EPF
Nie jesteś pewien czy dana część e-papierosa będzie kompatybilna z Twoim modelem? Zapytaj lub uświadom innych!
Awatar użytkownika
By Lestek
#10740
Witam,

Mam propozycję (do posiadaczy co najmniej dwóch różnych zestawów e-fajek): zamieszczajcie w tym wątku informacje na temat zgodności sprzętu, tzn. co do czego pasuje, a do czego nie, np. bateria od mini-Froggera pasuje do Dury, nie pasuje do DSE, atomizer od X pasuje do fajek Y i Z itp.

Mam dwa zestawy (JKC i Durę) - mimo, że oba są od jednej firmy to nie pasują do siebie.
Myślę o zakupie trzeciego, ale wolałbym, aby części od niego można było stosować do jednego z tych już posiadanych.

Myślę, że dla wielu użytkowników również takie informacje mogły by być przydatne.

PS: Może ktoś ma pomysł, jakby to ładnie ująć, żeby wszystko było w miarę czytelnie (jakaś tabela lub coś w tym rodzaju).
Ostatnio zmieniony 09 mar 2009, 08:44 przez Lestek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gentillo
#10742
Generalnie te informacje są już na forum w różnych postach. I jak na razie nie ma tego dużo. Jak już napisałeś, baterie z dury i foggera są wymienne między sobą. EVO i Mild to w zasadzie te same produkty więc tez występuje pomiędzy nimi wymienność części. Ale to są odosobnione przypadki. Każdemu "producentowi" zależy raczej na tym, żeby taka kompatybilność nie występowała.
Awatar użytkownika
By quasimodia
#10743
Brzechu pisze:Kieruje to do użytkowników DSE i Dury.
Wkład od Dury pasuje do DSE, co za tym idzie mamy dwa razy wieksza pojemność, jezeli macie minimalne luzy możecie włożyć malutki kawałeczek papierka miedzy wkład a atomizer z boku i trzyma sie extra. Wkład od DSE tez idzie włożyć do Dury ale juz ciężej wchodzi.

http://e-papierosy.phorum.pl/viewtopic. ... 2&start=45

Potwierdzam, wkład od Dury pasuje do DSE. Plusem takiej zamiany jest to, że nie trzeba kręcić wkładem. Po prostu patrzymy jak akurat nasz Chińczyk ustawił grzałkę i tak wkładamy wkład.
Awatar użytkownika
By Lestek
#10745
gentillo pisze:Generalnie te informacje są już na forum w różnych postach. I jak na razie nie ma tego dużo.


Tak, ale chodziło mi o to, żeby takie informacje były w jednym miejscu, a nie porozrzucane po innych wątkach.
Owszem, może nie ma tego dużo, ale cały czas pojawiają się nowe modele (jak ostatnio Smuke czy Colinss), więc myślę, że będzie więcej takich przypadków.
Awatar użytkownika
By quasimodia
#10747
Lestek, masz rację, tak trzymaj.
________________________________________
Kobieta na głodzie nikotynowym - nie drażnić :twisted:
Awatar użytkownika
By judge
#10789
Lestek dobry pomysł, ale ciężko widze przekopywanie się w jednym
temacie w poszukiwaniach info o konkretynm e-papierosie.
Potrzeba pomocy admina, Osobny TEMAT a w nim:

- 1 TEMAT jeden model e-papeirosa
- 1 POST w temacie: parametry, zdjęcia, podobne modele (np: M401 -> M402 i EVOlution)
- Komentarze: jak to komentarze, moda do pilnownia aby nie trolowano tylko
zostały cenne uwagi względem przedstawionego modelu typu: czyszczenie, zakraplanie itd.

ps. można nawet pokusić się aby wyznaczone osoby mogły tylko zakładać
tematy o modelach co by się śmieci nie nazbierało.
Awatar użytkownika
By Lestek
#10815
Taka ciekawostka:
Baterie od Janty Kissbox da się naładować za pomocą ładowarki od Dury.

Wziąłem dziś do pracy Durę (papieros, 2 baterie i ładowarkę) i Janty Kissbox (sam papieros, zapomniałem zabrać z domu ładowarki i drugiej baterii). Baterię od Kissboksa szybko zużyłem, a potem okazało się, że padła mi całkiem jedna bateria od Dury. Zostałem z jedną działającą baterią od Dury i już myślałem, że będą musiał analogi kupić, ale postanowiłem spróbować czegoś innego. Włożyłem baterię od Kissboksa do ładowarki od Dury (mimo, że końcówki nie pasują) i udało się! Bateria się naładowała. Trzeba tylko spiąć ją z ładowarką gumką recepturką, żeby docisnąć aż zapali się czerwona dioda.
Awatar użytkownika
By Lestek
#11255
Dziś rano wstąpiłem do traffiki obok domu i zauważyłem Milda (model Elegance). Kupiłem (cena: 175, a więc 10 zł taniej, niż przez internet).
Okazuje się, że jest zgodny z Janty Kissbox:
- bateria od Milda pasuje do atomizera Kissboksa,
- wkłady Milda wchodzą do atomizera JKC,
Jedynie nie da się użyć baterii ze switchem JKC do Milda (nie ciągnie).

