EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By daras25
#1217130
Jeżeli jesteś pewny że robisz poprawnie setupy a transport nadal kuleje to prawdopodobnie przyczyna tkwi w zbyt płytkich kanalikach do transportu liquidu .

W sumie to nie jest duży problem jeżeli mamy odpowiednie narzędzia żeby pogłębić te istniejące kanały w bazie . Ale co zrobić jeżeli nie mamy takich narzędzi ?
Oczywiście to nie znaczy że nie będziemy potrzebowali kompletnie żadnego narzędzia ale z pewnością nie mam na myśli żadnych elektronarzędzi .
Jedyna rzecz jaka będzie nam potrzebna to pilnik iglak ( do metalu ) , najlepszy będzie o przekroju okrągłym lub trójkątnym .

Reszta jest już tak prosta że nie ma co dużo opisywać :)
Sorry za jakość zdjęć .

Baza z kominem
Obrazek

Widok od środka z widocznymi wylotami kanałów odpowiedzialnymi za transport ( no dobra z jednym widocznym :mrgreen: )
Obrazek

Na początek skręcamy do oporu bazę z kominem .
Obrazek

Następnie zaznaczamy na kominie miejsce w którym jest kanał / wlot.
Obrazek

Teraz rozkręcamy i zaznaczone miejsce przenosimy na krawędź .
Obrazek

Oczywiście robimy to samo z drugim kanalikiem .
Zaznaczone miejsce jest punktem orientacyjnym w którym musimy iglakiem delikatnie spiłować gwint , pionowo na całej wysokości , symetrycznie do istniejącego kanału .

Jeżeli ktoś na prawdę potrzebuje takiego " zabiegu " to proponuję robić to stopniowo czyli odrobinę z jednej strony i to samo z drugiej , po czym skręcić kaytka , zalać i wypróbować czy musimy to powtórzyć .
Jeżeli przesadzimy to ewentualnie będziemy mogli go używać jako konewki bo proces jest już nie odwracalny :wink:
Końcowego efektu niestety nie zaprezentuję bo w moim kanaliki mają odpowiednią głębokość .

Ps. Pamiętajcie o dokładnym wyczyszczeniu gwintu z opiłków po piłowaniu bo może być problem ze skręceniem lub rozkręceniem .
Awatar użytkownika
By piehot
#1217134
Już dawno o tym myślałem ;) Dzieki D25 za opis ;) myślałem o użyciu wiertarki, ale skoro iglak styknie to super :beer:
Awatar użytkownika
By piehot
#1217137
daras25 pisze:
piehot pisze:Już dawno o tym myślałem ;) Dzieki D25 za opis ;) myślałem o użyciu wiertarki, ale skoro iglak styknie to super :beer:

I czekałeś aż Ci to ślusarz napisze :wink:

Naturalnie ;) btw. nie mam czasu jakoś ostatnio na zabawy z ep :(
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1217138
Jak by sie zrobiło za głęboko, nie da rady tę tulejke odwrócić do góry nogami i wykorzystać część nadpiłowaną do wkręcania zakończenia kominka z rurką ?
A nieruszana by poszła od strony bazy
Awatar użytkownika
By daras25
#1217144
MarioBernatti pisze:Jak by sie zrobiło za głęboko, nie da rady tę tulejke odwrócić do góry nogami i wykorzystać część nadpiłowaną do wkręcania zakończenia kominka z rurką ?
A nieruszana by poszła od strony bazy

Faktycznie , w przypływie geniuszu nie wpadłem na to że gwint jest z dwóch stron :lol:
A więc w razie czego możemy się raz pomylić .
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1217236
Końcowego efektu niestety nie zaprezentuję bo w moim kanaliki mają odpowiednią głębokość .

czyli jak dobrze rozumie to sam koncowego efektu nie przetestowales, kiedy moze wystapic faza i freza konewkowa :mrgreen:

pzdr
rolnik
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 09:22 przez Rolnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By agregat76
#1217333
daras25 pisze:
jq0o pisze:Było,relag już dawno to rozpracował

Jeżeli możesz to podeślij link do tego posta, dodam info o tym.

