EPF
By berto
#1242003
Średnica: 22mm
Pojemność: 5ml
Cena: ok. 35$
















Ostatnio zmieniony 12 gru 2014, 09:39 przez berto, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By Meredith Tempus
#1242012
Witam,
Właśnie obejrzałem filmik brodacza i zastanawia mnie jedna rzecz. W bazie są 4 kanały co jest zrozumiałe dla układu dual coil. Gdy jednak zrobi się single coil to dwa otwory transportujące liquid będą puste. I czy nie będzie tak, że nimi też będzie liquid się przedostawał? I zalewał otwarty kanał powietrzny pod sc?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1242013
Wtedy te dwa wolne kanały się zapycha watą na dobry przykład ;)
By Speedo1544
#1242017
Widzę że szykuje mi się kolejny wydatek bo parownik mi sie podoba
Zastanawiałem się nad Lemo ale tutaj mam więcej możliwości i do tego jest mniejszy
Awatar użytkownika
By Meredith Tempus
#1242024
Thaniell pisze:Wtedy te dwa wolne kanały się zapycha watą na dobry przykład ;)

No tak najprostsze wyjaśnienie najbardziej skuteczne:) Też tak pomyślałem ale wydawało mi się to mało wyrafinowane hehe.
Pozdrawiam
By berto
#1242040
Meredith Tempus pisze:Witam,
Właśnie obejrzałem filmik brodacza i zastanawia mnie jedna rzecz. W bazie są 4 kanały co jest zrozumiałe dla układu dual coil. Gdy jednak zrobi się single coil to dwa otwory transportujące liquid będą puste. I czy nie będzie tak, że nimi też będzie liquid się przedostawał? I zalewał otwarty kanał powietrzny pod sc?
Pozdrawiam


Z opisu na eciggity zrozumiałem tyle że oba kanały powietrzne są osobno regulowane więc może da się jeden całkowicie zamknąć.
Awatar użytkownika
By Meredith Tempus
#1242089
No tak, jeden zamykasz, działa tylko ten pod grzałką. Ale dwa kanaliki nieużywane do transportu liquidu teoretycznie mogą zalać ten kanał (tu może pomóc rada Thaniell'a). Nie ma co jednak gdybać w sumie. Poczekamy zobaczymy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Mutango
#1242096
Raz że można przytkać watą, a dwa że dysza powietrzna jest wystająca (ponad podłogę), więc ryzyko zalania jest dosyć małe. Wydaje się że baza jest tu fajniej rozwiązana niż w Orchidzie.
By berto
#1242101
Meredith Tempus pisze:No tak, jeden zamykasz, działa tylko ten pod grzałką. Ale dwa kanaliki nieużywane do transportu liquidu teoretycznie mogą zalać ten kanał (tu może pomóc rada Thaniell'a). Nie ma co jednak gdybać w sumie. Poczekamy zobaczymy.
Pozdrawiam

Ale po co zatykać kanały? Przy otwartych czterech będzie dobry transport.
Rip na filmie też ma single'a i nic nie zatyka i jest zadowolony. :D
Awatar użytkownika
By Tomy
#1242102
Piękny parownik - na 100% do zakupu.
By Speedo1544
#1242109
berto pisze:
Meredith Tempus pisze:No tak, jeden zamykasz, działa tylko ten pod grzałką. Ale dwa kanaliki nieużywane do transportu liquidu teoretycznie mogą zalać ten kanał (tu może pomóc rada Thaniell'a). Nie ma co jednak gdybać w sumie. Poczekamy zobaczymy.
Pozdrawiam

Ale po co zatykać kanały? Przy otwartych czterech będzie dobry transport.
Rip na filmie też ma single'a i nic nie zatyka i jest zadowolony. :D

Tylko ze Rip używa 90% VG,przy liquidach 50/50 lub 70/30 może być juz za dobry transport
Awatar użytkownika
By agregat76
#1242113
berto pisze:Rip na filmie też ma single'a i nic nie zatyka i jest zadowolony. :D

