EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By Kakashi
#1154924
Innokin iTaste CLK 1280 Black/Silver

Obrazek

iTaste CLK! 1280 od Innokin jest modem elektronicznym z możliwością precyzyjnego ustawiania napięcia w zakresie 3,5V - 5V poprzez przekręcenie pierścienia znajdującego się w dolnej części baterii. We wnętrzu ukrywa się akumulator o pojemności 1280mAh. Dodatkowo mod został wyposażony w technologię "Vape While Charging", która daje możliwość korzystania podczas ładowania (passthrough).

Ładowanie odbywa się poprzez złącze Mini USB umiejscowione na głowicy, obok przycisku On/Off. Przycisk włączający wyposażony został w diodę trójkolorową, dzięki której dowiemy się jaki jest stan naładowania akumulatora. Włączenie/wyłączenie odbywa się poprzez trzykrotne przyciśnięcie przycisku.




Parametry produktu:
- akumulator o pojemności 1280mAh
- regulacja napięcia w zakresie: 3.5V - 5.0V
- min. opór grzałki: 1,2ohm
- Passthrough
- wskaźnik rozładowania baterii: Zielony - W pełni naładowana; Żółty - W połowie naładowana; Czerwony - Rozładowana
- zabezpieczenie przeciwzwarciowe
- zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem
- gwint: 510
- ładowanie przez Micro USB

opis ze strony e-dym.pl
By Dev
#1164891
Ma już ktoś ten model? Pin jest na sprężynce czy nie? Jaka jest faktyczna pojemność akumulatora? Z jakiego metalu jest wykonana głowica? Ktoś już testował jak trzyma napięcie? Są jakieś przeskoki (charakterystyczny "klik") w pokrętle zmiany napięcia?
By Dev
#1164922
Kupuję. :) Widziałem na youtubie (szkoda, że nie po polsku) kilka recenzji i jestem coraz bardziej nim zainteresowany. Tylko, co ciekawe, na yt widziałem dwie wersje tej baterii i w innych krajach zamiast srebrnej baterii jest biała. I wielkość jest inna. E-dym podaje "Średnica: 17mm (pokrętło potencjometra ma 18mm)" a na yt widziałem po całości jednakową średnicę. Widziałem też zestawy z iClear16D, który dawał bardzo dużo pary na filmikach (filmik z blondyną). Ciekawe czy i w e-dymie będą zestawy.

-- [scalono] 7 wrz 2014, o 18:10 --

Okej, już wiem... W zestawach z klirkiem są baterie 800mAh, a bez klirka 1280mAh. Baterie obsługują od 1,2ohm. Recenzenci bardzo zachwalają te baterie CLK... Po wypłacie się skuszę. :)
By scratch202
#1173077
Ja również jestem zainteresowany zakupem. Powiedzcie coś więcej o tej baterii .lepiej trzyma niż spinner 2? Zastanawiam się czy wybrać itaste czy aspire cf vv..

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
By omen_
#1174178
Za Innokinem przemawia funkcja ładowania i palenia jednocześnie. Czekam na kuriera jak bateria dotrze to powiem coś więcej na jej temat.
Awatar użytkownika
By cough
#1178299
dwa pytania, czy coś jest lepszego podobnych rozmiarów? i czy wersja w edymie jest 15W czy 9,5W bo takie też były. jeśli ktoś ma z edyma mógłby sprawdzić z tyłu opakowania ile wat podali?
By Dev
#1178659
Ja używam już tej baterii od tygodnia o powiem, że są wady, ale to prędzej kwestia przyzwyczajenia, bo przycisk inaczej się podświetla niż w Spinnerach i jak założysz nakładkę maskującą wejście USB to po ciemku są problemy z wyczuciem przycisku. Po za tym mankamentem raczej nie ma wad. :) Idealnie się komponuje z moim KangerTech Genitank.
Awatar użytkownika
By draytek11
#1178672
skoro masz go możesz powiedzieć coś więcej? na jak długo starcza bateria, są jakieś wady itp ?

