EPF
Nie jesteś pewien czy dana część e-papierosa będzie kompatybilna z Twoim modelem? Zapytaj lub uświadom innych!
By eiksyt
#68914
Chciałbym zaproponować taki temat.
Wiem, że na forum można się doszukać różnych wpisów na ten temat ale są rozrzucone po wszystkich tematach i forum jest na tyle obszerne, że naprawdę ciężko znaleźć. Zapewne także inni (jak i ja) poszukują informacji na temat możliwości stworzenia różnych konfiguracji posiadanego EP w celu jego rozbudowy, urozmaicenia palenia i zwiększenia bezpieczeństwa w razie awarii podstawowego zestawu. Osobiście chciałbym dowiedzieć się o kompatybiloności mojego bfree (atomizery, katomizery, ustniki, przejściówki, ładowarki, papierośnice, liquidy itp) z akcesoriami z innych EP oraz o ewentualnych doznaniach z palenia na innych akcesoriach. Zapraszam do wpisów.

Jeśli temat się nie kwalifikuje - cóż proszę usunąć 8)
Awatar użytkownika
By Azar
#69058
BFree kontra DPV9

Wszystko kompatybilne oprócz papierośnicy.
Stare baterie od BFree działają na papierośnicy od BFree i identycznej od DPV9.
Nowe baterie od BFree nie działają z żadną papierośnicą od tych modeli.
BFree ma lepsze baterie ale może jest to spowodowane tym, że baterie od DPV9 ładuję wyłącznie z papierośnicy i mogą być niedoładowane chociaż pokazuje pełne naładowanie baterii.
Baterie od BFree po 2 tygodniach użytkowania trzymają dłużej niż tygodniowe od DPV9.
Jedna z 3 baterii od DPV9 kilkakrotnie mi się zacięła smażąc kartomizer.
Mam 2 baterie Bfree i to się nie zdarzyło.
Ale zawiesza się znowu USB-Pass od BFree i wczoraj myślałem, że umarł na amen bo nie załączał a kilka razy smażył mi kartomizer. W tej chwili palę na nim i na razie jest ok.
Kartomizery są identyczne i chyba z tej samej fabryki.
Zresztą baterie mogą być też z tej samej fabryki.
Bateria od BFree jest ładniejsza a więc bardziej czarna i bardziej błyszczy.
Bateria od DPV9 ma odcień i blask identyczny jak kartomizer.
Z powodu jakości stawiam na BFree ale z powodu papierośnicy palę DPV9.
Są przynajmniej trzy rodzaje kartomizerów do obu modeli.
1.Zielone: nie testowałem bo nie mam.
2.Czarne z gumową zatyczką i plastikowym kapslem: jakość różna od beznadziejnych do bardzo dobrych.
3.Czarne wyłącznie z gumowym kapslem: wydaje się, że mają mniej ubitą watkę i mogłoby tam więcej płynu wejść ale praktyka pokazuje, że płynu wchodzi tyle samo albo ~1-2ml więcej. Jakość podobna jak tych powyżej a więc jak trafisz a niektórzy pisali, że czuć je przy paleniu gumą. Ja tego odczucia nie mam.

Ogólnie te drugie są mniej kłopotliwe w obsłudze przy napełnianiu ale guma bardziej się brudzi przy paleniu bo przecież robi jako ustnik. Plastik od 2 kartomizera który robi jako ustnik mniej się brudzi ale potrafi się przebarwić i nic mu już nie pomoże. Nie wolno plastiku z 2 modelu potraktować wrzątkiem bo się bezpowrotnie odkształci.

Aa zapomniałbym o istotnej sprawie.
Ładowarka od BFree ma na wyjściu 200mA a od DPV9 którą dostałem tylko 100mA. Skutkiem tego jest większe grzanie się ładowarki od DPV9. Ładowarka od BFree jest zimna albo lekko ciepła. Długość ładowania baterii w tych ładowarkach jest identyczna lub bardzo podobna.