On to przeważnie jest zadowolony :lol: Ciekawe co dolewa do tej swojej 90%VG :mrgreen:
Awatar użytkownika
By piehot
#1242114
agregat76 pisze:
berto pisze:Rip na filmie też ma single'a i nic nie zatyka i jest zadowolony. :D

On to przeważnie jest zadowolony :lol: Ciekawe co dolewa do tej swojej 90%VG :mrgreen:

polski spirytus może ? :zakrecony
Rip coś chyba tam marudził o jakichś lekkich wyciekach, ale jak się przytka te szparki watą, to raczej nie powinno zalewać. pożyjemy zobaczymy.
Awatar użytkownika
By Michi
#1242127
Mutango pisze:Raz że można przytkać watą, a dwa że dysza powietrzna jest wystająca (ponad podłogę), więc ryzyko zalania jest dosyć małe. Wydaje się że baza jest tu fajniej rozwiązana niż w Orchidzie.


No podobne to jest do decka orchida od infinity ;) Na pewno sporym plusem jest baniak z pyrexu i chociażby z tego powodu go kupie :P Bo co jak co, ale quartz tank do orchida to średnio udany pomysł :D
Awatar użytkownika
By Martin Eden
#1256887
Witam.
Wczoraj do mnie dotarł Billow kupiony w ego2.pl . Zamówienie zrealizowane bardzo szybko i to w okresie świątecznym. Atomizer zapakowany w ładne pudełko , dodatkowo śrubokręcik , zapasowy oring , kawałek drutu i sznurka. Pierwsze wrażenie to dobra jakość i solidność wykonania , wszystkie części ładnie do siebie pasują , nie ma żadnych szczelin i niedoróbek produkcyjnych , w ustniku niespodzianka , wióry metalu pozostałe po produkcji. Po zakupie jak to zwykle bywa trzeba wszystko sprawdzić czy przypadkiem nie ma w atomizerze pozostałości po produkcji.Parownik umyty w ciepłej wodzie , wytarty do sucha , wymiana dripa / ten w zestawie zdecydowanie za duża średnica /. Pierwsza grzałka dual 0.6 ohma , śrubki dobrze trzymają drut nie ma problemów z mocowaniem , użyłem gotowych grzałek z FT + muji , grzałki wykonane w taki sam sposób jak u brodacza , bawełna ułożona podobnie. Zalanie liquidem , regulacja przepływu powietrza / działa bardzo dobrze/. Atomizer podpięty pod Sigelei 100 W i próbuję . Nie spodziewałem się aż tak dobrego efektu , chmura bardzo duża , kop duży / wapuję 6 mg / , smak w porządku, nie ma żadnego siorbania ani bulgotania , wycieków brak.Moim zdaniem z zaznaczeniem , że jest to opinia po krótkim użytkowaniu jest lepszy od Kayfuna w zakresie chmury i mocy , Kayfun za to lepiej oddaje smak. Jednak jak dla mnie w połączeniu z boxem bardzo dobry zestaw. Podsumowując jakość wykonania bardzo dobra , grzałka do zrobienia nic trudnego / podobna do tej w Orchidzie / , jakość wapowania bardzo dobra . Moim zdaniem zdecydowanie warty zakupu.
Pozdrawiam
By berto
#1258310
Do mnie też wczoraj dotarł i też z ego2. :) Powiem krótko że jestem parownikiem zachwycony. Smak i chmura prawie jak na dripie, kop zatyka. Do tego pojemność 5ml. Czego chcieć więcej? :) Poszedł ładnie od pierwszego strzału, 2x8 24AWG 0.3Ω. Dymam sobie na 35/40W i jak na razie zero bobrów czy innych zwierzaków i zero wycieków!

A tak pali, sorry za jakość ale nagrywane kalkulatorem w ciemnościach. :D

https://www.youtube.com/watch?v=ual9OqEvDs4
Awatar użytkownika
By kngr
#1258664
godny nastepca orchida. super deck, setup bezproblemowy, zero wyciekow i bobra. aktualnie wapuje na 40 watach - smak i kop na 10+ :D
By berto
#1259771
Kolejna recenzja dla niezdecydowanych. :)







Na Eciggity pojawiły się akcesoria do Billow, tulejka ss oraz nano kit który skraca atomizer o 10mm. W takim układzie pojemność spada do 2.5ml. Oba dodatki w promocyjnej cenie 6.99$. Mam nadzieję że już niedługo pojawiają się również w naszych sklepach.











