EPF
By user
#927432
ARCo. pisze:
brak zaślepki wlewowej ( nie ufam ciśnieniu który ma utrzymać liquid w baniaku

następne sztuki zostaną poprawione.


Czasem lepiej włożyć do tankhole rolkę mesha niż zaśrubować.
Pozwala to na odpowietrzanie lepsze.
By ARCo.
#929025
reed pisze:
ARCo. pisze:Zamieniłem zaślepianie otworów. :D


Jakąś fotkę nowego rozwiązania wrzucisz?

Wiesz. że nie umiem wrzucać fotek.
raczek M3

-- [scalono] 09 gru 2013, 10:32 --

beton34 pisze:Zna ktoś długość samej rurki na 18650 oraz rurki z przyciskiem i głowicą ?

Tuleja 86,2 mm
Całość 104 +/-1 mm
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#946828
Stałem się posiadaczem całego zestawu :D i użytkuję go kilka dni.
Fotek wstawiał nie będę, ponieważ zrobił to Thaniell w pierwszym poście.
Po rozpakowaniu kolejnych elementów doznałem miłego szoku wizualnego.
Będąc zwolennikiem wykończenia w satynie, ten komplet okazał się wypolerowany na lustro i zawładnął moim nieskruszonym sercem :lol:
Grawer, wbrew temu co przedstawiają zdjęcia, jest wykonany bardzo zgrabnie, aczkolwiek jest dobrze widoczny.
Parownik finalnie również jest wykończony polerowaniem na lustro i niczym nie różni się od zasilania.
Widać, że jest przewidziany jako komplet.
W moim odczuciu, mod jest cudny. Radość wizualna w pełni zaspokojona.

A teraz trochę spraw technicznych.
Pierwsze, co rzuca się w oczy w stosunku do prototypu, to zmniejszona wysokość pierścienia blokującego. Finalna wersja posiada wysokość około 4 mm, co pięknie komponuje się z pozostałymi elementami.
Następna sprawa - dół przycisku jest płaski, bez fazowania, jednak wykończony bardzo dobrze. Nie kaleczy.
Dzięki regulacji pinu w przycisku, możemy ustawić sobie dowolny skok (od minimalnego jaki nam pasuje, do maksymalnego - około 1,5 mm.)
Siła magnesów jest odpowiednia, aby postawić całość na przycisku i nie załączyć zasilania pod własnym ciężarem.
Długa regulacja pinu plusowego do baterii jest również dużym plusem. Umożliwia używanie akumulatorków z PCB, jak również bez niego, oraz użycie akumulatorków różnych producentów.
Parownik Lupus również wykonany jest solidnie.
Rynienka na skropliny jest dość głęboka, ale nie przeszkadza w prawidłowym nawinięciu grzałki.
Komin spasowany dość dokładnie i wymaga równego zakładania.
Chmurzy rewelacyjnie, jak to Thaniell przedstawił na swoim filmie.
Mógłbym wychwalać ten produkt jeszcze dość długo, ale.... O tym niżej.

Starczy tych ochów i achów.
Co mnie się nie podoba.
Sposób załączania napięcia następuje poprzez styk pinu w przycisku z powierzchnią baterii, jednak dotychczas nie zauważyłem żadnych śladów spowodowanych iskrzeniem, więc to nie powinno być problemem.

Gwint w regulacji skoku przycisku mógłby być ciaśniejszy, żeby się samodzielnie nie przestawiał, o czym wspominał Thaniell w swojej video-recenzji.

Wg mnie warto było zainwestować w ten produkt i nie żałuję dokonanego zakupu.
Zaspokoił on moje potrzeby w większym stopniu niż tego oczekiwałem.
Gratuluję ArCo tak dopracowanej konstrukcji, w której mocno doszukiwałem się niedociągnięć i po za tą regulacją w przycisku nic więcej nie znalazłem.

Na zakończenie.
Zestaw "Warriors of the world" może śmiało konkurować z produktami z "górnej" półki i jest warty swojej ceny.

PS. Ale się rozpisałem i mam nadzieję, że Was nie zanudziłem :D

Androidalnie tapatalknięte
Awatar użytkownika
By sierran
#950924
Mam i ja! Krótka recenzja pisana na szybko pod wpływem emocji.

