EPF
Awatar użytkownika
By Goldi
#897871
Box z regulacją napięcia na znanym i lubianym module przetwornicy napięcia step-down KIS-3R33S. Zakres regulacji napięcia od ok. 3V do ok. 6V. Zmiana napięcia odbywa się za pomocą precyzyjnego miniaturowego potencjometru wieloobrotowego (w komplecie z boxem jest mini wkrętaczek w formie breloka do kluczy). Kontrola napięcia wyjściowego jest zrealizowana na małym woltomierzu z trzycyfrowym wyświetlaczem LED pokazującym napięcie z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Kolor wyświetlacza do wyboru: czerwony, niebieski, zielony lub żółty. Przycisk załączający napięcie umiejscowiony jest na górze boxa (przycisk plastikowy 12mm) lub z przodu nad wyświetlaczem (przycisk plastikowy 12mm lub metalowy 16mm). Potencjometr do regulacji napięcia znajduje się na górze boxa lub z przodu nad wyświetlaczem, w zależności od umiejscowienia przycisku załączającego napięcie.

Box został pomalowany czarnym matowym lakierem strukturalnym co daje jeszcze lepszy efekt wizualny.
W boxie wykorzystano tzw. elektroniczne załączanie napięcia które zwiększa trwałość przycisku a jednocześnie stanowi namiastkę zabezpieczenia ogniw zasilających przed nadmiernym rozładowaniem.

Wymiana ogniw 18650 jest prosta dzięki przesuwanej tylnej części obudowy boxa (klapki).

Zasilanie: 2 ogniwa Li-Ion 18650 3,7V.
Gwint: 510.
Wymiary: 116mm x 45mm x 23 mm (wysokość x szerokość x grubość ).


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By pol
#897904
Bardzo ładna prezentacja słynnego GoldiBoxa.
Może kilka zdjęć wnętrza?

========
Z netu:

Obrazek
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
#900132
Czy mi się wydaje, czy to przekłamanie zdjęcia, czy używasz nowego, mniejszego wyświetlacza z woltomierzem?
Awatar użytkownika
By Goldi
#900143
ElCzupakabra pisze:Czy mi się wydaje, czy to przekłamanie zdjęcia, czy używasz nowego, mniejszego wyświetlacza z woltomierzem?

Zdjęcie nie jest przekłamane, wyświetlacz jest mniejszy (niższy) niż wcześniej.
Awatar użytkownika
By kurok
#900179
Głowica rzeczywiście jest lipna z tym, że od roku cały czas mi działa. Zauważcie, że jest wzmocniona solidną blaszką.
W dwoch chińskich modach mechanicznych z maślanym gwintem głowice wytrzymały mi po ok. 3 dni. Trzeba było nawiercić otwór i wsadzić nowe.
Tak się złozyło, że tydzień temu padly mi w nich przyciski. Takie w miarę dobre, jeden jak w pierwszej wersji GoldiBoxa, ale bez zabezpieczenia.
Na szczęście GoldiBox cały czas działa, więc kiedyś spokojnie je naprawię.

Patrząc na wygląd GoldiBoxa to faktycznie przy sklepowym sprzęcie czy wychuchanych modach dziś już nie powala, ale trzeba przyznać, że cały czas działa i na tyle dobrze,
że po kupionym kiedyś Vamo V3 po 15 min. była decyzja, że leci na bazarek :wink:

Ps.
U mnie kabelki chyba jeszcze ładnej zlutowane. Myślałem kiedyś by kupić części, ale tak nie umiem, więc jeśli ktoś też tak ma to polecam gotowca- nowy lub używkę z bazarku.
Nie ma też sensu brać dwóch, bo i tak nie zepsuje się :wink:
By botvin
#937361
co do popsucia to dołożę to że ok minuty kompał się w wannie i działa nadal co o chińszczyźnie nie można powiedzieć (ach te małe dzieci)
Awatar użytkownika
By Goldi
#937368
botvin pisze:co do popsucia to dołożę to że ok minuty kompał się w wannie i działa nadal co o chińszczyźnie nie można powiedzieć (ach te małe dzieci)

Znaczy się, że Twoje dzieciaczki (pozdrawiam) zrobiły sobie z boxa stateczek tudzież łódź podwodną? :D
Awatar użytkownika
By Miotła
#937434
Goldi pisze:
botvin pisze:co do popsucia to dołożę to że ok minuty kompał się w wannie i działa nadal co o chińszczyźnie nie można powiedzieć (ach te małe dzieci)

Znaczy się, że Twoje dzieciaczki (pozdrawiam) zrobiły sobie z boxa stateczek tudzież łódź podwodną? :D

Jak łódź podwodną to trzeba dripy w kształcie peryskopu zrobić :lol:
By botvin
#944481
Córka przypadkowo utopiła boxa (zapomniałem zabrać po kąpieli)na ok 2min baterie przeżyły reszta także po odsączeniu wody tylko clearomizer długo było czuć płynem do kąpieli ale dziś po ok roku zasuwa dalej zmienił właściciela i pudełko ale nadal sprawny jak w chwili złożenia poza klawiszami które padają co ok 0,5 roku

Mój nowy ostatnio zmontowany upakowany został w
https://www.fasttech.com/p/1258801
co prawda czekałem ok miecha ale jestem zadowolony z moda jest poręczniejszy delikatnie i lepiej leży w ręku
By andyhandy
#1212335
Czy KIS odcina napięcie, jak sie baterie wyczerpuja, na przykład przy 3.3V? Czy trzeba to "wyczuć"?
Awatar użytkownika
By pol
#1212374
andyhandy pisze:Czy KIS odcina napięcie, jak sie baterie wyczerpuja, na przykład przy 3.3V? Czy trzeba to "wyczuć"?

Zasilanie KISa z 2x18xxx czyli 8.4V.
Minimalne zasilania modu KIS - 4.75V

Dzielnik napięcia, w zależności od zastosowanego, odcina przy napięciu na akumulatorach (napięcie sumaryczne) od 5.50-6.20V
By misioooo
#1214056
Króciutko. Zakupiłem kawaał czasu temu. Służył wiernie niemal rok. W międzyczasie zaliczył nawet nurkowanie w polskim morzu!
Elektronicznie - nadal sprawny. Niestety obudowa się rozpadła - "denko" zostało wyłamane... Na sznurkach połapany i śmiga ;P
Chyba nowego muszę zakupić...
By Draco-2008
#1253286
Kupiłem przed świetami dzień po wysyłce paczka u mnie
Sprzęt super jestem zadowolony baaaaardzo
Pozdrawiam Goldi
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.