EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
By ParDez
#1200155
Coś się dzieje złego z moim modem jak w temacie. Najpierw myślałem że źle robię grzałki na wacie do Protank 2. Kombinowałem na różne sposoby, nawet pytałem na forum. Okazało się że to wina zasilania w modzie. Napięcie pokazuje prawidłowo, wszystkie opcje działają, jednak aby grzałka zaskoczyła trzeba przytrzymać przycisk i dopiero zaskakuje, pomimo że napięcie lub moc wyświetlana jest prawidłowo. Muszę poruszać tuleją gdzie jest akumulator. Jednak nie jestem pewien czy to czasem nie wina przycisku, ale to by nie pokazywał napięcia. Czasami jest tak że muszę nieźle się nakombinować aby móc się zaciągać.
Wiem że górną część tą z elektroniką można wyjąć. Boję się jednak tego robić aby czegoś nie uszkodzić. Założyłem nową oryginalną grzałkę - to samo - napięcie nie od razu jest podawane na grzałkę.
Czyli chyba mod do wyrzucenia ?
By amsaw
#1200157
A wyczyściłeś wewnątrz wszystkie styki?
Ja mam tak w Vamo, pomaga wyczyszczenie plusa w tubie i rozciągnięcie i wyczyszczenie sprężyny i jej styku z dolnym capem.
By ParDez
#1200160
amsaw pisze:A wyczyściłeś wewnątrz wszystkie styki?
Ja mam tak w Vamo, pomaga wyczyszczenie plusa w tubie i rozciągnięcie i wyczyszczenie sprężyny i jej styku z dolnym capem.

Ja wlałem tam troszeczkę takiego płynu opartego na izopropanolu do czyszczenia matryc w lustrzankach fotograficznych, no bo jak inaczej wyczyścić można ten plus w tubie, trzeba by rozbierać ?
By amsaw
#1200186
Watka na patyku, alkohol i jechane.
Miejsce styku z plusem aku musi być czyste i odtłuszczone.
A jeśli aku da radę znaleźć styk, to patyk z watą też potrafi ;)
By ParDez
#1200191
amsaw pisze:Watka na patyku, alkohol i jechane.
Miejsce styku z plusem aku musi być czyste i odtłuszczone.
A jeśli aku da radę znaleźć styk, to patyk z watą też potrafi ;)

Tak właśnie zrobiłem, sprężynę wyjąłem i wyczyściłem watką z izopropanolem pod sprężyną oraz styk plusowy.
Niby jest lepiej, ale nie do końca. Moje skromne przypuszczenia to elektronika może mieć coś z tym wspólnego.
By ParDez
#1200203
amsaw pisze:No to niestety :dupa2
A na innym parowniku sprawdzałeś?

Tak, oczywiście, inny parownik to samo, natomiast mój protank na baterii Spinner działa normalnie.
Można tego moda jakoś rozebrać ?
By andyhandy
#1200216
Niestety, z-max po trzech-czterech miesiącach po prostu pada. tez mam i wariuje juz na całego, robi co chce, raz kontaktuje, raz nie, przycisk się zakleszcza, albo nie reaguje, przestawiają sie ustawienia, same. Czyszczenie nic nie pomoże. Próbowałem. To poczatek końca jego zywota.
By ParDez
#1200229
andyhandy pisze:Niestety, z-max po trzech-czterech miesiącach po prostu pada. tez mam i wariuje juz na całego, robi co chce, raz kontaktuje, raz nie, przycisk się zakleszcza, albo nie reaguje, przestawiają sie ustawienia, same. Czyszczenie nic nie pomoże. Próbowałem. To poczatek końca jego zywota.

