EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By didek919
#107371
witam, dzisiaj stala sie rzecz bardzo mnie zaskakujaca, otoz mialem katar, wysmarkalem sie ;p i husteczka byla czerwona -.- czy moze na to miec wplyw e papieros ?!! pale E od 1 luteg a sytacja zebym mial krew w nosie lub z nosa nie zdazyla mi sie od ho ho paru lat .. ogolnie nie mam z tym problemu, dlatego jestem zaniepokojony :(( jezeli to E papieros to ja sie tak nie bawie ..
By user
#107385
Raczej nie. To pewnie osłabienie naczyń krwionośnych w nosie. Też obecnie to mam. Dodam, że miewam to co jakiś czas, od lat.
Lekarz polecił mi naturalny lek, z kasztanowca o nazwie Venescin (teraz jest też FORTE)
Pomaga. Link: http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2257
Aczkolwiek dla pewności przejdź się do lekarza, może to nie być to o czym piszę. Nie sprawdzisz, nie będziesz pewny.
Awatar użytkownika
By Tomba
#107398
Didek - chłop bądź a nie baba. Krew mi z nosa leciała najbardziej jak byłem młody, a wtedy nawet analogów nie paliłem.
Co Wy tacy wrażliwi się zrobiliście na punkcie e-p.
A jak paliłeś analogi to o jakiegoś raka się nie obawiałeś ?
By didek919
#107401
hehe ;p ale jakby nie patrzec analogi nigdy mi kawy z nosa nie spowodowaly ;p reed dzieki, pomysle nad tym :)
By cipex12
#107495
pewnie masz osłabiony organizm skoro masz katar moze za mocno się wysmarkałeś hehe albo za duże ciśnienie ale pewnie e-p nie zawiniło ;p
pozdrawiam
By didek919
#107751
katar mam zawsze bo jestem po przebytej astmie.. w zasadzie dopiero od jakichs hmm 3 lat jade bez inhalatorów i jestem w stanie oddychac, dzieki temu ze trafilem na dobrego lekarza :) a to proawdzi za soba wiele ale to bardzo wiele alergi .. a dodatkowo mam skrzywiona przegrode nosowa .. wiec w zasadzie katar mam zawsze ale sie do tego przyzwyczailem i mi to nie przeszkadza... ale tak jak mowie krwi w katarze nie widzialem ho ho i jeszcze troche .. dlatego tak skumalem ze moze to miec zwiazek ze E pale a tez sie boje zeby sie nie okazalo ze moge miecz uczulenie czy cos na jakies zwiazki zawarte w e papierosie -> liquidzie .. ale skoro mowicie ze nie moze to byl pojedyczny przypadek, jezeli to sie bedzie powtarzac to na prawde zaczne sie martwic i jak cos bede pisal, pozdro
By maniak
#107815
Mi się zdarzyło raz czy dwa na początku ale nieznacznie i nie wiązałem tego z e-p. Może po prostu odetkały mi się naczynka ze smoły? Nie wiem. Jak paliłem analogi też mi się raz czy dwa zdarzyło krwawienie z nosa więc się nie martwiłem.
Awatar użytkownika
By nonos
#107819
didek:) Nie panikuj - to szybko minie :D . Na pewno to nie jest wina e-p.
Jeśli już szukasz winnego, to spójrz w lustro :wink: . W końcu to Ty rzuciłeś analogi i teraz się z nich oczyszczasz :wink:
By Toffic
#107867
Ja mam zupełnie odwrotne doświadczenia. Gdy paliłem analogi zdarzało mi się to gdy byłem mocno zmęczony, niewyspany - np. podczas mycia twarzy nad umywalką. E-palę od ponad 90 dni i przez ten czas ani razu nie miałem tego problemu, nawet gdy zdarzało mi się przesadzić z e-papieroskiem (czym zresztą sam byłem zdziwiony).
Awatar użytkownika
By ddidi8
#107938
Noż kurcze, czy te krwawienia są uporczywe, tzn od kiedy zacząłeś epalić nieustannie Cię nękają? Czy to tylko jednorazowy przypadek? Bo jeśli raz poleciała Ci krewka z nosa to nie ma się czym przejmować, a tym bardziej wiązać tego z ep.
