EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
Awatar użytkownika
By seiken
#1225633
jaro19591 pisze:To kurna 6$ blaszka? :mrgreen:

Bo to bardzo skomplikowana i zawansowana technologicznie konstrukcja tego parownika /tylko wybitni waperzy potrafią go okiełznać mamy kilku na forum ja niestety nie :lol:/ i blaszka musi swoje kosztować :lol: :lol: :lol:
By jaro19591
#1225640
W zasadzie dopiero wczoraj czytałem ten wątek dokładnie i aż mi się głupio zrobiło, że mój oryginał i klon nie sprawiają kłopotów. Jako że w oryginale wata była już ze trzy tygodnie, wczoraj go umyłem i zrobiłem knota z nowo zakupionej waty Muji, czy jak się to nazywa. Celowo zrobiłem inaczej, niż do wszystkich moich parowników. Uciąłem go tak, jak na którymś z filmików - równo z szerokością elementu na którym przykręca się grzałkę. Końcówki są tylko lekko zagięte w górnej części kanałów.
Dymię na tym od wczoraj, nic się nie dzieje, czy to na prawie pustym zbiorniku, czy w całości napełnionym.
Awatar użytkownika
By leszekzy
#1225644
seiken pisze:
jaro19591 pisze:To kurna 6$ blaszka? :mrgreen:

Bo to bardzo skomplikowana i zawansowana technologicznie konstrukcja tego parownika /tylko wybitni waperzy potrafią go okiełznać mamy kilku na forum ja niestety nie :lol:/ i blaszka musi swoje kosztować :lol: :lol: :lol:

Z pierwszymi kajtkami też były problemy wystarczy spojrzeć na ilość i długość tematów :wink: Ja chyba się skusze na ten parownik bo wygląda że codzienna eksploatacja jest prostsza niż w kajtku nie wiem jeszcze tylko którą wersje kupie :beer:
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1225649
Tak, to ten za 15 - pomyliłem ceny, bo zamówiłem też RDA za 20kilka, aczkolwiek Twój ma chyba jako jedyny na fotce. Nieważne, generalnie to lipa bez blaszki.
Awatar użytkownika
By rafii
#1225651
Ja kupiłem tego najtańszego kosztował 14 dolarów z groszem i pali świetnie już prawie 2 tygodnie, jednak ten drip nie do końca mi pasuję więc zamówiłem tego za 22 $
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1225831
jsakic19 pisze:Mam prośbę przed świętami już po pewnym doświadczeniu ponownie opisz swoje doznania.

Święta w tym roku przyśli wcześni :P

Otóż palę sobie, bomble powietrza lecą jak gupie, smak jak w Kajtku, tylko ta pojemność, lekkość i krótkość...

Śpij Kajetan, śpij...

PS. Dwie rady dla szmatławców - rozciąć końcówki (wystające poza grzałkę) szmaty na pół jeden koniec odcinając, otworzyć napowietrzanie z sensem.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1230041
Info o moim z FT - zareklamowałem nieszczelność, zaoferowali zwrot kasy i kosztów za odesłany towar. Skuszę się, raz dla tego że nigdy do nich nic nie odsyłałem i chcę sprawdzić jak to się odbędzie, a dwa, że wersja 22 mm ma obrączkę i mam nadzieję, że będzie szczelna, więc ją zamówię.

Jeśli wyjdzie jak zwykle (czyli że druga będzie taka sama, albo gorsza :P), to trudno. Ale powalczę :P.

PS. Obecnie setup zrobiłem jak w Kajtku - wąsy poza kanałami, kanały puste - rezultat zadowalający, ale sporo siorbie mimo, że nie cieknie. Pewnie się gromadzi pod plastikiem regulacji powietrza, bo brzegi głowicy Nemezis są "pomoczone", ale nie całkiem mokre.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1235504
Czy mi się wydaję czy klon zniknął z FT? Czyżby podobna sytuacja jak z klonem Taifuna?
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
#1235520
Faktycznie... Zniknęły wszystkie klony Erla z FT. Dobrze że moja druga sztuka już wyleciała :)
Awatar użytkownika
By mariogd
#1235541
Poczekaj dwa tygodnie,będą znowu z inną nazwą jak było w przypadku Taifuna GT.
Awatar użytkownika
By Einheart
#1235552
a już pomyślałem że ten parowniczek takim wzięciem się cieszy :) - po 3 tygodniach zabawy z nim chyba bym go już nie kupił - ale z drugiej strony mięta na nim smakuje jak na żadnym - co do smaku to mistrzostwo świata z chmurą gorzej
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1236498
krzych.s pisze:O, a ja swój wysłałem na wycieczkę do Hong Kongu. Jak nie będzie nowych to się deko zdziwię :P.

