EPF
Awatar użytkownika
By Landor
#1240121
gdyby ktoś potrzebował większe ilości po taniości, proponuję u źródła:
http://www.muji.com.pl/p-1075-19-84-1-W ... elane.html wymiar z e-dyma
http://www.muji.com.pl/p-12284-19-84-1- ... ane,L.html i troche większe.

Ja zamówiłem te mniejsze. Wraz z wysyłką kurierem w przeliczeniu na sztukę jeden wacik jest po ok 26 groszy.

Można sobie zamówić z kimś dzieląc koszty wysyłki. Albo odebrać za darmo, ale tylko w punkcie w Warszawce:
ul. Mysia 3 00-496 Warszawa kom. +48 502 264 091
Godziny otwarcia: poniedziałek - sobota 10:00 - 20:00 niedziela 12:00 - 18:00

P.S. Zamówiłem w piątek wieczorem, we wtorek już miałem w domciu. Mały błąd im się wkradł bo niewybielane pisze się razem ;)
Awatar użytkownika
By slawekag4
#1240962
Niedawno odebrałem Muji i na szybko mogę napisać, że ta watka jest świetna, pije liquid jak kot mleko. Nie może się równać z żadną inną watą, doskonale chłonie.
Zrobiłem grzałkę tak na szybko i muszę powiedzieć, że same pozytywne odczucia. Palę świeżo rozrobioną poziomkę, bo bazy wcześniej także nie miałem, skończyła mi się przed dotarciem nowego zamówienia, ale mam odczucie(mimo, że mikstura dopiero co zrobiona i nie miała czasu się przegryźć), że smak jakby był trochę lepszy niż na innych watach(a już zdarzało się wapować świeżo rozrobioną poziomkę na innej wacie)
Chmurka też jest na oko zauważalnie większa, ale cudów się nie spodziewajcie. Lepszy transport to i chmurka trochę większa.
Setup na kayfunie zrobiony na szybko, ale już jestem zadowolony.
Może napiszę coś za parę dni, jak mikstura się przegryzie i zrobię na spokojnie nowy, lepszy setup w kayfunie, ale już widzę, że są w sumie same plusy.
Polecam zamawiać Muji tu:
http://www.muji.com.pl/p-1075-19-84-1-W ... elane.html
dopóki jest dostępna, wychodzi to ekonomiczniej, niż kupić jeden płatek za 99 groszy. Można zamówić na wspułkę z kolegą, będzie taniej, a i tak na bardzo, bardzo długo starczy pół paczki.
Awatar użytkownika
By pol
#1240965
slawekag4 pisze:....
Polecam zamawiać Muji tu:
http://www.muji.com.pl/p-1075-19-84-1-W ... elane.html
dopóki jest dostępna, wychodzi to ekonomiczniej, niż kupić jeden płatek za 99 groszy. Można zamówić na wspułkę z kolegą, będzie taniej, a i tak na bardzo, bardzo długo starczy pół paczki.

Dużo masz tych kolegów?
Paczka zawiera 102 płatki.
Z jednego płatka zrobisz około 40 knotów do Kayfuna.

Resztą płatków możesz wieczorami zmywać make-up.
I to wszystko za jedyne 50 zeta.

P.S.
MUJI dostępne też u ego2
http://ego2.pl/pl/warsztat/595-watka-ni ... -muji.html
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1240969
pol pisze:
slawekag4 pisze:....
Polecam zamawiać Muji tu:
http://www.muji.com.pl/p-1075-19-84-1-W ... elane.html
dopóki jest dostępna, wychodzi to ekonomiczniej, niż kupić jeden płatek za 99 groszy. Można zamówić na wspułkę z kolegą, będzie taniej, a i tak na bardzo, bardzo długo starczy pół paczki.

Dużo masz tych kolegów?
Paczka zawiera 102 płatki.
Z jednego płatka zrobisz około 40 knotów do Kayfuna.

Resztą płatków możesz wieczorami zmywać make-up.
I to wszystko za jedyne 50 zeta.


No i co się czepiasz pol?
Na wspułkę z kolegą będą zmywać makijaż,to i waciki szybko znikną... :-P
Awatar użytkownika
By Landor
#1240976
TommyBlack pisze:
pol pisze:
slawekag4 pisze:....
Polecam zamawiać Muji tu:
http://www.muji.com.pl/p-1075-19-84-1-W ... elane.html
dopóki jest dostępna, wychodzi to ekonomiczniej, niż kupić jeden płatek za 99 groszy. Można zamówić na wspułkę z kolegą, będzie taniej, a i tak na bardzo, bardzo długo starczy pół paczki.