Śpię,
Śpię,
Śpię,
Budzi mnie telefon: "Dobry, kurier, mam dla Pana paczkę". No to ja szybko spodnie na dupę, bluza by zakryć wielki brzuch, szybki podpis i koperta w rękach. Kurde małe to coś.. Ciekawe co to może być.. Pewnie upgrade do kayfuna.. Ale zaraz.. To kurierem przyszło.. Kilka minut rozpakowywania (Pancernie opakowane) i apache w moich rękach.

-Piękna satyna
-Idealnie licuje się z Kayfunem Lite
-Ładny grawer
-Idealnie chodzący przycisk (Przez który wcześniej się zraziłem do mechaników)
-Chmurzy cudownie

A teraz dwa ziarenka goryczy:
-Na moich tubach są odpryski, wgniecenia.. Nie są aż tak widoczne ale ja płakałem jak mi się ryska na kajtku pojawiła a tu jeszcze rysa przy głowicy :<
- Walcze z odkręceniem pierścienia blokady.. Może coś robię nie tak ale kiedyś mi się uda :D

Zdjęcia wieczorem :)
Awatar użytkownika
By Rolnik
#954279
Ja dostalem dzisiaj mojego moda #68 o cztery cyferki wyzszy jak na filmie :D . wykonanie satyna.
Powiem tyle oplacalo sie czekac funkcjonalnosc 1A, wykonanie bardzo solidne, grawerka b. ladna , delikatna i wpadajaca w oko na wszystkich 3 tubach, gwinty dzialaja bardzo plynnie, sam przycisk dziala jak to mowi na forum jeden Dr.Prof. miod malina :D
Regulacja pinu glowicy nie stwarza najmniejszych problemow. Sama mysl i konstrukca moda wydluza go nieco od innych pozostalych modow w moim posiadaniu, Apacze z akusem 18500 ma ta sama wysokosc jak Nemesis z akusem 18650 ale jak juz wspomnialem takie bylo zalozenie konstruktora i wcale mnie to nie przeszkadza.
Jedyny maly mankament ktory zauwazylem w wykonaniu to pierscien blokujacy: nie jest calkiem centryczny z "trzonem" przycisku i przy blokowaniu/odblokowaniu jak by deczko "jajowal" niewiem czy to wina srednicy wewnetrznej pierscienia czy przy szlifowaniu/obrubce tego pierscienia z zewnatrz cos umknelo fachmanowi.
http://allegro.zapodaj.net/32a408207829.jpg.html
na fotce widac przesuniecie pierscienia blokujacego

Generalnie jestem bardzo zadowolony i naewno Apache bedzie mi dlugo sluzyl :D
Pozdrawiam "Producenta" i wszystkich uzytkownikow tego sprzetu.

pzdr
rolniki

P.S.
Dziekuje bardzo Producentowi za bezproblemowa wysylke do Niemiec
Awatar użytkownika
By sierran
#1147094
Tylko ja jestem trochę nie ogarnięty bo dalej nie wiem co mam odkręcić :D I mój przycisk minimalnie się różni od Twojego. Na górze jest ta śruba a pod nią trzy mosiężne podkładki. Po jej wykręceniu najzwyczajniej w świecie nie wiem co dalej. Starałem się potem jakoś to rozebrać ale nic nie chce wyjść :<

Thaniell pisze:Klucz imbusowy i naprzód barszcz :P

apache-mod-i-lupus-genesis-czyli-warriors-of-the-world-t51940-23.html
Awatar użytkownika
By cckk
#1177239
@pol

pol pisze:@ cckkNie chcę się wdawać w dyskusję, ale opisujesz dużo i zarazem nic.
Apache V2 – sam opisywałeś Go na innym forum – przemilczę.

Na tę kwestię odpowiadam Ci oddzielnie, bo jest to off-topic.

W Świecie e-Papierosów faktycznie wspominam czasami o Apache’u V2. Raczej nie mam wiele dobrego do powiedzenia ani o tym modzie, ani o jego twórcy – ARCo. Skoro poruszyłeś jednak tę kwestię tutaj, ja też ją poruszę.

Pamiętaj, że Ty to zacząłeś!

ARCo.

