EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
By Amnelka
#1263818
http://www.forbes.com/sites/steveforbes/2015/01/05/e-cigs-a-lifesaver-that-health-fascists-want-to-kill/

Tłumaczenia nie mam czasu zrobić na razie, więc jeśli ktoś dysponuje chwilą - naprawdę ciekawe. W skrócie - e-papierosy ratują życie, a spotykają się z nienawiścią, niezrozumieniem, itp.
W USA spadła liczba palącej młodzieży na korzyść e-papierosów.

Warto się zapoznać i szerzyć
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1264572
Amnelka pisze:http://www.forbes.com/sites/steveforbes/2015/01/05/e-cigs-a-lifesaver-that-health-fascists-want-to-kill/

Tłumaczenia nie mam czasu zrobić na razie, więc jeśli ktoś dysponuje chwilą - naprawdę ciekawe. W skrócie - e-papierosy ratują życie, a spotykają się z nienawiścią, niezrozumieniem, itp.
W USA spadła liczba palącej młodzieży na korzyść e-papierosów.

Warto się zapoznać i szerzyć

Naprawdę warto - tak na szybko tłumaczone:

Kolejny raz technologia przychodzi z pomocą, aby rozwiązać problemy i podważyć anty-rozwojowe zasady i restrykcje nakładane przez rząd.

Jednym z przełomów, który nie cieszy się absolutnie żadnym szacunkiem a wręcz wzbudza niechęć ludzi jest wynalezienie e-papierosów. Te zasilane baterią atomizery zawierają nikotynę i dają użytkownikom uczucie prawdziwego palenia. Ale ich piękno polega na tym, że nie ma w tym udziału dymu. Żaden dym nie dostaje się do niczyich płuc.

E-papierosy były niezwykle pomoce dla osób, które chcą rzucić palenie, ale nie są w stanie zrobić tego permanentnie. Te atomizery są o wiele bardziej efektywne niż plastry, gumy lub którekolwiek ze specyfików mających na celu pomoc w rzuceniu palenia.

Jednak wciąż wielu urzędników i polityków zdrowia publicznego biega w kółko próbując ograniczyć lub zakazać e-papierosów w takim samym stopniu jak prawdziwych papierosów. Niektórzy z nich są oburzeni, że użytkownicy atomizerów wyglądają jakby palili prawdziwe papierosy i co gorsza, czerpią z tego przyjemność. Dla nich palacze muszą cierpieć za ich grzechy!

Bez strzępów wiarygodnych dowodów, przeciwnicy twierdzą również, że e-papierosy są bramą do palenia. Prawdziwe życie pokazuje, że jest odwrotnie: odkąd e-papierosy zostały wymyślone kilka lat temu, poziom palenia tytoniu wśród młodzieży w USA spadł o połowę. Użycie atomizerów przez nastolatków powstrzymuje ich przed popadnięciem w prawdziwy, tytoniowy nałóg.

Zamiast świętować ten wspaniały obrót wydarzeń, urzędnicy państwowi głoszą kryzys z powodu rosnącego wykorzystania e-papierosów przez młodzież. Tim Worstall, współpracownik Forbesa przytacza niektóre cytaty z rządowego raportu:

"Pomimo pozytywnych zmian w ubiegłym roku (spadek palenia tytoniu wśród nastolatków), jesteśmy zaniepokojeni wzrostem użycia e-papierosów wśród młodzieży, który obserwujemy".

"Byłoby tragedią, gdyby ten produkt zniwelował wielki postęp jaki udało się osiągnąć w redukcji palenia wśród młodzieży"
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.