Dużo masz tych kolegów?
Paczka zawiera 102 płatki.
Z jednego płatka zrobisz około 40 knotów do Kayfuna.

Resztą płatków możesz wieczorami zmywać make-up.
I to wszystko za jedyne 50 zeta.


No i co się czepiasz pol?
Na wspułkę z kolegą będą zmywać makijaż,to i waciki szybko znikną... :-P


Ano właśnie, dobrze prawisz.
Ja tak zamówiłem z kumplem paczkę 140 sztuk. On wziął 50 i jest happy :-) makijaż, mycie naczyń, knoty, wszystko obstawione mamy.

A jak to mówią, dobrego nigdy za wiele ;-)


N9005 + TapaTalk 4.9.5
Awatar użytkownika
By slawekag4
#1241010
Pol jak chcesz komuś dokopać, to najpierw podaj link do sklepu, gdzie jest to dostępne *BICZ*
Sprawdź koszta przesyłki i dopiero pisz o tych 50zł. Wolę zapłacić za tą ilość te Twoje "50zł", czy nawet kupić z kolegą i podzielić się kosztami niż płacić w pewnym sklepie internetowym 99gr za jeden płatek i dodatkowo, jak było ostatnio, ograniczenie do możliwości zakupu dwóch płatków.
Sumując to i koszta wysyłki, raczej nie jest to dobry interes.
Tak, możesz napisać, że nie tylko w tym sklepie mogę ją kupić, ale wolę, żeby sobie leżał większy zapas, bo wiele miejsca w domu mi nie zajmie, jak rzucę sobie do szuflady.
Lubię częściej zmieniać watę, nie raz coś nie pyknie i mogę sobie uciąć następny pasek, bo przecież mam tego pod dostatkiem i nie muszę się martwić, że mi zbraknie. Mogę także dać płatek na próbę komuś ze znajomych, którzy czytali o tej wacie, ale nie są do końca przekonani, czy to taki świetny produkt i czy warto to kupić.
I może Ty masz takie akcje, że bez makijażu z domu nie wychodzisz, ja się nie pudruję i nie potrzebuję tej waty do takich celów.
A tak w ogóle, to chyba nie warto nic pisać na tym forum, bo zaraz jakieś ataki, przycinki i podśmichujki. Chcę się coś napisać dla innych użytkowników forum, pomóc im w wyborze, coś doradzić, wyrazić swoją opinię itd., ale zaraz się znajdzie ktoś, kto czeka, żeby komuś dopiec.
Nie gniewaj się pol, ale ja takich praktyk nie stosuję bo nie sprawia mi to żadnej przyjemności i nie czuję się fajny robiąc takie rzeczy, dlatego też reaguję, jeśli ktoś praktykuje takie rzeczy pod moim adresem.
Jesteśmy tu po to żeby sobie pomagać, a nie utrudniać życie.
Awatar użytkownika
By pol
#1241016
slawekag4 pisze:Pol jak chcesz komuś dokopać, to najpierw podaj link do sklepu, gdzie jest to dostępne *BICZ*
Sprawdź koszta przesyłki i dopiero pisz o tych 50zł. Wolę zapłacić za tą ilość te Twoje "50zł", czy nawet kupić z kolegą i podzielić się kosztami niż płacić w pewnym sklepie internetowym 99gr za jeden płatek i dodatkowo, jak było ostatnio, ograniczenie do możliwości zakupu dwóch płatków.
Sumując to i koszta wysyłki, raczej nie jest to dobry interes.
Tak, możesz napisać, że nie tylko w tym sklepie mogę ją kupić, ale wolę, żeby sobie leżał większy zapas, bo wiele miejsca w domu mi nie zajmie, jak rzucę sobie do szuflady.
Lubię częściej zmieniać watę, nie raz coś nie pyknie i mogę sobie uciąć następny pasek, bo przecież mam tego pod dostatkiem i nie muszę się martwić, że mi zbraknie. Mogę także dać płatek na próbę komuś ze znajomych, którzy czytali o tej wacie, ale nie są do końca przekonani, czy to taki świetny produkt i czy warto to kupić.
I może Ty masz takie akcje, że bez makijażu z domu nie wychodzisz, ja się nie pudruję i nie potrzebuję tej waty do takich celów.
A tak w ogóle, to chyba nie warto nic pisać na tym forum, bo zaraz jakieś ataki, przycinki i podśmichujki. Chcę się coś napisać dla innych użytkowników forum, pomóc im w wyborze, coś doradzić, wyrazić swoją opinię itd., ale zaraz się znajdzie ktoś, kto czeka, żeby komuś dopiec.
Nie gniewaj się pol, ale ja takich praktyk nie stosuję bo nie sprawia mi to żadnej przyjemności i nie czuję się fajny robiąc takie rzeczy, dlatego też reaguję, jeśli ktoś praktykuje takie rzeczy pod moim adresem.
Jesteśmy tu po to żeby sobie pomagać, a nie utrudniać życie.

