EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1222199
rolniki pisze:"Golenie wasow" calkiem bzdurne okreslenie :)

Jak sam napisałeś, w kanały zawsze idzie tyle samo waty. Natomiast z microcoila, w zależności od średnicy, wychodzą różne ilości waty. Dlatego czasem trzeba tą ilość zmniejszyć. Jak zwał tak zwał. Jeśli nie pasuje Ci określenie "golenie wąsów" to wymyśl jakieś inne. Mnie jest kompletnie wszystko jedno, jak będziecie to sobie nazywać.
Awatar użytkownika
By pok14
#1222207
rolniki pisze:Wate sie roluje, do dziury i szlus :mrgreen:
rolniki

Jeśli masz średnicę grzałki taką małą , że tyle samo waty wchodzi w nią co w kanały na liquid to wszystko będzie dobrze.
Chciałbym zobaczyć, jak upychasz knot waciany z grzałki o średnicy 2 czy 2,5mm bez jego odchudzenia w te kanaliki i nie łapiesz gigantycznego bobra.
By nanak
#1222232
Myślę, że co klon to nieco inna głębokość kanalików. Zrobiłem setup na opisywanym wczaraj zamówionym erlu https://www.fasttech.com/p/1918200 lub tym https://www.fasttech.com/products/3028/ ... omizer-8ml (bo przyszedł w takim pudełku), grzałka microcoil 1,1 Ohma kręcona na igle 2,1 mm (drut 0,30), pasek Muji szerokości 5 mm (dość ciasno przeszedł przez grzałkę) i przyciąłem końcówki w "szpic" by odchudzić jej ilość w kanałach. Efekt : w ciągu kilku minut podsączanie od spodu parownika, a po otwarciu talerzyka wlewu liquidu istna powódź. Po tym, demontaż, bawełna do kosza i na tym samym setupie, ta sama ilość Muji bez "odchudzania", tym razem oprócz tego, że dość ciasno weszła w grzałkę, to również w kanaliki trzeba było nieco mocniej ją wciskać, tak że po tym była na granicy wystawania ponad gwint i dość mocno w kanałach ubita. Efekt : żadnego bobra, czy zalewania od wczoraj, nawet na noc odłożyłem e-petka płasko, by jedna z dziurek była odsłonięta, a mimo tego o poranku pod parownikiem nie ma śladów po wycieku LQ, bulgotania też nie ma. Wydaje mi się, że erl musi doczekać się takiej ilości poradników co "kayfunowate" a wtedy każdy znajdzie coś odpowiadającego do posiadanej wersji parownika. Erl bije na głowę Kayfuny/Taifuny wagą i łatwością napełniania, a po za tym jest konstrukcją im bliźniaczą, więc prędzej, czy później zostanie "ujarzmiony" tak samo dokładnie jak wymienione parowniki, a jego zalety są nie do przecenienia. Muszę spróbować jeszcze klasycznej grzałki (jak na filmie powyżej), bo wydaje mi się, że microcoil za bardzo "eksponuje" moc LQ, ewentualnie zejdę z mocą z używanej obecnie 9 mg do powiedzmy 6 mg. No i faktycznie trzeba przyznać, że erl jest dość "głośnym" parownikiem, o wiele wyraźniej słychać podgrzewanie liquidu niż w genesisach na meshu, porównałbym ten dźwięk i głośność do efektów uzyskiwanych w liquinatorze z kartomizerami.

