EPF
Awatar użytkownika
By Haze
#1192241
Goldi pisze:
jsakic19 pisze:Tak czy siak temperatura podawana w fahrenheitach jest nie dla mnie, bo jako urodzony w Europie ja myślę w Celsjuszach i mam nadzieje, że niezapomnieli o możliwości zastosowania tej skali.

Będzie sobie można zamówić wersję ze stopniami Celsjusza, ale to raczej nie przy zakupie jednostkowym:

For manufacturers outside the United States, the DNA 40 is available as a special order with Celsius units instead of Fahrenheit. Minimum quantities apply. Contact Evolv for details.


No to życzę powodzenia w sprzedaży w Europie... No ale dla nich to pewnie Daleki Wschód :mrgreen:

Z fona
By user
#1192278
Czyżby więc seria
"szczałów w stopę"?
Czy naprawdę doszło do tego, że taki Yihi z kraju kwitnącego ryżu bije na łeb szczytowe osiągnięcie amrykanckiej myśli technicznej?? :shock:
W sumie, to mi to rybka, z ciekawości pytam.
To żaden wstyd zakupić proca ze śmiesznie (dla mnie) brzmiącą nazwą :)
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1192300
daras25 pisze:Z tymi Fahrenheit-ami to faktycznie niesamowity problem .... ale tylko dla kogoś kto ma bana na wujka google :wink:
http://fahrenheittocelsius.com/


Równie dobrze moc powinni pokazywać wyrażoną wzorem, przecież można sobie przeliczyć ;)
Na wyspach chyba też obowiązują stopnie C, więc również będziesz miał problem :P.

Koszykarz LeBron James ma wzrost podawany przez NBA 6 ft 8 in (6 stóp i 8 cali) kurde kto by pomyślał, że to 2.03 m :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Mutango
#1192302
Fahrenheity to może być problem przy prognozie pogody, bo to siła przyzwyczajenia.
Natomiast wysokie temperatury to i tak dla większości abstrakcja. Wystarczy zapamiętać kilka podstawowych zasad, na przykład że normalnie wapuje się w zakresie 300-400 (na początku zakresu chłodno, na końcu gorąco), że 450 już jest ryzykownie, a ponad 500 jest szkodliwe dla zdrowia. A w jakich to jest jednostkach? A konia to wali..
Ostatnio zmieniony 13 paź 2014, 18:27 przez Mutango, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By mirekp2005
#1192304
daras25 pisze:Z tymi Fahrenheit-ami to faktycznie niesamowity problem .... ale tylko dla kogoś kto ma bana na wujka google :wink:
http://fahrenheittocelsius.com/


pewnie, to żaden problem :) nie ma co robić problemów gdzie ich nie ma
niech podają liczby w systemie binarnym, tez można sobie policzyć :)
By user
#1192306
A to w ogóle potrzebne, te wszystkie stopnie?
Nie prościej 3 kolorowy LED? ZIELONA = OK ŻÓŁTA = zjedź z mocą CZERWONA = łykasz akroleinę :lol:
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1192308
Jasne do wszystkiego można się przyzwyczaić ale również wszystko można odpowiednio zaprogramować. Porządna firma o tym wie jak chce mieć klientów no chyba że...
Awatar użytkownika
By mirekp2005
#1192309
reed pisze:A to w ogóle potrzebne, te wszystkie stopnie?
Nie prościej 3 kolorowy LED? ZIELONA = OK ŻÓŁTA = zjedź z mocą CZERWONA = łykasz akroleinę :lol:


Chińska konkurencja zaraz wykorzysta Twoja podpowiedz :) a dodatkowo znika problem rzetelnosci pomiaru :)
Awatar użytkownika
By daras25
#1192313
Mutango pisze:Fahrenheity to może być problem przy prognozie pogody, bo to siła przyzwyczajenia.
Natomiast wysokie temperatury to i tak dla większości abstrakcja. Wystarczy zapamiętać kilka podstawowych zasad, na przykład że normalnie wapuje się w zakresie 300-400 (na początku zakresu chłodno, na końcu gorąco), że 450 już jest ryzykownie, a ponad 500 jest szkodliwe dla zdrowia. A w jakich to jest jednostkach? A konia to wali..


