EPF
Awatar użytkownika
By hilton1
#1245412
blantosz pisze:Bedzie ale nie bedzie tego efektu(regulacja mocy),jesli zle pisze prosze Mnie poprawic.

Wysłane z Galaxy Note 4

Ale, tu mam inną opinię , że mechanik raczej nie :roll:
Awatar użytkownika
By blantosz
#1245415
blantosz napisał(a):<br />Bedzie ale nie bedzie tego efektu(regulacja mocy),jesli zle pisze prosze Mnie poprawic.<br /><br />Wysłane z Galaxy Note 4
<br />Ale, tu mam inną opinię , że mechanik raczej nie :roll:<br/>

Pale wylacznie na elektronikach.

Wysłane z Galaxy Note 4
By nanak
#1245428
Przecież Aspire stworzył ten parownik specjalnie do swoich dwóch nowych sub-ohmowych modów, które są "semi-mechanikami" (brak regulacji i stabilizacji napięcia).
Awatar użytkownika
By hilton1
#1245433
No ta ja już nie wiem , czy kupować go do Nemesisa czy nie ?
Czy kupić do niego kolejne zasilanie ???
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1245454
hilton1 pisze:Ale wolałbym wiedzieć konkretnie czy Nemak da radę czy nie .


Oczywiście hilton że da radę,jesli tylko zaopatrzysz go w odpowiednie ogniwa.Na pewno wiesz jakie,ale lekko podpowiem:
Akumulator EFEST IMR 18650 2100mAh 30A LiMN
Akumulator EFEST IMR 18650 2500mAh 35A LiMN

Ostatnio widzialem takie u siebie na biurku :wink: i w e-dymie.
Awatar użytkownika
By Karmazyn
#1250777
W porządku, a jak z pinem + ? "Niektóre parowniki z nieregulowanym pinem + lub z krótkim pinem nie sięgają i nie ma styku w Hance", dotyczy to Atlantisa?
By satan1984
#1251302
Mi dziala z Hanka 30. Dzis kupilem bo chcialo mi sie wiecej mocy ;-) Wczesniej uzywalem natilusa z liqidem 18. Do atlantisa zalalem 12 i powiem ze w takim zestawie to morderca. Chyba teraz to za mocne dla mnie:p
By matrixadam
#1259874
Jak myślicie, jaki mod sprawdził by się na tym atomizerze? Używałem do tej pory baterii Vision z regulacją napięcia, jednak nie jest to mod, a chyba przyszedł już czas na niego. Po przeczytaniu całego tematu jestem zdecydowany na tego tank'a, kwestia teraz dobrania moda i ogniwa do niego. Co możecie polecić, zaproponować? Coś z Aspire, może Vamo? Zaznaczę że będzie to mój pierwszy MOD. Który będzie w miarę prosty do ogarnięcia na początek no i żeby nadawał się do Aspire Atlantis? :D (zależy mi na dużej chmurze)
Awatar użytkownika
By pol
#1275101
Grzałka Atlantis BVC




Actual composition of the Atlantis atomizer:



A. Stainless Steel screen: keeps wicking in it’s casing, and
helps prevent excess e-liquid from going into air chamber.
B. Kanthal heating coil from USA
C. Organic cotton: superior wicking to the coil
D. Aspire Ceramic paper: specially designed as a capillary medium to feed the cotton wick more efficiently.
E. Organic cotton: superior wicking to the Ceramic paper which holds the e-liquid for wicking to the cotton/coil area

The design of the Atlantis coil was done to maximize proficiency of e-liquid delivery and vaporization along with optimum use of materials for their specific duty.
- The e-liquid is first absorbed by a cotton layer from the tank, which is then absorbed by the Patented Aspire Ceramic paper, which is then passed onto the cotton layer to the heating coil.
- Organic cotton is a great wicking material, but does not contain the capillary capacity that our Ceramic Paper has from our research.
- The Ceramic Paper is actually incased in the organic cotton as a high capacity holding area for the cotton to draw from so it can deliver e-liquid to the coil.
- This design is proficient in keeping all the materials saturated at sub ohm, which increases the life of the atomizer.
- Our patented ceramic paper has been tested by SGS, and shows there are no harmful chemicals or of off-gasses according the international standards currently in place.