EDIT: Może to też ważna informacja - liquid robiony na bazie VPG 50/50, więc po dodaniu aromatów wychodzi około 43% gliceryny.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2014, 14:16 przez nanak, łącznie zmieniany 1 raz.
By trammel
#1222245
Może jakiś wpływ mają tak jak w kajtkach podciśnienia występujące w zbiorniczku. Ukręciłem 8 zwojów z drutu 0,3 ( 1,2 ohma ) na śrubokręcie z zestawu ( klon z Inawery ).
Z płatka kosmetycznego 3 warstwowego - czyli dość gruby, wyciąłem pasek i po przeciśnięciu przez grzałkę - oddzieliłem wąsy i wpuściłem w kanały a resztę przyciąłem w miejscu - tak żeby dotykały wewnętrznego gwintu komina powyżej tych metalowych widełek.
I teraz wszystko jest super do czasu, jak poziom liquidu jest powyżej obsady komina. Zero wycieków , transport super.
Ale jak spadnie poniżej - zaczyna się bulgotanie a później przecieki. Liquid dość gęsty, bo na bazie glicerynowej VG. Ale na gotowcach 50/50 były podobne objawy.
By nanak
#1222249
Ja "wybuchałem" liquid z niemal pełnego zbiornika do poziomu "talerzyka" regulującego (zaraz odsłonią się otwory wlotowe kanalików) i efekt jest wciąż taki sam jak na początku - zero bobra, bulgotania, zalewania. Muji to ta z e-dym'a : https://www.e-dym.pl/MODY/Akcesoria/139 ... _MUJI.html cięta oczywiście wzdłuż włókien.
Awatar użytkownika
By cough
#1222609
powiem tak, dla mnie kayfun jest "symbolem" ale ten symbol od dłuższego czasu leży na półce, erl smakuje podobnie, jest dużo lżejszy, bardziej pakowny, a co najważniejsze to ma cudowna regulację powietrza, której tak brakuje kaytkowi, bo to kaytkowa regulacja nie dorasta do pięt tej z erla, no i jeszcze ta łatwość napełniania. jedyny minus który pewnie wiele osób zrazi to sztuka setupu, a głownie ilości knota tak aby nie bobrzyło i nie zalewało, jak to się opanuje, to można kaytka wstawić na półkę dla zasłużonych.
Awatar użytkownika
By Einheart
#1222887
ja zrobiłem tak jak na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=TTM6ZFUr-zQ i zero problemów - kopci przednie - ale smak zabija - kubiki smakowe dawno nie miały tyle radości - setup bajecznie prosty - regulacja powietrza poezja - jedyna do czego można się doczepić to ten drip. polecam bo smaczy naprawdę rewelacyjnie
By jaro19591
#1222943
Drip nie jest problemem. Wystarczy pożyczyć, bądź kupić gwintownik M 5x0,5 i przerobić standardowego dripka dostępnego w każdym sklepie.
Awatar użytkownika
By szpenio
#1223123
jaro19591 pisze:Drip nie jest problemem. Wystarczy pożyczyć, bądź kupić gwintownik M 5x0,5 i przerobić standardowego dripka dostępnego w każdym sklepie.

...a próbowałeś czy tak tylko Ci się wydaje?
Pytam bo trzymam w ręku takiego dripa od Erla i zwykłego i nijak nie widzę go w miejscu oryginalnego.
O ile wykonanie gwintu nie jest filozofią za to zmniejszenie dolnej średnicy to już trochę więcej zachodu.
No chyba, że ja mam jakiegoś dziwnego klona :)
Ostatnio zmieniony 20 lis 2014, 17:56 przez szpenio, łącznie zmieniany 1 raz.
By Mastertext
#1223539
Takie obrazki znalazłem tutaj- może się komuś przydadzą.

1. Setup "bez wąsów" - sprawdziłem, w moim Chinoliginie działa. Nie trzeba zamykać AFC do napełniania.



2. Kontrola poziomu liquidu



3. Uszczelki




Poza tym próbowałem sznurka i ... tak sobie. Dla mnie ten parownik to waciak.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1224977
Mam i ja. Pojemny, skręcony z Nemezis ma długość Nemezis z Kajtkiem hybrydowo, a pojemność dużo większą i lżejszy. Kajtek pójdzie w odstawkę jak sądzę. Póki co setup machnąłem byle jaki (rzadka grzałka i za krótka szmata), a mimo to jedzie jak trzeba. Czasem tylko "dociągam", żeby bobra nie było, ale to raz na kilkadziesiąt zaciągnięć.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1224999
krzych.s pisze:Czasem tylko "dociągam", żeby bobra nie było