Pisać można , czemu nie, ale czasem lepiej przeczytać co pisali wcześniej.
O tym samym pomyśle z kupnem całej paczki MUJI stronę wcześnie w tym samym wątku
post1237047.html#p1237047
Awatar użytkownika
By Mutango
#1241044
slawekag4 pisze:Wolę zapłacić za tą ilość te Twoje "50zł", czy nawet kupić z kolegą i podzielić się kosztami niż płacić w pewnym sklepie internetowym 99gr za jeden płatek i dodatkowo, jak było ostatnio, ograniczenie do możliwości zakupu dwóch płatków.

Gwoli ścisłości, ograniczenie do dwóch płatków, jest przy cenie 1gr za płatek. A to akurat jest kilkanaście razy taniej niż u źródła (wychodzi złotówka za 100szt). Ktoś dokonując standardowych zakupów (np płynów, liquidów, baz czy aromatów), i dołączając za każdym razem te dwa praktycznie darmowe płatki, może w dość krótkim czasie uzbierać sobie zapas muji na całe życie.
Awatar użytkownika
By slawekag4
#1241046
Akurat czytałem Twój post z poprzedniej strony Pol, nie martw się, nie przeoczyłem go.
Wiesz, ja kupuję ten zapas waty na "100 lat" i ja za niego płacę, ale tak jak pisałem, może z kimś się nim podzielę, odsprzedam trochę itd. Nie pisałem, że będę chciał zachować sobie całą paczkę, żeby mi starczyło na 100 lat, bo za miesiąc, rok, może dwa lata wejdzie inne, lepsze rozwiązanie i Muji będzie traktowane jako przeżytek.
Jeden kupi sobie 10 płatków waty, drugi całą paczkę dla siebie, lub do podziału z kimś i ja nie widzę w tym żadnej sensacji.

-- [scalono] 11 gru 2014, 00:36 --

Mutango, ktoś może mieć potrzebę kupić akurat samą watę, bo ma ogromny zapas aromatów, a w bazę zaopatruje się u sprawdzonego sprzedawcy w stacjonarnym sklepie z e-p. A Muji w pewnym sklepie nie będzie cały czas za 1 grosz, promocje nie trwają wiecznie.
Awatar użytkownika
By Einheart
#1241068
ludzie tak mają - lubią robić zapasy u mnie 6 rolek oryginalnej Tami z biedrony :) i 3 opakowania MUJI nie bielonej :)
By dar_i_juz
#1257332
Dziś byłem na Wspólnej (w e-dymie) po aromaty, i obok (u Kinga) po bazę...
Przy okazji w e-dymie kupiłem 5 kawałków niebielonej muji...
Do tej pory uzywałem jedynie "tami", niekiedy brałem wygotowaną bawełnę z płatków kosmetycznych.
Zrobiłem nowy setup... przeciągnąłem przez grzałke tę muji...
Dla mnie rewelacja - to, moim zdaniem, najlepszy nośnik liquidu jaki do tej pory miałem.
Smak też lepszy.

pzdr:)
Awatar użytkownika
By dodo21x
#1259212
Zamawiałem Muji z Japonii, wysłałem parę kawałków koledze do PL, twierdził ze ta z E Dym nie jest tak dobra jak ta ode mnie, nie mogę potwierdzić jako, ze nie miałem w rekach tej z Edym.

Dziś przyszła do mnie Koh Gen Do, moim zdaniem smak jest lepszy, niż na Muji.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1259544
Łomatko, co się porobiło - a to nasza polska szmata z Tesco już niedobra? (co ja palę, pfe, pfe!)