Awatar użytkownika
By Martin Eden
#1259802
Witam.
Atomizer po prostu pierwsza klasa , kilka dni użytkowania i żadnych problemów. Trochę dziwne , że stosunkowo małe jest nim zainteresowanie. W ego2.pl za 2-3 tygodnie mają być dostępne baniaki / tylko nie wiem czy stalowe też będą , nie dopytałem /.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Mutango
#1259816
Martin Eden pisze:Trochę dziwne , że stosunkowo małe jest nim zainteresowanie.

Może dlatego że jak na chińczyka, to zbyt tani nie jest. Chociaż prawdopodobnie jest wart tych pieniędzy.
Ja mam trochę obawy co do tych uszczelek pod szklaną tubką (czy to jest silikon?). Jeżeli ulegną zużyciu za rok, dwa lub trzy... to nie będzie ich można zastąpić zwykłymi oringami ze sklepu hydraulicznego, natomiast czy będą dostępne oryginalne uszczelki, to kto to wie...
Awatar użytkownika
By JaQb
#1262204
Także się zastanawiam nad tymi uszczelkami, wyglądają dosyć podobnie do tych w AGAt2. Już na dniach zamówię Billow i sprawdzę czy pasują.
Awatar użytkownika
By szalinki
#1263278
No to zamawiamy :D dobrze ze jest na ego2.pl :) zobaczymy jak będzie się sprawował na sigelei 100W, teraz mam lemo i nie narzekam. Zobaczymy czy billow pobije lemo :D
Awatar użytkownika
By slop
#1265395
ma ktoś może jakieś porównanie Billow'a do Kaytka v4 klon lub Erlkonigin klon i mógłby mi opisać jak Billow wypada w porównaniu z tymi parownikami ? :) bo tak czytam i oglądam i nie wiem co brać jako następce Kajtka Lite Plus :)

EDYTA:
Dobra, już doczytałem że do pojedynczych grzałek Billow się raczej nie nadaje :)
Awatar użytkownika
By Martin Eden
#1265867
Witam.
Posiadam Billowa i Erla z FT i te parowniki spróbuję porównać.
Billow - podwójna grzałka 0.6oma , zasilanie Sigelei 25-30 W , liquid 6 mg.
Erlkoning - grzałka około 1 oma , zasilanie Magnetic Dragon , liquid 6 mg.
Pod względem wykonania Billow jest zdecydowanie lepszy , zrobiony z dobrych materiałów , wszystkie części dobrze spasowane. Erl sprawia wrażenie chińskiej zabawki zrobionej z plastiku , jest za to lżejszy , mniejszy i poręczniejszy w użyciu. Regulacja przepływu powietrza w obu działa bez zarzutu , wykonanie grzałek nie stwarza większych problemów. Napełnianie liquidem wygodniejsze i praktyczniejsze w Billow / wystarczy odkręcić śrubkę. Walory wapowania różnią się moim zdaniem znacznie. Erl oddaje bardzo dobrze smak i ma dużego "kopa" , chmurka za to mniejsza niż w Billow. Billow na dwóch grzałkach to według mnie atomizer do boxa o mocy powyżej 20 W wtedy pokazuje , że jest atomizerem wartym zakupu. Duża chmura , dobry "kop" i niezły smak to jego zalety.
Jeżeli chcesz bardzo dobrego smaku , mocnego "kopa" wybierz Erla , jeżeli masz boxa lub planujesz takiego kupić to zdecydowanie Billow.Oba parowniki są moim zdaniem bardzo dobre jednak przeznaczone do różnych zasilań. Jeżeli szukasz następcy Kayfuna Lite to raczej Erlkoning.
Tyle moim subiektywnych opinii na ten temat.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By xD_
#1268173
Zakupilem kilka dni temu owy parowniczek i muszę przyznać ze wykonanie pierwsza klasa , wszystko idealnie spasowane ,zero rys , gwinty dobrze chodzą.