Zrobiłeś im prezent na gwiazdkę, wysłałeś do reklamacji towar, którego nie ma w sprzedaży, nawet stary numer SKU nie działa :P
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1236732
jsakic19 pisze:
krzych.s pisze:O, a ja swój wysłałem na wycieczkę do Hong Kongu. Jak nie będzie nowych to się deko zdziwię :P.

Zrobiłeś im prezent na gwiazdkę, wysłałeś do reklamacji towar, którego nie ma w sprzedaży, nawet stary numer SKU nie działa :P

Lol. No może by i tak było gdyby nie to że ja im wysłałem umawiając się na refund. Czyli kasa będzie, ale parownika już niet... (a chciałem z tym metalowym pierścieniem blaszanym, bo właśnie tego nie chcieli przysłać do mojego - powiedzieli, że nie mogą z innego wziąć i że mi kasę zwrócą). No i zostanę w końcu z niczym... Może to i lepiej, się okaże.
By Speedo1544
#1240029
Dzisiaj i ja stałem się posiadaczem Eryka
Wszystko ładnie spasowane ale nic nie skręcone,zrobiłem 3 setupy zanim zorientowałem się że pin jest luźny :lol:
Bardzo fajnie kopci i jeszcze lepiej smaczy ale przy napełnianiu cieknie,przy chmurzeniu nie ma żadnego problemu
Pytanie czy za mało waty dałem czy po prostu ten typ tak ma,dodam tylko tyle że nie skręcałem regulacji powietrza przy napełnianiu,wata delikatnie tylko od góry w kanałach
By jaro19591
#1240049
A czym napełniasz? Ja używam buteleczki z metalową końcówką. Napełniam powoli i delikatnie, pomimo że drugi otwór stanowi odpowietrzenie, chodzi o to, aby nie stworzyć nadciśnienia. Jeszcze nie miałem problemu z wyciekiem.
By Speedo1544
#1240055
Jarku też używam buteleczki z metalową końcówką,może za bardzo łapczywie to zrobiłem :lol: ,a może za mało waty ?
By jaro19591
#1240058
Grzałkę robię na wiertle 2,2mm, przewlekam muji dosyć ciasno, wąsy ucinam na długość kanału, po czym ucinam mniej więcej połowę ich grubości i na mokro upycham w kanałach - dymi znakomicie.
Nie wiem, czy to istotne, ale ucinam wzdłuż włókien pasek muji ok. 5mm, po czym delikatnie odrywam z niego zewnętrzne, utwardzone części, do grzałki wkręcam tylko środkową, miękką część waty.
Ostatnio zmieniony 09 gru 2014, 20:41 przez jaro19591, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Martin Eden
#1240061
Mutango pisze:
krzych.s pisze:
leszekzy pisze:Skoro nie masz podkładki to pewnie dlatego masz problem.

Nie wiem jakiej grubości jest ta podkładka, ale jest to prawdopodobne.

Zapewne jest wystarczającej grubości, aby spowodować obniżenie komina o taką odległość, że oring na górze nie ma wystarczającego docisku.
Obrazek

Witam.
Spróbuj ułożyć watę tak jak na zdjęcie , od spodu około 1 mm wolnej przestrzeni. U mnie działa bez zarzutu , nie ma zalewania podczas napełniania i wapowania.
Pozdrawiam
By Speedo1544
#1240065
A widzisz i tutaj może być mój problem
Ja wsadziłem watę i uciachałem ją prawie na równo z krawędziami od góry i delikatnie wsadziłem w kanał
Praktycznie tak jak tu