Ktoś może mi powiedzieć co daje ten japoński wynalazek za tą cenę? :)
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1259559
krzych.s pisze:Łomatko, co się porobiło - a to nasza polska szmata z Tesco już niedobra? (co ja palę, pfe, pfe!)

Ktoś może mi powiedzieć co daje ten japoński wynalazek za tą cenę? :)


Już o tym pisałem kiedyś, chyba w wątku o Angel Hair.Nie pamiętam dokładnie a nie chcę być niegrzeczny i odsyłać Cię do wyszukiwarki.
Jakichś spektakularnych różnic ja nie zauważam.Gdybym jednak musial coś wybrać,zamiast Tami,to tylko Koh Gen Do.
Angel Hair to bardzo przereklamowany nośnik.Nie stwarza problemów,ale czy warto???
Natomiast Muji wybielana,czy nie, też nie porywa aż tak bardzo.Używam,bo mam ,ot co... :wink:
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1259564
TommyBlack pisze:Nie pamiętam dokładnie a nie chcę być niegrzeczny i odsyłać Cię do wyszukiwarki.

Nie bądź :D

Dzięki, chciałem potwierdzić tylko, że nic nie tracę ;).
Awatar użytkownika
By HALF and HALF
#1259577
Ja tam różnicę widzę właśnie tylko przy Angel Hair. Czy przereklamowane... Włosie mniej się przykopca, inaczej ciąganie liquid (mi pasowałoby coś pomiędzy KGD, M a włosiem :) ) a ten posmak to na pograniczu mistycyzmu. Da się z tym żyć. Koh Gen Do, Muji... i to waciak z czystej bawełny z dobrze ułożonymi włóknami i tamto. Muji mam w pip i raczej nie dam się namówić na tak niewielką różnicę :)
By Polan
#1259640
Chyba wszystko "robija" się o konsystencję nośnika :)
Wszystko smyczy podobnie jednakże jeśli chodzi o konsystencję to każdy może mieć swoje odczucia. Mi najbardziej odpowiada Muji niebielona.
Super układa się przy grzałkach powyżej 2 mm średnicy :)

TapaTalk :)
Awatar użytkownika
By HALF and HALF
#1259659
Wszystko rozbija się o to samo, co w audio. Tam też wiedzą, że i Diora zagra na kablach zasilających za 10k :) Odczucia ważna rzecz zwłaszcza dla producentów i importerów :)
By dar_i_juz
#1259660
krzych.s pisze:Łomatko, co się porobiło - a to nasza polska szmata z Tesco już niedobra? (co ja palę, pfe, pfe!)

Ktoś może mi powiedzieć co daje ten japoński wynalazek za tą cenę? :)


Ja tylko opisałem subiektywne wrażenia:)
Dla mnie smak na muji jest łagodniejszy, nieostry, bardziej aksamitny niz na tami.
Ale, ale...
Możliwe, że to też sprawa drutu...
Odkąd "jadę" na kaytkach (dopiero od pół roku) - zawsze był to kanthal D.
Teraz kupilem kanthal A1... może to też daje tę róznicę?

pzdr.:)

Przy okazji: Gdzie można kupic Koh Gen Do?
By dar_i_juz
#1259687
TommyBlack pisze:Ja kupiłem tu:

http://cigreen.com/en/



Dzieki. Może w e-dymie się pojawi?:)
Coś mi się przypomniało.
W leclercu na półkach z "chemią" widziałem niedawno bawełnę - płatki do mycia niemowląt.
Czysta, ekologiczna bawełna...produkowane we Francji, Holandii (?)
Cena za dość niedużą paczkę to ok. 16 zł - o ile dobrze pamiętam.
Przy okazji kupię.

dobranoc...
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1259690
dar_i_juz pisze:
TommyBlack pisze:Ja kupiłem tu:

http://cigreen.com/en/



Dzieki. Może w e-dymie się pojawi?:)
Coś mi się przypomniało.
W leclercu na półkach z "chemią" widziałem niedawno bawełnę - płatki do mycia niemowląt.
Czysta, ekologiczna bawełna...produkowane we Francji, Holandii (?)
Cena za dość niedużą paczkę to ok. 16 zł - o ile dobrze pamiętam.
Przy okazji kupię.

dobranoc...