Nie używam tej baterii, tylko moja żona. Bateria starczyła jej na 1.5 dnia, przy wapowaniu ok. 4.5ml eliquidu dziennie ( grzałka 1.8 ohm ). Mam model silver i bardzo ładnie komponuje się z parownikami ProTank 2 i podobne, o średnicy 18 - 18.5 mm. Nie wiem czy to wada, ale przycisk świeci się przez chwilkę po zakończeniu jego użycia. Nie gaśnie od razu. Jak na razie jest z baterii bardzo zadowolona. Bateria była już raz ładowana, ale nie zwróciłem uwagi ile to trwało. Chyba jednak nie dłużej, jak zwykłej baterii ego pojemności 1100. Podczas ładowania podświetlenie zmienia kolor z czerwonego poprzez pomarańczowy do zielonego. Po naładowaniu podświetlenie gaśnie. Chyba wszystko jak na tą chwilę.
By omen_
#1179089
Ja mam mały problem z baterią. Mierzyłem napięcie na batce i podczas ładowania jest inne napięcie podawane a bez ładowania inne. Mierzone było na ustawieniu 3.5 V miernikiem uni-t ut70a . Wynik podczas ładowania : 3.5v po chwili spada na 3,3 a bez ładowania 2.8 . W czym może tkwić problem ?
Awatar użytkownika
By quattro
#1179155
Polecam tą baterię w stu procentach zakupiłem w vaperplanet i nie żałuje bateria jest lepsza niż spinner z parownikiem Aspire mini natilus dymi i wygląda prze zajedwabiście POLECAM !!!
Awatar użytkownika
By jjarik
#1179193
cough pisze:wrzucisz zdjęcie? bo właśnie taki zestaw chcę złożyć dla znajomka


tez o takim zestawie myślę masz tu poglądowe foto od googla


Awatar użytkownika
By gaijin
#1179565
Polecam. Używam wersję srebrną z Protank III mini i Nautilius Mini. Głównie do testowania smaku liquidu przed zalaniem Kajtka. Bardzo dobra jakość wykonania i estetyka. Regulowane napięcie i sygnalizacja stanu naładowania aku. Smycz i pierścienie w komplecie.


Tapatalk@iPad
Awatar użytkownika
By quattro
#1181538
właśnie tym zdjęciem się kierowałem ale na zdjeciu nie wyglada to tak zajebiscie jak na żywo :) chmura jest prze ogromna ta batka mi spaliła grzałke w vision cc na 5 v i zdecydowanie jest mocniejsza niz spinner polecam batke i polecam sklep Vaperplanet :))))))))
By Dev
#1195584
Podczas ładowania gdy świeci na zielono to znaczy, że się ładuje i naładowanie wynosi powyżej (chyba) 50%. Gdy przestanie świecić to znaczy, że jest naładowana.

Szczerze powiem, że w moim odczuciu za wcześnie przestaje świecić... Jak na baterię 1280mAh i wapowaniu na 4,3V trochę za krótko trzyma, bo jakieś 14h.

Po za tym bateria idealnie się komponuje z KangerTech Genitank. :)
By uj81
#1195588
Dziękuję za szybką odpowiedź , a może polecilibyście jakiś zasilacz do niej czy np. ten od zwykłej ładowarki z volisha będzie dobry jak tam wepnę kabel usb z kompletu od baterii
By Dev
#1195594
Ja używam kabla dołączonego do zestawu, a jako ładowarka sieciowa służy mi standardowa Joyetech. Przez sieć trochę szybciej się ładuje niż przez komputer. Ładuję tylko przez microUSB w baterii, więc nic nie powiem o ładowaniu przez gwint w baterii.
By uj81
#1195600
O to mi chodziło że można na zasilaczu od volisha i mikro usb oryginalnym, też nie będę próbowała przez gwint w baterii
Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
By Smokey69
#1196563
Podepnę się :) Chmurzę na Spinner 1300 z regulacją napięcia (https://www.e-dym.pl/Baterie/13374-Visi ... grade.html ). Przyznaję, że już włączył mi się nałóg zbieractwa żelastwa :D Ten Innokinek ma w sobie urok i zaczął mi "chodzić po głowie", jako etap przejściowy do iTaste'a 134 mini albo czegoś z tej półki. Pytanie - czy CLK 1280 ma jakąś realną przewagę nad tym Spinnerem, poza opcją chmurzenia w trakcie ładowania? Inaczej mówiąc - czy mogę znaleźć racjonalne uzasadnienie dla wydatku "estetyczno-kolekcjonerskiego" czy tak naprawdę zamiana Spinnera na CLK jest li tylko i wyłącznie folgowaniem namiętności do kupowania nowych zabawek?
Awatar użytkownika
By Smokey69
#1197083
minut pisze:Jeśli spinner to jedyne zasilanie to tak.


"Jedyne" w sensie ilości sztuk w moim posiadaniu, czy w senie "jedyny typ zasilania"? Spinnery mam dwa, jeszcze jakaś bateria eGo z Provoga też w domu jest. Pytanie czy CLK jest lepszym wyborem jako podstawowe źródło napięcia do codziennego chmurzenia.