The ceramic paper that has been in question here is fully incased in organic cotton, and has a screen to keep the wicking material in its place.
As with any modern day atomizer, as long as it’s properly used and kept saturated during use, it will perform as it was designed.
Abuse, dry burning or using the atomizer (inhaling with no liquid, and heated), when dry can and will be an issue just as it would be with any Cartomizer, Atomizer, RDA, RDTA, silica wick, Organic Cotton or anything that is used for vaporization of e-liquids.
Awatar użytkownika
By Mayday
#1292152
Powiedzcie mi jak z wytrzymałością grzałek w waszych zbiornikach, ponieważ moja trochę mnie martwi. Kupiłem Atlantisa 7 tygodni temu i od tego czasu grzałka wytrzymuje mi nie dłużej niż tydzień max jeśli mam szczęście i tyczy się to grzałek z zestawu z parownikiem. 21 stycznia kupiłem pięciopak i dziś wkładałem 3 grzałkę z paczki. Więc zastanawiam się czy ktoś jeszcze ma problem z grzałkami czy jestem odosobnionym przypadkiem. Moc utrzymuję na poziomie 27-30W na Hance od cloupora, jarając liquidy 6mg mieszane z gliceryną roślinną bo same 6 są zbyt kopytne dla mnie osobiście. Chmura świetna smak też jest ma miejscu, tylko ta żywotność grzałek zaczyna mnie zniechęcać. Nie czuje się na siłach aby robić grzałki a cena nowych do tanich też nie należy. Łudziłem się że jedna wytrzyma mi dobre 2 tygodnie a tu wielkie rozczarowanie. Więc jak to u was wygląda ? Wydaje mi się że słyszałem coś o nowych grzałkach zbliżonych do OCC z SubTanka bodajże w którymś z filmików Phila Busardo, które Aspire ma wypuścić na rynek. Czy ktoś może potwierdzić ta informację ?
By lucaskiw
#1294607
Słuchajcie czy Atlantis zawsze ma takiego kopa? Płuca mogę wypluć nie wspominając już o gardle... Dziś dotarł do mnie i powiem szczerze że jest masakra! Vapuje na dedykowanym zasilaniu i VPG 6mg. Niedawno zszedłem z 12 na 6 i na Nautilusie chodziłem taki trochę "niedopalony" a tutaj przy 6 mg wypluwam wnętrzności... Co jest nie tak?
By m44
#1294633
lucaskiw pisze:Słuchajcie czy Atlantis zawsze ma takiego kopa? Płuca mogę wypluć nie wspominając już o gardle... Dziś dotarł do mnie i powiem szczerze że jest masakra! Vapuje na dedykowanym zasilaniu i VPG 6mg. Niedawno zszedłem z 12 na 6 i na Nautilusie chodziłem taki trochę "niedopalony" a tutaj przy 6 mg wypluwam wnętrzności... Co jest nie tak?


Czyli wszystko z nim w porządku. Atlantis ma takiego kopa. Ja nawet 3mg po godzinie wapowania miałem dosyć.
Awatar użytkownika
By Hellboy79
#1298383
Do tej pory byłem fanem mesha (aios) kajtek od biedy ale kiedy kupiłem Atlantis i wkrecilem go w zna-30 na 20W to moje 13 dają kopa jak 24. Dym kop i smak rewelacyjny. Oj do tej pory nigdy nie palilem fabrycznych, a to wymiata xD
Awatar użytkownika
By xD_
#1298396
Gdy sie pali z atlantisa radze uwazac z mocą lq ;)