Ciekawe na ile niemowląt wystarcza taka paczka? :-P
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1259699
dar_i_juz pisze:
pol pisze:>> http://cigreen.com/en/spare-parts/236-k ... otton.html


Dzieki.
Masz ją?
Jeśli tak, to czy wg Ciebie, jest róznica miedzy nią a muji?


Nie pamiętam czy ma ją pol,może mu dałem w przypływie dobroci,albo upojenia mocniejszą bazą... :wink: Oba stany jednak u mnie rzadkie... :-P
Daj na PW adres,może trochę jeszcze znajdę....
Awatar użytkownika
By Mutango
#1259781
dar_i_juz pisze:W leclercu na półkach z "chemią" widziałem niedawno bawełnę - płatki do mycia niemowląt.
Czysta, ekologiczna bawełna...produkowane we Francji, Holandii (?)
Cena za dość niedużą paczkę to ok. 16 zł - o ile dobrze pamiętam.

Holenderskie płatki są dwa razy tańsze w IM.
Używam od kilku miesięcy.
Dla mnie odczucia bardzo zbliżone do Muji
http://www.e-papierosy-forum.pl/bawelna-bio-pommette-t73817.html
Awatar użytkownika
By Kappuchu
#1270134
Dzisiaj dotarła do mnie muji, paczka L niewybielanej z muji. com.pl, pytanie, czy wasza wata, też miała takie czarne kropeczki? jakby brud? nie wiem jak to określić
Awatar użytkownika
By agregat76
#1270137
Kappuchu pisze:Dzisiaj dotarła do mnie muji, paczka L niewybielanej z muji. com.pl, pytanie, czy wasza wata, też miała takie czarne kropeczki? jakby brud? nie wiem jak to określić

Tak, niewybielana tak ma.
Awatar użytkownika
By Landor
#1270146
Kappuchu pisze:Dzisiaj dotarła do mnie muji, paczka L niewybielanej z muji. com.pl, pytanie, czy wasza wata, też miała takie czarne kropeczki? jakby brud? nie wiem jak to określić

Moja tez ma takie kropeczki. W niczym nie przeszkadzają. Smaku nie zmieniają. Nie przejmuj się.

N9005 + TapaTalk 4.10.2
Awatar użytkownika
By Kappuchu
#1270157
Landor pisze:
Kappuchu pisze:Dzisiaj dotarła do mnie muji, paczka L niewybielanej z muji. com.pl, pytanie, czy wasza wata, też miała takie czarne kropeczki? jakby brud? nie wiem jak to określić

Moja tez ma takie kropeczki. W niczym nie przeszkadzają. Smaku nie zmieniają. Nie przejmuj się.

N9005 + TapaTalk 4.10.2


Dzięki :)
By dar_i_juz
#1273123
Mutango pisze:
dar_i_juz pisze:W leclercu na półkach z "chemią" widziałem niedawno bawełnę - płatki do mycia niemowląt.
Czysta, ekologiczna bawełna...produkowane we Francji, Holandii (?)
Cena za dość niedużą paczkę to ok. 16 zł - o ile dobrze pamiętam.

Holenderskie płatki są dwa razy tańsze w IM.
Używam od kilku miesięcy.
Dla mnie odczucia bardzo zbliżone do Muji
http://www.e-papierosy-forum.pl/bawelna-bio-pommette-t73817.html



Okazuje się że to import z Anglii:
http://www.macdonaldandtaylor.com/sgorg ... rod02.html
Kupiłem ją parę dni temu i jestem jednak trochę rozczarowany.
Cenę dobrze zapamiętałem: 15,99 - 60 płatków 9x11 cm, trochę grubszych od muji... sprasowane wierzchy prawie tak jak standardowe płatki kosmetyczne. no prawie:)). W środku bawełna o strukturze bardzo rzadkiej, luźnej:) - trzeba trochę rolować, bo rozłazi sie w palcach.
Smak... porównywalny z muji - już nie pamiętam, w którym parowniku mam muji, a w którym tę watę, więc zmarnować się raczej nie zmarnuje...
Ale muji wygodniejsza.

-- [scalono] 16 sty 2015, 02:00 --

TommyBlack pisze:
dar_i_juz pisze:
pol pisze:>> http://cigreen.com/en/spare-parts/236-k ... otton.html


Dzieki.
Masz ją?
Jeśli tak, to czy wg Ciebie, jest róznica miedzy nią a muji?


