EPF
Dział dot. gotowych płynów z nikotyną lub bez ze sklepowych półek.
By user
#732362
Ja myslę że provog podzieli los volisha
By kanluk2
#732840
Kupiłem mięte od provoga i nigdy więcej ,smakuje podobnie do pepper mint od liqueen .chmurka była przyzwoita,ale czuje dziwny posmak kropli miętowych.troszkę się zawiodłem,ale nie skreślam firmy całkowicie.
Awatar użytkownika
By Suit
#735344
Provog Tobacco Strong 18' -nigdy więcej porażka i totalna klapa zero smaku a posmak spalonej sliwki! a taka miła pani na stoisku mnie do tego namawiała ...
Awatar użytkownika
By Suit
#735482
to wiadomo ale miło się z nia rozmawiało :) Próbowałem tego Provoga na Vivi Nova bo na t3 jeszcze gorzej ...
Awatar użytkownika
By gucioxxl
#755413
Sahara Strong 18
posmak płytki zabardzo czuć gliceryne smak 4/10,kop 3/10,chmurka 9/10
Awatar użytkownika
By brus
#755877
Sahara i MB 18tki jak dla mnie nowe odkrycie.
Wapuje tylko tytoniówki. Po pierwszym zalaniu nie zachwyciły.
Z czasem zasmakowały. Smak mało wyraźny trudno dokładnie określić.
Lekko drapie w gardło ale tak przyjemnie jak kiedyś analogi.Chmura wielka,kop dobry.
Jak ktoś szuka tytoniówki bez specjalnych posmaków to polecam.
Ja robię sobie przerwę po Cubanie Liqena i tytoniowych z Blu mista.
Po tygodniu jeszcze mi się nie znudziły *SMOKEKING*
By MH*
#758005
Ja mam 18 Miętowa i muszę przyznać że świetnie sobie radzi z tandetnym liquidem który mam przyjemność teraz mieszać. Nie czuje tamtego ohydnego smaku bo go prawie niema a ten nadaje w dobry smak. Jednakże do clira dolewam po parę kropel więc.....
By ryszard0700
#760673
Moim zdaniem to całkiem dobre liquidy. Gęste, fajnie dymią, a na tym mi najbardziej zależy :) No i cena też całkiem całkiem. Testowane
- MB 18 - w porządku, tak jak pisałam jakość dobra, smak w porządku, ale bez rewelacji, taki juz nie malrlboro, jeszcze nie tobbaco :)
- Tobbaco 18 - za suchy jak dla mnie, ale po zmieszaniu z czymkolwiek, nawet z jakąś znudzoną owocówką jest git
- Mentol 18 - do nie dawna mój ulubiony, taki na codzień :) Taka słodkawa miętka, już nie mentol, jeszcze nie ice mint :D
By aari38
#812335
Menthol 14mg/ml Jest pyszny, czuję się tak jakbym palił analogowego menthola.
MB 14mg/ml Jest trochę suchy, ale po zmieszaniu z mentholem dodaje mu dobry tytoniowy posmak. Moja ocena ogólna to 4.5/5.

Uważam, że w porównaniu do Liqueen, czy Cigger o tych samych smakach jest o niebo lepszy.
Awatar użytkownika
By Peter72
#813819
puszek85 pisze:JEŻELI KUPUJECIE TE LIQUIDY DO ZRÓBCIE ZAPASY I MIEJCIE NA UWADZE ŻE WYCHODZĄ ONE ZE SPRZEDAŻY I NIEDŁUGO NIE BĘDĄ JUŻ DOSTĘPNE NIGDZIE
POJAWIĄ SIĘ ZAPEWNE W ICH MIEJSCE INNE MARKI