Dokładnie o to chodzi . Wystarczy raz ustawić i zapamiętać max. bezpieczną temp. dla gliceryny bo to nas najbardziej powinno obchodzić i to wszystko .
By user
#1192316
mirekp2005 pisze:
reed pisze:A to w ogóle potrzebne, te wszystkie stopnie?
Nie prościej 3 kolorowy LED? ZIELONA = OK ŻÓŁTA = zjedź z mocą CZERWONA = łykasz akroleinę :lol:


Chińska konkurencja zaraz wykorzysta Twoja podpowiedz :) a dodatkowo znika problem rzetelnosci pomiaru :)


Będę sie upiera przy "cinzach" za ten nowatorski pomysł i rozwiązanie problemu :monkey:
Awatar użytkownika
By Mutango
#1192318
reed pisze:A to w ogóle potrzebne, te wszystkie stopnie?
Nie prościej 3 kolorowy LED? ZIELONA = OK ŻÓŁTA = zjedź z mocą CZERWONA = łykasz akroleinę :lol:

Raczej lepiej mieć płynną regulację, bo docelowo, w przyszłości może to służyć do automatycznego unikania bobra. Po prostu zasilanie odpuszcza z mocą "tuż przed". I to może zależeć od rodzaju parownika i od rodzaju setupu. W jednym parowniku ustawisz sobie jako próg maksymalny np 373, a w innym 428. Bo tak Ci będzie najwygodniej.
By user
#1192324
Teoretycznie tak, ale .... im więcej czytam (wiem, to na razie takie dupcenie o :dupa Maryni, ale ... ) tym bardziej w stronę Yihi mnie ciągnie. Obym sie mylił i oby Evolv wypuścił rodzynka, ale ...
Awatar użytkownika
By Mutango
#1192326
reed pisze:Teoretycznie tak, ale .... im więcej czytam (wiem, to na razie takie dupcenie o :dupa Maryni, ale ... ) tym bardziej w stronę Yihi mnie ciągnie. Obym sie mylił i oby Evolv wypuścił rodzynka, ale ...

Ja w przeciwieństwie do innych nie oceniam tego urządzenia ani na plus, ani na minus, bo nie mam zielonego pojęcia, czy to będzie działać, czy będzie dobrze działać itd..
Inni widocznie już wszystko wiedzą, więc oceniają :lol:

Ja tylko czytam specyfikację, a tam stoi że "Możemy ustawiać limit temperaturowy..."
Więc się zapytowuję Ciebie, jak byś chciał ustawiać limit temperaturowy na trzech diodach? :lol:
By user
#1192327
Nie nie, miałem na myśli, że doda tylko by sygnalizowała zakres temperatur.
to był dośc luźny pomysł na uproszczenie przeliczania "farenhajtów na celsjusze" ;)
A w ogóle, obawiam się, że 40 będzie równie, o ile nie bardziej, prądożerne jak poprzednicy, a to już zdecydowanie dyskryminuje je jako napęd moda. Przynajmniej u mnie :)

PS:
Na razie to w ogóle tak sobie tylko gdybamy, teoretycznie i dla wprawy ;)
Awatar użytkownika
By Goldi
#1192328
Mutango pisze:Więc się zapytowuję Ciebie, jak byś chciał ustawiać limit temperaturowy na trzech diodach? :lol:

A wiesz ile odcieni koloru można uzyskać mając do dyspozycji diodę czerwoną, żółtą i zieloną? Każdy odcień to inna temperatura. :D
Awatar użytkownika
By mirekp2005
#1192333
Goldi pisze:
Mutango pisze:Więc się zapytowuję Ciebie, jak byś chciał ustawiać limit temperaturowy na trzech diodach? :lol:

A wiesz ile odcieni koloru można uzyskać mając do dyspozycji diodę czerwoną, żółtą i zieloną? Każdy odcień to inna temperatura. :D


dokładasz do tego wzornik kolorów w RAL z opisem temperatur i....voila ..:)

poważniej, to czekam na testy, poszukuje czegos dobrego i uniwersalnego z elektroniki, moze to bedzie to :)
Ostatnio zmieniony 13 paź 2014, 19:01 przez mirekp2005, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1192336
Goldi pisze:
Mutango pisze:Więc się zapytowuję Ciebie, jak byś chciał ustawiać limit temperaturowy na trzech diodach? :lol:

A wiesz ile odcieni koloru można uzyskać mając do dyspozycji diodę czerwoną, żółtą i zieloną? Każdy odcień to inna temperatura. :D

No ba! Liczba to liczba. To jest konkret. A odcienie? Hmmm... jako prawdziwy mężczyzna, ja znam tylko trzy kolory: fajny, niefajny i pedalski :lol:
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1193147
Na vapadejo już do kupienia sama elektronika, a Evolv śpi, choć dziś miała się pojawić na stronie.
By user
#1193150
Thaniell pisze:Na vapadejo już do kupienia sama elektronika, a Evolv śpi, choć dziś miała się pojawić na stronie.


Może na mecz pojechał :)
Są rzeczy ważne i ważniejsze :beer:
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1193154
Ustawili by skalę w Kelwinach i byłoby spoko i zgodnie z SI :)
By orient
#1193262
Szaddam pisze:Ustawili by skalę w Kelwinach i byłoby spoko i zgodnie z SI :)


I nazwali Geek DNA :D
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1193307
donjohn pisze:http://shop.movapesonline.com/product-p/hana-40.htm
kolejny modzik - jak grzyby po deszczuuu

O! Obniżyli pułap cenowy dla darmowej wysyłki:
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $50
Jeszcze wczoraj widziałem tam 99$.
By zakus
#1193685
Temperature regulation in e-cigarettes: first measurements presented: http://youtu.be/oJLjg2-on2M

Nie jest to DNA40 tylko VIR - grecki wynalazek działający na tej samej zasadzie.

YiHi póki co nie ma jeszcze przecież żadnego chipa, to tylko zapowiedź. No i patrząc na ten ich 3 calowy ekran dotykowy to jednak DNA wygrywa. Poza tym żeby osiągnąć 250 czy nawet 100 Watów pozostając w bezpiecznym zakresie temperatur to trzeba by było mieć z 10 równoległych grzałek.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
By orient
#1193700
Jasne, knot nasączony gliceryną. A teraz chciałby zobaczyć ten pomiar gdy ustawienie przekroczy temp. wrzenia liquidu, czyli osiągnie wartości które są realnie w parowniku. Może się okazać, że ustawianie temperatury traci zupełnie sens.
By zakus
#1193706
200 stopni to grubo powyżej temperatury parowania liquidu.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
By orient
#1193724
zakus pisze:200 stopni to grubo powyżej temperatury parowania liquidu.


O ile jest w nim glikol propylenowy. Gliceryna ma temp. wrzenia 290 st.C. Gdyby knot był nasączony glikolem, to byś widział opary nad knotem, nie tylko przy dmuchaniu. A "dymienie" gliceryny od ok 200 stopni jest doskonale znane każdemu kto używał łaźni glicerynowej (dlatego, w zasadzie, używa się jej do 100 stopni, do 200 stopni stosuje łaźnie olejowe, a jak chce się wyżej ogrzać, to jako medium stosowany jest stop Wooda).
Awatar użytkownika
By tajwoj
#1194193
-> reed
O Chińczyków chyba nie ma się co martwić.
Jeżeli uznają pomysł za perspektywiczny finansowo, to mogą wprowadzić taką funkcję bardzo szybko, w każdej elektronice z regulacją mocy.
Cechą takich stabilizatorów jest to, że jest w nich mierzone napięcie wyjściowe i prąd wyjściowy.
Czyli można poprzez jedno dzielenie otrzymać rezystancję obciążenia (grzałki).
Ponadto prawie wszystkie już mają funkcję pomiaru rezystancji grzałki (obciążenia).
Wystarczy zmierzyć rezystancję na zimno i porównywać ją z rezystancją podczas grzania oraz wyliczyć temperaturę drutu korzystając ze znanego wzoru

Rt=Ro(1+alfa*(T-To))

Rt -Rezystancja nagrzanej grzałki
Ro- rezystancja zimnej grzałki
alfa - temperaturowy współczynnik rezystancji
T- temperatura gorącej grzałki
To - temperatura zimnej grzałki

To jest kilka, kilkanaście linijek kodu i dodanie wyświetlania jeszcze jednej wartości

O ile się nie mylę, to niektóre moduły z Chin dają użytkownikowi możliwość wgrania oprogramowania zmodyfikowanego przez producenta.