Tyle ode mnie *SZEFO*
Awatar użytkownika
By vlodo
#69229
Azar bardzo mi się spodobało cyt. " Z powodu jakości stawiam na BFree ale z powodu papierośnicy palę DPV9 :) dlaczego nie próbowałeś ładować w identyczny sposób obie baterie ? tzn.. baterię od DPV9 tak jak ładujesz baterię od bfree - popróbuj i opisz co zauważysz ? kartomizery od DPV9 (czarne, zielone i żółte ) też zobacz na stronie jakie są i zestaw je wtedy z tymi od bfree .. będzie wiarygodnie :) co do ładowarki podróżnej skoro dostałeś to sądzę ,że nie kupowałeś jej w naszym sklepie gdyż w specyfikacji jest - Normalne napięcie pracy: 4.2V @ 200mA a jak masz 100mA masz niepełnosprawną ładowarkę więc masz gwarancję - wymień !!! i więc czy miarodajne jest Twoje porównywanie ? - pozdrawiam
By Adex
#69239
Kartomizery Colinns Age są kompatybilne w 100% z bateriami BFree (testowałem ze starymi)
Cóż, na razie pierwszy kartomizer, który właśnie popalam jest świetny. Być może nawet lepszy od najlepszego BFree jaki paliłem do tej pory. Jeśli się okaże, że powtarzalność jakościowa kartów Colinnsa jest idealna, to warto do nich dopłacić 7 złotych.
Awatar użytkownika
By bigbaster
#69243
baterie Tredny 808D i 808D-2P kompatybilne z kartomkami BFREE i atomizer Trendy 808D kompatybilny z batkami BFREE. Jednak batkii Trendy 808D-2P lepiej palą z atomkami BFREE zalewanymi. Mam kilka zalanych i BFREE automat nie odpala ich a 808D-2P manual pali sie znakomicie
Awatar użytkownika
By Azar
#69381
vlodo pisze:Azar bardzo mi się spodobało cyt. " Z powodu jakości stawiam na BFree ale z powodu papierośnicy palę DPV9 :) dlaczego nie próbowałeś ładować w identyczny sposób obie baterie ? tzn.. baterię od DPV9 tak jak ładujesz baterię od bfree - popróbuj i opisz co zauważysz ? kartomizery od DPV9 (czarne, zielone i żółte ) też zobacz na stronie jakie są i zestaw je wtedy z tymi od bfree .. będzie wiarygodnie :) co do ładowarki podróżnej skoro dostałeś to sądzę ,że nie kupowałeś jej w naszym sklepie gdyż w specyfikacji jest - Normalne napięcie pracy: 4.2V @ 200mA a jak masz 100mA masz niepełnosprawną ładowarkę więc masz gwarancję - wymień !!! i więc czy miarodajne jest Twoje porównywanie ? - pozdrawiam


Cały czas jestem poza domem więc nie mogę zrobić podobnego porównania co do baterii. Gdy nie miałem DPV9 ładowałem z sieci i bałem się, że ktoś rąbnie mi zestawik albo z ciekawości popsuje bo ja mam pracę w ruchu :) Co do papierośnicy to mam 4,2V 200mA ale zasilacz sieciowy ma tylko 100mA. O to chodziło. Zresztą papierośnica jest oszukana bo akumulatorek w niej ma tylko 1,2Ah a nie 1,8Ah jak jest napisane w specyfikacji. Specjalnie rozebrałem do tego celu papierośnicę. Moje porównanie jest miarodajne. jeżeli ktoś daje mi zasilacz sieciowy 100mA i oszukuje na batce w papierośnicy to nie dobrze świadczy to o produkcie i w porównaniu do Bfree zasilacz sieciowy mam słabszy. Nie dodałem, że gwint w jednej batce miał wióra i musiałem go wypiłować. Wiem, że inni mieli pechowe batki od Bfree ale akurat ja mam odwrotnie bo jedna się także przycina. Już się nauczyłem, że momentalnie wykręcam kartomizer jak zaczyna syczeć. Nie wyłącza czasami i tyle.
Całość kupiłem bezpośrednio w http://www.eastmall.net/. Dostarczyli w 7 dni a więc rekord świata jak dla mnie został pobity :) Znowu jak pisałem USB-Pass od Bfree robi sobie jaja i nie działa prawidłowo. W tym momencie czekam na akumulatorki od Sony-E. i podmienię w papierośnicy. Myślę, że każda papierośnica ma taką batkę. Nawet papierośnice od BFree. Czytałem, że ładują max 3 razy i mam podobnie. Dodaję zdjęcie akumulatorka od papierośnicy. Nie zaprzeczam, że mogą być papierośnice z akumulatorem 1.8Ah ale ja bazuje na tym co dostałem od jakby producenta.
Zamówiłem to: http://www.eastmall.net/product_info.ph ... cts_id=816

Obrazek
By niunio
#69399
Kompatybilność:

- baterii z karto- i atomizerami: wszystkie modele serii 808D: BFREE, DPV9, Trendy TR-808D-2P, Colinss Age, DSE 901 ( EM, TW, Politko ), Casablanka C118P.

