EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
Awatar użytkownika
By Tomba
#1278904
W naszym pięknym kraju są regulacje prawne zabraniające reklamy wyrobów tytoniowych.
Nie mniej, funkcjonuje np. takie forum: http://www.tytonie.fora.pl/
(proszę nie traktować linka jako reklamę tamtego forum, czy wyrobów tytoniowych - musiałem go zamieścić jako przykład).

Pytanie kieruję do Kol. Logera (gdyż jest oblatany w prawie): jak to się ma do dyrektywy tytoniowej i ewentualnego zamknięcia naszego forum? Czy to nie są strachy na Lachy?

Wymiana informacji pomiędzy użytkownikami chyba nie podchodzi pod reklamowanie.
Rozumiem, że będą musiały zniknąć z forum reklamy, więc kasę na utrzymanie będziemy musieli sami zorganizować. Czy tak?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
By pablos199
#1278952
http://www.ip-adress.com/whois/e-papierosy-forum.pl - o ile to dobrze pokazuje, to forum jest na serwerze za naszą zachodnią granicą.
A co na przykład z marihuaną która uznana jest za narkotyk czyli jest nielegalna a jednak polskie fora o niej istnieją ? Wydaje mi się że regulacje regulacjami a w internetach nic nikomu do tego.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1278973
@Tomba - zadaj to pytanie gdy będzie na to czas. Dyrektywa nie wprowadza ograniczeń / zakazów wprost, a jedynie o nich wspomina, implementacje lokalne będą więc różne. Odpowiedzi na takie pytania będziemy udzielać dopiero znając stan prawny. Na chwilę obecną należało by rozpatrzyć cały szereg możliwości i nie ma to sensu, na pewno będziemy mieli jakiś vacatio legis wtedy będzie się podejmować decyzje i działania.

pablos199 pisze:Wydaje mi się że regulacje regulacjami a w internetach nic nikomu do tego.

Tylko pozornie. W Polsce służby kuleją to fakt i nie wyłapują wielu spraw, ale życzliwych nie brakuje, a z drobną pomocą z zewnątrz polskie służby są nadzwyczaj skuteczne*

*drobna pomoc = podanie na tacy
Awatar użytkownika
By jupiajo
#1279033
Ustawa może co najwyżej zamknąć usta sprzedawcom na forum, ale i to podejrzewam nie całkiem. Dział Konkursy i Promocje poleci na pewno, ale inne działy to nie koniecznie reklama, a informacja handlowa. Gdy na przykład użytkownik pyta kiedy będzie coś dostępne w sklepie, to jakim prawem sprzedawca nie może mu publicznie odpowiedzieć. Tajne przez poufne?
Awatar użytkownika
By LogerM
#1279161
jupiajo pisze:ale inne działy to nie koniecznie reklama, a informacja handlowa.

Rozróżnienie tutaj jest bardzo trudne, za informację handlową bowiem uważamy każdą informację przeznaczoną bezpośrednio lub pośrednio do promowania towarów, usług lub wizerunku przedsiębiorcy, jednakże co ważne informacja co do zasady nie zawiera elementów wartościujących przedmiot sprzedaży i zachęcających do jego nabycia; czyli często wszystko poza adresem i suchym cennikiem jest traktowane już jako reklama. Orzecznictwo w tej kwestii jest zagmatwane, a przepisy niejasne. Sam fakt ekspozycji w sposób szczególny może prowadzić do nieprzyjemnych komplikacji. Jak już napisałem wcześniej obecnie to tylko taka gadka po próżnicy, do póki nie znamy przepisów odnosimy się do teoretycznych rozważań nad sensem życia salamandry plamistej w kontekście bitwy pod Barranquita i jej wpływu na cenę paliwa na Dominikanie w lipcu 1994...
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.