EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By agregat76
#1211873
anulka pisze:Dokładnie tak. Miej tylko na uwadze, że jeżeli dodasz do tak przygotowanej bazy aromat, to automatycznie moc mieszanki jeszcze spadnie.

Tak jak anulka napisała. Jeśli np. do tak zrobionej bazy (18mg) w ilości 9,5ml dodasz 0,5ml aromatu (czyli 5% w 10ml) moc jaką otrzymasz to będzie 17,1mg. Obliczasz to wybierając, w podanym już kalkulatorze, pozycję pierwszą w menu. Jeśli chcesz obliczyć moc liquidu przy dodaniu więcej niż jednego aromatu to wybierasz pozycję drugą z menu.



Awatar użytkownika
By KamilloPL
#1212319
HP550 pisze:Ja tylko tak formalnie zadałem pytanie. W zaprzyjaźnionej aptece czegoś takiego nie mają i nawet nie wiedzieli jak dokonać pomiaru. Natomiast dokonali mi małego badania na rozwijające się mikroelementy w starej bazie VPG (przeterminowana ponad rok). Jest OK i można używać. Była zamknięta fabrycznie i to może ją uratowało. :) Choć dalej we mnie jest mała uwaga odnośnie jej zużycia. ;) Dam koledze ;)

Baza rok i mozna robic z niej cos ? Hmmm ciekawe co na to stary chemik
Awatar użytkownika
By VapingBeast
#1214618
Podrzuci ktoś linki z edyma do wszystkich składników aby zrobić liquid? Sam nie wiem co jest sprawdzone, a chciałbym w miare tanio zrobić sobie lekki zapas.
Byłby któryś kolega uprzejmy i podesłał linki do baz i owocowych aromatów? :)

-- [scalono] 08 lis 2014, 16:19 --

Podrzuci ktoś linki z edyma do wszystkich składników aby zrobić liquid? Sam nie wiem co jest sprawdzone, a chciałbym w miare tanio zrobić sobie lekki zapas.
Byłby któryś kolega uprzejmy i podesłał linki do baz i owocowych aromatów? :)
Awatar użytkownika
By KamilloPL
#1214620
VapingBeast pisze:Podrzuci ktoś linki z edyma do wszystkich składników aby zrobić liquid? Sam nie wiem co jest sprawdzone, a chciałbym w miare tanio zrobić sobie lekki zapas.
Byłby któryś kolega uprzejmy i podesłał linki do baz i owocowych aromatów? :)

-- [scalono] 08 lis 2014, 16:19 --

Podrzuci ktoś linki z edyma do wszystkich składników aby zrobić liquid? Sam nie wiem co jest sprawdzone, a chciałbym w miare tanio zrobić sobie lekki zapas.
Byłby któryś kolega uprzejmy i podesłał linki do baz i owocowych aromatów? :)

A jakie liquidy lubisz owocowe to zaraz poszukam ;D
Awatar użytkownika
By Xerth
#1214627
Panie i panowie, proszę o radę. Ogólnie robię swoje liquidy tak 20-25 kropel aromatu i reszta bazy nieraz jeszcze troszkę gliceryny. I moje pytanie brzmi tak czy w ogóle ma to sens? Jeżeli nie to prosił bym o podanie jakiś skal, ile lq i ile bazy ewentualnie glicerynki do tego. Dodam iż używam bazy PVG
Awatar użytkownika
By VapingBeast
#1214628
No w sumie wszystkie. Najbardziej zawsze podchodzila mi juicy peach od hangsena, ale jakaś porzeczka, truskawka, i reszta owocowych jest ok :)
Nie chciałbym też przepłacić, po prostu wydawanie 12zł na jakiś liquid z e-bulla w lokalnego sklepu jest uciążliwe.