Awatar użytkownika
By Martin Eden
#1240068
Spróbuj jeszcze raz , z " wąsami " w kanalikach powinno być lepiej.
Pozdrawiam
By Speedo1544
#1240075
Jeszcze 1 pytanko
Watę wsadzić do samego dołu kanałów czy zostawić jakąś lukę ?
Awatar użytkownika
By Martin Eden
#1240086
Ja zostawiam około 1 mm wolnego miejsca w kanalikach od dołu.
Pozdrawiam
By Speedo1544
#1240099
Martin Eden pisze:Ja zostawiam około 1 mm wolnego miejsca w kanalikach od dołu.
Pozdrawiam

Zostawiłem ciut więcej,nalane bez problemu,smak taki jak powinien być,kop jak na 3mg też jest ok
Dzięki za pomoc *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1240208
Ja kanaliki zostawiam puste, tylko troszkę Muji na końcach. Mniej więcej tak jak na wcześniej linkowanym filmie. Napełniam strzykawką, normalnie wciskając tłoczek, igła tylko trochę włożona. I hula jak ta lala. Oczywiście założony pierścień wyrównujący ciśnienie. Czasem słychać delikatne zabulgotanie, ale na to jest prosty sposób - więcej mocy :)
Awatar użytkownika
By leszekzy
#1240260
Speedo1544 pisze:Jeszcze 1 pytanko
Watę wsadzić do samego dołu kanałów czy zostawić jakąś lukę ?

A czy klon z E-dym ma pierścień wyrównujący ciśnienie bo na fotkach nie widać ???
Obrazek
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1240361
Riccardo pisze:
krzych.s pisze:Wyrównujący ciśnienie? Yyyy, a jak on to robi?

post1217759.html#p1217759

Dzięki Riccardo. W zasadzie mimo, że to kompletny stek bzdur (zaraz wytłumaczę dlaczego) to wyjaśniło mi wszystko - włącznie z tym, że zrobiłem bardzo dobrze odsyłając poprzedniego do FT. A więc najpierw cycat:

1. Seismologic Feed Management:*
The feed system is so designed that 'only’ the right amount of juice (and pressure) is maintained under the “Juice Control Ring”, which keeps a certain gap between the tank and the ring. And that gap fluctuates as the pressure underneath it changes ~ letting-in the exact amount of juice into the juice channels - needed to properly wick under whatever type of vaping the user is into. Coupled with the elevated deck design for a “Bridge Wick” the Erlkönigin vapes very well. This is a unique design concept unseen before! There is no gurgling (aka over-wicking) and no dry-hits (aka under-wicking). As such, there is no leaking as well. Pls see my "build explanations" below to know how to set-it-up correctly.

*Disclaimer: My terminology, not propagated by the modder

Otóż pan najwyraźniej nie wie co pisze, co zresztą widać, bo niczego nie wyjaśnia tylko pisze o jakimś czarodziejskim mechanizmie który ma coś wspólnego z trzęsieniami ziemi (?!). Albo np. "And that gap fluctuates as the pressure underneath it changes" - czy komuś z Was ten pierścień się rusza, bo nie wygląda jakby miał to robić (a inaczej szczelina nie będzie się nijak zmieniać co sugeruje pisarz)? Nic dziwnego, że autor parownika nie przyznaje się do czegoś takiego (wyjaśnienie gwiazdki). Wspomina jednak o bardzo ważnym fakcie (pewnie jedynym pochodzącym od autora), który mówi wszystko i to jest jest jedyna sensowna choć niepełna informacja w tym natłoku bezsensownych zdań.

Otóż pierścień zmniejsza prześwit między nim a tankiem. Koniec.

Cała filozofia. Ta wąska szczelina uniemożliwia potop. Reszta to zwyczajny dolnogrzałkowiec zasysający wąsami płyn. Bez pierścienia jest pół parownika. Albo ćwierć.

Tak przynajmniej ja to rozumiem. Następny będzie 22mm z pierścieniem.

PS. Ten sam pierścień dzięki wąskiej szczelinie prawdopodobnie również zatrzymuje w pewnym stopniu płyn w pozycjach innych niż pionowa na jakąś chwilę co też zapewne pomaga uniknąć bobra.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1240366
krzych.s pisze:
Otóż pierścień zmniejsza prześwit między nim a tankiem. Koniec.