Podobno EVO to to samo co Mild, więc pewnie bateria EVO też będzie pasować do JKC.
Awatar użytkownika
By judge
#11257
Intellicig EVOlution = Mild modele M401 i M402
Awatar użytkownika
By Lestek
#11259
judge pisze:Intellicig EVOlution = Mild modele M401 i M402

Czyli Mild Elegance ma jednak inne baterie niż M401 i M402 (jesli chodzi o gwint)?
Awatar użytkownika
By judge
#11260
w/g mnie tak nie miałem w łapkach Elegance i nie spasowywałem z M401,
ale Elegance to M201 (z rodzinyPen Style E-Cigarettes [np. DSE801, RN4072]) zatem ni w ząb do M40x :)
Awatar użytkownika
By Lestek
#11270
Wysłałem w tej sprawie zapytanie do mild.pl i właśnie otrzymałem odpowiedź:
"Baterie do modelu Elegance są inne. Posiadają one większy gwint niż do modelu M401.
Baterie do modeli M401 - 402 posiadają taki sam gwint, różnica polega na długości baterii."

Przy okazji: cena baterii to 70 zł, czyli nie opłaca mi się kupić baterii Milda do JKC (bateria JKC kosztuje 60 zł).
Awatar użytkownika
By cpt.Nemo
#11272
Lestek pisze:"Baterie do modelu Elegance są inne. Posiadają one większy gwint niż do modelu M401.

W fotografi bywaja przejsciowki z jednego gwintu na drugi :)
Oraz pierscienie redukcyjne :)
Moze i tu kiedys pojawi sie taka nisza do wykorzystania dla zrecznego tokarza.
Awatar użytkownika
By Lestek
#11274
cpt.Nemo pisze:W fotografi bywaja przejsciowki z jednego gwintu na drugi :)

W fotografi?? Chodzi o jakiś sklep internetowy?
Awatar użytkownika
By cpt.Nemo
#11276
Lestek pisze:W fotografi?? Chodzi o jakiś sklep internetowy?

Tez :)
Po prostu bywa ze warto obiektywy od jednego aparatu jednak przykrecic do drugiego a producenci aparatow dbali zeby to nie bylo takie proste. Czasem dochodzi jeszcze oddzielny problem autofokusa.
W sprzecie elektronicznym bywa ze trzeba jedne sluchawki podlaczac do roznego sprzedy tylko jeden sprzet ma gnizdko Jack, drugi minijack, trzeci microjack, czwarty USB i potrzebne sa rozne przejsciowki zeby ten problem zlagodzic :)
Podobne przejsciowki byc moze moga pojawic sie w e-petkach
Awatar użytkownika
By judge
#11277
hehe :) to potrzeba mini tokarki i można toczyć przejściówki hehe
Awatar użytkownika
By Lestek
#11278
cpt.Nemo pisze:Podobne przejsciowki byc moze moga pojawic sie w e-petkach

To nie takie głupie: użytkownik np. M402 mógłby sobie wtedy za tę samą cenę (pomijając koszt takiej przejściówki) zamontować większą baterię.
Awatar użytkownika
By MALY001
#11282
judge pisze:hehe :) to potrzeba mini tokarki i można toczyć przejściówki hehe

wcale nie sa potrzebne mini tokarki:)
wystarczy dobry noz i robsz co chcesz lacznie z taka przejsciowka:)
Awatar użytkownika
By MALY001
#14454
quasimodia pisze:
Dragster3 pisze:Wzialem wacik z RN4072 wychodza zniego dwa do DSE i tez sa lepsze niz oryginalne

http://papierosyforum.pl/viewtopic.php?f=37&t=428&start=15

Wacik z RN4072 włożyłam do wkładu od Dury :P

Ps. Może dać wszystko w jednym poście?


mówimy o kompatybilności sprzętu a nie wacików które można zrobić samodzielnie z fizeliny tudzież z "filtra akwarystycznego"
Awatar użytkownika
By arv
#20704
Odświeżam temat, bo mnie bardzo interesuje.

Moje trzy grosze do kompatybilności - JantyStick korzysta z tych samych atomizerów co Kissbox.