Ze Spinnerami, póki co, problemów nie mam - ale to dopiero 1,5 miesiąca od zakupu.
Awatar użytkownika
By Martin Eden
#1197085
Witam.
Moim zdaniem to co Cię czeka prędzej czy póżniej to mody. Zrezygnuj z poszczególnych etapów dochodzenia do tego punktu i zainteresuj się nimi już teraz. Szkoda czasu i pieniędzy na inne "zabawki".
Pozdrawiam
By minut
#1197088
Smokey69 pisze:
minut pisze:Jeśli spinner to jedyne zasilanie to tak.


"Jedyne" w sensie ilości sztuk w moim posiadaniu, czy w senie "jedyny typ zasilania"? Spinnery mam dwa, jeszcze jakaś bateria eGo z Provoga też w domu jest. Pytanie czy CLK jest lepszym wyborem jako podstawowe źródło napięcia do codziennego chmurzenia.

Ze Spinnerami, póki co, problemów nie mam - ale to dopiero 1,5 miesiąca od zakupu.

W takim razie mod
By Dev
#1202102
Powiem Wam, że po miesięcznym użytkowaniu tego CLK 1280 jedyna praktycznie zauważalna przewaga nad Spinnerem to wapowanie podczas ładowania i pin w baterii na sprężynce.

I już się pojawiła u mnie jedna wada: ten metal ząbkowany i dołu nad zmianą napięcia (tam gdzie jest kropka od ustawionego napięcia) zaczął się obracać i nie wiem jakie mam napięcie. :( Druga mniejsza ale zauważalna wada to szybciej się rozładowuje od Spinnera 1300.
By Kurt07
#1202143
I już się pojawiła u mnie jedna wada: ten metal ząbkowany i dołu nad zmianą napięcia (tam gdzie jest kropka od ustawionego napięcia) zaczął się obracać i nie wiem jakie mam napięcie. :(


Wydaje mi się, że kropka fabrycznie znajduje się idealnie pod pionowym napisem "itaste CLK 1280" - tam gdzie zwężają się te dwie srebrne linie. Więc jak ustawisz pierścień idealnie pod tym napisem, takie napięcie będziesz miał. Tak jest u mnie i na wszystkich fotkach z googla :wink:
Awatar użytkownika
By petu
#1203140
Kupiłem CLK 1280 w e-Dymie i co i zonk ! Baterii nie da się używać powyżej napięcia 4V pali mi grzałki bobrzy po prostu ochyda. Pojechałem do sosnowca do e-dyma i poprosiłem Pana o zmierzenie napięcia pod obciążenie i bez co się okazało że Pan tego nie mógł zrobić bo się po prostu nie da - skacze i nie trzyma zadanych wartości. Mówi że miernik coś nie tak a bateria jest ok ale daje mu mojego wysłużonego ego-w (15 m-cy) i o dziwo wszystko działa i normalnie się da wykonać pomiar. Pan stwierdza że wymieni mi CLK na nową sztukę którą to przynosi z magazynu i wręcza mi po uprzednim odnotowaniu tego na paragonie zakupu - obsługa idealna. Zabieram i chcę wychodzić ale coś mnie tknęło i mówię żeby pomierzył ta nową sztukę . Pan się zgadza i co i gó..no czyli to samo sztuka nie działa jak powinna, napięcie zadane 3,5v zmierzone 2,78V i tak z każdym a za chwilkę brak możliwości zmierzenia go na każdej zadanej wartości. Dokręcam VIVI NOWA z grzałką 2,2 Łoma napięcie 3,8V i smród i szmata i całe ZOO - więc to samo co poprzednio. Pan wynosi 3-cią sztukę ale szybko mówię że chciałem VAMO zamiast tej padliny. Wymiana bez problemu a tego zasilania nie polecam nawet najgorszemu wrogowi. tyle
By Dev
#1204096
prtu, ja w swoim egzemplarzu nie spotkałem się ze spadkiem lub podwyższeniem napięcia. Może po prostu w Sosnowcu mieli trefną partię?
Awatar użytkownika
By petu
#1205384
Zamawiałem przez stronę E-Dyma więc wysyłka nie była z Sosnowca a podjechałem do Sosnowca reklamować i tam również była lipna sztuka czyli wychodzi na to że cała partia może być walnięta. Szkoda bo to chyba NAJŁADNIEJSZA bateria jaklą widziałem ... i nie prtu tylko petu tak na marginesie (od peta a nie od pruk... :))
By Razo
#1209033
Prawdopodobnie chodzi o to, że bateria wykorzystuje PWM - modulację sygnału napięcia, przez co raz ono jest, a raz go nie ma. Da się wyliczyć napięcie zastępcze stałe (średnie), ale jak miernik nie jest przystosowany do tego typu napięć to nie będzie wskazywał wartości - najprawdopodobniej napięcie będzie skakało jak szalone na wyświetlaczu i tyle.
Awatar użytkownika
By szoferek
#1209102
Razo pisze:Prawdopodobnie chodzi o to, że bateria wykorzystuje PWM - modulację sygnału napięcia, przez co raz ono jest, a raz go nie ma. Da się wyliczyć napięcie zastępcze stałe (średnie), ale jak miernik nie jest przystosowany do tego typu napięć to nie będzie wskazywał wartości - najprawdopodobniej napięcie będzie skakało jak szalone na wyświetlaczu i tyle.