Nie czuj się tak, jakbym lekceważyła Twój objaw, samą mnie irytują krzyki na tym forum, jeśli ktoś próbuje poddać w wątpliwość nieszkodliwość (lub małoszkodliwość) epalenia. Niemniej jednak jednorazowy incydent, być może powiązany z osłabieniem organizmu, to trochę za mało, aby zwalać winę na ecygaretki. Obserwuj siebie i dawaj znać, czy to się powtarza lub nasila. Zobaczymy, co dalej. A swoją drogą życzę dużego satysfakcjonującego dymu :)
Awatar użytkownika
By Krzysiu85
#107942
didek919 pisze:wysmarkalem sie ;p i husteczka byla czerwona


Dziś spotkało mnie to samo ;)
chusteczka czerwona jak rak ;) ale nie ma się czym przejmować, albo naczynia krwionośne słabe albo ciśnienie masz za wysokie ;)
Bez obaw, mój szwagier to systematycznie wyciera krew z nosa... ;)
Awatar użytkownika
By erais
#107947
Teraz się mi przypomniało: Jak walczyłem z odstawieniem analogów (jakieś 5- 6 lat temu), też tak mi się zdarzało- nawet raz to się w pracy przez 15 minut od umywalki oderwać nie mogłem i nawet podnoszenie głowy w górę nic nie dawało, bo wszystko spływało do gardła i było jeszcze gorzej- przypuszczam, że możesz mieć to samo; tzn. oczyszczanie organizmu z toksyn spowodowało taki właśnie objaw. Miałem szereg dziwnych objawów po przejściu na EP- i trzęsionka (rozbicie) i rozwolnienie i nerwy i nie pokój i żaden z tych objawów nie był związany z EP- większość (jeśli nawet nie wszystkie), występowały w poprzednich latach za każdym razem, gdy rzucałem palenie- czemu występują teraz po mimo dostarczanej nikotyny? Na to pytanie ani sobie, ani tobie nie odpowiem (lekarz musiałby się wypowiedzieć), ja tylko przypuszczam, że to skutki odstawienia wszelkich substancji toksycznych związanych z normalnym paleniem.
By Brylantoos
#112883
Witam!! Mam pewien problem,jak sie domyslacie po temacie chodzi o krwawienie z nosa.
Wiem ze nie jestescie lekarzmi tylko epalaczami jednak opisze cos co mnie bardzo zaniepokoiło.
Jak widzicie po moim opisie inhaluje sie nie długo wiec mam powody przypuszczac ze to od epalenia.Zaznaczam równiez ze nie jestem na nic uczulony,nie mam zadnych problemów ze zdrowiem a z nosa krew nie leciała mi po prostu nigdy.
Generalnie zaczeło sie od tego ze od kad pykam sobie dymka z mojego dSE901 lub Milda201 zauważyłem ze strasznie zasycha mi w nosie.Nastepnie sciagniecie paru chmurek powoduje u mnie 2 lub 3 kichniecia no i po chwili kiedy juz wysmarkam sie w chusteczke widze na niej troche krwi.krew wychodzi z lewej dziurki i troche mnie ona boli.Nie jest to potok krwi ale jednak troche jej tam jest.Wiem ze byl juz podobny watek na forum wiec nie jest odosobnionym przypadkiem.Dodam jeszcze ze uzywam liquidu 18mg truskawka oraz Camel 0mg.
Palac 12 lat analogi nigdy mi sie cos takiego nie przytrafiło wiec zrozumcie moje zaniepokojenie.
Pozdrawiam

szczuro: tu jest wlasciwe miejsce - teraz kazdy bedzie sobie zakladal nowy watek, bo mu cos dolega - pare postow nizej, wiec po co nowy - nastepnym razem pojdzie do kosza
By ARKI
#116365
Witam , dziś rano też pojawiła się u mnie krew w nosie co nie pamiętam aby pojawiła się kiedykolwiek wcześniej.
A od tygodnia czuję smak krwi w ustach , wygląda że krwawią mi dziąsła.
Awatar użytkownika
By Itsumo
#116368
A może tak przesilenie wiosenne Was dopada? A może tak się poruszać troszkę i zadbać o zdrowie? Samo odstawienie papierosów i przejście na e-papierosy to nie wszystko. Pływalnia, siłka, rowerek, zdrowe jedzonko (na dziąsła polecam jabłka i dobra pastę do zębów :P )
Awatar użytkownika
By ciopik
#116376
Ja miałem krwawienie z nosa w drugim miesiącu epalenia.
Raczej ma to coś wspólnego z epapierosem i przemęczeniem.
Nigdy mi nie leciała krew z nosa, chyba że w niego dostałem :) dlatego bardzo się zdziwiłem jak wycierając noś smarknąłem krwią.
Ilość jej była mała i tylko przy pierwszym smarknięciu i była świeża jasno czerwona bez skrzepów, a trwało to jakiś tydzień.