Kwintesencja zaje..fajności parownika, powiem szczerze nie znalazłem optymalnego setupa. Ok, jest fajnie przy napełnieniu zbiornika na poziomie 2,5 ml. Ok do końca baniaka ale on chyba ma większą pojemność?!. Inne ustawienia dolane 4 ml - idealnie... aż do końca zostanie 1 ml i zalewanko... Prawie 1000 dni bez analoga i trudno mi... Może po prostu nie umiem. Chociaż fajny jest jak zalewam te 2,5 ml. To tylko skróty myślowe ale mistrzem jest ten co ustawi tak aby full zbiornik smakował tak samo bez problemów do końca jak Taifun czy niejaki Kayfun.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1225013
jsakic19 pisze:
krzych.s pisze:Czasem tylko "dociągam", żeby bobra nie było

Kwintesencja zaje..fajności parownika, powiem szczerze nie znalazłem optymalnego setupa.

Kwintesencja malkontenctwa. Wyrywanie z kontekstu.

Przypomnę pełnym znaczeniem:
krzych.s pisze:Póki co setup machnąłem byle jaki (rzadka grzałka i za krótka szmata), a mimo to jedzie jak trzeba. Czasem tylko "dociągam", żeby bobra nie było, ale to raz na kilkadziesiąt zaciągnięć.


Dla pogłębienia konsternacji dodam, że bóbr pojawił się dopiero gdy zwiększyłem moc zasilania.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1225018
krzych.s pisze:Kwintesencja malkontenctwa. Wyrywanie z kontekstu.

Zgadza się bo inaczej nie potrafię przy tym atomizerze. To nic osobistego, naprawdę pogadajmy za 10 dni. "Dociąganie" zamieni się w "chusteczkowanie" wyciekającego płynu itp. Jeżeli będzie inaczej to przyznaje :cygaro: *1st* Jeszcze raz przypominam, że wcześniejszy post był bez osobistych wycieczek tylko był zwróceniem uwagi na problemy, które sam przerabiałem.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1225024
jsakic19 pisze:Jeszcze raz przypominam, że wcześniejszy post był bez osobistych wycieczek tylko był zwróceniem uwagi na problemy, które sam przerabiałem.

Bez osobistych wycieczek byłby gdybyś nie wyrwał mojego zdania z mojego kontekstu.

A Tobie życzę cierpliwości i rozwagi. Skoro innym się udało, Tobie też może.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1225028
krzych.s pisze:A Tobie życzę cierpliwości i rozwagi. Skoro innym się udało, Tobie też może.

Jeżeli inni są mniej wrażliwi na "inne posmaki" to ok, nie będę polemizował. Ja wyczuwam różnicę, erę "klepsydrowania" czy innego cudowania zakończyłem z erą mesha na gienkach. Odpalam Kayfuna o 3 w nocy, w pełni, w połowie zbiornika i nie mam żadnych niespodzianek. Od każdego innego nowszego parownika wymagam więcej.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1225031
Nie wiem, nie czytam jakoś super uważnie, ale wydaje mi się, że Ci którzy poradzili sobie z setupem, nie pisali nic o bobrach. Ale może się mylę - sprawdź. Ja nie zamierzam, bo wiem, że zrobię u siebie to co chcę zrobić. Żadna filozofia, w końcu to jak Kayfun tyle, że z innymi wymiarami.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1225039
Dobra, spoko ja też umiem czytać i myślisz dlaczego kupiłem? Zobacz na bazarek, czemu nawet oryginalny Erlprinz sprzedawany jest po kosztach. Ja nie będę nic udawał, jeżeli erl pojawiłby się przed erą Kayfuna to powiedziałbym, że złapalem Boga za nogi używając ten atomizer. Jeden sobie zostawiłem oczywiście klon, ma jakieś tam zalety lekki, nawet jak na klona precyzyjnie wykonany ale... Mam prośbę przed świętami już po pewnym doświadczeniu ponownie opisz swoje doznania.