Dzięki, czyli 135 zł (coś koło tego) poszło szczekać. Teraz nie dziwię się dlaczego firmowe zarówno mody jak i parowniki, drippery i inne są tak drogie - przynajmniej dla mnie emeryta. Dochodzę do wniosku że pomimo abstynencji od analogów 840 dni, to - owszem - wydałem mniej niż na analogi - ja i żona, ale kłopotu i bólów głowy, co nie miara. Jeden nie zaprzeczalny plus to ZDROWIE ! Teraz zrobię sobie mechanika prostego jak drut, nawet nie opartego na kisie, być może wyniesie mnie to dużo taniej.
By andyhandy
#1200236
Tak to wygląda...
Jest jeszcze jedna sprawa. Z-Max był w sklepach w Polsce i bardzo dobrze schodził. Wcale mnie to nie dziwiło, bo tez myslałem, że złapałem Pana Boga za nogi - świetna obsługa, wszystko, co trzeba - jest. Tylko tak zwanej "próby czasu" nie przeszedł. owszem, katowałem go, ale powinien działać. I teraz, pomimo tej dobrej sprzedaży, nie jest nigdzie dostepny. A to coś znaczy...
Masz dwa wyjścia: albo faktycznie kupić mechanika, jakiegoś nemesisa, ale bierz najdroższego klona (na przykład tego: https://www.e-dym.pl/Atak_klon%C3%B3w_! ... CIGAR.html ). Tylko - nie wiem, czy lubisz, jak Ci napięcie spada :)
Albo - wziąć chwilówkę i kupić Provari 2,5. Fakt, jest drogie, ale jak weźmiesz w ręke i poużywasz tydzień, to bedziesz wiedział, dlaczego. Na 2.5 sa teraz przyzwoite ceny, bo wszyscy czekają na nowy model - trójkę.
840 dni? To i tak jestes z kasa do przodu.
By ParDez
#1200253
Dziękuję, postoję, 760 zł za Provari 2,5 - żona by mnie "zamordowała". Pewnie jesteś młody to nie wiesz jak się żyje z małej emerytury, ale dzięki serdeczne za odzew i upewnienie mnie co do objawów "śmierci" mojego moda.
Tak jak pisałem wyżej, zamówiłem koszyk na 2x18650 i w nim zrobię sobie prostego moda jak na tym filmie. Co prawda tylko jedno aku, ale w tym też miałem jedną baterię 18650.
Link do filmu: http://www.youtube.com/watch?v=q8BAiGd4Xsg
Jenego opartego na kisie zrobiłem, ale na skutek tego że się spieszyłem to po dwóch tygodniach musiałem go rozebrać.
Wadliwie polutowałem.
By amsaw
#1200256
Jeśli nie masz fioła na punkcie subohmów i hiper mocy to kup po prostu box od Goldiego albo malucha od _Montera_.
Oba praktycznie niezniszczalne i kosztujące zdecydowanie poniżej 200zł. No i serwis gwarantowany.
A dla normalnego chmurzenia KIS jest niezastąpiony.
By ParDez
#1200264
amsaw pisze:Jeśli nie masz fioła na punkcie subohmów i hiper mocy to kup po prostu box od Goldiego albo malucha od _Montera_.
Oba praktycznie niezniszczalne i kosztujące zdecydowanie poniżej 200zł. No i serwis gwarantowany.
A dla normalnego chmurzenia KIS jest niezastąpiony.