Co do bazy - przerzucam się na 12mg, i nie wiem czy jeśli baza ma 36mg można zrobić ją słabszą. Mam do wydania około 60zł, więc niewiele, ale powinno starczyć mi na jakiś czas.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1215704
pekal2go pisze:Panowie, macie jakieś fajne strony z przepisami na liquid? Przeleciałem kilkanaście tematów z naszego forum, lecz wiele tego nie było :/

Proszę bardzo:
http://lmgtfy.com/?q=przepisy+na+liquidy
Awatar użytkownika
By mironiusz
#1218672
Witajcie :)
"Pomiąchałem" w butelce z apteki która wcześniej wyparzyłem wrzątkiem z czajnika elektrycznego, bazę Inawery plus aromat od aqua (555)
Dziś zaobserwowałem, ze w tej mieszance, pojawiły się jakby igiełki, takie farfocle.
Butelkę osuszałem na papierze, ręczniku kuchennym papierowym.
Czy bezpiecznie jest to waporyzowac?
Czy lepiej zkiblować?
Tak na szybko podejrzewam, że te paproszki, to może od wspomnianego ręcznika się "zassały" napęczniały i straszą mnie przed snem.
Kamień z czajnika to raczej nie jest, bo nie osiada na dnie, tym bardziej, ze po wszystkim butelkę przepłukałem jeszcze gorąca woda z kranu.
Tych "farfocli" nie jest jakoś dużo, ale są widoczne gołym okiem, i są białe.

Wapuję na wacie mui, większość pewnie nie dojdzie go grzałki, zatrzymają się na początku konta.
No sam kurcze nie wiem, może to aroamt z Aqua tak ma?
Posmaków obcych nie zaobserwowałem.
Awatar użytkownika
By JacekTW
#1218705
Trudno odpowiedzieć na odległość. Nie można wykluczyć, że to pleśń. Myślę, że taką próbkę lepiej wylać. Szkoda ryzykować zdrowie dla kilku złotych. Wygotujesz butelkę i namieszasz sobie jeszcze raz.
Awatar użytkownika
By mironiusz
#1218843
Wiele się już wyjaśniło.
Okazuje się, że papierowa uszczeleczka, pod korkiem z bazy Inavera się rozsypała, odkleiła, rozwarstwiła, spuchła i takie tam.
Te kłaczany to będzie to :)
Awatar użytkownika
By TheZięba
#1219834
Mam problem z samogonami. Tworzę lq o mocy 6mg z 12mg bazy VPG i 0mg bazy VPG (obie od Inawery) o smaku Mtn. Dew i Żelki, jednak nie jestem w stanie osiągnąć mocno wyczuwalnego smaku. Kożystam z aromatów TPA w stężeniach 5% i 8%, ale wciąż syrasznie słabo wyczuwalny smak jest, za to mocno drapie 0.o
Dodam, że lq leżakują od 3 do 7 dni i w każdym przypadku jest niezadowalająco. Co może być przyczyną?

Wysłane z Zacnego Telefonu
By khris
#1219840
Mtn. Dew daj 10%
By khris
#1219862
Ja go używam już na drugi dzień po kąpieli i wietrzeniu
Awatar użytkownika
By sawas
#1221248
Intensywność smaku zależy nie tylko od ilości aromatu w lq, ale od sprzętu i setupu na jakim chmurzysz. Jeśli inne liquidy na tym sprzęcie smakują wyraźnie, dodaj aromatu. Możesz też spróbowac dodać odrobiny etanolu lub kwasu jabłkowego do mieszanki. One wyostrzają smaki, chociaż cudu bym sie nie spodziewał. Możliwe, że te aromaty zwyczajnie nie są dla Ciebie i musisz poszukać swoich faworytów ;)
By camion
#1224342
Przez szukajkę nie znalazłem, jeśli jest, proszę o link a moderatora o usunięcie posta.
Mam dwie bazy. Pierwsza 100g: 70%VG 30%PG. Druga 100g: 100%PG. Zawartość nikotyny w obydwu bazach wynosi 18mg/ml, czyli w tym przypadku nie ma znaczenia w obliczeniach. Chcę uzyskać z tych baz bazę 70%PG 30%VG. Czy dobrze jest obliczone, jeśli pierwszej bazy dam 41ml a drugiej 59ml?
Awatar użytkownika
By miron52
#1224364
AdwokatkaDiabla pisze:Szybkie pytanie, która z firm robiących aromaty, robi miętę pieprzowa?!
Od kogoś dostałam na spocie,nie pamiętam od kogo, wyszło bosko, i teraz sama bym się pokusila o mieszanie.

