EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1247159
Przeglądając sprawdzone recepty na klony znanych liquidów natrafiłem na ten
http://www.kritikalmass.net/proddetail. ... Long-Clone
Jest to klon liquidu Five Pawns firmy, która bardzo wysoko ceni swoje wyroby sprzedając jedne z najdroższych płynów na rynku. Za 30 ml życzą sobie ok 28$. Nigdy nie próbowałem Castle Long ale zachęcony wysokimi ocenami spróbowałem zrobić sobie podróbkę. Według przepisu należy wymieszać następujące aromaty od TPA w proporcjach:

2.5% Kentucky Bourbon
1.5% Coconut Extra
1.5% Acetyl Pyrazine
1.5% Toasted Almond
1% Vanillin
1% Bourbon Vanilla
1% Brown Sugar Extra

Niestety nie ma dostępnych w Polsce od ręki niektórych aromatów lub też posiadam inne zamienniki wobec tego postanowiłem zmodyfikować ten przepis stosując:

2.5% Aromat Atmos Lab WHISKEY 18 YEARS OLD
1.5% Aromat Capella Coconut
1.5% Acetyl Pyrazine TPA
1.5% Toasted Almond FW
1.0% French Vanilla TPA
0.5% Aromat Tino D'Milano VANILLA BOURBON
1.0% Brown Sugar Extra TPA
1.0% Popcorn TPA.

Brakowało mi Kentucky Bourbon czy amerykańskiej whiskey, która w połowie wytwarzana jest z kukurydzy dlatego do Whiskey Atmosa dodałem też trochę Popcornu od TPA :mrgreen: Jest trochę inna wanilia (French) oraz zamiennik Tino D'Milano VANILLA BOURBON w mniejszym stężeniu. Dziś wymieszałem kilka brakujących aromatów, kilka dni wcześniej to co miałem. Prawdopodobny test jeszcze przed wigilią. Na razie pachnie zachęcająco :D
Liquidy Five Pawns uważane są za produkty "premium" co wyjdzie z mojego klona czas pokaże? Opinie na temat tej mieszanki w większości są pozytywne, ciekawe jak to będzie z moim przepisiem. Sam jestem ciekaw czy dorówna np. sklonowanemu Bobas Bounty - dam znać niebawem.
By Epidian
#1247254
Ten sam gościu podał później drugą wersję tego klona, podobno ulepszoną.
Niewiele to zmienia, bo główny składnik - Kentucky Bourbon jest niedostępny u nas.
E-dym coś tam wspominał o nowych aromatach w styczniu, więc może się pojawi.


Castle Long Clone - V2
Autor: jonhall2

4 parts - 3.1% Kentucky Bourbon {TPA}
3 parts - 2.3% Toasted Almond {CAP}
3 parts - 2.3% Coconut {FA}
1 part - 0.77% Simply Vanilla {CAP}
1 part - 0.77% Madagascar Vanilla {FW}
1 part - 0.77% Brown Sugar Extra {TPA}
Awatar użytkownika
By prymus140
#1247282
Miałem Vanilię Bourbon i zastosowałem ten aromat w Gladiatorze. Jest to specyficzny smak i nie każdemu podejdzie.To tak na marginesie.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1247287
prymus140 pisze:Miałem Vanilię Bourbon i zastosowałem ten aromat w Gladiatorze. Jest to specyficzny smak i nie każdemu podejdzie.To tak na marginesie.


Jakiej firmy używałeś aromat? Ja zastosowałem odpowiednik z Inawery. Zapach z butelki dosyć przyjemny ale żeby nie górował nad moim płynem dałem go w minimalnej ilości tj. 0,5% na 50 ml wyszło 0,25 ml czyli pewnie ze 4 krople. Vanilla Bourbon to inaczej wanilia z Madagaskaru.


Epidian pisze:Niewiele to zmienia, bo główny składnik - Kentucky Bourbon jest niedostępny u nas.