A to ciekawe, bo ja otrzymałem informację od mojego stałego sprzedawcy, że niedługo będą nowe smaki z Provogue'a :D

aha i nie krzycz, bo to nie tragedia jakaś (tzn. nie pisz dużymi literami)
By puszek85
#813828
no to mamy różne info sprawdzę to info o nowych smakach provoga i dam znać
pzdr
Awatar użytkownika
By embejo
#931569
Dzisiaj zakupiłem Provog Mild Black 24 mg.
Kupiłem ponieważ wyczytałem iż jest odpowiednikiem Mild Black, czy też dzisiejszego Black Tobacco Milda. Niestety... zawiodłem się. W żadnym wypadku nie przypomina mi w smaku oryginalnego Milda, aczkolwiek jest dobry. Smak typowo tytoniowy, może z całą pewnością zastąpić analoga, ale nijak się ma do oryginalnego Milda.
Wapowane na Spinner 1300 + vision vt, grzałka 2.2 ohm, napięcie 3.5 do 4.1 v
By problemyzpamienciom
#1052047
przetestowane mild black 18 i 24mg i tobacco 18mg, chyba zostanę przy nich na dłużej

edit
zaebiste gęste płyny, tobacco jak dla mnie lepszy, razem z dekangiem idą łeb w łeb, w końcu znalazłem swoje liquidy :)
By problemyzpamienciom
#1078809
na buteleczce nie ma podanego składu,
co do kolegi wyżej nt tobacco 18mg - tęsknie za tym smakiem od dłuższego czasu, chmurzy jak lokomotywa, gęsty, a w tle czyć orzeszki - poezja
By Galadorn
#1111579
Pojawiły się w ofercie E Smoking World nowe liquidy Provog

Obrazek

Różnie mieszanki owocowe, miętowe. Jak znajdę więcej czasu wrzucę całą listę. W sumie pale teraz Apple Pasion, mieszankę pomarańczy, jabłka i cynamonu. Bardzo dobre jak na mój gust ale liquid nie jest na czystej glicerynie, domyślam się że 75:25. Nie ma podanego procentowo składu jedynie zawartość. Chmurkę dają konkretną. Cena oczywiście 15 zł jak poprzednik
Awatar użytkownika
By StrefaZIU
#1111599
Nowy Provog w mocach:
0 mg/ml ZERO
8 mg/ml LIGHT
16 mg/ml STRONG

Smaki:
-Mint Obsession (mięta, czarna poprzeczka)
Obsesyjnie miętowa świeżość, z nutą słodkiej porzeczki.
-Apple Passion (jabłko, pomarańcz, cynamon)
Pełne pasji jabłko z domieszką egzotycznej pomarańczy, przyprawione skruszonym cynamonem.
-Vanilla Sin (wanilia, kwiat róży)
Niewinna wanilia z domieszką grzesznie dzikiej róży.
-Pinapple Laxity (ananas, cynamon)
Ananasowa rozwiązłość ze szczyptą korzennego cynamonu.
-Melon Temptation (melon, miód)
Kuszący melon zatopiony w rozgrzewającym miodzie.
-Orange Lust (pomarańcz, truskawki, kokos)
Pełen pożądania koktajl pomarańczy, truskawek i kokosa.
-Chocolatte Innocence (czekolada, truskawki)
Niewinnie czekoladowy, szampańsko truskawkowy.
-Peachy Dream (brzoskwinia, wanilia, cynamon)
Brzoskwiniowe pragnienie w waniliowo-cynamonowym śnie.
-Cherry Provocation wiśnia, jaśmin)
Prowokująco azjatyckie owoce wiśni i jaśminu.
-Tobacco Desire (tytoń, miód)
Miodowa słodycz w tytoniowym wydaniu

Uwaga:
WAŻNA INFORMACJA DLA ALERGIKÓW! LIQUIDY ZAWIERAJĄ GLIKOL!
Wcześniejsze płyny nikotynowe PROVOG składały się z większej ilości GLICERYNY.
ZMIANA SKŁADU POZWOLIŁA NAM NA UZYSKANIE LEPSZEGO SMAKU, GĘSTOŚCI I WYDAJNOŚCI.