TABACCO - PEPPER MINT od Inawery, jeden z niewielu, który toleruję z tej firmy.

-- [scalono] 2014-11-21 00:33:27 --

camion pisze:Przez szukajkę nie znalazłem, jeśli jest, proszę o link a moderatora o usunięcie posta.
Mam dwie bazy. Pierwsza 100g: 70%VG 30%PG. Druga 100g: 100%PG. Zawartość nikotyny w obydwu bazach wynosi 18mg/ml, czyli w tym przypadku nie ma znaczenia w obliczeniach. Chcę uzyskać z tych baz bazę 70%PG 30%VG. Czy dobrze jest obliczone, jeśli pierwszej bazy dam 41ml a drugiej 59ml?

Prawie dobrze. Prawidłowo to 42.86 ml pierwszego i 57.14 ml drugiego.
By camion
#1224384
miron52 pisze:Prawie dobrze. Prawidłowo to 42.86 ml pierwszego i 57.14 ml drugiego.

Dziękuję, miron52. Mógłbyś przedstawić, jak to się oblicza na te 100ml bazy 70%PG 30%VG? Słaby z chemii jestem a obliczał mi to mój Szwagier, ale nie podał, jak to zrobił.
Awatar użytkownika
By Banhead
#1224429
camion pisze:
miron52 pisze:Prawie dobrze. Prawidłowo to 42.86 ml pierwszego i 57.14 ml drugiego.

Dziękuję, miron52. Mógłbyś przedstawić, jak to się oblicza na te 100ml bazy 70%PG 30%VG? Słaby z chemii jestem a obliczał mi to mój Szwagier, ale nie podał, jak to zrobił.



Chemia jest mi także obca ale ja sobie zawsze wyprowadzam taki wzór. W tym przypadku na przykład:
VG*70%=30%
czyli VG=30/70=0,43=43%

lub

PG*30%+(100%-PG)*100%=70%
0,3PG-1PG=70%-100%
-0,7PG=-0,3
PG=-0,3/-0,7=0,3/0,7=0,43=43%


Czyli jakiś składnik z pierwszej bazy * jego stężenie + (100% - ten sam składnik z drugiej) * stężenie = stężenie tego składnika w bazie którą chcemy otrzymać.

Jest tu założenie że bazy są tej samej pojemności. Ilość drugiego składnika to po prostu 100% - wynik.
Awatar użytkownika
By agregat76
#1224451
minut pisze:Czytałem o tym, ale temat przycichł. Jestem ciekaw czy ktoś to stosuje.

Podpytaj kolegę MarioBernatti. On stosuje (http://www.e-papierosy-forum.pl/post1216998.html#p1216998).

-- [scalono] piątek, 21 listopada 2014, 07:28:28 --

camion pisze:
miron52 pisze:Prawie dobrze. Prawidłowo to 42.86 ml pierwszego i 57.14 ml drugiego.

Dziękuję, miron52. Mógłbyś przedstawić, jak to się oblicza na te 100ml bazy 70%PG 30%VG? Słaby z chemii jestem a obliczał mi to mój Szwagier, ale nie podał, jak to zrobił.

A nie prościej skorzystać z gotowego kalkulatora? ;) ---> http://al.one.pl/kalkulator.html


Awatar użytkownika
By sawas
#1224700
minut pisze:Czytałem o tym, ale temat przycichł. Jestem ciekaw czy ktoś to stosuje.

Ja czasem. Podgrzanie płynu zmniejsza jego lepkość i szybciej mieszają się składniki.
Jak testuję nową mieszankę, to do butelki szklanej 10 ml wlewam składniki i na 3-4 sek do mikrofali na 800W. Płyn osiąga temp. ok 60st C i jest wyraźnie mniej lepki. Wtedy porządne wstrząsanie i składniki są równomiernie wymieszane. Wtedy testuję smakowo główne nuty lq. Oczywiście nie zastępuje to w pełni czasu leżakowania. Daje jedynie ogólny pogląd na kierunek walorów bukietu, ku któremu zmierza mieszanka.
Awatar użytkownika
By miron52
#1226427
camion pisze:
miron52 pisze:Prawie dobrze. Prawidłowo to 42.86 ml pierwszego i 57.14 ml drugiego.

