EPF
Awatar użytkownika
By sator75
#1167932
Siemanko

Jak zapewne niektórzy już wiedzą pozazdrościłem :mrgreen: niektórym zdolniachą i dopadłem się do drewna jak kornik .
Ale żeby było choć trochę Satorowo to oczywiście na pewno w moich wypocinach nie zabraknie mosiądzu ;-)

O co w tym wszystkim chodzi ?

Pierwotnie i priorytetowo projekt skupiał się na stworzeniu fajorka pod parownik naszego dobrego znajomego Łukasza a mianowicie Pandorę Shadow.
Jak to w życiu bywa szybko ewoluował do wersji bardziej uniwersalnej pod parowniki fi 22 .

Czego można się spodziewać a czego zabraknie w moich pracach ?

W sumie to sam nie wiem jak to się będzie rozwijać ale mogę napisać czego na pewno nie będzie ;-)
Nie będzie elektroniki . Dlaczego ? a dlatego że sam nie potrzebuję :D a wybór drewniaków naszych krajowych moderów jest już tak duży że nie widzę sensu coś tam dokładać.

Nie planuję robić żadnych maczug na 18650 , 26650 . Powód jak wyżej plus to że osobiście preferuję maluszki .

Nie będzie BF bo nie ogarniam tematu i też nie zamierzam na siłę czegoś komuś udowadniać ;-)

Dziwny jestem ale zdaję sobie z tego sprawę :lol:

Kilka fotek z poligonu :

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek



:beer:
Awatar użytkownika
By stachu4
#1167948
Jak dla mnie rewelacyjnie się prezentują :) elegancka robota jak zawsze !!
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
#1167986
Pamoko pisze:Piękno prostoty :D Ascetyczny, acz elegancki wygląd. Gratki *SMOKEKING*


Nic dodać, nic ująć. Gratulacje! Świetnie się prezentują!
Awatar użytkownika
By realg
#1167991
Wygląda świetnie!!! *GOOD*

Brak górnej "blachy" wyraźnie odróżnia od innych podobnych produkcji.

Ja jednak cieńszą niż dolna bym dorzucił (taki mój gust).

Brak elektroniki rozumiem. Jednak pod parownikiem powinno się znaleźć przynajmniej miejsce na kicka.
Inaczej kupa miejsca się marnuje. A tak byłaby opcja!
Tak, tak. W pełni rozumiem, że ktoś może preferować prąd spadający bezpośrednio z batki nad sweet spot z kicka :beer:
Jak ktoś z kicka nie korzysta mógłby wsadzać tam "dummy cell" - długości 17mm, która byłaby w standardzie (lub opcji).

Chętnie bym też zobaczył zdjęcia z dołu i z góry.

BRAVO!!!
By krislet74
#1168022
Bardzo ładny boxik. Gratki.
Przycisk Twojego projektu? Czy się mylę? Jak Twój, to coś więcej o nim proszę. No i jak to w środku wygląda? :mrgreen:
Awatar użytkownika
By sator75
#1168034
Dolna część niestety w tej fazie projektu nie może być cieńsza ale się zobaczy ;-)
Pomysł z Kickiem wart rozważenia .

Przycisk własnej roboty , na magnesikach ,bez blokady , skok około 1mm.
Zdjęcia środka będą jak tylko dojdę do momentu w którym nie będę musiał się za nie wstydzić ;-)
Awatar użytkownika
By realg
#1168039
sator75 pisze:Dolna część niestety w tej fazie projektu nie może być cieńsza ale się zobaczy ;-)
Pomysł z Kickiem wart rozważenia .


Grubość dolnej nijak mnie nie boli :D
Mnie brakuje górnej blachy (taki mój gust) :wink:

To z kickiem nic Ci zewnętrznie nie zaburzy, a niewykluczone, że zwolenników kicka przysporzy :D

sator75 pisze:Zdjęcia środka będą jak tylko dojdę do momentu w którym nie będę musiał się za nie wstydzić ;-)


Ej, no... Daj zbliżenia od dołu i od góry :beer:

Np ciekaw jestem systemu ładowania baterii (no chyba, że odbywa się to poprzez wykręcanie przycisku)

A i jeszcze popuszczę wodze fantazji i marzeń...