Tapatalk
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1225042
Proste pytanie do doświadczonego wapera - szczelny? Bo np. mój w tej chwili _nie_. Co zresztą zamierzam reklamować. Puszcza niedużo na gwincie komina o ile się nie mylę. Co oznacza, że przed świętami raczej się nie uda, bo reklamacja w Chinach trwa. Jeśli jednak się mylę i to oringi, jest szansa, że przed świętami, choć niewielka.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1225047
Obrót sytuacji o 180 st. czy sarkazm? Ja pisałem o bobrze lub zalewaniu. Dopiero pierwsze grzałki ;)

Tapatalk
Awatar użytkownika
By Einheart
#1225090
u mnie 4 baniak wysuszony i nic złego o tym parowniczku nie mogę napisać - zero wycieków zero bobra - smaczy rewelacyjnie

orchid i kajfun leżą głęboko w szufladzie

przez dwa dni miałem okazję przetestować ten parowniczek 1000 metrów pod ziemią :) mało jaki sprzęt to wytrzymuje - kajtek dawał radę - ale wiele razy roztankował się przez nagłą wysoką zmianę ciśnienia - a tego nic nie rusza - szok

aktualny setup podpatrzyłem na kilku filmach i sprawuje się świetnie - wcześniej miałem podobne problemy o których piszecie

grzałeczka prawe na styku kanału powietrznego ( najniżej jak się da ) Kanthal A1 kręcony na wykałaczce około 5 mm - MUJI grubo na szerokość podstawy ( prawie czapa się robi :) za podstawą przycięte na 1/6 i te wąsy upchane solidnie w kanaliki do samego spodu i działa super
Awatar użytkownika
By pok14
#1225096
Panowie nie drapcie się. Z całą pewnością niektórym ten parownik będzie odpowiadał i nie będą chcieli na niczym innym wapować. Niektórzy stwierdzą, że im nie odpowiada z takich czy innych powodów.
Sam kupiłem klona Erla żeby zweryfikować wszystkie te pieśni pochwalne jakie pojawiły się na jego temat. Stestowałem i stwierdziłem, że nie ma się czym zachwycać. Nie walczyłem długo z setupem, nie miałem bobrów, tylko jedną powódź przy pierwszym knocie.
Parownik działa, dymi, smaczy. Nie ma jednak tego WOW jakiego oczekiwałem. Po Kaytku a w szczególności TGT to taka sobie, poprawna konstrukcja ale nic poza tym jak dla mnie.
Przyznaję bez bicia, oczekiwałem więcej, lepiej, mocniej ale tego nie znalazłem.
Z tą trudnością robienia setupów to też jakiś mit.
Nie trzeba jakichś specjalnych "mocy" posiadać żeby to zrobić. Troszeczkę wyobraźni, logicznego myślenia i samodzielnego wyciągania wniosków.
Ponieważ nie zamierzam trzymać czegoś czego nie będę używał, co będzie zbierało kurz też wystawiłem Erla na bazarek.
Może akurat dla kogoś innego to będzie właśnie ten najbardziej zbliżony do ideału, oczekiwań atomizer.
Tak to już jest, że niektórzy sprzedają dlatego, że parownika nie ogarnęli, inni dlatego, że nie spełnił ich wyobrażeń.
To wszystko.
By Mastertext
#1225102
Jak będziecie kupować Chinoligina, to obowiązkowo z metalową tubką lub zapasem plastikowych baniaków.
Mój obecnie wygląda tak:


Więc się ratuję metalową.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1225105
pok14 pisze:Tak to już jest, że niektórzy sprzedają dlatego, że parownika nie ogarnęli, inni dlatego, że nie spełnił ich wyobrażeń.
To wszystko.