Inną sprawą jest, że jeśli komuś będzie chciało się pomyśleć, to może uzyskać trochę podobną funkcjonalność nawet przy zasilaniu z moda mechanicznego.
Awatar użytkownika
By donjohn
#1217219
Niestety zdarzają się wadliwe sztuki :(
Narazie lepiej nie kupować i poczekać na poprawki :|

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By krawatos
#1217244
Dzięki donjohn, to ważne info. Trzeba będzie uważnie obserwować czy nie pojawia się więcej takich przypadków.
Ciekawy jestem czy to wina niedbałego lutowania taśmy, które zaobserwowałem ostatnio, czy też wada chipa.
Awatar użytkownika
By raptofil
#1219741
Przeczytaj instrukcje. Jeżeli w niej jest napisane że można używać ogniw szeregowo to i taki pakiet można zamontować. Ale takiej informacji zapewne tam nie znajdziesz.

Wysłane z mojego W910 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By krawatos
#1222189
Powstała już poprawioną wersja tego chipu. Evlov wymienia wadliwą partię. Wystarczy wysłać chip z wypełnionym formularzem dostępnym na ich stronie.
Niestety dla mnie zakup dalej wiąże się z ryzykiem. Układ dostępny jest, póki co, wyłącznie u pośredników, a tam nie mamy pewności co dostaniemy.
Awatar użytkownika
By Semen_K
#1228260
Ja czekam na pre-order rDNA 40 z UKecigstore.
Zobaczymy, mały prezent w ramach tysięcznego dnia, trzeba dać PV odpocząć w końcu bo od półtora roku non stop w użyciu :D

Koledzy, jesteście w stanie mnie jakoś nakierować na źródło drutu niklowego?
Z tego co widzę używa się podobnej średnicy do kanthala, problem jest z dostępnością, można na przykład kupić od razu 5 kg..

Ma ktoś jakiś pomysł gdzie zakupić (najlepiej w PL) jakąś sensowną ilość?

PS. Jeśli wyrazicie zainteresowanie to podrzucę zainteresowanym / na forum jakieś fotki jak już rDNA wpadnie w moje łapki :)
Awatar użytkownika
By AKCEDEMEDIS
#1228361
Semen_K pisze:Ja czekam na pre-order rDNA 40 z UKecigstore.
Zobaczymy, mały prezent w ramach tysięcznego dnia, trzeba dać PV odpocząć w końcu bo od półtora roku non stop w użyciu :D

Koledzy, jesteście w stanie mnie jakoś nakierować na źródło drutu niklowego?
Z tego co widzę używa się podobnej średnicy do kanthala, problem jest z dostępnością, można na przykład kupić od razu 5 kg..

Ma ktoś jakiś pomysł gdzie zakupić (najlepiej w PL) jakąś sensowną ilość?

PS. Jeśli wyrazicie zainteresowanie to podrzucę zainteresowanym / na forum jakieś fotki jak już rDNA wpadnie w moje łapki :)

W Polsce to raczej nie kupisz na chwile obecną - fajnie sie pali na tym i DNA40-w razie czego moge poratować chwilowo do testów jakims kawałkiem -jak co to PW proszę.
By zeroo13
#1231157


No i jak dla mnie będzie pięknie. Czekam aż pojawi się w Polszy bo chętnie bym to potestował :)
Awatar użytkownika
By donjohn
#1250545
Od czwartku testuje sobie nowe DNA ...
Tak w skrócie :
- mniej żre aku niż poprzednie układy ( odcina na 3,1v-3,2v )
- regulacja temperaturą poprzez drut Ni200 całkiem zacna : brak możlwości złapania bobra - jak sucho na grzale nie odpali , bo jest blokada ( koniec bobrów)
- temat Mesh od A do Z idzie do archiwum : robienie na nowym układzie mesha 2 minuty i zero hotpsotów itp.

Jeden minus :
Czasem wyświetlacz świruje jak jest nastaw na regulacje temp..
Pojawiają się pixele na nim i trzeba odczekać jak zgaśnie i dalej już jest okej

To narazie tyle ..walczę dalej z DNEM :mrgreen: :beer:
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.