Zanim napiszę o Apache’u V2, wspomnę o ARCo. Najpierw kontaktuję się z moderem, później dostaję od niego mod. Dlatego ta kolejność omawiania problemu jest właściwa. Poza tym mój problem z ARCo. i z jego modem, to efekt złej komunikacji. Gdybym o niej nie napisał, nie wszystko byłoby jasne, a może nawet – nic.

ARCo. jest trudny w komunikacji. Odpowiada zdawkowo, obraża się, unosi się i – niestety – kłamie.

Gdyby Apache V2 był porządnie obfotografowany w Internecie, miałbym mniej pytań do ARCo. albo nie miałbym żadnych. Jedyne porządne zdjęcia zrobił Thaniell prototypowi Apache’a. Widać na nich wszystko, co mnie interesuje. Ten prototyp był brzydki jak noc, nie kupiłbym więc go.

Apache V2 jest bardzo ładny, ale nie widziałem na zdjęciach zamieszczonych w Internecie, czy ma on zaokrągloną stopkę przycisku, co jest dla mnie ważne, i jaka jest jakość grawerunku na stopce. Grawerunek na sfotografowanej przez Thaniella stopce prototypu był koszmarny.

Dlatego na początek spytałem ARCo., czy stopka Apache’a V2 ma fazę na krawędzi, a ARCo. to potwierdził w swój zdawkowy sposób. Ponieważ nie chciałem zarzucać go pytaniami, bo wiedziałem, że niechętnie się komunikuje, w tym momencie spytałem go, czy zrobi dla mnie wersję bez grawerunków na tubach i stopce. ARCo. odpowiedział, że może odpuścić grawerunki na tubach, ale nie logo na stopce. Problem w tym, że to o tę stopkę bardziej mi chodziło, bo nie znalazłem na jego stronach jej porządnego zdjęcia, nie mogłem ocenić więc jakości grawerunku, a w prototypie był on koszmarny, o czym już wspomniałem.

W związku z tym spytałem ARCo., czy mógłby mi podesłać zdjęcie tej stopki. ARCo. zamiast wysłać mi zdjęcie, odesłał mnie do zdjęć Apache’a V2 na http://mods.com.pl, http://armods.tumblr.com i w Instagramie. Kłopot w tym, że widziałem te zdjęcia wcześniej i nie było tam fotografii logo na stopce przycisku.

Dlatego, traktując o zdjęciu stopki przycisku zrobionym przez Thaniella, wyjaśniłem ARCo., że:

Ta wersja logo jest nieudana, bo linie w „ar” się nie schodzą i są rozchwiane, a liternictwo jest niedbale odrysowane. Piszę to jako grafik i typograf.

Wtedy ARCo. zaproponował, żebym zrobił projekt jego logo w Corelu, zostawiając samo „ar”.

Narysowałem prototyp logo w programie graficznym, wyeksportowałem go do PDF-a i poprosiłem ARCo. o adres e-mailowy, żebym mógł mu to przesłać.

Do tego momentu dyskutowaliśmy na EPF-ie za pośrednictwem PW. Od tego momentu korespondowaliśmy e-mailowo.

Wysłałem ARCo. wstępną wersję projektu i spytałem go, jak mam ten projekt przygotować dla grawera, bo nigdy z żadnym nie współpracowałem. W tym momencie ARCo. zaczął się irytować i odpisał mi, że logo, które zrobiłem, jest jego, a jak będzie wyglądało na modzie, nie obchodzi go to. Rzecz w tym, że mnie to obchodziło, i stąd wzięła się cała dyskusja na temat logo. Irytacja ARCo. rozłożyła się na trzy jego e-maile do mnie. Całkiem sporo jak na jego zwykłą zdawkowość.

Poczytałem w Internecie o przygotowywaniu projektu dla grawera, skontaktowałem się z grawerem robiącym grawerunki diamentem (bo taką metodę grawerunku zadeklarował ARCo. jako wykorzystywaną w przypadku stopki Apache’a V2) i potwierdziłem u grawera, że metoda przygotowania projektu, o której przeczytałem, będzie odpowiednia.

Następnie zrobiłem projekt, poprosiłem brata o zaimportowanie go do Corela, bo takiego formatu życzył sobie ARCo., choć większość grawerów akceptuje też pliki SVG, PostScript i PDF. Później zaś odczekałem dwa tygodnie, żeby ARCo. się uspokoił, a mnie przeszła spora w tym momencie niechęć do ponownego kontaktowania się z nim.