*GOOD*
By PawełNS
#1225106
Mam go w ręce. Co do Twoich wątpliwości odnośnie kupna, hmm, ciężko trafić we właściwy setup.
[EDIT] @leszekzy
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1225127
jsakic19 pisze:Obrót sytuacji o 180 st. czy sarkazm? Ja pisałem o bobrze lub zalewaniu. Dopiero pierwsze grzałki ;)

Wszędzie wietrzysz podstęp? Napisałem kilka postów - wszystkie prawdziwe, zdania nie potrzebuję zmieniać (ciężko zmienić fakty). Gdybyś czytał moje wypociny odnośnie sposobu działania Kajtka w temacie Kajtkowym, połączyłbyś posty w całkiem sensowny ciąg. Podciśnienie jest istotne, a z nieszczelnością kuleje (conajmniej).
Awatar użytkownika
By cough
#1225146
to prawda, nie bije kajtka na kolana względem smaku, bo smaczy podobnie, także jeśli ktoś przesiada się na niego z kaytka tylko na smak to nie warto, natomiast jeśli zależy na wadze, super możliwości regulacji powietrza, łatwości napełniania i pojemności to uważam że się sprawdzi. kwestia setupu to albo obejrzenie jakiegoś tutka na yt, albo własne próby mam obecnie chyba 4 knot i grzałkę, i za każdym razem ani powodzi ani bobra. po prostu działa.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1225184
Działa wam erlklone ze skarbkiem? U mnie nie ma styku (za głęboko jest w nim pin), co mnie dziwi bo z okiem nie ma problemu.
By Mastertext
#1225195
Riccardo pisze:Działa wam erlklone ze skarbkiem? U mnie nie ma styku (za głęboko jest w nim pin), co mnie dziwi bo z okiem nie ma problemu.

To jest chyba problem bardziej ogólny bo w sklepie z oryginałami sprzedają specjalne podkładki do regulacji pinu plus. Niestety, u nas znalazłem tylko ofertę dla ambitnych http://www.elementyadsys.pl/ws-m-2-0850 ... p-205.html a i to nie mam pewności czy byłyby akuratne. Na własny użytek oberżnąłem kawałek dydka z pokrywki od butelki z butanem i teraz mam bardzo długi i czerwony pin plus.

Awatar użytkownika
By krzych.s
#1225223
Tak jak przypuszczałem, lekka nieszczelność w moim egzemplarzu i prawdopodobnie większości innych bierze się z prostej przyczyny - różnica w długości komina w stosunku do baniaka. Sposób na ominięcie - najpierw skręcamy komin z górnym capem, a dopiero z dolnym i po krzyku. Nawet jeśli dół komina nie jest super szczelny, nijak to nie przeszkadza w funkcjonowaniu, za to u góry i owszem.

PS. Oczywiście jeśli komin jest krótszy niż baniak. Można też szlifować baniak..., ale ja leniwy jestem ;).
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1225337
krzych.s pisze:Tak jak przypuszczałem, lekka nieszczelność w moim egzemplarzu i prawdopodobnie większości innych bierze się z prostej przyczyny - różnica w długości komina w stosunku do baniaka.

Mógłbyś to jakoś zaprezentować na zdjęciach bo nie za bardzo rozumiem co ty chcesz zrobić (bądź już zrobiłeś)?
Awatar użytkownika
By leszekzy
#1225445
krzych.s pisze:Tak jak przypuszczałem, lekka nieszczelność w moim egzemplarzu i prawdopodobnie większości innych bierze się z prostej przyczyny - różnica w długości komina w stosunku do baniaka. Sposób na ominięcie - najpierw skręcamy komin z górnym capem, a dopiero z dolnym i po krzyku. Nawet jeśli dół komina nie jest super szczelny, nijak to nie przeszkadza w funkcjonowaniu, za to u góry i owszem.

PS. Oczywiście jeśli komin jest krótszy niż baniak. Można też szlifować baniak..., ale ja leniwy jestem ;).

