EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By Arnie
#1262461
Dzisiaj u Lisa był Michnik - jakież było moje zdziwienie, że co jakiś czas widać było dymek :D . Kamerzysta usilnie się starał, żeby nie było widać jak Michnik się zaciąga i kamerował wtedy od tyłu, ale i tak było widać całkiem ładną chmurkę zza pleców. Dodatkowo gość jak na złość trzymał go cały czas w ręku więc nie dało się ukryć, że wapuje - całkiem niezła reklama e-papierosów :lol:
Ostatnio zmieniony 06 sty 2015, 00:58 przez Arnie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pendzik
#1262475
Szczerze, nie chce mi się Michnika oglądać. Ale dawno temu już pokazywał się z egonem. Tylko takie wapowanie z tajniaka w studiu mi się kojarzy z gimbazą chmurzącą w tramwaju:D.
Awatar użytkownika
By Arnie
#1262480
pendzik pisze:Tylko takie wapowanie z tajniaka w studiu
Tylko to nie było z tajniaka :D , on normalnie rozmawiał i wapował, tylko kamerzysta usilnie starał się to ukryć - co mu zresztą nie za specjalnie wychodziło bo co robił ujęcie od tyłu to widać było chmurę za pleców Michnika.
Awatar użytkownika
By pendzik
#1262490
Czyli jak dla mnie z tajniaka :P. Na legalu to by było
-Tomek, mogę sobie powapować?
-Nie ma problemu.
I kamerzyści mają spokojną pracę.
Tak, na serio nie twierdzę, że to wina Michnika. Po prostu to trochę dziwne. Albo coś robimy i nie ma z tym problemów, albo dajemy sobie pass na pół godziny.
Awatar użytkownika
By Arnie
#1262496
Nie rozumiem z czym masz problem. Dla mnie ma to jednak pozytywny wydźwięk. Abstrahując od sympatii politycznych ( akurat Michnik moim idolem na pewno nie jest) to jakby nie patrzeć jest rozpoznawalny. Skoro znana osoba, która paliła dwie paczki śmierdzieli i przeszła chorobę nowotworową wapuje w programie na żywo, to dla mnie jest to jakieś malutki przełom.
Awatar użytkownika
By pendzik
#1262512
Arnie pisze:Nie rozumiem z czym masz problem. Dla mnie ma to jednak pozytywny wydźwięk. Abstrahując od sympatii politycznych ( akurat Michnik moim idolem na pewno nie jest) to jakby nie patrzeć jest rozpoznawalny. Skoro znana osoba, która paliła dwie paczki śmierdzieli i przeszła chorobę nowotworową wapuje w programie na żywo, to dla mnie jest to jakieś malutki przełom.


Nie mam problemu. Po prostu bawią mnie próby ukrycia pracą kamery tego, że ktoś wapuje w studio. To jakby dawać ujęcie na plecy, gdy delikwent wkłada łapę do rozporka :zakrecony.

A że wapuje na żywca - skoro może to i dobrze. Zawsze to reklama za free. Wysłać mu coś porządnego niech zrobi zadymę^^.

Sympatie polityczne olejmy, to nie te forum. :piwo
Przełom jak przełom, AM jak to napisałem wcześniej od dawna pojawia się z ep i niespecjalnie się z tym kryje.

A na stopklatkach widzę nawet ujęcie ze sprzętem - chyba jutro sobie to nawet obejrzę z ciekawości.

Cała nasza dyskusja podpada pod dawno wałkowany problem na forum - wapujemy w miejscach publicznych czy nie. I jak tak to na jakich zasadach.
Gdyby Michnik zapytał przed kamerą, czy Lis pozwoli na używanie ep, a ten wyraziłby zgodę przed kamerą - wtedy byśmy w moich oczach mieli przełom.
Nie twierdzę, że to źle, że wapuje w tv, tylko jak rano trąbią jakie to ep jest złe, a wieczorem wapowanie na ekranie - widzę tu pewien dysonans :mrgreen: :beer:
Awatar użytkownika
By mordek
#1262514
pendzik pisze:[...] Nie twierdzę, że to źle, że wapuje w tv, tylko jak rano trąbią jakie to ep jest złe, a wieczorem wapowanie na ekranie - widzę tu pewien dysonans :mrgreen: :beer:

Witam w realnym świecie *SMOKEKING* :beer:.
Awatar użytkownika
By matatiti
#1262526
Wiocha panowie jak dla mnie i nie wygląda to moim zdaniem dobrze w oczach przeciętnego widza. Co najmniej brak kultury. Myślę, że to druga medialna porażka naszej wspólnej sprawy w tym dniu.
By user
#1262531
A czego można się spodziewać po buraku ? . Michnik ..., szkoda zawracać sobie głowę , najlepszy komentarz do tego, to słowa prezesa "zdupcaj dziadu".
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1262533
Michnik ok! Rozumiem, że wzbudza kontrowersje. Jest jednak waperem publicznym by nie rzec celebrytą. Przydałaby nam się taka postać na forum.
Z innej beczki. co on tam chmurzy? Egonek to nie jest.
By user
#1262535
Michnik jest już na naszym forum ,to kol. pol i jest bez- cennym naszym celebrytą.
Awatar użytkownika
By Fisherking
#1262541
Pewnie nie dlugo trzba czekac jak media to podlapia i przerobia na swoja modle, bedzie kolejna afera rozdmuchiwana do granic mozliwosci. Ilez mozna bylo walkowac temat kilometrowek czy tez spozywania na sali sejmowej, jakiez to nosne byly tematy! Glowne newsy w kilku stacjach, na kilka dni!
Wcale mnie to nie cieszy kiedy Michnikowe wapowanie zostanie sprowadzone tylko i wylacznie do buractwa.
btw: slyszeliscie moze w mediach, ze kiedy narod sie podniecal salatka w sejmie, to w nocnym glosowaniu probowano zmienic konstytucje RP? Taki drobiazg, umknal redaktorom.
Daleki jestem od politykowania na forum chodzi mi tu o role mediow w dezinformacji spoleczenstwa, bo taka pozywka moze sie stac AM. A dla ciekawych - z 18/19 12 2014 probowano zmienic akt podstawowy dla tego kraju: http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp? ... owania=167
no chyba za bardzo sie rozkrecilem - wgbaczcie:)
Awatar użytkownika
By mokwas
#1262546
Andrzej Urbański (w latach 2005–2006 szef Kancelarii Prezydenta RP) też czasami na wizji występował z fajką (nie papierosem). Tylko dymków nie puszczał. Nigdy nie wiedziałem czy to e-fajka czy po prostu nie zapalona fajka.
Mam tylko nadzieję, że nie rozdmuchają tego występu u Lisa z e-papierosem, bo będą znów dwie strony barykady się wypowiadać ( niekoniecznie znający się na rzeczy ludzie).
Awatar użytkownika
By kurok
#1262549
SzamanDM pisze:Z innej beczki. co on tam chmurzy? Egonek to nie jest.

No właśnie. Pomijając resztę, pokazuje, że jak chce się to można i to nawet z mało wydajnym sprzętem. :wink:
Awatar użytkownika
By seiken
#1262581
koscislaw pisze: to słowa prezesa "zdupcaj dziadu".

To nie słowa prezia kurdupla - w stosunku do niego tez te słowa idealnie pasują :lol:

A osobiście uważam ,że obnoszenie sie z e-papierosem w studiu w trakcie programu emitowanego na cały kraj , nikomu nie przystoi
i nie przysparza to nam zwolenników
Awatar użytkownika
By kubadadej
#1262606
Ja mam tylko pytanie do znawców - co to za model? :D Podobne do eRolla, na Spinerka za duże. :D
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1262649
Michnik to nałóg niesamowity pamiętam, że podczas przesłuchań przed komisją w sprawie "Afery Rywina" musiał trzymać cały czas analoga w rękach mimo, że nie był zapalony. Mówił, że to go uspokaja. Jest typem nałogowca, który pewnie palił 4 paczki dziennie a teraz pewnie nie rozstaje się z e-petem. Ciekaw jestem czy jest użytkownikiem hybrydowym czy całkowicie przeszedł na waping?
Awatar użytkownika
By Faja
#1262657
Arnie pisze:
pendzik pisze:Tylko takie wapowanie z tajniaka w studiu
Tylko to nie było z tajniaka :D , on normalnie rozmawiał i wapował, tylko kamerzysta usilnie starał się to ukryć - co mu zresztą nie za specjalnie wychodziło bo co robił ujęcie od tyłu to widać było chmurę za pleców Michnika.

To nie kamerzysta a reżyser bo on decyduje z której kamery idzie na wizję.

-- [scalono] 6 sty 2015, o 12:27 --

mordek pisze:
pendzik pisze:[...] Nie twierdzę, że to źle, że wapuje w tv, tylko jak rano trąbią jakie to ep jest złe, a wieczorem wapowanie na ekranie - widzę tu pewien dysonans :mrgreen: :beer:

Witam w realnym świecie *SMOKEKING* :beer:.


Chodzi oto że TV nie może zachęcać do palenia bo są za to kary i temu starają się tego nie pokazywać.
Awatar użytkownika
By kijan77
#1262693
I dobrze, niech jara na wizji.