Nie pamiętam czy ma ją pol,może mu dałem w przypływie dobroci,albo upojenia mocniejszą bazą... :wink: Oba stany jednak u mnie rzadkie... :-P
Daj na PW adres,może trochę jeszcze znajdę....


Cześć Tommy.
Dzięki, że chciałoby Ci się poświęcać cenny czas...
Mogę Ci w zamian podesłać trochę tej, o której pisałem wcześniej do Mutango.
Tyle, że dopiero w środku tygodnia...
Żadna rewelacja, ale zawsze coś nowego...
pzdr.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1310655
dar_i_juz
Cześć Tommy.
Dzięki, że chciałoby Ci się poświęcać cenny czas...
Mogę Ci w zamian podesłać trochę tej, o której pisałem wcześniej do Mutango.


Hmmm...byłem dziś w takim wielkim sklepie Tesco...chyba...i jestem cokolwiek skołowany...i jeszcze zagubiony... :wink:
Napisz mi,najlepiej via PW,co chciałbyś aby Ci przysłać.Nośniki mam wszelkie od Angel Hair po Fiber Freaks i BB.
I naprawdę ja nic nie chcę w zamian! :)
Awatar użytkownika
By Kormiro
#1316166
Mam pytanie nowicjusza. Zabieram się za kręcenie grzałek i kupiłem sobie w inawerze kilka płatków niewybielanej muji do testów. Wcześniej nie miałem doświadczeń z żadną bawełną, nie licząc płatków kosmetycznych, dlatego zdziwiłem się, że muji z inawery ma dość intensywny zapach i do tego czuć go w chmurze. Czy poddajecie jakimś dodatkowym zabiegom kupowaną bawełnę? Gotowanie usunęło wspomniany zapach i wydaje mi się, że pozostawiony poza dilerką płatek powoli zaczyna wietrzeć. Czy to sama bawełna, ta z inawery tak "trąci", dilerka, czy to po prostu moje wymysły?
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1316179
Kormiro
...wydaje mi się, że pozostawiony poza dilerką płatek powoli zaczyna wietrzeć. Czy to sama bawełna, ta z inawery tak "trąci", dilerka, czy to po prostu moje wymysły?


Co to jest "dilerka" ?
Awatar użytkownika
By HALF and HALF
#1316184
MUJI z dużego hermetycznego opakowania nie ma żadnego zapachu. Niebielona ma takie na kształt wiórowate (w niczym nie przeszkadzające) badziewie. Nie zauważyłem żeby specjalnie chłonęła jakieś obce zapachy.
Awatar użytkownika
By mordek
#1316189
Kormiro pisze:Czy poddajecie jakimś dodatkowym zabiegom kupowaną bawełnę? Gotowanie usunęło wspomniany zapach i wydaje mi się, że pozostawiony poza dilerką płatek powoli zaczyna wietrzeć. Czy to sama bawełna, ta z inawery tak "trąci", dilerka, czy to po prostu moje wymysły?

Nie powinno być żadnego zapachu z bawełny czy chmury używając MUJI.

TommyBlack pisze:Co to jest "dilerka" ?

Też mnie to zastanawia :lol:.
Awatar użytkownika
By HALF and HALF
#1316192
worek strunowy niech zgadnę :)
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1316232
Inawera ma magazyn pełen aromatów. Może to od nich ten zapach?

________________
Tapa tapa z es piątki.
Awatar użytkownika
By Kormiro
#1316255
Bardzo być może. Zapach jakby znajomy, ale nie jestem w stanie precyzyjnie go zidentyfikować. Przez chwilę miałem skojarzenie z czymś papierosowym. Nie mam porównania, bo nie używam tytoniowych aromatów.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1316321
Generalnie, wata ma duże zdolności do wchłaniania obcych zapachów. Zresztą tzw "ślady zapachowe" właśnie przechowuje się w wacie. Kiedyś próbowałem w wątkach sklepowych, zainteresować sprzedawców, aby do konfekcjonowania waty używali folii z certyfikatem żywnościowym. Ale nikt nie uznał tego za istotne, więc dałem sobie spokój...