Oddzielny bliźniaczy projekt.
W takiej budzie (z korektą na górną blachę) typowego kisa włożyć (2x18350; miernik i przyciski na węższym boku)
Dla mnie marzenie ... ten ciemno brązowy, z zaokrągleniami.
... a może na indywidualne zamówienie :roll:
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2014, 12:28 przez realg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By sator75
#1168043
A górnej , górnej to nie będzie ;-)
Fotki wstawię może jutro bo dziś to już jestem w czarnej..
Przycisk się wykręca ;-)
By user
#1168229
Paweł, full szacun za pudełeczka :)
Świetnie Ci to wyszło *GOOD*
Prostota i elegancja łączona z bezawaryjną pracą. To jest TO :)
Masz rację, że nie dajesz blachy na górę. Na dole wystarczy i to raczej taka gruba jak jest, żeby było widać i czuć mosiądz :)
Te "całkiem prostokątne" to naprawdę smakowity kąsek :)
Gdybyś tak jeszcze tylko dziurki atomizerowe do 23mm rozwiercił................... *BLUSH*

PS:

A co myślisz, o odrobinę cieńszej warstwie mosiądzu w przycisku, a w to miejsce przymocowanie plasterka drewnianego? ;)
Taka jakaś wizja na mnie spłynęła gdy cieszyłem oko fotkami klocków domina ;)
Awatar użytkownika
By Balthazar
#1168261
Jak napisał kol. reed-prostota i elegancja.Nic dodać, nic ująć. Gratulacje!
Awatar użytkownika
By okrzemek
#1184049
Wujku Satorze!

To jest pyszne... dziękuję. Kawał dobrej roboty.

Obrazek

Obrazek
By user
#1184276
Miodzik na oczy normalnie *GOOD*
Na fotkach wyglądały na większe niż w rzeczywistości. W dłoni wyglądają o wiele "lepiej".
Musiałeś kurka podręczyć :P
Awatar użytkownika
By okrzemek
#1184372
Maleństwa.

Musiałem. Nie mogłem się powstrzymać :lol:
By user
#1194068
Nadejszła, wiekopomna chwiła .................... :mrgreen:

Tak więc i ja, biedny żuczek, mam niewątpliwie prawdziwą przyjemność posiadania i codziennego macania klocuszka Domino :-P
Dzięki koledze Sator jestem posiadaczem tego "mechanicznego boxa"
Cóż mogę o nim powiedzieć, żeby nie zostać posądzonym o grubo przesadzone klakierstwo?"
Ano musiałbym milczeć, bo tylko superlatywy cisną się na klawiaturę. Może ma na to wpływ kilka moich "zboczeń" ale fakt pozostaje faktem. Domino to coś pięknego i naprawdę zajebisstego. Tak jak pisałem wcześniej: Prostota i Elegancja w jednym.
Usiłowałem znaleźć coś do czego można się przyczepić, choćby dla zasady. Wydawało mi się, że znalazłem coś takiego, ale .... okazało się, że tylko teoretycznie. Miałem na myśli "atty hole" Bo niby "pod spodem" jest jeszcze miejsce i można by wydrążyć owo "hole" głębiej i bardziej schować atomizer. Ale poszedłszy po rozum do głowy, a w zasadzie po dripper do szuflady (no i całe szczęście, bo nie wyszedłem na głupa) "odkryłem" dlaczego jest akurat taki, a nie głębszy 8) Przecież nie każdy używa TGT na takim klocuszku (nie jest to najlepsze wizualnie i proporcjonalnie, połączenie, choć działa lepiej niż na rurkowcu mechanicznym :) ) Raczej i wygląd i gabaryty, skłaniają ku dripperom. A drippera, wiadomo, nie można "utopić" po sam drip :)
Zapodawszy więc odpowiednio spreparowanego Tobh'a okazał się pięknym i efektywnym połączeniem, wyglądającym i działającym miodnie.
(Tak, gimbazowicze mogliby się rzucić na takie zestawy, bo daje się generować naprawdę imponującej wielkości chmury, na zwykłym dualnym secie 0.55 Ohm)
Domino jest mniejsze niż się wydawało na fotkach, mimo, że napędzane jest ogniwem 18500.
Modzik ten zaspokaja moje zapotrzebowanie na macanie ślicznego drewna (Wenge w tym przypadku) i mosiądzu :) Niejako "dodatkowo" cieszy polerowanym na lustro mosiądzem, oraz świetnie zaprojektowanego i wykonanego przycisku.
Tutaj kolejne zaskoczenie, bo bazując na zdjęciach, myślałem, że przycisk który widać na fotkach, jest monolitycznym walcem który wciskamy w celu załączenia napięcia. A okazuje się, że NIE! to co widać, to niejako "blokada" a sam przycisk jest wewnątrz.
Ciekawe i praktyczne rozwiązanie, ponieważ nie występuje samoistne załączanie, a blokady "niby brak" Magnesy pozwalają na miękkie, ale nie za bardzo, załączanie.
Cóż więcej dodać?
Chyba tylko fotki, bo słowo, zwłaszcza pisane, nie jest w stanie w pełni oddać "klimatu" i radości użytkowania Domino :)
A oto garstka fotek:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziękuję koledze Sator, za .............. Domino.
To kolejny świetny zrealizowany pomysł *GOOD*
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1194093
A ja dopiero teraz zobaczyłem ten temat :oops: nie trzeba, zrobię to sam *BICZ* *BICZ*