- kartomizerów z bateriami/kibelkami: tak jak powyżej - poza bateriami o napięciu mniejszym niż 4,1 V i bez dziurek w gwincie: DSE 901 ( EM, TW, Politko ), Casablanka C118P, Nomad.
Czyli kartomizery od BFREE popalimy na: BFREE, DPV9, Trendy TR-808D-2P, Colinss Age.

Jak o którymś modelu zapomniałem, to proszę mnie poprawić :wink: .
By Arkos
#69785
Witam, byłem dziś z moim Bfree w sklepie Collinsa i wkręciłem mu kartomizer z age. Efekt: nic, zero dymu, smaku nic. Dodam że wraz z Panią sprzedawczynią testowaliśmy kartomizerek na baterii age i wszystko śmigało. W czym może być problem??
Awatar użytkownika
By ubs
#69800
Arkos pisze:Witam, byłem dziś z moim Bfree w sklepie Collinsa i wkręciłem mu kartomizer z age. Efekt: nic, zero dymu, smaku nic. Dodam że wraz z Panią sprzedawczynią testowaliśmy kartomizerek na baterii age i wszystko śmigało. W czym może być problem??


Dziwne, caly czas pale na kartomizerach od AGE, sa lepsze od orginalnych Bfree.
Moze trzeba bylo lekko podwazyc u Ciebie w baterii srodkowy styk.
By Adex
#70058
Jeśli chodzi o kompatybilność Bfree z Trendy 808D do jest ona 100% w obie strony, łącznie z papierośnico-ładowarką od BFree :)
Awatar użytkownika
By roboth
#71018
Witam :)
Mam takie pytanie, czy posiadając adapter sieciowy Milda M401 (AC 230V/0,1A DC 5V/500mA), wystarczy kupić Uniwersalną ładowarkę USB do baterii BFREE, aby naładować baterię BFREE 280mAh i 380mAh?

Dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
By roboth
#71025
szczuro pisze:najlepsza uniwersalna ladowarka jest z TRENDY np tutaj
http://www.trendy.net.pl/sklep/pokaz_pr ... produkt=68


Tak wiem, chodzi mi o to czy podpinając ją do adaptera sieciowego/USB z M401 uda mi się naładować baterie BFREE, czy muszę kupić adapter sieciowy BFREE [żeby było jasne: Mam adapter Milda (wtyczka do sieci + wyjście USB), czy to urządzenie jest w stanie przy pomocy ładowarki USB BFREE naładować ich baterie]. Wiem że muszę kupić ich ładowarkę USB, ale czy to wystarczy?
Awatar użytkownika
By roboth
#71107
Dzięki :D
Awatar użytkownika
By Azar
#71116
lylon1 pisze:Baterie naładujesz przez prawie każdy adapter. Ten co masz ma 500mA -więc spokojnie da radę.


Nie jestem tego tak pewny (choć to co napiszę dotyczy ładowarek sieciowych) bo:
Bfree ma zasilacz który daje 4,5V reszta co mam a więc DPV9 i od dzisiaj JOYE ma tylko 4,2V.
Zastanawiam się czy YOE i DPV9 mają zabezpieczenie w baterii przed przeładowaniem. Skoro BFree ma ładowarkę 4,5V to musi mieć takie zabezpieczenie. Każdy akumulator li-ion protected ma zabezpieczenie dla max 4,3V. Po przekroczeniu tego napięcia odcina ładowanie więc tam jakby mało istotne co ma się za zasilacz. Jeżeli jednak wszystkie baterie od e-papierosów mają zabezpieczenie przed przeładowaniem to teoretycznie nie ważne jaką ładowarkę się użyje. W tym momencie użyłbym ładowarki np. od telefonów komórkowych a one dają nawet 8V które spada podczas ładowania (napięcie średnie) do dopuszczalnych dla akumulatora i rośnie aż zadziała zabezpieczenie w akumulatorze albo telefonie. Ostatnio kupiłem takie zabezpieczenia + aku 18650 i będę testował z ładowarką do Nokii która daje 5.7V 800mA a jak mierzyłem miała nawet większe napięcie. To jest tak zwana szybka ładowarka. Telefony żyją i mają się dobrze więc w tym momencie problemu nie widzę. Oczywiście ładowałem pozytywnie baterie od DPV9 ładowarką od BFree i problemu nie było ale o fakcie z zabezpieczeniem nie pomyślałem. Dlaczego baterie od e-papierosów mają tak słabe zasilacze? 200mA (bfree), 100mA DPV9 i 150mA Yoe. Co jest tego przyczyną? Przecież mogli by użyć standardowych od telefonów i po kłopocie a ładowanie e-papierosa byłoby szybkie a nawet bardzo szybkie. Może ktoś z Was zna odpowiedź na te pytanie?