Podpowiem wam jedną rzecz. Ja przechowuję płatki w dużej puszce po tytoniu. Więc moja wata co nieco wali tytoniem. Wy przechowujecie w najtańszych workach strunowych, więc Wam wali chemią..
Wybór należy do Ciebie obywatelu. :D
Awatar użytkownika
By Kormiro
#1316402
Mutango pisze:Wy przechowujecie w najtańszych workach strunowych, więc Wam wali chemią..
Wybór należy do Ciebie obywatelu. :D

Ja nie przechowuję, bo dziś dostałem przesyłkę ;)
Dzięki za sugestię... Schowam do puszki po kawie :D :D :D
By dar_i_juz
#1316408
Mutango pisze:Generalnie, wata ma duże zdolności do wchłaniania obcych zapachów. Zresztą tzw "ślady zapachowe" właśnie przechowuje się w wacie. Kiedyś próbowałem w wątkach sklepowych, zainteresować sprzedawców, aby do konfekcjonowania waty używali folii z certyfikatem żywnościowym. Ale nikt nie uznał tego za istotne, więc dałem sobie spokój...

Podpowiem wam jedną rzecz. Ja przechowuję płatki w dużej puszce po tytoniu. Więc moja wata co nieco wali tytoniem. Wy przechowujecie w najtańszych workach strunowych, więc Wam wali chemią..
Wybór należy do Ciebie obywatelu. :D


Dobry pomysł:))
Jutro, tzn. dziś, kupię tytoń fajkowy i zagrzebię w nim kilka płatków muji...
Ale sam juz nie wiem...
Przecież ten tytoń sprzedają w plastikowych opakowaniach...
Pal sześć ten tytoń - wszak go nie będę uzywać - ale, czy on czasem nie przeszedł zapachem plastiku?
A jesli tak, to i tę moją muji czeka to samo...
Jestem w wielkiej rozterce:)))
Awatar użytkownika
By Mutango
#1316415
dar_i_juz pisze:Przecież ten tytoń sprzedają w plastikowych opakowaniach...
Pal sześć ten tytoń - wszak go nie będę uzywać - ale, czy on czasem nie przeszedł zapachem plastiku?

Plastik plastikowi nie równy. Kiedy mówiłem o certyfikacie na żywność, to miałem na myśli taki plastik, który nie ma prawa walić żadną chemią, ani przenosić obcych zapachów na żywność. To samo zapewne dotyczy plastików, w których się sprzedaje tytoń.
By dar_i_juz
#1316427
Mutango pisze:
dar_i_juz pisze:Przecież ten tytoń sprzedają w plastikowych opakowaniach...
Pal sześć ten tytoń - wszak go nie będę uzywać - ale, czy on czasem nie przeszedł zapachem plastiku?

Plastik plastikowi nie równy. Kiedy mówiłem o certyfikacie na żywność, to miałem na myśli taki plastik, który nie ma prawa walić żadną chemią, ani przenosić obcych zapachów na żywność. To samo zapewne dotyczy plastików, w których się sprzedaje tytoń.


Ok. Masz rację.
Ale sam pomysł naprawdę jest ciekawy.
Higroskopijność to chyba tu nieodpowiednie słowo, ale coś w tym stylu.

dobranoc:)
Awatar użytkownika
By Mutango
#1316664
dar_i_juz pisze:Jutro, tzn. dziś, kupię tytoń fajkowy i zagrzebię w nim kilka płatków muji...

Hej, hola.. nie jestem pewien do końca, czy to dobry pomysł, żeby płatki zagrzebać w tytoniu :?
Ja pisałem że trzymam płatki w puszce po tytoniu, a nie że zagrzebane w tytoniu. Czyli u mnie puszka była wypłukana i wysuszona :!:
Oczywiście zapach pozostał, bardzo ładny zresztą, ale żadnych pozostałości po tytoniu nie ma, żadnych drobinek, proszku, tabaki. Płatki się nie wybrudzą.
By Senegal
#1321937
ma to znaczenie wzdłuż którego boku tnie się tę watę? mam kupioną z edymu, do tej pory ciąłem wzdłuż dłuższego - dzisiaj nie zauważyłem i uciąłem wzdłuż krótszego. Raz że męczyłem się żeby przeciągnąć ją przez grzałkę, dwa zdecydowanie nie wyrabiał mi transport. Zmieniałem watę kilka razy - ciągle to samo, w końcu wymyłem doszczętnie kajtka, ukręciłem nową grzałkę i wtedy zauważyłem że inaczej tnę niż zwykle. Wróciłem do dawnego sposobu, złożyłem wszystko, zalałem i jak ręką odjął. Nie wiem teraz co pomogło, mycie, nowa grzałka (chociaż ta nie była stara, do tej pory hulała aż miło) czy sposób ucięcia waty?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.