EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By Balthazar
#1166824
Najbardziej spektakularne efekty osiągniemy przy napełnianiu pro i aerotanków.-Zw względu na ich konstrukcję przewód powietrzny kończy się dość nisko i spora ilość przestrzeni naszego parownika pozostaje niewykorzystana-przykładowo w aerotanku mega teoretycznie powinno się zmieścić 3,8 ml-mieści się niestety około 3,3.

Tymczasem możemy wlać swobodnie ponad 5ml- a podobno wchodzi 6ml!

Wszystko czego potrzebujemy do wacik do czyszczenia uszu

1.Przygotowujemy parownik do napełnienia, wyjmujemy ustnik

2.Od strony ustnika wkładamy wacik, prawie pod sam wierzch przewodu powietrznego.

3.Zalewamy spokojnie do połowy gwintu.

4.Nakręcamy bazę

5.Wyciągamy wacik, czyścimy przewód powietrzny i gotowe!

Oczywiście kilka kropli liquidu może się zmarnować, ale warto...

Wypróbowane na aerotanku, aerotanku mini i innych
najbardziej spektakularny efekt osiągnąłem przy napełnianiu Parownika S400-nominalna pojemność- 4,5ml.Przy zastosowaniu sztuczki-ponad 6ml

ps.Pomysł nie jest mojego autorstwa-ktoś napomknął o tym na forum Fast Techu-potem jeszcze trochę poszperałem w sieci...
Awatar użytkownika
By kantona
#1166838
Genialne w swej prostocie - aż spróbuję tak napełnić mojego mega jak wrócę do domu. Zastanawia mnie tylko jak to wygląda w praktyce. Bo przecież odkręcając dolną część odkręcamy też grzałkę i potem mamy ją od tak wsadzić w cały ten liquid? Wtedy przecież całkowicie zalejemy komin grzałki i potem będzie ciekło ...

No ale sprawdzę w domu na spokojnie.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1166848
kantona - możesz napełniać śmiało.
Używam tego sposobu od jakiegoś czasu.
Tyle że na Kanger Giant.
Bardzo mnie irytował po napełnianiu w/g zaleceń producenta.
Niby pełny, a w połowie pusty ; już sam wygląd irytujący. :-P
Nie traci się ani kropli liquidu, bo po zalaniu do połowy gwintu, zakładasz bazę
z grzałką, która wypycha patyczek, skręcasz do końca i tylko, czasem trzeba drugą
stroną patyczka z watą przetrzeć otworek na drip.
Nie dość że 2 razy więcej liquidu to i jakoś to wygląda... :wink:
Awatar użytkownika
By kantona
#1166862
Przez was nie mogę usiedzieć spokojnie i wapować poza domem na nautilusie tylko cały czas myślę jak będę napełniał kangera po powrocie do domu i że w końcu będzie zalany "do pełna" :lol:

Edit - sprawdziłem - sposób działa - nareszcie mam aerotanka mega, którego można nazwać tankiem a nie do połowy pustym klirkiem :D
By m44
#1168212
kantona pisze:Przez was nie mogę usiedzieć spokojnie i wapować poza domem na nautilusie tylko cały czas myślę jak będę napełniał kangera po powrocie do domu i że w końcu będzie zalany "do pełna" :lol:

Edit - sprawdziłem - sposób działa - nareszcie mam aerotanka mega, którego można nazwać tankiem a nie do połowy pustym klirkiem :D



Potwierdzam :D
Awatar użytkownika
By toska
#1210811
Czytam ten temat już któryś raz z kolei i jakoś mnie nie oświeciło :(
Czy jest może na Youtube pokazane jak to zrobić . Bardzo prosze o pomoc .


miron52 pisze:Koleżanko, wypij kawę, przygotuj sprzęt, a potem po kolei punkt po punkcie.


Kawa chyba pomogła , bo siadłam jeszcze raz przeczytałam punkt , po punkcie i mnie świeciło :D
Dzięki :D
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1210871
Na UKV koleś pokazywał, że można napełnić 6ml za pomocą koszulki termokurczliwej.

Koszulka o średnicy 2,5mm pasuje idealnie do kanału powietrznego. Reszta na fotkach ;)










Autor metody opisuje, że koszulka musi być odpowiedniej długości, zarówno od strony napełniania ( fotki ), jak również z przeciwległej strony, aby po napełnieniu i skręceniu całości można było, w łatwy sposób wyciągnąć koszulkę :)


Pomysł zaczerpnięty z UKV, od użytkownika diabl0
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.