Po dwóch tygodniach wysłałem do ARCo. ostateczną wersję logo, nadmieniając, że chcę zrecenzować jego mod, a on odpowiedział, że odezwie się, gdy będzie miał moce przerobowe, i że zawsze robi mody tak samo – tak dla klienta, jak do recenzji. Nie spieszyło mi się z Apache’em V2, mogłem więc poczekać.

Po miesiącu ARCo. przysłał mi bardzo wyraźnie i dobre zdjęcia Apache’a V2 z tubami bez grawerunku i stopki przycisku z logo „ar” i spytał, czy o to mi chodziło. Logo na stopce było ewidentnie zrobione nie na podstawie ostatecznej wersji mojego projektu, ale albo na podstawie wersji wstępnej, albo sam nie wiem na podstawie czego. Poznałem to po szerokości odstępu między literami „ar”. Poza tym nie podobała mi się mała precyzja prowadzenia linii. Odpowiedziałem ARCo. dyplomatycznie:

Jest logo „ar” pośrodku przycisku, a więc tak, jak to ustaliliśmy. Jeżeli chodzi o sam grawerunek, to tylko Ty możesz ocenić, czy jest on wykonany z wymaganą przez Ciebie dokładnością. W tej kwestii zdaję się na Twoją ocenę.

Jak rozumiem, całość jest już gotowa. Daj mi znać, jak mam przekazać Ci należność, czyli czy mam to kupować przez sklep czy załatwimy to e-mailowo.

ARCo. podał mi dane do przelewu i zapłaciłem 660 zł za Apache’a V2. ARCo. chyba nie do końca był przekonany, że to logo mu wyszło, jak powinno, bo po zapłaceniu przeze mnie za moda zaproponował, że podeśle mi dodatkowo przycisk bez grawerunku.

Zatem: cała kołomyja z logo była zbędna, bo na końcu ARCo. postanowił mi dać to, o co poprosiłem go na samym początku.

Po kilku dniach przyszła do mnie paczka z Apache’em V2...

Apache V2

Po rozpakowaniu paczki z Apache’em V2 okazało się, że:

● stopka przycisku nie ma wyraźnej fazy – faza, która jest, ma promień około 0,3 mm, a nie jak w prototypie około 1 mm, czyli jest praktycznie niewyczuwalna;
● pokrętło blokady źle chodzi z powodu zadzioru na gwincie – po kilku godzinach użytkowania moda pokrętło zaczęło działać prawidłowo, ale zadzior pozostał i daje o sobie znać podczas czyszczenia przycisku;
● tuba 18650 ma wadliwy gwint z jednej strony, który nie pozwala na dokręcenie przycisku ani głowicy – ponieważ nie mam gwintowników, musiałem korygować ten gwint, wkręcając do tej tuby na siłę na przemian przycisk i głowicę Apache’a V2; po dniu użytkowania moda gwint się wyrównał;
● konstrukcja jest źle wyliczona, w związku z czym po włożeniu standardowych akumulatorów – takich jak Panasonic NCR18650B 3400 mAh z płaskim stykiem dodatnim lub Efest IMR 18350 800 mAh – przy maksymalnie skręconej regulacji pojawia się szczelina między tubą a głowicą o szerokości około 1 mm.

To była jakość Apache’a V2, jaką ARCo. – wedle jego własnych słów – proponuje zarówno klientom, jak recenzentom.

Gdyby 1) kontakt z ARCo. był normalny, 2) gdyby nie był on opryskliwy i 3) gdyby nie twierdził, że zawsze jednakowo dba o jakość produktu (trzy warunki), skontaktowałbym się z nim jeszcze tego samego dnia i zgłosił te problemy. Ponieważ było inaczej, zacząłem zbierać argumenty, którymi go przygwożdżę i zmuszę do naprawienia usterek, czyli dostarczenia mi stopki przycisku z wyraźną fazą i zrobienia czegoś, żeby nie było szczeliny przy tubach 18650 i 18350 (z typowym akumulatorem wewnątrz, bo bez akumulatora wszystko ładnie się licuje).