Jak Michnik się "truje", Lis się "truje" (bo przecież biernie "pali") i publika też znaczy że coś się dzieje :) Jak człowiek myślący widział ten program to pomyśli: albo całe studio chce popełnić zbiorowe samobójstwo (bo przecież e-p jest tak trujący że ludzie padają w promieniu 2 km), albo nie jest tak źle jak się trąbi dookoła o elektronicznym dymku.

O kulturę i szkodzeniu naszej społeczności legalnym chmurzeniem w studio bym się nie martwił - media, celebryci czy znane osoby rządzą się innymi prawami niż przeciętny Kowalski, a wydźwięk moim zdaniem jest pozytywny. Michnik jarający wagony petów dziennie przeszedł na e-p.
Można? Można.

W żadnym przypadku nie uważam, że publiczne chmurzenie jest na miejscu, ale w tym przypadku jest do zaakceptowania. Bardziej "Patrz Michnik też e-pali" niż "Co za cham - e-pali przy ludziach".

Takie chmurzenie to chyba najmniejsze "przewinienie" w mediach jakie widziałem.

Dobrze - niech znani (nie koniecznie lubiani) ludzie wyłażą z nor i niech się pokazują publicznie z elektronikiem.

Materiał przejrzałem bez dźwięku bo tow. Michnika nie zdzierżę na trzeźwo
Awatar użytkownika
By prymus140
#1262721
kijan77 pisze:I dobrze, niech jara na wizji.

Jak Michnik się "truje", Lis się "truje" (bo przecież biernie "pali") i publika też znaczy że coś się dzieje :) Jak człowiek myślący widział ten program to pomyśli: albo całe studio chce popełnić zbiorowe samobójstwo (bo przecież e-p jest tak trujący że ludzie padają w promieniu 2 km), albo nie jest tak źle jak się trąbi dookoła o elektronicznym dymku.

O kulturę i szkodzeniu naszej społeczności legalnym chmurzeniem w studio bym się nie martwił - media, celebryci czy znane osoby rządzą się innymi prawami niż przeciętny Kowalski, a wydźwięk moim zdaniem jest pozytywny. Michnik jarający wagony petów dziennie przeszedł na e-p.
Można? Można.

W żadnym przypadku nie uważam, że publiczne chmurzenie jest na miejscu, ale w tym przypadku jest do zaakceptowania. Bardziej "Patrz Michnik też e-pali" niż "Co za cham - e-pali przy ludziach".

Takie chmurzenie to chyba najmniejsze "przewinienie" w mediach jakie widziałem.

Dobrze - niech znani (nie koniecznie lubiani) ludzie wyłażą z nor i niech się pokazują publicznie z elektronikiem.

Materiał przejrzałem bez dźwięku bo tow. Michnika nie zdzierżę na trzeźwo

.. a to przee przee przepraszam i wypijmy razem. :beer: :beer: :beer:
By Nep
#1262865
Proponuję poczytać świeże opinie dotyczące tego zajścia, np. ich zbiór na http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/adam-michnik-z-e-papierosem-w-telewizji-rozpala-dyskusje-dziennikarzy-wideo
Cezary Krysztopa pisze:A czym, jeśli nie promocją wyrobów tytoniowych, rekwizytów tytoniowych i produktów imitujących wyroby lub rekwizyty tytoniowe, jest palenie na ekranie telewizora papierosa przez Redaktora Michnika, któremu podobno nie jest wszystko jedno? No czym? - zapytał Krysztopa. - Mam takie dość niejasne przeczucie, że wyjątkiem w systemie prawnym - odpowiedział sobie.

Rafał Ziemkiewicz pisze:W geście solidarności z nią (posłanką Pawłowicz - przyp.red.) Michnik demonstracyjnie zapalił papierosa w studio telewizyjnym podczas udzielania wywiadu. Tym sposobem pokazując, że każdy ma prawo przedkładać potrzebę fizjologiczną ponad obyczajowe przesądy tzw. savoir-vivre’u, zawstydził liczne „autorytety” życia publicznego, w tym własnych podwładnych.