Awatar użytkownika
By Tusia
#116390
Warto byłoby jeszcze dodać informację, kiedy (pora roku, sezon grzewczy ?) występowały te problemy. Wiadomo, że wtedy śluzówki są narażone na wysychanie a przez to są osłabione i mogą sprawiać problemy. Laryngolodzy zalecają zażywanie witaminy A+E (przy suchym gardle, rozgryzać) i kropelkę oliwy z oliwek do nosa.
By NaLeśnik
#116410
Myślę, że po paru dniach te dolegliwości miną.
U mnie to trwało w drugim tygodniu e-palenia ale nie było zbyt dokuczliwe i minęło po czterech dniach. Powiem więcej - wcześniej katar miałem praktycznie bez przerwy a teraz praktycznie go już nie zauważam. Pewnie, że jak się będzie przedłużał to wskazana konsultacja lekarska.
By AJanik
#120000
IMHO przyczną krwawienia nie jest sam z siebie ep, tylko liquid. U mnie na liquidzie milda też występowało krwawienie - zawiera dużo gliceryny która prawdopodobnie bardziej wysusza śluzówkę nosa. Po przejściu na liquid Collinsa - poprawa widoczna w ciągu 24 godzin
By FemeFatale
#120018
no to tez temat dla mnie, moge sie dolączyc. Nie pamietam kiedy mialam krwawienie z nosa. Od czasu jak pykam e papierosa, zdazylo mi sie juz dzis 5 raz. Nie myslalam ze to ma cos wspolnego z e-fajką, ale po przeczytaniu tego tematu widze ze jednak tak :( i to nie jest tak jak tusia mowi ze sezon grzewczy, co zime jest sezon grzewczy, a przy analogach tego nie bylo :(
By ARKI
#120024
Tak jak Tusia pisała odblokowaliśmy się na coś czego wcześniej nie widzieliśmy
Ja po odblokowaniu czuję krew w nosie i w ustach ale jak zmniejszyłem ilość nikotyny w liquid znaczna poprawa
By kris
#120274
Nie jestem lekarzem, ale jakoś wątpię w związek e-p z tym krwawieniem. Przynajmniej u mnie było odwrotnie. W czasie palenia wyłącznie e-p - zero problemów. W momencie kiedy przez kilka dni paliłem analogi + e-p (zdarza się czasami :oops: ;) ) - czasami pojawiały się krwotoki, ale równie dobrze mogły być spowodowane czymś innym, a nie e-p czy analogami. Zresztą, analogi chyba bardziej wysuszają i podrażniają śluzówkę?
By kajan5
#120277
Cóż, a mnie również po zakończeniu jarania, pojawiła się krew w nosie... Nie jakieś duże ilości ale jednak. Tłumaczę sobie to tym, że analogi "wędziły" naczynia krwionośne w nosie, zaciskały je nieco. A teraz, że tak powiem mój czcigodny kinol wraca do normy, zatem musi czasami nieco pofolgować :P
Awatar użytkownika
By lennin
#120303
Też to przechodziłem. Kilka dni uczucie zatkanego nosa, klucha w gardle, rozsadzania zatok. Brak gorączki i innych objawów bardzo specyficznych w moim przypadku przy przeziębieniach - katar itd. Podejrzewam ze winne bylo zaciąganie dymu czesciowo nosem i obsuszanie śluzówki. Przez dwa dni starałem sie duzo pic w trakcie epalenia dodatkowo nawilżać nos woda morska. Objawy zniknęły. Teraz tylko czasem mam wieczorne "suche gardło" Jak za ostro e-pale i zapomne o tym ze mozna czasem sie napic wody w trakcie ;) Reasumując jak ze wszystkim trzeba to robić z głową i obserwować swoj organizm.
By dajana_42
#120411
Pozdrawiam .