Elektronikiem nie jestem, ale z tego co pamiętam mała kropka się jedynie świeci na mierniku od Goldiego.
By user
#1209307
Takie baterie da się zmierzyć miernikiem z TrueRMS. Tymi wskaźnikami napięcia , to niwuja.

Tapatalknięte z oryginalnego chińskiego smarkofonu ¥
By Razo
#1209339
Z drugiej strony, tak sobie myślę (nie jestem do końca pewien), że to trochę dziwne - wychodzi na to, że PWM jest bezpośrednio zapodawany na grzałkę, bez wygładzania/stabilizowania napięcia jakimś kondensatorem.

W takim przypadku może bobrzyć grzałki bo napięcie ustawione na zasilaniu 4V, a w rzeczywistości z bardzo dużą częstotliwością jest na grzałkę zapodawane np. 8V (wartość strzelona, chodzi o zobrazowanie). Czytałem, że jednak nie jest to obojętne na grzałkę i taki np. DNA30 ma napięcie stabilizowane, albo nawet w ogóle nie używa PWM do regulacji wartości napięcia.

Ktoś ma oscyloskop i może sprawdzić? :P
By Dev
#1209427
Aaa, to dlatego mi nieraz tylko razy bobrzą nowe grzałki po kilku dniach na Genitanku... Chyba sprzedam tą batkę... Ma dwie wielkie zalety (ładowanie w żaden sposób nie przeszkadza w wapowaniu i pin na sprężynce) ale przez taką elektronikę i ciężar już nie chce mi się tego nosić w ręku... Trochę źle wygląda ten żółtawy metal (jakby nie mogli zrobić z tego samego metalu co pierścień zakrywający USB)...
By user
#1209430
Tyle, że PWM nie jest zły. Stosowany od lat. Na pewno nie jest przyczyną bobra. Mylicie pojęcia. Poczytajcie jak działa PWM zamiast tworzyć dziwne legendy.
By Razo
#1209523
Ja nie mówię, że jest zły. Jest praktycznie w każdym sprzęcie elektronicznym. Chodzi tylko o to, czy napięcie jest wygładzone przez jakiś kondensator czy nie, jak zapoda się kondensator o odpowiedniej pojemności to powinien podtrzymać napięcie pomiędzy impulsami, co powoduje wygładzenie prostokątnej charakterystyki sygnału znowu do płaskiej.
By bady
#1220166
minut pisze:Ma ktoś zdjęcie z PT 2 ?

Zdjęcia nie mam ale bateria i PT2 z bateria wygląda b.dobrze pr 2 mini wydaje mi się że jeszcze lepiej wygląda.Też z vivi tą większą ok
By Koyocik
#1223700
Potwierdzam, zwykły miernik "wariuje" - znaczy jest PWM.
Ogólnie uważam, że niezłe zasilanie jak za tą kasę. I ładowanie przez micro USB to jak dla mnie strzał w 10.
Od jakiegoś czasu używam z nautilusem i itaste i30.
Jedyna wada? Na krótko starcza. Po 8-10 godzinach (jak używam tylko CLKa) brakuje mi prądu...
Poza tym bezproblemowy - a tego głównie oczekuję od zasilania.
By rennard_xoxo
#1224030
Witam, orientuje się ktoś co się dzieje z baterią, kiedy podczas ładowania miga ona na zielono, pomarańczowo oraz na czerwono, a potem 2x zielono ? Gdy normalnie sie nie włącza ? Proszę o szybką odpowiedź
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.