Nie przepadam za pudełkami, ale podziwiam ludzi którzy mają do tego talent i fach w ręce. Pełne uznanie i podziw.


Chapeau Bas
:beer:
Awatar użytkownika
By G!zmo
#1199144
Widziałem dzisiaj na żywo prezentuje się bardzo ładnie :) Kawał dobrej roboty :)
Awatar użytkownika
By okrzemek
#1199521
Ja widuję codziennie i dobrze mi z tym...
:mrgreen:

Obrazek
Awatar użytkownika
By G!zmo
#1200919
A moża by się dowiedzieć ile takie cacko się ceni?
By user
#1200921
G!zmo pisze:A moża by się dowiedzieć ile takie cacko się ceni?


Te cacka są bezcenne :P

A jak chcesz więcej szczegółów, to pisz na PW do twórcy.
By Polan
#1370855
sator75 pisze:No nie , bez przesady Panowie .

Kierownik napisze czy jeszcze są? I ile kosztuje taka przyjemność?

TapaTalk :)
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1370954
sator75 pisze:No nie , bez przesady Panowie .



Wiemy, że jesteś skromny, ale bez przesady Panie ;)
Awatar użytkownika
By Zefirek
#1370978
:
Thaniell pisze:Pytaj tego Pana w pomarańczowej pelerynce ;)

Pana wcięło...... nie odpisał *SRY*
Awatar użytkownika
By sator75
#1371049
Cześć :-)

Odnośnie możliwości zakupu tytułowego Domino to na tę chwilę niestety nie przyjmuję zamówień ( no chyba że pół roku wstecz komuś coś tam obiecałem ;-) )
Kolejka w tej chwili jest tak długa że nie mogę wystartować z kolejnymi pomysłami .
Nieraz zdarza się że wystawiam na FB boxy z których ktoś w ostatniej chwili zrezygnował i wtedy coś tam można trafić .
O cenach nie będę się rozpisywał bo zależą w głównej mierze od użytego drewna i takich tam innych dupereli .

Dla wszystkich którzy nie lubią FB , moje ulubione Domino





I jeszcze jeden :-)






Pozdrowionka *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Hunka
#1371235
O mamciu...... *SHOCK*

Aż mi się oko przylepiło do monitora :zakrecony
Awatar użytkownika
By Zefirek
#1371409
Ja od wczoraj nie śpię :(
Powiedzmy że to ja miałam obiecane ponad pół roku temu :) :) :)
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.