Obrazek
By user
#1115109
Witam.Ciekawe smaki,chciałbym spróbować nowej linii.Kiedy nowa linia będzie dostępna na wyspach?
By user
#1117678
Nabyłem apple passion smak nienachalny smaczny nie traci w miare wapowania na smaku.Bukiet cynamon jabłko i w tle pomarańcz.Wypróbuję jeszcze innych z tej linii,wydaje mi się że warto.
By Madzia_M
#1118727
Ja tez dzis zakupilam jablko,smak bardzo przyjemny,chmurka solidna aczkolwiek ma dosc nieprzyjemny zapach jak dla mnie.
By jnocctcop
#1123363
Ja dzisiaj zakupiłem chyba z jakiejś nowej linii, dopiero przyszły do e-smoking world - Provog apple+orange+cinamon 8mg, jak dla mnie to chyba najlepszy liquid do tej pory, czuć zmieszanie jabłka z cynamonem, natomiast ciężko mi tu wyszukać pomarańcz, ale dymek świetny, polecam skosztować :P
By Croppek
#1126265
Niezbyt zachęcony poprzednimi doświadczeniami z provogiem, kupiłem sobie jeden z tych tylko dlatego, że podobała mi się grafika (zboczenie zawodowe chyba).
Kupiłem smak tobacco desire 8mg. Według tego co jest napisane na buteleczce zawiera:
#tobacco
#honey
Czyli powinien mieć miodowy posmak.


Ok, nie mogę się gnoja napalić. Pierwszy liquid od czasu gdy spróbowałem Black Tea od Liqueena, który tak mi smakuje, że chcę tylko więcej i więcej. Smak jest miodowy, więcej w nim miodu niż tytoniu moim zdaniem - dla mnie na plus bo lubię słodkie smaki. Chmurzy pięknie i sądzę, że firma poszła w dobrym kierunku.
Podoba mi się prawie wszystko - opakowanie, grafika, buteleczka, nazwy, cena (15zł) nawet ulotka w środku. Lekko mnie zirytował tylko pierwszy kontakt i pierwsze nalewanie, bo nie zauważyłem że trzeba odciąć końcówkę a i po tym ciężko się przelewa i trzeba mocno cisnąć.

Dla mnie 10/10 i będę próbował więcej.
Awatar użytkownika
By arakia
#1127354
Paliłam tej firmy smak hmmm "coś tam Sahara" i mi średnio smakowało, niedługo będę robiła zakupy i chyba znowu skuszę się na jakiś nowy smak - poinformuje Was jaki i jak to smakuje w porównaniu z tymi które aktualnie używam.
By matjar
#1141681
Witam,
Zakupiłem dzisiaj z ciekawości smak ananas-cynamon strong (16mg/ml). Jak dla mnie świetny smak, duża chmura i dzięki niemu zejdę z 18 na 16 mg. Niby niedużo, ale zawsze coś [GRINNING FACE WITH SMILING EYES] Nie potrafię tylko wyczuć tu cynamonu, ananas bardzo wyraźny. Ogólnie daje mu 9/10
Sent from Lumia 625 Tapatalk
By Vorus
#1173433
Postanowiłem przetestować nowego provoga. Zakupiłem liquid o smaku Mint Obsession. Szybko mi przeszła zajawka na testowanie liquidów z tej firmy. Smak mięty strasznie sztuczny, wręcz paskudny. Ledwo wyczuwalna czarna porzeczka, po dłuższym czasie palenia nie czuć jej wcale. Ocena 2/10
By noopek2
#1173467
Nabyłem na spróbowanie Orange Lust oraz Cherry Provocation więc tak

Orange Lust czyli pomarańcza, kokos i truskawka: Przeważa smak kokosu choć czuć trochę tej pomarańczy jak dla mnie kiepskie połączenie tych 2 owoców o trzecim nie wspominam bo go nie wyczuwam. Liquid po paru dnia palenia staje się trochę mdły ale nawet mi przypadł do gustu 6/10

Cherry Provacation czyli wiśnia i yasmin: paliłem dużo razy wiśnie większość jest kiepska tutaj czuć według mnie taką dojrzałą wiśnię nie jakieś lody wiśniowe jak w większości liquidach. Smak jest według mnie dobry, można jarać nie mdli po kilku dniach mogę śmiało dać 8/10

Co do chmury jest całkiem dobra w obu, palę 16 mb obie nie drapią w gardło są takie łagodne bardziej choć da się napalić nimi porządnie. Gęstość też niczego sobie starczają na dłużej w porównaniu z Jackami.
Awatar użytkownika
By Włodi
#1174520
Dałem się namówić na produkty z tej nowej serii i wrażenia mam dosyć mieszane.

