EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
By Rodzu
#1284390
Witam serdecznie :)

Otóż mam problem z adapterem od subtanka. Troszkę za mocno go wkręciłem i na początku nie mogłem go odkręcić od parownika. Po odczekaniu doby podjąłem się kolejnej próby i udało mi się odseparować adapter od parownika :) Może się to wydawać komiczne, lecz niestety mimo separacji adaptera od parownika ów adapter najwyraźniej polubił mojego smok bec pro i od dłuższego czasu za cholerę nie mogę go wykręcić. Adapter jest gładki i choćbym nie wiem ile siły użył przy każdej próbie moja ręka ślizga się po nim niczym sanki po śniegu. Wygląda to tak:

Obrazek
Obrazek

Górny cap zasilania ma troszkę luzu i po dokręceniu tworzy się minimalna szczelina między zasilaniem a adapterem wielkości linii podziałki na metrówce (na oko ~0,2mm, niestety nie posiadam specjalistycznych przyrządów pomiarowych), niestety adapter wciąż tkwi przymocowany jakby go ktoś przyspawał...

Czy zna ktoś może jakąś sztuczkę jak mogę wyżej wspomniany adapter wykręcić/poluzować?

Z góry dziękuję za wszystkie rady i okazaną pomoc.
By Polan
#1284445
Rodzu pisze:moja ręka ślizga się po nim niczym sanki po śniegu.


Bierzesz lateksowe/gumowe rękawiczki lub pasek skórzany i walczysz dalej :)
Silikonowa mata taka do piekarnika lub stolnicowa mata też daje radę :)
Możesz spróbować wrzucić to zamrażarki na godzinę lub 2 i spróbować ponownie.

Powodzenia!
By Rodzu
#1284478
Czemu wcześniej mi to do głowy nie wpadło? Może dlatego, że to moja kobieta używa gumowych rękawiczek do sprzątania :P Dzięki wielkie, wcześniej aż kolory zmieniałem przy siłowaniu się a w gumowych rękawiczkach poszło raz dwa :) Jeszcze raz dziękuje za cenną radę, + poleciał i temat do zamknięcia :)
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.