To by wyjaśniało większość problemów podobnie było z FOGGER V2 i niektórymi klonami kajtka. A może dałoby się dołożyć drugą uszczelkę lub jakąś grubszą? Zauważyłem że są różne rozwiązania uszczelnienia komina inne uszczelki a może tylko mi się zdaje :?:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1225476
U mnie w dwóch klonach z FT i Inawery wszystko spasowane.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1225512
jsakic19 pisze:U mnie w dwóch klonach z FT i Inawery wszystko spasowane.

Jak to sprawdziłeś? Naocznie? :P

Ciśnieniowo sprawdź, zdziwisz się.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1225521
krzych.s pisze:
jsakic19 pisze:U mnie w dwóch klonach z FT i Inawery wszystko spasowane.

Jak to sprawdziłeś? Naocznie? :P

Ciśnieniowo sprawdź, zdziwisz się.


Nie rozumiem ciebie. Nie wiem jaki ty masz problem z tym klonem. Niestety nie po Polsku dla mnie, coś tam stwierdziłeś ale nie wiem o co ci chodzi. Proszę wyjaśnił dokładnie również innym użytkownikom.
Awatar użytkownika
By leszekzy
#1225527
jsakic19 pisze:
krzych.s pisze:
jsakic19 pisze:U mnie w dwóch klonach z FT i Inawery wszystko spasowane.

Jak to sprawdziłeś? Naocznie? :P

Ciśnieniowo sprawdź, zdziwisz się.


Nie rozumiem ciebie. Nie wiem jaki ty masz problem z tym klonem. Niestety nie po Polsku dla mnie, coś tam stwierdziłeś ale nie wiem o co ci chodzi. Proszę wyjaśnił dokładnie również innym użytkownikom.

Myślę że koledze po skręceniu komin nie dociska należycie uszczelki do kapa co powoduje rozszczelnienie i utratę podciśnienia. Jeśli najpierw skręcisz komin z kapem a później resztę jak w TGT to po prostu będzie mała szczelina na dole komina co nie powinno mieć wpływu na działanie możesz też skrócić baniak z długości o np.1mm czy ile tam potrzeba i będzie git pytanie czy kolega używa tej podkładki co trzyma sznurki bo też to może mieć znaczenie.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1225528
jsakic19 pisze:Nie rozumiem ciebie. Nie wiem jaki ty masz problem z tym klonem. Niestety nie po Polsku dla mnie, coś tam stwierdziłeś ale nie wiem o co ci chodzi. Proszę wyjaśnił dokładnie również innym użytkownikom.


Ależ ja już nie mam problemu. Piszę, że sposobem na uszczelnienie jest skręcenie od góry. Nie wierzysz, że będzie lepiej, rób jak uważasz. Bez ciśnienia większość parowników wydaje się być szczelna, metod zaś na takie sprawdzenie jest tyle, ile pomysłów w głowie.

leszekzy pisze:Myślę że koledze po skręceniu komin nie dociska należycie uszczelki do kapa co powoduje rozszczelnienie i utratę podciśnienia. Jeśli najpierw skręcisz komin z kapem a później resztę jak w TGT to po prostu będzie mała szczelina na dole komina co nie powinno mieć wpływu na działanie możesz też skrócić baniak z długości o np.1mm czy ile tam potrzeba i będzie git pytanie czy kolega używa tej podkładki co trzyma sznurki bo też to może mieć znaczenie.

Dokładnie. Widzę, że jednak jasno napisałem.

Podkładki niestety nie dali w komplecie.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1225543
Aha, super! no to nie mam problemu z bankiem. Sprawdziłem naocznie!

Tapatalk
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1225545
leszekzy pisze:Skoro nie masz podkładki to pewnie dlatego masz problem.

Nie wiem jakiej grubości jest ta podkładka, ale jest to prawdopodobne. Wynikałoby z tego, że FT sprzedaje wadliwe klony. Ja na pewno będę reklamował.
Awatar użytkownika
By seiken
#1225548
krzych.s pisze:
leszekzy pisze:Skoro nie masz podkładki to pewnie dlatego masz problem.