Dziękuję, miron52. Mógłbyś przedstawić, jak to się oblicza na te 100ml bazy 70%PG 30%VG? Słaby z chemii jestem a obliczał mi to mój Szwagier, ale nie podał, jak to zrobił.

W kalkulatorze Ryczypióra http://skrypty.info.pl/kalkulator.html wybierasz (3) Ilość płynu potrzebnego do uzyskania zadanej mocy, i zamiast mocy nikotyny podstawiasz % gliceryny.
Awatar użytkownika
By Cornflake
#1226458
Chiba dobry dział... Posiada ktoś przepis na produkt niemieckiego koncernu Red Kiwi o nazwie Maduro? Delikatna, słodka tytoniówka.


Tapatalk@iPhone
Awatar użytkownika
By EricSon
#1228035
Witam ponownie,
Mam do was pytanie, chodzi o buteleczki 50ml z e-płyny. Otóż jak to jest naprawdę z ich pojemnością, chciałem zrobić 50ml liquidu, obliczenia ilości płynów dokonałem dokładnie (wyszło 49,8ml), i przy wlewaniu ok. 47ml nagle zaczęło sie wylewać, pomyślałem okej może wdarła sie pomyłka przy nalewaniu, wiec znów obliczenia i powtórka znów sie przelało ... Suma sumaru zamiast zrobić raz a porządnie to straciłem 100ml płynów, mam nadzieje ze z tych wybrakowanych liquidow cos wyjdzie. Wiec pytanie czy rownież mieliście taki problem? Co do rozwiązania sprawy bede po prostu liczył na 45ml

Skoro już pisze w tym temacie to mam pytanie odnośne rownież buteleczek, czy po zalaniu ich wrzątkiem w celu pozbawienia zapachu z poprzednich mieszanek, mogę dalej ich śmiało używać? Żadne toksyczne związki czy cos w ten deseń po zerknięciu z wrzątkiem nie wyszły na wierzch ? Zmian na butelkach nie ma żadnych jeżeli chodzi o butelki z e-płyny. Ale butelki z e-dym popękały, powyginały sie i oczywiście poszły do kosza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1228043
Zależy które butelki masz na myśli. Do szklanych wchodzi 50ml na styk.
Po zalaniu wrzątkiem nic się nie dzieje, warto dodać trochę płynu do naczyń, wstrząsnąć i przepłukać drugi raz. Jeśli chodzi o plastikowe to może być problem - wyginają się i topią (pocieszę cię, że zawsze tak było ;))
Awatar użytkownika
By agregat76
#1228046
EricSon pisze:Witam ponownie,
Mam do was pytanie, chodzi o buteleczki 50ml z e-płyny. Otóż jak to jest naprawdę z ich pojemnością, chciałem zrobić 50ml liquidu, obliczenia ilości płynów dokonałem dokładnie (wyszło 49,8ml), i przy wlewaniu ok. 47ml nagle zaczęło sie wylewać, pomyślałem okej może wdarła sie pomyłka przy nalewaniu, wiec znów obliczenia i powtórka znów sie przelało ... Suma sumaru zamiast zrobić raz a porządnie to straciłem 100ml płynów, mam nadzieje ze z tych wybrakowanych liquidow cos wyjdzie. Wiec pytanie czy rownież mieliście taki problem? Co do rozwiązania sprawy bede po prostu liczył na 45ml

Skoro już pisze w tym temacie to mam pytanie odnośne rownież buteleczek, czy po zalaniu ich wrzątkiem w celu pozbawienia zapachu z poprzednich mieszanek, mogę dalej ich śmiało używać? Żadne toksyczne związki czy cos w ten deseń po zerknięciu z wrzątkiem nie wyszły na wierzch ? Zmian na butelkach nie ma żadnych jeżeli chodzi o butelki z e-płyny. Ale butelki z e-dym popękały, powyginały sie i oczywiście poszły do kosza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dokładnie weszło mi do plastikowej butelki 47ml, więc dobrze odmierzałeś ;)
Jeśli chodzi o mieszanie to najlepsze są butelki szklane i wyparzanie wrzątkiem im nie straszne :mrgreen:
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 70
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.