posluchajcie co brodacz mowi od 5 min 10 sek
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1307346
Po tygodniu używania Atlantisa jestem strasznie rozczarowany. Czytałem tu jaki on wspaniały, jaki kop i chmura. Niby działa, ale jak dla mnie to nie to.
Może to wina mojego samogonu, ale po kilku szybkich strzałach smak się psuje. Przerobiłem kilka fabrycznych grzałek i to samo.
Co do tego niby ogromnego kopa to jakoś go nie zaznałem.
W mojej ocenie z SubTankiem Mini przegrywa na całej linii.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2015, 19:53 przez szperaczz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By cimon
#1307348
szperaczz pisze:Po tygodniu używania Atlantisa jestem strasznie rozczarowany. Czytałem tu jaki on wspaniały, jaki kop i chmura. Niby działa, ale jak dla mnie to nie to.
Może to wina mojego samogonu, ale po kilku szybkich strzałach smak się psuje. Przerobiłem kilka fabrycznych grzałek i to samo.
Co do tego niby ogromnego kopa to jakoś go nie zaznałem.


Bo za duzo palisz na Sub'ie. ;)
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1307352
No możliwe że kolejność zabawy tymi parownikami była odwrotna. Ale mój Aspire leci do ludzi. Nie tego oczekiwałem, więc muszę mu podziękować za współpracę :kulam
Awatar użytkownika
By cimon
#1322470
Atak klonow!

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak jak Atlantis nie zachwycil, to tuba Aspire bardzo pozytywnie zaskoczyla.

Obrazek
Obrazek

Choc parowniki sa klonami z FT, to kopcilem na orginalnych grzalach - wlasciciel ktory mi je odpalil juz dawno sie 'zakochal' w Sub'ach. :p
Wracajac do tematu, smak niezly, a przeciag urywa glowe - nawet w Nano z 'wide open' nie ma takiej wichury. Ogolnie rzezcz biorac, grzaly Aspire to kawal dobrej roboty.

ps. Jak poczaskam (przypadkiem) w pracy Nano, mysle ze sprobuje Anyvape Sega (@Pol jestes swiadkiem) :D
By Damian G
#1331544
TRNCzarny pisze:Aspire ogłosiło Subtanka 2.0 z grzałką 0.3 om ...
strach będzie to palić ;) chyba na 0 albowiem moje gardło coraz słabsze :)
By cyzxer5
#1372153
Dla osob szukajacych informacji o zywotnosci grzalek:

Grzalka dolaczona do atomizera wytrzymala rowny tydzien i nadal pracuje - smaku juz prawie nie czuc (nadal nie czuc jednak spalenizny), "dymi" znacznie mniej niz na poczatku, tak wiec mysle ze jutro bedzie leciala do wymiany mimo tego ze nadal dziala.

W ciagu tygodnia wypalilem na niej 45ml liquidu (20:80 VPG) przy mocy 28,5W - kilka razy przekroczylem 45W by zobaczyc efekt podania takiej mocy.

Jezeli grzalki kupowane osobno sa tak samo wytrzymale te z zestawu to w moim przypadku musze liczyc 4 grzalki miesiecznie jednak zamowilem drut niklowy, wate muji i sam bede je regenerowac przynajmniej do czasu az Aspire laskawie wprowadzi grzalki niklowe na welnie naturalnej (o ile w ogole bedzie to miec miejsce)

Jezeli grzalka juz pada a chcecie dluzej z niej w miare normalnie korzystac - podkreccie moc moda. Zauwazylem ze po podkreceniu do 35-40W wraca smak jak i ilosc pary.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1380757
Posty dotyczące zapytań o zasilanie do tego parownika, wydzieliłem TU

Jednocześnie mam prośbę, aby nie robić tu śmietnika. Zawsze można założyć nowy temat, w odpowiednim miejscu. Potem takich wątków nie da się czytać, bo są o wszystkim i niczym.
By rastafaray
#1395481
panowie,

wlasnie przyszedl do mnie atlantis v2. podlaczonego mam go ze smokiem xpro m80 plus. przesiadlem sie z nautiliusa mini.
aktualnie mam zalozona grzalke 0.3 (nie sprawdzalem jeszcze 0,5) i do tego liquid 70/30 3mg bottle service vaport -alist.