Widze że to nie byl i nie jest tylko mój problem ale dotychczas temat nie byl poruszany. Mysłałam ze to jakież przejsciowe krwawienia u mnie sie pojawiły i nie maja nic wspólnego z e-papierosami. Ale czytajac co pisze lenin , ciapik i innyi zaczynam sie bardzo niepokoić. Sezonów grzewczych i wiosennych mam sporo poza soba a mimo to nigdy nie miewalam krtwotoków z nosa. Próbowalam zmieniac liguidy...ale to nie pomaga . Wstaje z bardzo suchym gardłem , gorzej jak kiedyś po analogach , przez pierwsze cztery miesiące nie miałam zadnych problemów mimo że paliłam e-p intensywnie. Teraz powtarza sie to coraz częściej i intensywniej po kilku minutach po inhalacii . Przez dwa tygonie bylam na plastrach i w tym czasie suchośc i krwotoki ustapily. Wiec tłomaczenie Tusi , AJanika czy kajana5 uwazam za niewystarczające i bagatelizujace temat. Dlatego chciała bym zainteresowanych sprawą prosić o wymiane opinii bo wcale nie jest BANALNA. Czy przypadkiem nie byłam za wielka optymistką i entuzjastką ? podobnie jak wieksząć. :o
By FemeFatale
#120415
dajana_42, no tez sie zaczynam zastanawiac, dzis znowu krew poleciala :( tak samo jak ty, suchosc w gardle po przebudzeniu, czego nie bylo po analogach, w nocy sie nawet budze i musze sie napic. Moze faktycznie za czesto siedze z e-papierosem, ale z analogiem tez siedzialam, a takich problemow nie bylo. Zastanawiam sie czy nie jest w tym nutka prawdy, ze e-papierosy nie sa do konca przebadane, pod wzgledem zdrowotnym. To ze analogi szkodza to juz wiemy , co w nich szkodzi tez wiemy, natomiast w e nie wiemy , albo wiemy bardzo malo, w koncu jest te wszystkie atomizery zbudowane sa z czegos, to podgrzewa nam kropelki ktore inhalujemy, wiec zachodzi jakas reakcja, ale nie wiemy jak to szkodzi na nasz organizm. Boje sie zebysmy nie dowiedzieli sie za pozno, ze trujemy sie bardziej niz analogami :( :(
Awatar użytkownika
By Tusia
#120417
Widocznie nie każdy może używać e-p. Jeśli dzieje się coś niepokojącego to rozsądnie byłoby zrezygnować z e-palenia.
Ja używam e-p intensywnie ponad rok i nie miałam nigdy tego typu problemów, wszystko przebiegało gładko z czego się niezmiernie cieszę.
Ciekawi mnie natomiast czy są to krwotoki czy krwawienia ?
Czy krwotok jest trudny do zatamowania czy to kilka kropelek na chusteczce ?
By dajana_42
#120421
"Didek - chłop bądź a nie baba. Krew mi z nosa leciała najbardziej jak byłem młody, a wtedy nawet analogów nie paliłem.
Co Wy tacy wrażliwi się zrobiliście na punkcie e-p."

Tomba to powazny temat , a z tego co czytam przypadkow i wątpliwosci jest wiecej , a myślałam , ze tylko ja mam problem. didek919 (przy astmie) , Krzysiu85 i sporo innych , sądzisz że to tylko sporadycznie i z ogrzewania lub nadchodzącej wiosny.
Czy jest na tym forum jakiś lekarz ? moze on wypowiedział by swe zdanie .
Awatar użytkownika
By bigbaster
#120423
Nie wiem o czym piszecie ale raczej ma to związek z jakimiś stanami alergicznymi. Możliwe jest, że większa ilość glicerynki powoduje odkażanie górnych dróg oddechowych a nawet wyjałowienie z właściwej flory bakteryjnej. Tyle, że po ep nie zauważyłem suchości.
Nie wierzę, że ep są całkiem nieszkodliwe bo wszystko jest szkodliwe szczególnie w nadmiarze. (3-5ml / doba).
Ale jak ktoś pisze, że anale mogły być zdrowsze to mnie normalnie śmiech ogarnia.

Dla wszystkich "wampirków" mam jedną radę i po niej dowiemy się czegoś wiecej.

Wapując wypuszczmy dym wyłącznie ustami. Wiem , że nie jest to takie proste i trzeba się kontrolować ale czego się nie robi dla dobra nauki :)
By FemeFatale
#120426
Tusia , nie sa to jakies krwotoki, ot kilka kropli krwi z nosa, ale pojawiaja sie systematycznie, czego wczesniej nigdy nie bylo. Mam juz sluszny wiek i alergikiem nigdy nie bylam, wiec chyba na starosc nie jestem :) co do watku bigbaster , nikt nie mowi ze analogi sa zdrowe., albo zdrowsze. Mowimy tylko ze chyba za wczesnie ucieszylismy sie ze e papierosy na nic nie szkodza, i ze mozna je bezkarnie inhalowac.