Tapa

Pewnie chodziło o to: http://www.e-papierosy-forum.pl/kajtek-bobrzy-finalne-rozwiazanie-t75641.html + sposób bez ingerencji narzędzi: http://www.e-papierosy-forum.pl/setup-ratunkowy-do-kajtka-i-kayfuno-podobnych-t69532.html
Awatar użytkownika
By Mutango
#1217369
MarioBernatti pisze:Jak by sie zrobiło za głęboko, nie da rady tę tulejke odwrócić do góry nogami i wykorzystać część nadpiłowaną do wkręcania zakończenia kominka z rurką ?
A nieruszana by poszła od strony bazy

Więc można też sobie zrobić dwa setupy. Z jednej strony głębsze wycięcia do mocniejszych grzałek, a z drugiej strony płytsze do słabszych grzałek. I nakręcać tuleję, w zależności od potrzeb, odpowiednią stroną.
Jeszcze lepiej byłoby wymyślić tulejkę z płynną regulacją głębokości kanałów, ale to już raczej postulat do konstruktorów ;)
Awatar użytkownika
By Tomba
#1217405
TRNCzarny pisze:Ryzyko jest takie, że teraz każdy kto ma problem z kajtkiem zamiast poprawić setup złapie za pilnik.

Problemy z Kajtkami mają raczej Ci, którzy jadą na niskich rezystancjach.
Przynajmniej mi się tak wydaje, bo miałem sporo tego sprzętu i przy grzałkach 1,0+ nie zaobserwowałem żadnego problemu z transportem.
By TRNCzarny
#1217425
Często problem pojawia się przez ilości waty, zatkane kanały itp, ludzie będą bawić się palnikiem zamiast poprawnie wykonać setup.
Warto podkreślić, że pogłębianie/szlifowanie wykonujemy dopiero gdy mamy pewność tego, że setup jest ok.
Awatar użytkownika
By realg
#1217442
Jako, że w kilku postach powyżej zostałem niejako wywowałany do tablicy, uprzejmie przedstawiam moje stanowisko:

1. po pierwsze (primo) - metoda przedstawiona przez daras25 jest inną metodą niż obie prezentowane przeze mnie, wobec czego w żaden sposób nie narusza moich "praw autorskich", dóbr osobistych, czy innych dóbr i praw :D

2 po drugie (też primo) :mrgreen: - metoda darasa zakładając ingerencję tylko w tuleję komina prawdopodobnie usunie problem tylko w przypadku niedorobienia przez producenta kanałów w miejscu ich łączenia. No chyba, że wyszlifuje się w tulei kanał wysokości kanału pionowego.
Ale jak sam autor topiku wyraźnie stwierdził sam tego nie wypróbował, bo nie potrzebował. Jest więc to metoda póki co teoretyczna.

3. po trzecie (a jakże primo) - (poza tematem) mam zbyt duży szacun do darasa np za waparipodobnego moda by coś mu podważać :mrgreen:
(no i jednocześnie duży żal o to, że nie chce zrobić jeszcze jednego waparipodobnego moda) :mrgreen:

4 po czwarte primo - koledze jq0o dziękuję za dobre chęci
Awatar użytkownika
By daras25
#1217781
realg pisze:....no i jednocześnie duży żal o to, że nie chce zrobić jeszcze jednego waparipodobnego moda :mrgreen:


Niestety Daras nie robi pudełek na sprzedaż :mrgreen:
A pokazuje je po to żeby zmobilizować zdolnych leniuchów :wink:
Awatar użytkownika
By realg
#1218025
daras25 pisze:
realg pisze:....no i jednocześnie duży żal o to, że nie chce zrobić jeszcze jednego waparipodobnego moda :mrgreen:


Niestety Daras nie robi pudełek na sprzedaż :mrgreen:
A pokazuje je po to żeby zmobilizować zdolnych leniuchów :wink:


Uwierz mi, że gdybym dysponował narzędziem do takiego wyginania blachy oraz do tak dokładnej obróbki drewna, to już dawno bym to zrobił :wink:

Tak więc nie koniecznie "leniuchów". Czasem zwyczajnie brak bardziej wyspecjalizowanego zaplecza narzędziowego.
Awatar użytkownika
By say73
#1228930
daras25 pisze:
MarioBernatti pisze:Jak by sie zrobiło za głęboko, nie da rady tę tulejke odwrócić do góry nogami i wykorzystać część nadpiłowaną do wkręcania zakończenia kominka z rurką ?
A nieruszana by poszła od strony bazy

Faktycznie , w przypływie geniuszu nie wpadłem na to że gwint jest z dwóch stron :lol:
A więc w razie czego możemy się raz pomylić .


Wydaje mi się, że po takim zabiegu odwrócenie komina wycięciami do góry spowoduje brak szczelności baniaka (brak podciśnienia) i wycieki liquidu przez otwór powietrzny. Zwłaszcza gdy wycięte kanały będą zbyt "wysokie". Wniosek...chyba jednak nie można się pomylić :) .
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.