Tak wiem bo z Goldim mam kontakt od dłuższego czasu na PW. Na punkcie subohmów nie mam fioła, za stary jestem.
Fioła to dostałem na punkcie własnych modów, zacząłem bliżej poznawać teorię elektroniki (podstawy) z różnych poradników.
Dzięki za pomoc daję plusa.
By andyhandy
#1200267
Amsaw, jaki byś polecił box na kisie? Podaj kilka linków. Mam provarke, oko, ale myslałem własnie o takim czymś. najlepiej, żeby zamknąć od razu temat, bo na półśrodki nie mam już siły. Szkoda mi się włóczyc po bazarach, żeby sprzedac to, co wczesniej wytaniłem, a teraz mi sie marzy master of KIS...
By andyhandy
#1200282
Cos czuje przez skórę, że Goldi to smak smak klasyki i klasyka smaku. Mozna tam załadować aku z płaskim plusem? (bo wszyskie wypukłe mam do wymienionych cudów). Poczytam jeszcze, czy potrzebuje pojedynczego, czy podwójnego KISa, ale czuję, że ten pierwszy mi wystarczy, bo nie pamietam, kiedy przekroczyłem 12W :) (jeszcze nie wiem, czy o to chodzi)
Na DNA to sobie poczekam na propozycje Marka Bugsa. Marzy mi sie tytanowa rura.
By TRNCzarny
#1200296
Dodam tylko, że miałem 2 zmaxy od sigelei i złego słowa na nie nie mogę powiedzieć ;) jeden działa do tej pory a jeden śmiga u kogoś z forum ;)
Awatar użytkownika
By xacax
#1200388
Zmax padający po kilku miesiącach? Y...
Ja to nie wiem, ale moja v3 ma 10 miesiecy i dziala jak nowka, a jest uzywana na co dzien. 2 sztuki v2 krążą wśród znajomych ponad rok i tez sie trzymaja. Zmax tak ma, ze nie oddaje napiecia w tym samym momencie co przycisniecie przycisku, ma 0,5s przestoju. Jesli trwa to dluzej to proponuje wyjac elektronikę i się jej przyjrzeć, przeczyścić. No i sprawdzić pin +, uszczelkę. Rozbiórka jest prosta i bezinwazyjna.
By ParDez
#1200481
xacax pisze:Zmax padający po kilku miesiącach? Y...
Ja to nie wiem, ale moja v3 ma 10 miesiecy i dziala jak nowka, a jest uzywana na co dzien. 2 sztuki v2 krążą wśród znajomych ponad rok i tez sie trzymaja. Zmax tak ma, ze nie oddaje napiecia w tym samym momencie co przycisniecie przycisku, ma 0,5s przestoju. Jesli trwa to dluzej to proponuje wyjac elektronikę i się jej przyjrzeć, przeczyścić. No i sprawdzić pin +, uszczelkę. Rozbiórka jest prosta i bezinwazyjna.

Dzisiaj sprawdziłem wszystko bardzo dokładnie, wyjąłem elektronikę, wyczyściłem izopropanolem, sprawdziłem multimetrem przewodzenie napięcia, złożyłem to wszystko i dalej to samo. I wiem że to wina elektroniki bo po sprawdzeniu multimetrem na głowicy jest tylko 2,72V - 2.74 czyli low load.
Mod do wyrzucenia, t.z. bebechy zostaną mi rurki jako wspomnienie.
By awerty
#1202335
ParDez pisze:
Amix pisze:U mnie załatwił sprawę taki pizdryk położony na plusie baterii
https://www.e-dym.pl/Dla_majsterkowicz% ... ymowy.html

Tak też kombinowałem, ale w e-dym najmniejsze jakie są to 5mmx1mm, nie za duże ?
Poza tym pisałem że mierzyłem napięcie na plusowym pinie w modzie i jest 2,72V czyli low load.


ParDez
Pochwal się jaka firma brandowała twojego zmaxa ... :?:
By ParDez
#1202420
awerty pisze:
ParDez pisze:
Amix pisze:U mnie załatwił sprawę taki pizdryk położony na plusie baterii
https://www.e-dym.pl/Dla_majsterkowicz% ... ymowy.html

Tak też kombinowałem, ale w e-dym najmniejsze jakie są to 5mmx1mm, nie za duże ?
Poza tym pisałem że mierzyłem napięcie na plusowym pinie w modzie i jest 2,72V czyli low load.


