EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By apache
#1233055
Prof. Tadeusz Orłowski: e-papierosy też uzależniają

http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Prof-Tadeusz-Orlowski-e-papierosy-tez-uzalezniaja,146940,8.html

Udowodniono, że podgrzewanie ich do wysokich temperatur powoduje rozpad na m.in. formaldehyd i acetaldehyd - dwa rakotwórcze związki karbonylowe - zauważa Orłowski.
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1233058
apache pisze:Prof. Tadeusz Orłowski: e-papierosy też uzależniają

http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Prof-Tadeusz-Orlowski-e-papierosy-tez-uzalezniaja,146940,8.html

Udowodniono, że podgrzewanie ich do wysokich temperatur powoduje rozpad na m.in. formaldehyd i acetaldehyd - dwa rakotwórcze związki karbonylowe - zauważa Orłowski.

'...Wyjaśnia, że według najnowszych badań przeprowadzonych na myszach, e-papierosy zawierające nikotynę mogą zwiększać ilość cytokin w płucach, ekspresję proteazy oraz wybarwienie mucyny w drogach oddechowych. E-papierosy indukują rozedmę i nadaktywność dróg oddechowych...'
Czyli jednak szkodzą osobom z POChP :(
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1233076
Ja się tylko zastanawiam, czy te myszy używały normalnych e-fajek czy takich malutkich. ;)
A tak na poważnie - pan prof. nie wie o czym mówi. Mnie wystarczy "propylen glikolowy". Na kilometr pachnie innym specjalistą, panem Piechą. Powtarzanie sloganów nie przystoi profesorowi.
Smutne to...
Awatar użytkownika
By _Monter_
#1233077
Faktycznie trzeba profesora na stwierdzenie, że e-p uzależnia.
W sumie nie e-p a nikotyna.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1233080
Jeszcze raz o myszach:
"Nikotyna zmienia biochemię mózgu myszy i rozwija u zwierzęcia potrzebę dostarczenia organizmowi kokainy."
to z tego (pewnie już było ale :D) :
http://wiadomosci.onet.pl/nauka/palisz- ... poty/qprbs
biedne zwierzątka :lol:
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1233087
A ja po prostu napisałem do pana prof. jako dziennikarz naukowy z prośbą o odnośniki do literatury naukowej. Pożyjemy, zobaczymy.
Awatar użytkownika
By refurbished
#1233094
StaryChemik pisze:[...]
Powtarzanie sloganów nie przystoi profesorowi.
Smutne to...

Kiedyś były 2 rodzaje profesorów:
-belwederski, nadawany przez Prezydenta (kiedyś Przewodniczącego Rady Państwa) profesor zwyczajny
- związany ze stanowiskiem kierownika katedry profesor nadzwyczajny

A teraz pojawił się nowy rodzaj - profesor nienadzwyczajny.

Oj smutne ...
By user
#1233102
roscislaw pisze:
apache pisze:Prof. Tadeusz Orłowski: e-papierosy też uzależniają

http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Prof-Tadeusz-Orlowski-e-papierosy-tez-uzalezniaja,146940,8.html

Udowodniono, że podgrzewanie ich do wysokich temperatur powoduje rozpad na m.in. formaldehyd i acetaldehyd - dwa rakotwórcze związki karbonylowe - zauważa Orłowski.

'...Wyjaśnia, że według najnowszych badań przeprowadzonych na myszach, e-papierosy zawierające nikotynę mogą zwiększać ilość cytokin w płucach, ekspresję proteazy oraz wybarwienie mucyny w drogach oddechowych. E-papierosy indukują rozedmę i nadaktywność dróg oddechowych...'
Czyli jednak szkodzą osobom z POChP :(


Szkodzą i aby to stwierdzić, nie trzeba pseudoprofesora. Wystarczy mieć kogoś z tą przypadłością :?
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1233109
reed pisze:
roscislaw pisze:
Udowodniono, że podgrzewanie ich do wysokich temperatur powoduje rozpad na m.in. formaldehyd i acetaldehyd - dwa rakotwórcze związki karbonylowe - zauważa Orłowski.

'...Wyjaśnia, że według najnowszych badań przeprowadzonych na myszach, e-papierosy zawierające nikotynę mogą zwiększać ilość cytokin w płucach, ekspresję proteazy oraz wybarwienie mucyny w drogach oddechowych. E-papierosy indukują rozedmę i nadaktywność dróg oddechowych...'
Czyli jednak szkodzą osobom z POChP :(


Szkodzą i aby to stwierdzić, nie trzeba pseudoprofesora. Wystarczy mieć kogoś z tą przypadłością :?[/quote]
Moja mama ma początki POChP. Kiedy jeszcze jeździła na wizyty do pulmonologa, to po kilku miesiącach wapowania, regularnych spacerów i odpowiedniej diety spirometria i saturacja znacznie jej się poprawiły. Co ciekawe lekarka nie odradzała jej e-palenia.
A tu teraz takie kwiatki... :( Trzeba jej będzie zmniejszać dawkę nikotyny.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1233735
StaryChemik pisze:A ja po prostu napisałem do pana prof. jako dziennikarz naukowy z prośbą o odnośniki do literatury naukowej. Pożyjemy, zobaczymy.


Zrobiłeś podobnie jak Dr Farsalinos,który za pośrednictwem Ecigarette Reaearch Advocates Group odpowiedział na manipulacje badaniami dokonane
przez Prof Stantona Glantza.
W skrócie chodzi o próby dezinformacji i dezorientacji dokonywanych przez Prof Glanza oraz zastraszania naukowców, którzy mają pozytywną opinię na temat e-papierosów.
Dr Farsalinos dość ostro rozprawia się z adwersarzem, choć znając jego temperament publicystyczny i tak dość łagodnie...
Całość do przeczytania tu:
A sad story of scientific misconduct - Smutna historia nierzetelności naukowej

http://www.ecigarette-research.com/web/index.php/2013-04-07-09-50-07/2014/187-sg
Awatar użytkownika
By Mutango
#1233752
jsakic19 pisze:Jeszcze raz o myszach:
"Nikotyna zmienia biochemię mózgu myszy i rozwija u zwierzęcia potrzebę dostarczenia organizmowi kokainy."

Mysza najpierw leniwie pyka sobie z małego e-petka, a potem nagle się ożywia i nerwowo zaczyna biegać i szukać miejscowego dilera w laboratoryjnym labiryncie. Taką ma potrzebę :zakrecony
Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.