Dlatego kombinuje z 18 letnią Whiskey z Atmosa + trochę aromatu Popcorn z TPA, nie sądze aby w Kentucky Bourbon TPA stosowała jakieś inne rozwiązania ;) :lol:

Składniki Whisky

W celu wyprodukowania najwyższej jakości whisky potrzebne są cztery podstawowe składniki: woda, jęczmień, drożdże oraz torf. Każdy z nich jest niezwykle istotny, bowiem mają one decydujący wpływ na końcowy smak whisky.


Burbon
to amerykańska whiskey produkowana z mieszanki zbóż takich jak kukurydza (najczęściej ok. 70%), pszenica, żyto oraz słodu jęczmienny.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1248239
kozaihod pisze:Aromat TPA Popcorn to tylko i wyłącznie Acetylopirazyna i Maltol --> klik.

Kentucky Bourbon nie zawiera żadnego z tych komponentów --> klik

Trzeba szukać dalej ;)


Nie trzymajmy się literalnie składników poszczególnych aromatów, zastosowałem zamienniki i zobaczymy co z tego wyjdzie. Mój klon Bobas Bounty też nieco odbiega od przepisu klona. Na razie pachnie wybornie, zobaczymy jak smakuje. Zresztą sami nie wiemy jaki jest skład oryginalnego liquidu od Five Pawns :D
Awatar użytkownika
By marehel
#1248691
jsakic19 pisze:Nie trzymajmy się literalnie składników poszczególnych aromatów, zastosowałem zamienniki i zobaczymy co z tego wyjdzie. Mój klon Bobas Bounty też nieco odbiega od przepisu klona. Na razie pachnie wybornie, zobaczymy jak smakuje. Zresztą sami nie wiemy jaki jest skład oryginalnego liquidu od Five Pawns :D

I na tym to wszystko polega :beer: Czekam z niecierpliwością na efekt, gdyż sam od jakiegoś czasu "podchodzę" do tego przepisu :)
Kentucky Bourbon TFA najbliżj dostępny jest w Niemczech ale niestety koszt przesyłki odstrasza :( Znalazłem też na ebay'u w bardzo przyzwoitej cenie i przesyłka na terenie EU (list zwykły ekonomiczny za free...ale sprzedający jakoś nie wzbudził mojego zaufania :(

Trzymam kciuki :cygaro:
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1249604
prymus140 pisze:10ml. mam.

Spróbuj coś ugotować sam i daj znać.

Powiem wam dziś driper tego spróbował dobre to... ale mdłe (za słodkie dla mnie) nie do ciągłego wapowania. Super tylko zdecydowałem, że dodam 2,5% tytoniowego Westerna od TPA (można dodać Real Ciga od VZ). Niestety ale bez tytoniowego dodatku dla mnie się nie obejdzie. Myślę, że za kilka dni będzie to mieszanka marzenie :D
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1256474
Niestety moja powyższa mieszanka to porażka :( Wyglądało, że wszystko jest na dobrej drodze, ładnie pachnie ale nie smakuje. Jakieś to bardzo mdłe, za dużo tego whiskey od Atmosa i za słodkie. Nawet mocny dodatek tytoniowy nie pomógł. Rozcieńczyłem o połowę i dodałem jeszcze trochę tytoniówki Western. Teraz mogę to wapować ale bez rewelacji. Prawdopodobnie te zamienniki, które zastosowałem to się nie nadają. Niestety osobiście nie polecam chyba, że ktoś lubi mdłe likłidy.
Awatar użytkownika
By marehel
#1289783
A ja jednak nie poddałem się i w końcu dotarł do mnie aromat Kentucky Bourbon i mogłem namieszać :)
Jednak skorzystałem z tego drugiego przepisu.
Epidian pisze:Castle Long Clone - V2
Autor: jonhall2
4 parts - 3.1% Kentucky Bourbon {TPA}
3 parts - 2.3% Toasted Almond {CAP}
3 parts - 2.3% Coconut {FA}
1 part - 0.77% Simply Vanilla {CAP}
1 part - 0.77% Madagascar Vanilla {FW}
1 part - 0.77% Brown Sugar Extra {TPA}