ParDez
Pochwal się jaka firma brandowała twojego zmaxa ... :?:

Tak dokładnie to nie wiem, kupowałem w e-dym i wolę nie pytać bo i tak prawdy nie powiedzą.
Zresztą jeśli chodzi o brandowanie produktów w ogóle to jest trochę pokręcona sprawa.
Mod pracował zaledwie coś od końca czerwca, początku lipca, także gwarancji już nie ma(chyba).
Zostały mi ładne rurki z których może wykombinuję jakiegoś mechanika. Teraz kupiłem Nemesis HCigar w e-dym. Bez elektroniki to przynajmniej nie ma co się trwale zepsuć.
By awerty
#1202439
Pytam bo jestem ciekaw czy to był smok który jest opisywany w temacie zmax jako najlepszy a reszta to podróby .. ;)
By ParDez
#1202541
awerty pisze:Pytam bo jestem ciekaw czy to był smok który jest opisywany w temacie zmax jako najlepszy a reszta to podróby .. ;)

To niestety, ale była podróba i teraz jest w ogóle wycofany ze sprzedaży. Połaszczyłem się na 173zł (299-126podróba). Nie warto było.
Awatar użytkownika
By xacax
#1202955
U mnie stacjonuje obecnie ten sam co podał Amix ;)
Wśród znajomych zaś v2, wszystkie produkcji Sigelei, jeden z FT
( https://www.fasttech.com/products/1411/10006734/1541303 )
a drugi nie wiem skąd...
Mój v3, posiada przycisk, taki jak w v2 w linku wyżej. O ile mi się dobrze wydaje, ciemne przyciski montowali w starszych wersjach, były też w nich sprężyny w capie z cieńszego drutu.
Co do elektroniki to się raczej nie różnią. Nigdy na nie nie narzekaliśmy, im jedynie ścierają się przyciski, acz dalej dzielnie przeżywają kolejne dni. Różni dostawcy, podróbki, modele? Czort wie...
By ParDez
#1203082
Ja widocznie kiepsko trafiłem. Przycisk jest srebrny, czyli to nowsza wersja, że to jest Sigelei to możliwe, przynamniej po włączeniu w wyświetlaczu pojawia się właśnie płynący napis Sigelei On/Off. Czyli oprogramowanie jest od Sigelei. Ale czy elektronika jest oryginalna tego nikt noie wie. Taki mały dowód na to że coś z tymi zmaxami było nie tak to to, że e-dym wycofał je ze swojej oferty. No i ja tak trafiłem. Elektronika w tym modzie szwankowała od dawna. Ja kładłem to na karb źle robionych przeze mnie grzałek i nie zastanowiłem się dlaczego nawet po włożeniu
oryginalnej grzałki też coś nie tak. Jeszcze jeden dowód na uszkodzoną elektronikę. Po włożeniu baterii dopóki elektronika jakoś wyrabiała, pojawiał się płynący napis, gdy padła napis "SIGELEI"
stoi w miejscu. Potym można włączyć 5-klikiem, ale dalej po wkręceniu parownika jest "low load"
i napięcie na głowicy 2,72V. Tak to wygląda u mnie.
Dlatego kupiłem mechanika Nemesis HCigar, a elektronika to radzę wszystkim kupować oryginał.
By ParDez
#1213185
A ja chcę przyznać się do niewiedzy i nieznajomości podstawowych komunikatów wyświetlanych w modach elektronicznych. Zakładając ten temat byłem święcie przekonany że gdy wyświetla się Low Load to oznacza to zbyt małe napięcie. Teraz wiem co oznacza ta krótka informacja w j.angielskim, a oznacza to zbyt małą oprność grzałki. No i okazało się że mój ZMax3-telescope działa prawidłowo. Niedostateczne napięcie to Low Vol. Norobiłem zamieszania w e-dym i teraz muszę to wszytko wyprostować, tym bardziej że zgodzili się na wymianę na ZMax-mini. Ale są i plusy mojego nieuctwa, kuopiłem sobie mechanika Nemesis HCigar z którego jestem bardzo zadowolony, nawet przyzwyczaiłem się do trochę ciężko działającego przycisku.
Przepraszam za zamieszanie.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.