EPF
Co z czym i jak mieszać.
By maniak
#126059
Toksyczny (a właściwie szkodliwy) jest czysty - tak samo jak wiele dodatków do żywności mających wpływ na smak i zapach (takie jest jego zastosowanie z tego co pamiętam). Jest to składnik nie tylko płynu Colinssa ale też innych - search.php?keywords=dimethylpyrazine&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj
Ponadto znajdziesz go chyba też w kawie i czekoladzie. Poza tym skąd pomysł że się rozkłada?
Ogolnie charakterystyka nie jest najzdrowsza.

Jak sobie poczytasz karty charakterystyki wszystkich dodatków do żywności to przestaniesz jeść...

A w wolnej chwili - polecam kartę charakterystyki nikotyny...
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#126190
Dlatego w zywnosci podaje sie te wszystkie E234 i E128 w skladach na opakowaniach, zeby zeby zamaskowac i srodki konserwujace nieobojetne dla organizmu, i takie elementy skladu, ktore w wiekszych ilosciach sa szkodliwe badz truja, a w sladowych maja inne dzialanie.
By moe1988
#126371
czyli prawie analogiczna sytuacja jak z liquidem, gdzie w skladzie byly napisane pierwiastki metali ciezkich :D z drugiej jednak strony myslalem, ze takie palenie jest zdrowsze. No i prawie wszedzie na forum jest napisane, ze czyta nikotyna i PG nie jest rakotworcze, a w kartach tych skladnikow mamy wpis, ze sa mutagenne. No i komu tak naprawde wierzyc?
By maniak
#126385
No wybacz - PG rakotwórcze?
W tej samej karcie na którą sie powołujesz, tuż poniżej wzmianki o zaobserwowaniu efektów mutagennych u zwierząt (zauważ, że nie jest w żaden sposób dowiedzione że PG było przyczyną) znajduje się też wpis:
Żadne dane klasyfikacyjne rakotwórczych właściwości tego materiału nie są dostępne

Zresztą - wszystko zależy od dawki. Tlenem też się można zatruć (i to z bardzo poważnymi następstwami) a jakoś nie przeszkadza nam to w oddychaniu tym gazem.
By moe1988
#126411
wiem, wiem. Nie mowie, ze to nas odrazu zabija i e-papierosow tez zabronmy. Mowie o tym, ze my stosujac argumenty, ze epalenie jest zdrowsze i nie jest rakotworcze (bylo gdzies pisane na forum ze PG i nikotyna nie maja takich wlasciwosci) nie mamy zadnego formalnego potwierdzenia. natomiast nasi przeciwnicy, bazujac na tych kartach moga nam sporo zarzucic. No i tak naprawde teraz nie wiem co z mutagennymi wlasciwosciami np nikotyny jest i gdzie lezy prawda. Pewnie jak to najczesciej bywa - pośrodku.
By maniak
#126413
Wielokrotnie poruszano tu tego rodzaju tematy. Zazwyczaj konkluzja była jedna:
analogi - udowodniono jak bardzo szkodzą
e-p - nie udowodniono jeszcze że nie szkodzą ale biorąc pod uwagę skład płynu i samopoczucie większości e-palaczy, najprawdopodobniej jeśli szkodzą to duuużo mniej niż analogi.
Pozostaje wybrać.
Awatar użytkownika
By vertigo
#126466
Dlaczego w tym temacie jak i w temacie o nikotynie czy alkoholu chcemy dzielić włos na czworo.
Rzuciłem analogi, używam elektroniczne wapoizery, przeszkadza mi alkohol szukam liqidu bez alkoholu, przeszkadza mi nikotyna poszukam zerówki a nie doszukuję się co tu może mi szkodzić.
Awatar użytkownika
By blackraven
#126488
Popoieram easycig
Nikt nikogo nie zmusza do kupowania e papierosów, nie mówiąc o tym, że istnieją liquidy noname, których składu nigdy nie poznamy, to przynajmniej chwała tym, którzy skład liquidu podają.
Tak na marginesie kiedy paliłem analogi a pani w kiosku podała mite z etykietką: "Palenie powoduje impotencję" ZAwsze prosiłem aby zmieniła mi na te z " rakiem płuc" :lol:
pozdrawiam
By moe1988
#126746
jak moze nie dokonca to wyrazilem jasno, glownie chodzi mi o rozbieznosci miedzy tym co ogolnie sie mowi, a tym co mozna wyczytac z raczej pewnego zrodla o nikotynie. Forum mowi, ze nikotyna jest jest rakotworcza, a to "pewne zrodlo" traktuje inaczej. I chce tylko wiedziec jak to jest i jakimi argumentami z czystym sumieniem moge sie poslugiwac. Bo jak z kims w rozmowie powiem, ze czysta nikotyna w epapierosach nie jest rakotworcza i nie bede mial racji, co moze zostac mi udowodnione to w jakim swietle przedstawie epapierosy?
By maniak
#126756
Nikotyna jest trucizną niezależnie od tego czy znajduje się w płynie do e-p, czy plastrach lub gumach pewnej firmy, czy wreszcie w zwykłych papierosach. I trzeba mieć tego świadomość. Co do rakotwórczości - pokaż mi wyniki badań świadczące o tym że jest rakotwórcza nawet w małych stężeniach. Ja takich nie widziałem. Nikotyna zawarta w płynie do e-p ma więcej wspólnego z tą z plastrów i gum niz z tą w analogach a jakoś nie zauważyłem by plastry i gumy opatrzone były informacją że są rakotwórcze.
By BobbyK
#126762
Dajcie spokój! Teraz co rano i wieczorem, będę sobie przed lustrem zadawał pytanie, czy dać się wykańczać powoli fluorowi z elmexa... i tak już do końca życia... dzień w dzień...
A może wybić sobie zęby i wstawić szufladę ?!

BTW. Czy w płynie corega tabs są jakieś pierwiastki, które mogą mnie zamordować ? Orientuje się ktoś ?
By moe1988
#126765
http://www.alfa.com/content/msds/polish/A12398.pdf
punkt 11. I tego tez nie uznaje za pewnik, co wyrazilem piszac "pewne zrodlo" (w znaczeniu pewne, sprawdzone :P )
I zaznaczam jeszcze raz, nie oceniam czy, jak, po co, gdzie itp. Chce poznac jak jest naprawde z tą rakotworczoscia.

@BobbyK: pierwiastki na pewno, a czy zwiazki chemiczne to tego juz nie jestem pewny :P
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.