Czekolada z truskawką - Nie mam zielonego pojęcia gdzie znajduje się ta truskawka, natomiast czekolada mocna, wyrazista i mało chemiczna. 7/10
Mięta z czarną porzeczką - Kolejny produkt z serii i kolejny raz coś wyraźnie pcha się na pierwszy plan. W tym wypadku ciężko mi było się doszukać czarnej porzeczki, smak bardzo miętowy, z zaledwie delikatną nutą owocową. 6/10
Melon z miodem - Tutaj natomiast duży szok. Zarówno melon, jak i miód wyczuwalny po równo, pozostawiając bardzo przyjemne uczucie orzeźwienia. Zdecydowanie duży plus. 8,5/10
Awatar użytkownika
By jakub20
#1192555
Cherry Provocatoion - pierwsza próba z tą marką. Liquid bardzo słodki wręcz perfumowy. Na razie jest ok, ale obawiam się że z czasem może być mdlący. Na pierwszym planie czuć jaśmin ale wiśnia jest też dobrze wyczuwalna. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony smakiem wiśni. Z tego co wiem ciężko jest dostać niechemiczny smak wiśniowy. Tutaj chyba się udało. Jest naprawdę dobra. Chmura mogłaby być większa. Daje 7/10
By K.K
#1197127
Zgadzam się z Włodim MELON i MIÓD naprawdę super :)
By BartF
#1211104
StrefaZIU pisze:WAŻNA INFORMACJA DLA ALERGIKÓW! LIQUIDY ZAWIERAJĄ GLIKOL!
Wcześniejsze płyny nikotynowe PROVOG składały się z większej ilości GLICERYNY.
ZMIANA SKŁADU POZWOLIŁA NAM NA UZYSKANIE LEPSZEGO SMAKU, GĘSTOŚCI I WYDAJNOŚCI.


Jak zmiana składu *dokładnie* wpłynęła na gęstość liquidu? Lepsza gęstość oznaczą większą gęstość czy mniejszą?

I pytanie zasadnicze: co Wam przeszkadzały podstawowe smaki MB/Shara/BlackT/Menthol, że musieliście je zlikwidować? Paliłem to chyba od dwóch lat, liquid był bezkonkurencyjny dla mnie pod względem smaku i gęstości dymu.

Taką brutalną niespodziankę będzie mi bardzo trudno wybaczyć. Niestety nie mam za badzo funduszy na testowanie kilkunastu liquidów w poszukiwaniu tego jedynego.

Z braku laku spróbowałem Milda MB strong, ale ledwo co daje się to palić. Może forumowicze kojarzą coś zbliżonego do starego Provoga MB 14/18, pod względem gęstości i smaku...
Awatar użytkownika
By mysticIvy
#1213430
Dostałam wczoraj tobacco desire 8mg z miodem i niestety wielkie rozczarowanie. Nie wiedzieć czemu, strasznie mi to śmierdzi, a miodu nie wyczuwam w ogóle. Jest gęsty i chmura jest fajna, ale ten smak i zapach jest dziwny i ciężki. Chyba jednak tytoniówki nie są dla mnie. Kawa lepsza, więc mieszam. Dodam, że tytoniówka z LiQueen mi jako tako pasuje.
By K.K
#1257809
Zakupiłam Mint obsession (mięta i czarna porzeczka) i muszę napisać, że po prostu tragedia :/
Czuć lekko miętę, a zamiast czarnej porzeczki jakiś spalony plastik z nutką tytoniu..
1/10 !!!
By xyz1
#1285621
Ostatnio kupiłam
Vanilla Sin 8mg i w mojej ocenie smakuje trochę jak pączek z różą :) chmurka spoko i zapaszek też bardzo przyjemny :) oceniam 8/10.
Melon Temptation 8mg troszkę za słodki na dłuższą metę ale jako przerywnik całkiem całkiem :) ocena 7/10. *SMOKEKING*
By PogromcaGrzałek
#1328840
Provog i Provogue to jedno i to samo czy o co tu chodzi :?:
By PogromcaGrzałek
#1328846
amsaw pisze:A gdzie spotkałeś się z liquidami Provoque?


Spotkałem się w nazwie tego tematu... Wystarczy, odpowiedzieć krótko "tak" lub "nie, to coś innego" zamiast rozpoczynać kolejną serię uszczypliwości.
By amsaw
#1328850
Pogromco, masz jakieś kompleksy?
Gdzie w mojej wypowiedzi znalazłeś uszczypliwość?