Cała filozofia. Ta wąska szczelina uniemożliwia potop.

Dokładnie tak :D
By jaro19591
#1240417
Ja mam dwa z pierścieniem i jeden bez. Wszystkie działają porównywalnie.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1240466
Czy drip z wersji 22 mm jest kompatybilny z kominem z wersji 21 mm, to samo pytanie do adaptera. Jestem w 95% przekonany, że tak jednak chciałem się upewnić. Ewentualnie nabyłbym sam adapter jakby przy okazji ktoś nie chciał go używać :D
By jaro19591
#1240473
Mój adapter z oryginała pasuje do dwóch klonów (każdy z innej firmy).
By Speedo1544
#1240481
leszekzy pisze:
Speedo1544 pisze:Jeszcze 1 pytanko
Watę wsadzić do samego dołu kanałów czy zostawić jakąś lukę ?

A czy klon z E-dym ma pierścień wyrównujący ciśnienie bo na fotkach nie widać ???
Obrazek

W wersji od e-dym`a nie ma tego pierścienia
Chmurzę na nim od wczoraj z waszymi radami i jest super
Też się zastanawiałem czy ten pierścień jest potrzebny ale chyba nie
W komplecie mamy metalowego dripa i adapter na normalne dripki
By jaro19591
#1240488
Mnie się wydaje, że jedynie gdy oryginalnie jest przewidziany pierścień, wyjęcie go powodować może nieszczelność między górnym capem a kominem.
Awatar użytkownika
By skygge
#1240956
Hej, jakbyście gdzieś trafili na tubkę do Erla, która przypomina tę z Kayfuna - metalowa z przezroczystym okienkiem - to dajcie cynk, chętnie nabędę drogą kupna. Dzięki!
Awatar użytkownika
By skygge
#1241460
Parę słów o klonie z Inawery (tym droższym). Na początek kilka minusów:
- Wykończenie mogłoby być lepsze, znalazłem kilka zadziorów w otworach do napełniania i dyszy powietrza (przy tych przewierconych dziurkach, wewnątrz kanału). Igła i pilniczek diamentowy załatwiły problem,
- regulacja śrubki na pinie plusowym to ściema. Zamiast się wykręcać - podnosi grzałkę w komorze, niezbędna okazała się plastikowa podkładka pod śrubkę.

Teraz kilka plusów:
- spasowanie jest dobre, nic nie cieknie, jedynie komin przykręca się dość ciężko do bazy,
- ważne: BRAK zapachu warsztatu! Wystarczyło przepłukać w ciepłej wodzie i od pierwszego bucha zero dziwnych posmaków. Pierwszy raz mam klona który nie wymagał gotowania!
- smak oddaje lepiej niż mój kilka dni temu zakupiony Kajtek Lite+T, ale to może dlatego że pomimo kilkukrotnego gotowania i czyszczenia kajtka ciągle czuję smak liquidu od poprzedniego właściciela, który nie za bardzo mi smakuje... :(

Generalnie jest dobrze z plusem. Jestem zadowolony. Smak, pojemność, łatwość setupu - pod warunkiem obejrzenia paru filmików na YT, łatwość napełniania... wszystko na plus.
Jeszcze tylko skądś wyczaruję metalowy baniak z okienkiem i z kajtkiem chyba się pożegnam. Albo i nie ;)
By jaro19591
#1241485
skygge pisze:
jaro19591 pisze:Mam, ale nie sprzedam :mrgreen: .


A skąd masz? Dasz jakiś namiar na sklep?



Zrobiona przez tokarza. Na razie mi się nie chce wykańczać, nawet jak mam na parowniku stalową tulejkę, nie mam potrzeby podglądu, tankuję raz dziennie :D .