Wrażenia ? No cóż, smakuje tak jak pachnie :mrgreen: czyli ładnie jak whiskey...ale rzeczywiście d... nie urywa.
Na pewno nie jest mdły, jak to opisywał autor odnośnie swojej mieszanki, i na pewno w jakimś procencie będę tej mieszanki używał, ponieważ jest smaczna i przede wszystkim inna niż do tej pory używałem, a to już dużo.
Mało tego, jest to pierwsza mieszanka do której nie dodałem jakiegoś aromatu tytoniowego a jednak tego specyficznego "kopa" daje...jak to whiskey :mrgreen:
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1329629
Mój klon na zamiennikach poszedł w innym kierunku (dodatek aromatu tytoniowego oraz zmniejszenie dawki Whiskey od Atmosa)

0.5 % Aromat Atmos Lab WHISKEY 18 YEARS OLD
1.5% Aromat Capella Coconut
1.5% Acetyl Pyrazine TPA
1.5% Toasted Almond FW
1.0% French Vanilla TPA
0.5% Aromat Tino D'Milano VANILLA BOURBON
1.0% Brown Sugar Extra TPA
1.0% Popcorn TPA
2.5% Western TPA

IMO teraz smakuje o wiele lepiej, może to zasługa Westerna od TPA i zmniejszenie ilości Whiskey. Nie jest teraz taki mdły.
Awatar użytkownika
By galtex
#1381353
Będzie,prawdopodobnie od jutra.Dzisiaj chyba Grzegorz wprowadzał nazwy nowości,tylko nie widziałem Bourbon Vanilla,do tego clona. :)
Castle Long Reserve TFA

Kentucky Bourbon (TFA) 2.5%
Toasted Almond (TFA) 1.5%
Coconut Extra (TFA) 1.5%
Brown Sugar Extra (TFA) 1%
Vanilla Bourbon (TFA) 1%
Vanillin (TFA) 1%
Acetyl Pyrazine (TFA) 1.5%
By freezyear
#1381858
Vanilla Bourbon nie wysyłają poza USA z tego co pisał Grzegorz w innym wątku. Trzeba będzie kombinować, może Tino D'Milano VANILLA BOURBON będzie dobry jako zamiennik...
By Epidian
#1381908
freezyear pisze:Vanilla Bourbon nie wysyłają poza USA z tego co pisał Grzegorz w innym wątku. Trzeba będzie kombinować, może Tino D'Milano VANILLA BOURBON będzie dobry jako zamiennik...


W e-dymie jest zamiennik z Flavor West - Madagascar Vanilla, wspomniano już o tym w wątku.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1398223
Jakby ktoś chciał skosztować Gambit, to poniżej recepturka. Aromaty TPA.


French Vanilla Ice cream 4%
Cotton Candy 2%
Caramel 2% można dać 3%
Apple Pie 13%
Awatar użytkownika
By galtex
#1443147
TPA Kentucky Bourbon 3%
Cap Toasted Almond 2.5%
TPA Coconut Candy 3%(tutaj daje 1% kokosa z EF)
INW Vanilla Classic 1%
Cap French Vanilla V2 1%
FA Vanilla Bourbon 1% (Madagaskar z FW)
TPA Brown Sugar Extra 2%
TPA Red Oak 1-2%(jest w e-płyny)
Zapomniałem AP TPA-0,5-1%
Red Oak daje posmak dębowej beczki i całość jest *GOOD*
Leżakowanie z :wstrząsingiem: codziennym,min-3-4 tygodnie.
By berto
#1552243
https://www.vapor-freak.de/Diamond-Vape-Absolut/Diamond-Vape-Absolut-Castle-Strong

Ciekawe na ile to jest podobne do oryginału. Niestety nigdy nie miałem Castle Long ale ta mieszanka jest całkiem niezła. Chyba będę musiał namieszać od razu drugą flaszkę bo coś czuję że nie zdąży dojrzeć. :mrgreen: Bardzo specyficzny, ciekawy smaczek i to po jednym dniu intensywnego wstrząsania.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.