Dwa dni później spotkałem się z miśkiem0408 z ŚP i problem ze szczeliną między tubami 18650 i 18350 a głowicą występował też przy jego akumulatorach i atomizerach.

Następnie robiłem kolejne testy i opisywałem je w wewnętrznej recenzji, którą w końcu wysłałem 24 sierpnia do ARCo., on zaś odpowiedział mi, że on produkuje, a klient ocenia.

Po dwóch tygodniach spytałem ARCo., co zamierza z tym zrobić, a ARCo. odpowiedział, że zgadza się z jednym zdaniem w mojej recenzji. Z jego komentarza wynikało, że klienci za granicą są zadowoleni z Apache’a V2.

Sprawdziłem w Internecie i okazało się, że jest recenzja wideo Apache’a V2. Kupiłem ten mod 26 czerwca. Recenzja wideo ukazała się 8 sierpnia, czyli później. Obejrzałem ją i okazało się, że w przypadku tamtego Apache’a V2 problem ze szczeliną między tubami a głowicą nie występuje. Tamten Apache V2 różni się od mojego co najmniej podwójną śrubą regulacji styku dodatniego. Prawdopodobnie wymiana tych śrub rozwiązała problem. Rzecz w tym, że ARCo. nie wpadł na to, by mi dosłać te poprawione śruby.

11 września napisałem do niego tak:

Obejrzałem recenzję Apache’a V2:

https://www.youtube.com/watch?v=Jf0rj6tCewA

Jedyna istotna różnica między pokazaną w tym filmie wersją, a moim egzemplarzem, to zmienione śruby regulacji styku plusowego.

Jeżeli te śruby likwidują szczelinę i dają możliwość regulacji, może po prostu mi je doślij, bo wzajemne przerzucanie się słowami niczego nie rozwiązuje.

Od tego czasu ARCo. nie odzywa się do mnie, a ja do niego.

Kupiłem najdroższy mod mechaniczny na polskim rynku i mam prawo oczekiwać, że wszystko będzie w nim bez zarzutu.

ARCo. oszukał mnie i jest mi winny:

● stopkę przycisku z fazą;
● poprawienie tego, co trzeba, w moim Apache’u V2, żeby problem ze szczeliną zniknął.

Ponieważ muszę się tu o tym rozpisywać i trwa to już trzy godziny i trzy kwadranse, zaczynam się robić małostkowy, w związku z czym ARCo. jest mi winny dodatkowo:

● moduł przycisku bez zadziorów na gwincie.

Moja małostkowość nie jest przesadna, odpuszczam mu więc wymienianie tuby 18490, na której są brzydkie ślady po narzędziu. I tak mnie ta tuba nie interesuje...

Morał

Po obejrzeniu recenzji, której autorem jest Az, doszedłem do wniosku, że gdybym od razu odezwał się do ARCo. i zgłosił mu problemy, rozwiązałby on wszystkie, po cichu i niezwłocznie, a ja mógłbym napisać piękną recenzję Apache’a V2. Prawdopodobnie to właśnie zrobił Az. Ponieważ jednak miałem do czynienia ze złożoną osobowością ARCo., zwykła reklamacja nie wydała mi się wystarczająca, a poza tym nie miałem wtedy najmniejszej ochoty na jego opryskliwe odpowiedzi.

W związku z tym zbierałem argumenty, którymi przygwożdżę ARCo., ale rosła też we mnie frustracja, której dawałem wyraz w rozrzuconych po ŚP komentarzach typu: „Apache V2 to Indianin specjalnej troski”.

Niniejszym – mój drogi polu – wyjaśniłem Ci wyczerpująco, skąd się wzięły te moje komentarze o Apache’u V2.

Jeśli Twoim zbędnym komentarzem próbowałeś bronić Apache’a V2 lub ARCo., to właśnie strzeliłeś mu w stopę, a być może nawet w głowę.Jest to off-topic, który moderator przeniesie zapewne gdzie indziej. Prosiłbym o link do tego miejsca, żebym mógł kontynuować dyskusję tej kwestii, o ile ktokolwiek jeszcze ją podejmie.

Dobry, bądź wieczór ^.^ Jakiś czas temu stwierdził[…]

Temat myślę będzie służył do wymiany doświadczeń m[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.