Obrazek
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1241679
Speedo1544 pisze:W wersji od e-dym`a nie ma tego pierścienia
Chmurzę na nim od wczoraj z waszymi radami i jest super
Też się zastanawiałem czy ten pierścień jest potrzebny ale chyba nie
W komplecie mamy metalowego dripa i adapter na normalne dripki

Jak zrobisz grzałkę do Davide czy ProTanka z za małą ilością włosia na grzałce, też działa jeśli używasz w miarę często. Czasem tylko zaleje, ale można spokojnie odciągnąć itp. Generalnie wszystko "jakoś" działa nawet gdy nie do końca jest ok. Tylko po co się męczyć skoro można dołożyć na grzałkę kawałek włosia i mieć ideał?
Podobnie jest z tym pierścieniem. Zmniejszenie szczeliny przez którą dostaje się płyn do dolnej części baniaka a tym samym kanałów powoduje ograniczenie szans na powódź. Nie oznacza to wcale, że nie da się stworzyć setupu któy i tak będzie działał, ale wtedy trzeba precyzyjnie się bawić. Ale po co się męczyć? :) Pierścień jest, bo autor już się pewnie setki razy męczył podczas konstruowania parownika i doszedł do wniosku, że z pierścieniem lepiej. Inaczej by go nie produkował, bo i po co sobie koszty zwiększać komplikując konstrukcję i dodając kolejny element do wykonania.

Dopóki byłem przekonany, że ten pierścień jest tylko do trzymania wąsów (takie ploty na forum chodziły), nie zależało mi. Ale gdy parownik który dostałem okazał się nie być do końca szczelny (patrz poniżej), zacząłem się nad całym sensem pierścienia zastanawiać. Na szczęście Riccardo pomógł linkiem. Moje wnioski masz stronę wcześniej.

jaro19591 pisze:Mnie się wydaje, że jedynie gdy oryginalnie jest przewidziany pierścień, wyjęcie go powodować może nieszczelność między górnym capem a kominem.

Ja w moim bez pierścienia szczelności nie miałem - to wprawdzie jeszcze nie dowód, bo może miałem wadliwy, ale prawdopodobieństwo raczej duże.
By Speedo1544
#1241696
Po 24h użytkowania bez pierścienia i wywapowaniu 3-4 baniaków nie zauważyłem żadnych wycieków
Wersja z e-dym`a ma regulowany pin + i to bardzo mnie cieszy
Porównując cenę z FT i e-dym`a to chyba wolę zapłacić te parę groszy więcej i mieć sprzęt w tym samym momencie jak mam na niego ochotę,wiem FT ostatnio szybko wysyła ale co w przypadku reklamacji ?
Mam tylko nadzieję że pojawią się jakieś dodatki do Eryka
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1241705
Ale ja nie twierdzę, że e-dymowy zły, nie :). Ja tylko mówię, do czego jest najprawdopodobniej pierścień. Jeśli parownik działa to tylko się cieszyć :).
By Speedo1544
#1241709
Mnie cieszy jak on oddaje smak wapowanego płynu
Używałem już różnych parowników ale ten jest jakiś inny,mam wrażenie że mój dripper nie oddaje tak dobrze smaku jak Eryk
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1241821
Mój bez pierścienia też cieknie. Pierścień zdecydowanie jest potrzebny jak robisz setup bez upychania waty w kanałach. Wtedy liquid pięknie schodzi aż do końca, cały czas z tym samym nawilżaniem knota.
Awatar użytkownika
By vonkniprode
#1241946
Zastanawiam się czy nie dorobić sobie pierścienia np. z podkładki :twisted:
By deathnoise
#1241952
Jak sie ten atomizer sprawuje w porownaniu do Orchid v4?
Awatar użytkownika
By adamk9
#1241986
Czyli reasumując które parowniki dostępne w Polsce mają ten pierścień ? Widzę droższy w Inaverze ma ten pierścień.
By Speedo1544
#1241987
Riccardo pisze:Mój bez pierścienia też cieknie. Pierścień zdecydowanie jest potrzebny jak robisz setup bez upychania waty w kanałach. Wtedy liquid pięknie schodzi aż do końca, cały czas z tym samym nawilżaniem knota.

Hmm może ta wersja jest jakaś inna niż ta z FT
Po pierwsze ma 22mm,po drugie regulowany pin + i nie ma pierścienia
Nie mam porównania jak wyglada opcja z pierścieniem ale może dorobię sobie pierścień z teflonu bo jeszcze chyba mam.Dobrze że idzie weekend będzie co robić :lol:
Jak mi sie uda to dam znać
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.