Pierwsze dwa setupy ciekły mi strasznie , teraz dalem wiecej waty i inaczej ja ulozylem , poki co ani kropelki ;)

Jesli to sie utrzyma to bedzie idealny parownik do codziennego palenia :) Podwojna grzalka 1,0 ohm palone na 45w zero bobra , kop ładny i smaczek tez :) Mysle ze nawet na wiekszej mocy bobra nie bedzie . Orchida v4 (klon) bije na glowe :)
By qwed
#1278879
Dziś odebrałem swój parownik. Jestem bardzo zadowolony. Grzałka pojedyncza na wacie 1.0 Ohm. Chmurzy pięknie na gotowym, rzadkim liquidzie. Kop bardzo duży, trzeba zejść z mocą jeszcze. Wykonanie bardzo dobre, żadnych rys, pozostałości poprodukcyjnych. Przeciąg wielki. Jednym słowem na duży plus. To są dopiero pierwsze wrażenia po krótkim czasie chmurzenia. Spalę trochę to napiszę coś jeszcze.
Awatar użytkownika
By JaQb
#1280798
JaQb pisze:Także się zastanawiam nad tymi uszczelkami, wyglądają dosyć podobnie do tych w AGAt2. Już na dniach zamówię Billow i sprawdzę czy pasują.



Sprawdziłem te uszczelki z aga2t, niestety nie pasują są troszkę za małe. :(
Wiecie dlaczego mam przecieki liquidu (nie wielkie) z regulacji AF?
Awatar użytkownika
By onetwo
#1280832
JaQb pisze:Wiecie dlaczego mam przecieki liquidu (nie wielkie) z regulacji AF?

Podejrzewam, że taki jest urok tego parownika. Ja przez nieuwagę położyłem Billowa na biurku a gdy przyszedłem po pół godziny to prawie cała zawartość liquidu wypłynęła przez AH. Zaczyna mnie drażnić ten sprzęt.
Awatar użytkownika
By jch-root
#1280866
@JaQb - wepchnij troszkę więcej bawełny do kanalików. Sprawdź również szczelność parownika.

"Taptalkowane"
Awatar użytkownika
By JaQb
#1282269
jch-root pisze:@JaQb - wepchnij troszkę więcej bawełny do kanalików. Sprawdź również szczelność parownika.

"Taptalkowane"



...i tak zrobiłem, troszkę więcej waty do kanałów, ale także podniosłem wyżej grzałki nad otwory powietrzne. Na razie pomaga, wycieki są bardzo niewielkie ( akceptowalne )
Awatar użytkownika
By zuczek
#1300777
Kupiłem jakiś czas temu w Ego2.pl. Bardzo fajny parownik. Znakomita chmura, smak i kop. Daje radę zaciągając dopłucnie i doustnie. Trzeba dobrze ułożyć watę wokół otworów powietrznych, ja robię podobnie do RiP'a https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=vwrsnMWeLxQ, na podwójnej grzałce i wszystko jest bardzo dobrze.
Drobne wady: zapocenie w okolicach śrubek od regulacji powietrza. Na wykręcone śrubki nawinąłem trochę waty, wkręciłem na miejsce i po kłopocie.

* Zdecydowanie polecam *
Awatar użytkownika
By Assterix
#1350023
Prosba do uzytkownikow billow. Czy mogl by ktoś podesłać fotke setupu.? Probowalem roznych konfiguracji i z wyskoscia ustawienia grzalki i robiłem pancakes z waty, zawijalem wate pod spod,ciągle zdarzaja sie wycieki raz wieksze raz mniejsze, ostatnio dobrze było przez 2 dni ale trzeciego dnia sie obrazil :(
Awatar użytkownika
By Assterix
#1350085
Dziękuję kolego :D co jest nosnikiem u ciebie?
By berto
#1350487
Assterix pisze:Dziękuję kolego :D co jest nosnikiem u ciebie?

Ja używam tylko Bocoton.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.