Cezary Gmyz pisze:Inna sprawa, że to co mówił Michnik u Lisa jest dobitnym przykładem, że palenie szkodzi ;)

To jest tzw. transfer i z pewnością nam się nie przysłuży.
Awatar użytkownika
By jupiajo
#1262901
A nie lepiej popatrzyć na Leosia z MVP i modelki niż starego dziadzię Michnika?

https://www.facebook.com/Innokin.Technology/photos/pcb.787509011320613/787497737988407/?type=1&theater
Awatar użytkownika
By e_sat
#1262904
jupiajo pisze:A nie lepiej popatrzyć na Leosia z MVP i modelki niż starego dziadzię Michnika?

https://www.facebook.com/Innokin.Technology/photos/pcb.787509011320613/787497737988407/?type=1&theater


Nie lepiej, jak wczytywałem link do Michnika, to jedynie kilka reklam przez pare minut musiałem przejrzęć, a tutaj linka się wczytuje i wczytuje, nie ma końca, czy muszę być użytkownikiem Facebooka by to obejrzeć?
Awatar użytkownika
By jupiajo
#1262910
e_sat pisze:czy muszę być użytkownikiem Facebooka by to obejrzeć?


Nie sądzę, ja nie mam. Zobacz np. tu: http://www.theladbible.com/articles/leonardo-dicaprio-celebrated-new-year-on-a-beach-with-a-bunch-of-models
Awatar użytkownika
By e_sat
#1262915
No te laski mi wczytało od razu, potem zobaczyłem DiCaprio z e-fajkiem :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1262950
Nep pisze:Proponuję poczytać świeże opinie dotyczące tego zajścia, np. ich zbiór na http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/adam-michnik-z-e-papierosem-w-telewizji-rozpala-dyskusje-dziennikarzy-wideo
Cezary Krysztopa pisze:A czym, jeśli nie promocją wyrobów tytoniowych, rekwizytów tytoniowych i produktów imitujących wyroby lub rekwizyty tytoniowe, jest palenie na ekranie telewizora papierosa przez Redaktora Michnika, któremu podobno nie jest wszystko jedno? No czym? - zapytał Krysztopa. - Mam takie dość niejasne przeczucie, że wyjątkiem w systemie prawnym - odpowiedział sobie.

Rafał Ziemkiewicz pisze:W geście solidarności z nią (posłanką Pawłowicz - przyp.red.) Michnik demonstracyjnie zapalił papierosa w studio telewizyjnym podczas udzielania wywiadu. Tym sposobem pokazując, że każdy ma prawo przedkładać potrzebę fizjologiczną ponad obyczajowe przesądy tzw. savoir-vivre’u, zawstydził liczne „autorytety” życia publicznego, w tym własnych podwładnych.

Cezary Gmyz pisze:Inna sprawa, że to co mówił Michnik u Lisa jest dobitnym przykładem, że palenie szkodzi ;)

To jest tzw. transfer i z pewnością nam się nie przysłuży.


Toś aŁ..torytety przytoczył. ;)
By minut
#1262959
Autorytet czy nie, ale Michnik to denaturat.Wladzy się nie postawi, bo straci reklamy.
By Nep
#1262966
SzamanDM pisze:Toś aŁ..torytety przytoczył. ;)


Tu nie chodzi o subiektywne autorytety, tylko o ludzi, którzy są głośni i o których jest głośno.
Awatar użytkownika
By apache
#1262984
Jeżeli chodzi o moje odczucia to raczej nie mam zbyt dobrych. Powiedzą, że waperzy nie są się nawet powstrzymać na kilkadziesiąt minut, tylko zieją innym w twarz "dymem".
By TRNCzarny
#1263003
To macie jeszcze szybką i wściekłą Rodriguez z iTaste VV:

Obrazek

I Leosia w laseczkami i MVP:

Obrazek
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1263073
stacho
Jakby ładniejsze od Michnika :mrgreen:


Tylko DiCaprio ładniejszy od Michnika!
Cholera,Stasiu...wybaczysz? :wink: :-P
By Mastertext
#1263079
- Czy to prawda że Penderecki jest pedałem?
- Może, ale nie za to go cenimy...
Awatar użytkownika
By Don Pedro
#1264520
Uxi666 pisze:http://teleshow.wp.pl/title,Do-KRRiT-wplynely-skargi-dotyczace-palenia-na-wizji-e-papierosa-przez-Adama-Michnika,tpl,3,wid,17159766,wiadomosc.html

No i już mamy afery i skandale...


Moim zdaniem wszystkie skargi w w/w temacie są jak najbardziej na miejscu . Michnik zrobił nam więcej krzywdy niż przysługi . Dał kolejny powód przeciwnikom e-pap do ataku na "elektroniki" . Najpierw gimbaza w środkach komunikacji miejskiej , teraz Michniki , za chwilę jakaś Pawłowicz w Sejmie i zakazy , ograniczenia itp w używaniu e-petow zaczną się przybliżać coraz szybciej . I bicie piany na różnych forach , jaką to nam krzywdę chcą zrobić , będzie powodowało tylko uśmiechy politowania . Sami sobie robimy największą krzywdę .
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.