Warto by to w końcu pokatalogować, bo niedługo zmieni się sytuacja na rynku - Janty wprowadza (więc znając życie zaraz wszyscy wprowadzą) adaptery do atomizerów.
Na pierwszy ogień (za dwa tygodnie) pójdzie adapter dse901 -> Kissbox - tzn. atomizer dse901 będzie się wkręcało w adapter, który można używać z akcesoriami Kissboxa albo JantyStick.
>TU< są zdjęcia.
Potem mają wprowadzać kolejne adaptery:
M401 -> Kissbox
Dura -> Kissbox
Awatar użytkownika
By Easy_Rider_
#37379
Czy epapieros DSE801 jest kompatybilny z JOYE 302?
Moze ktos posiada obydwa PENY, moze ktos sprawdzal.

*KAWA* *SZEFO*
By Szczyps
#42979
Atomizery od Trendy 108 pen pasują do : Kissboxa, Sticka, Colinssa Pen.
Ale tu mała UWAGA, nie zalecam kupować ich w ciemno ponieważ zdarzają się indywidualne przypadki gdy Atomizery jednak NIE PASUJĄ. Radze więc kupować stacjonarnie i sprawdzać przed zakupem.
Awatar użytkownika
By franz
#43018
Podłączam się pod pytanie Easy_Rider_.
Właściwie to może w trochę innej formie.
Czy da się coś dopasować do Joye 302? Może właśnie wspomniany DSE801 lub Mild M201?
Awatar użytkownika
By kotwik
#45063
Sprawdzone, ale warto stacjonarnie sprawdzić:

ECIS306 > JOYE 510
Awatar użytkownika
By kotwik
#45071
ECIS 306 nie N901 (306 i 901 mają różne średnice gwintów)
Awatar użytkownika
By kotwik
#45562
ECISN901 > TRENDY 208
By ADA
#46157
Joy 302 (pen) jest kompatybilny z c155p Casablanki. Jedynie na bateria manualnej c155p słabiej działa atomizer Joye'a. Ładowarka Joye'a ładuje obie baterie. Miałam też okazję sprawdzić baterię pena Milda - pasuje do atomizera Joye'a 302, ale pociągnęłam zaledwie raz, więc trudno mi powiedzieć, czy dobrze działa :)
Awatar użytkownika
By Easy_Rider_
#46168
ADA pisze:Joy 302 (pen) jest kompatybilny z c155p Casablanki. Jedynie na bateria manualnej c155p słabiej działa atomizer Joye'a. Ładowarka Joye'a ładuje obie baterie. Miałam też okazję sprawdzić baterię pena Milda - pasuje do atomizera Joye'a 302, ale pociągnęłam zaledwie raz, więc trudno mi powiedzieć, czy dobrze działa :)


Mozesz podac wiecej szczegolow, w jakim sensie atomizer Joya 302 dziala gorzej na baterii od c155p?
*KAWA* *SZEFO*
By ADA
#46209
Może to subiektywne odczucie, bo bateria manualna nie bardzo mi "leży", ciągle zapominam o naciśnięciu guziczka :). Atomizer Joye'a działa generalnie gorzej od c155p, ciężej się ciągnie, może dlatego, że ma miesiąc, a drugi tydzień. Wczoraj go dokładnie "prałam", ale nic nie pomogło. Nie mam zwykłej baterii c155p, więc trudno mi porównać dwie zwykłe. Atomizer Casablanki cudownie działa na Joye'owych bateriach i wiem, że następny kupię od Casablanki, a nie Joye'a (chyba, że go przechwaliłam i padnie wcześniej :) )
Awatar użytkownika
By franz
#47800
Wielkie dzięki ADA za podpowiedź :D Zaiwestuję w takim razie w atomizerek Casablanki, bo z tego od Joye nie jestem zbytnio zadowolony.
Awatar użytkownika
By franz
#49262
No i kupiłem atomizer casablanki.... rewelacja :D z baterią od Joye 302 pięknie działa. Potrzebował parę godzin by się "rozpędzić" i teraz "miód" w gębie, chmury dymu :lol: leciutko się ciągnie. Zdecydowanie polecam posiadaczom pena Joye - zainwestujcie w atomka casablanki, bo warto. Hmm... muszę zainwestować w baterię usb, bo kopcę jak wściekły (zmiana liquidów na mniejszą zawartość nikotyny) i nie nadążam ładować.

PS. sorry za posta pod swoim, ale nie mogłem edytować
Awatar użytkownika
By marius987
#121402
Colinss PEN gen. I pasuje do Ecis Royal vel. pen DSE801 - wiem bo mam batke od DSE801 i atomek od Colinsa
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.