Nie, nie ma brandu Provoque.
Choć jeden z najgorszych serwisów o e-paleniu recenzuje sprzęt pod taką nazwą.
http://www.e-papieros.edu.pl/provogue.html
Ale tam nie warto zaglądać, bo jak widać, nie potrafią nawet przepisać prawidłowo nazwy z blistera.

edit:
Provoque, to marka hinduskich ciuchów
http://www.provogue.com/ :mrgreen:
By PogromcaGrzałek
#1328878
Tobacco (18mg) - Na wstępie muszę zaznaczyć, że lq ten jest dla mnie zdecydowanie zbyt mocny. Jest to pierwszy lq jaki "skosztowałem" na swoim sprzęcie. Nie potrafiłem wtedy jeszcze się z nim dobrze obchodzić i nalałem go zbyt dużo (na tulejce nie ma żadnych oznaczeń). Prawdopodobnie zalałem grzałkę, a w takim przypadku mój e-p siorbie, daje bardzo marną chmurę, a w gardle odczucie jest jak gdybym ściągnął nie wiadomo jak wielkiego bucha. Po prawidłowym zalaniu jest tak samo niedobry. Smak i zapach jest bardzo intensywny. Ostatnio zmieszałem go z neutralno-słodkawą wiśnią z P1 w proporcji 3:1 (więcej wiśni) i nadal jest bardzo intensywny. Na pewno to znacie - niektóre produkty smakują identycznie tak jak pachną i w tym przypadku właśnie tak jest. A jak to pachnie? Jak olej silnikowy z dodatkiem karmelu (ale nie takiego jak myślicie tylko cukru rozpuszczonego na patelni). Bardzo słodki. Dla mnie jest tak niedobry, że po pierwszym w życiu napełnieniu klirka od razu wróciłem się do sklepu po nową grzałkę i lq. Nie wiem jaka jest idea tytoniowych lq. Czy mają smakować jak tytoń do żucia czy może jak herbatka z liści ale paliłem w życiu tytoń w różnych postaciach (czerwone, lighty, superlighty, mentole, ajsy, goździkowe, standardowe, slimy, kretki, skręcane maszynką, z przemytu, na czarny rynek, z bletek krótkich, z bletek długich, z filtrem, z połową filtra, bez filtra, z filtrem OCB, sam tytoń z lufki, z fajki, z sziszy, z bonga, skręty z kartki z zeszytu i filterkiem z waty kosmetycznej) i nigdy nawet w przybliżeniu nie smakował jak ten lq. Być może tytoniówki nie są dla mnie ale wapowałem np. jednorazowe tytoniówki Milda i mi smakowały, a po 3 machach tego czegoś zaczyna mnie mdlić i nie ma w tym ani grama przesady. Chmury nie oceniam bo nie jestem w stanie tego "kosztować" dalej ale jaka by ona nie była to i tak nie wpłynęłaby pozytywnie na ocenę końcową. 1/10, nie polecam

Testowane na Provog Venture 2.
By PogromcaGrzałek
#1328907
E-Ssak pisze:spróbuj na innym sprzęcie tego provoga


Raczej nie mam zamiaru. Tak bardzo mnie ten lq odrzuca, że na samą myśl że miałbym to jeszcze kiedyś kosztować dostaję drgawek. Już raz ten błąd popełniłem i zalałem go do klirką z nową grzałką i teraz będę musiał ją wygotować...
By user
#1328908
Tobacco od provoga mi smakował jak rzepa... ;_)

PogromcaGrzałek wysłałem Ci PW
By Kamyk
#1340187
W punktach esmoking world Liguidy Provoga są teraz w promocji gdyby kogoś to interesowało.
Miał ochotę wypróbować jakieś smaki. Albo po prostu używa na co dzień.

10ml/ 7.90 bodajże
20 ml/ 12,90 zł.
By ZjadaczGłów
#1340409
Słabizna, również wapowałem i subiektywnie nie polecam
Awatar użytkownika
By psidzyndzel
#1340412
Potwierdzam, te które mi Zjadacz podesłał nie bardzo były smakowite :(
Awatar użytkownika
By psidzyndzel
#1340416
To jakieś provogi nie były wg Ciebie ohydne? :shock:
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.