Nie wiem jakiej grubości jest ta podkładka, ale jest to prawdopodobne. Wynikałoby z tego, że FT sprzedaje wadliwe klony. Ja na pewno będę reklamował.

Nie , FT sprzedaje i z podkładka i bez jesli kupiłes tego tańszego za ok 15 dolców to on jest bez podkładki
Awatar użytkownika
By cough
#1225549
nic ta reklamacja nie da, bo :
1. w oryginale jest to część osobna, nie wiem czy jest w zestawie, ale na pewno można ją dokupić.
2. nie ze wszystkimi zasilaniami jest ten problem.
3. sam możesz ją zrobić.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1225556
krzych.s pisze:
leszekzy pisze:Skoro nie masz podkładki to pewnie dlatego masz problem.

Nie wiem jakiej grubości jest ta podkładka, ale jest to prawdopodobne.

Zapewne jest wystarczającej grubości, aby spowodować obniżenie komina o taką odległość, że oring na górze nie ma wystarczającego docisku.
Obrazek
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1225590
Mutango pisze:
krzych.s pisze:
leszekzy pisze:Skoro nie masz podkładki to pewnie dlatego masz problem.

Nie wiem jakiej grubości jest ta podkładka, ale jest to prawdopodobne.

Zapewne jest wystarczającej grubości, aby spowodować obniżenie komina o taką odległość, że oring na górze nie ma wystarczającego docisku.
Obrazek

Dokładnie. I to właśnie będę reklamował. I nie interesuje mnie co FT o tym sądzi - brak tego elementu powoduje nieszczelność, a to oznacza wadliwy parownik - jak im się nie będzie podobało dosłać mi podkładkę to będę oczekiwał zwrotu i tyle, nie mój problem.

A zupełnie swoją drogą, nie kupiłem tańszego tylko droższy - metalowy (z metalowym ustnikiem). Tylko jeden z nich ma tą podkładkę, ale niestety ma plastikowy ustnik, dlatego go nie wziąłem.
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
#1225604
Też mam tego z metalowym dripem za 15$. Mój nie miał w komplecie uszczelki między kominem a górnym capem - musiałem wsadzić tam jeden ze swoich zapasowych oringów 5x1. Po tym zabiegu nie powinno być nieszczelności.

Na razie zrobiłem jeden setup - grzałka na wiertle 1,5mm i wata. Do takiej grzałki knot z waty jest tak cienki, że nie przycinałem go wcale i poszedł w kanały. Palić pali, ale d*py nie urywa. Czasem trochę bóbr się zakrada, innym razem minimalnie leje dołem - muszę zrobić setup na grubszej grzałce to będę mógł coś więcej powiedzieć...
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1225616
Ja właśnie spreparowałem 2.5 mm na szmacie z założeniem nieszczelności (celowo skręcony dół najpierw) czyli w trybie "dolnogrzałkowca". Niestety na taki tryb, kanały są raczej za długie i będzie kupa majtania grubością szmaty. Zacząłem od całkiem sporego kawałka pi razy oko 1cm.

PS. Na mechaniku i grzałce 1.8Ω gra i bucy (9.8 W/6.05 W - obecnie ta wyższa raczej, bo naładowany aku)
Awatar użytkownika
By seiken
#1225622
krzych.s pisze:
A zupełnie swoją drogą, nie kupiłem tańszego tylko droższy - metalowy (z metalowym ustnikiem). Tylko jeden z nich ma tą podkładkę, ale niestety ma plastikowy ustnik, dlatego go nie wziąłem.

Z metalowym ustnikiem jest tylko jeden własnie ten tani https://www.fasttech.com/products/0/100 ... omizer-8ml
i on nie posiada w komplecie tej blaszki ja kupiłem za 21 dolców i mój ma
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.