końcu ładowanie ruszyło normalnie. W końcu się naładował i służy mi do dzisiaj! Jest na tę okoliczność stosownie przeze mnie opisany i na oko niczym się nie różni od pozostałych kilkunastu, które używam na co dzień. Ten z Wacka to Sanyo UR18500F 1700mAh od leeona, ale najczęściej używam i ładuję chińskie TrustFire IMR 18350 800mAh - lubię taki rozmiar... :mrgreen:

Dziś kultowa wysłużona Nitecore i4 poszła do lamusa (nie jest na sprzedaż! :mrgreen:). Właśnie zakupiłem następcę D2 - wszystko przez czytanie forum... z czystej ciekawości. :lol:
Pierwsze koty za płoty. Ładuje piknie. Micha cieszy. Mam nadzieję, że posłuży długo i szczęśliwie... *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By getsome
#1363581
Mam pytanie co do posiadaczy Nitecore I2 , bo nabyłem ją jakiś czas temu i ostatnio zacząłem zwracać uwagę jak piszczy, słychać w totalnej ciszy przed snem albo jak sie przyłoży ucho, nie wydaje mi się to normalnie i zdaje się że niegatywnie wpływa mi na moje akumulatory, stad pytanie, wasze też się tak odzywają ?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.