moj problem jest taki: nie ogarniam tej chmury :D jaram na 70-80w. co drugi buh konczy sie kaszlem, chyba za goraca ta para jest. wszystkie airhole mam na maxa otwarte. jakies porady jako ogarnac tego buha ? :)
By BerQ
#1398303
Jest to bez wątpienia parownik, dzięki któremu można z sukcesem przestać palić :D
z oryginalną grzała moje ploco wytrzymuje max 20w
7 zwoi 2,5 drutu 0,5 - 0.7 ohm i 13w jest optymalnie przy 2mg 60vg
a na vivi jarałem 7mg...
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1427822
BVC od atlantisa wyrobi na 65:35 VG:PG?
By freshu69
#1433384
Moim zdaniem to przepływ powietrza... Ustaw przepływ ma maksa otwarty i zaciągaj się do płuc :>
Powinno być spoko
Awatar użytkownika
By MesiaszCiszy
#1443699
Witam,zamówiłam właśnie na prezent kilka grzałek Aspire Atlantis (ponieważ akurat trafiłam na świetna promocje wyprzedażową kilkanaście zł za sztukę - czystki magazynów ) małżonek za niedługo będzie miał urodziny) on jako e-palacz uwielbia te wszystkie nowości , ja niestety mało się na tym znam i właśnie zaczęłam się zastanawiać czy ten atomizer będzie pasować do baterii CE5 ? Niestety go zapytać nie mogę z oczywistych względów (aczkolwiek z reguły wszystko co zamawiałam z CE5 zazwyczaj idealnie współgrało z reszta e-części) tak wiec pytanie brzmi czy to tez powinno pasować ? :)
Awatar użytkownika
By mona01
#1443709
MesiaszCiszy pisze:Witam,zamówiłam właśnie na prezent kilka grzałek Aspire Atlantis (ponieważ akurat trafiłam na świetna promocje wyprzedażową kilkanaście zł za sztukę - czystki magazynów ) małżonek za niedługo będzie miał urodziny) on jako e-palacz uwielbia te wszystkie nowości , ja niestety mało się na tym znam i właśnie zaczęłam się zastanawiać czy ten atomizer będzie pasować do baterii CE5 ? Niestety go zapytać nie mogę z oczywistych względów (aczkolwiek z reguły wszystko co zamawiałam z CE5 zazwyczaj idealnie współgrało z reszta e-części) tak wiec pytanie brzmi czy to tez powinno pasować ? :)

Nie, nie będzie pasował. Ta bateria jest za słaba na ten parownik.
Lepiej odstąp od umowy lub zrezygnuj z zakupu...
Jest jeszcze jedno wyjście ... musisz dokupić mężowi nowe zasilanie do Atlantisa, obsługujące grzałki od 0,5 om, np Elaef iStck 50W
Awatar użytkownika
By MesiaszCiszy
#1443771
Dziękuję za odpowiedz , poszukam wiec dodatkowego zasilania , z tego co juz zdążyłam przejrzeć jest pełno dostępnych MODow , ciekawi mnie jakie są granice, najniższe jak i najwyższe wymagania "mocowe" by atomizer prawidłowo współgrał ?
oraz czy taki sprzęt często ulega wypadkom czy raczej jest wyjątkowo trwały i solidny (mąż niestety nie uczy sie na błędach i często wyłamuje mu się gwint/bateria od atomizera poprzez trzymacie e-fajka w kieszeni) o smyczy nawet nie ma mowy mu wspominać . Zastanawiam się wiec czy opłacą mu się kupować akurat ten model czy może lepiej jakiś/jakieś tańsze zamienniki .
Awatar użytkownika
By kris pt
#1641488
Wczoraj doszedł ten klirek i powiem tak,w połączeniu z Vision inow nieźle daje czadu :D
Samogon bananowy na bazie VG 3 mg,chmura niesamowita.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.