ps. Może sam sobie częściowo odpowiem na pytanie. Może dlatego, że baterie od e-papierosów mają małą pojemność. Ale niektóre fony mają także dość małą pojemność a są ładowane silniejszymi ładowarkami. Znowu ładowarki od telefonów nie są tak rygorystyczne pod względem napięcia a od e-papierosów tak i trzymają dokładnie zadeklarowane napięcie. Więc dalej nie rozumiem o co tutaj chodzi.
By niunio
#71125
roboth pisze:
szczuro pisze:najlepsza uniwersalna ladowarka jest z TRENDY np tutaj
http://www.trendy.net.pl/sklep/pokaz_pr ... produkt=68


Tak wiem, chodzi mi o to czy podpinając ją do adaptera sieciowego/USB z M401 uda mi się naładować baterie BFREE, czy muszę kupić adapter sieciowy BFREE [żeby było jasne: Mam adapter Milda (wtyczka do sieci + wyjście USB), czy to urządzenie jest w stanie przy pomocy ładowarki USB BFREE naładować ich baterie]. Wiem że muszę kupić ich ładowarkę USB, ale czy to wystarczy?


Bfree nie ma adaptera sieciowego - ma tylko ładowarkę sieciową.
Ja mam teraz adapter 700 mAh z dwoma wyjściami usb i ładuję na raz dwie baterie od EL-CIGARO ( 600 mAh każda ), więc myślę, że i ten od Milda do samego ładowania powinien wystarczyć.
Jak nie, to kup sobie adapter 2000 mAh i będziesz mógł palić na kiblu z sieci.
By kajan5
#106375
niunio pisze:
roboth pisze:
szczuro pisze:najlepsza uniwersalna ladowarka jest z TRENDY np tutaj
http://www.trendy.net.pl/sklep/pokaz_pr ... produkt=68


Bfree nie ma adaptera sieciowego - ma tylko ładowarkę sieciową.
Ja mam teraz adapter 700 mAh z dwoma wyjściami usb i ładuję na raz dwie baterie od EL-CIGARO ( 600 mAh każda ), więc myślę, że i ten od Milda do samego ładowania powinien wystarczyć.
Jak nie, to kup sobie adapter 2000 mAh i będziesz mógł palić na kiblu z sieci.

A propos? Gdzie mozna kupic jakis solidny adapter sieciowy do usb? Np taki jak Ty masz, czyli z dwoma gniazdami usb lub nawet wiecej i odpowiednia moca?
By user
#106406
roboth pisze:
szczuro pisze:najlepsza uniwersalna ladowarka jest z TRENDY np tutaj
http://www.trendy.net.pl/sklep/pokaz_pr ... produkt=68


Tak wiem, chodzi mi o to czy podpinając ją do adaptera sieciowego/USB z M401 uda mi się naładować baterie BFREE, czy muszę kupić adapter sieciowy BFREE [żeby było jasne: Mam adapter Milda (wtyczka do sieci + wyjście USB), czy to urządzenie jest w stanie przy pomocy ładowarki USB BFREE naładować ich baterie]. Wiem że muszę kupić ich ładowarkę USB, ale czy to wystarczy?


Na 100% się da, sprawdzone "organoleptycznie" :)
By kajan5
#107203
niunio pisze:
Ja swój kupowałem w " sklepie nie dla idiotów " firmy i-TEC. Ma dwa gniazda USB + gniazdo mini usb.

Dzięki, pofatyguję się w wolnej chwili :D
Awatar użytkownika
By bruus
#127227
Mój BFree niestety nie bardzo współpracuje z kartomizerami od Colinsa Age.
Już drugi dzień próbuje go rozruszać, niestety bez skutku.
Mimo zalewania liquidem ledwo co działa.
Zero kopa, bardzo malutki dym.

Z kartkami BFree jest super. Kupa dymu i niezły kop.
Awatar użytkownika
By mkosmida
#128207
ktos poda moze linka do tego atomka 808D i wkladow jakichs bo kartkow od bfree smakowo nie zdzierze
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.