By dajana_42
#120428
Dziekuje FemmeFatale . nigdy na nic nie chorowałam , paliłam 22lata , bardzo chciaalm przestac , ale teraz sie przestraszyłam. Tak dużo czytałam o nieszkodliwosci,zletach zanim sie zdecydowalam. Poczatkowo nic sie nie działo ale teraz mam to kilka razy w tygodniu. Odpowiadajac Tusi poczatkowo to bagatelizowałam bo były to tylko jakieś kropelki nieznaczne krwawienia do chusteczki , a teraz nasiliły sie coraz bardziej.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#120433
To może zamiast konsultować się na forum warto powędrować do lekarza?

@FF: z tego co widzę efekty krwawienia z nosa dotyczą kilku osób. Mało tego - nikt nie wskazał związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy krwotokami a e-fajkami.

Ja bym poczekał z tak jednoznacznymi wnioskami.
By FemeFatale
#120435
StaryChemik , to nie tak, ja nie wysuwam jeszcze wnioskow. A jednak jest kilka osob ktore spotkaly sie z tym, wiec problem jakis jest, nie mozna udawac ze nic sie nie dzieje. Po to jest to forum zeby dzielic sie swoimi spostrzezeniami, a skoro dotyczy to coraz wiecej osob, to chyba jest cos na rzeczy. I chyba to nie chodzi o to zeby isc do lekarza, bo wszystkie te osoby , mają te krwawienia z nosa wlasnie od czasu jak zaczely przygode z e-papierosem, lacznie ze mną.
By dajana_42
#120440
Stary Chemiku, :shock: tu kazdy szuka opinii właqsnych zreszta...wiec nie zbywaj i zniechecaj by nie byc posadzonym o niedopuszczanie do wymiany doswadczeń i niepokoji. Nie tylko reklama i entuzjazm jest tematem tego forum.Bardzo mnie zniesmaczyło.
By kajan5
#120442
Ja bym nie demonizował. Będąc dzieckiem (czyli przed jakimkolwiek paleniem) krwotoki solidne z nosa miałem co parę dni. Nie mogłem sobie z tym poradzić domowymi sposobami. więc udałem się do laryngologa który przypalił mi naczynia krwionośne, podobno były zbyt "powierzchowne". Pomogło :) Przy e-paleniu (od miesiąca) co parę dni mam parę kropelek. Nie ma mowy o żadnych krwotokach. Tłumaczę sobie to tak jak poprzednio pisałem. Zatem w moim przypadku uważam, że jest wszystko w normie. Jednak być może, ponieważ przeca jesteśmy różni komuś to może szkodzić, tego nie wiemy. Proponuje zatem osobom "cierpiącym" udać się do ww laryngologa. Być może sprawa się wyjaśni :)
By FemeFatale
#120444
dajana_42 , masz racje, czytajac forum, wiekszosc jest zachwycona e-papierosem, nie powiem bo ja tez, reklamy dostawcow , sprzedawcow, interes sie kreci az milo. Ale trzeba glosno mowic o wszystkich aspektach e-palenia, tych niewygodnych dla niektorych tez
By dajana_42
#120446
Ale jak zauwarzyłs słusznie , temat jest niewygodny i raczej bagatelizoeany z odesłaniem do laryngologa włacznie. Awymiana dośwoadzceń wyrazaniem opinii , SZKODA . :(
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#120449
Kobiety - ja nie bagatelizuję. Przeczytajcie sobie opinie, które tutaj były napisane przez lekarzy.
Co to znaczy, że temat jest niewygodny? Dla kogo? Dla mnie? A niby dlaczego?
Jak do tej pory NIKT z tych, którzy skarżą się na te krwotoki nie napisał, że odbył wizytę u lekarza i co tenże lekarz stwierdził.
Jeśli miałbym takie problemy - poszedłbym do lekarza albo rzucił e-fajki.

dajana: bagatelizowaniem nazywasz odesłanie do lekarza? Myślę, że chyba to nie tak.
By dajana_42
#120451
Ja nie wyrażam opinii o markach,firmach,ogólnie o e-papierosach , czytam i dziele sie tym co zdarzyło sie w mym konkretnym przypadku i wielu innym jak zauważyła FF. Nie wyraziłam opinii o za i przeciw. Bo to jest osobisty wybór kazdego. Ale widze że tylko pozytywne opinie maja tu akceptacje i poklask. Moim zdaniem opinie i uwagi Moderatorów wcale nie muszą być złośliwe , niewyczerpujace , lub tylko tendencyjnie reklamowe .
Pozdrawiam i sory jeśli napisalm za wiele.
By kajan5
#120452
dajana_42 pisze:Ale jak zauwarzyłs słusznie , temat jest niewygodny i raczej bagatelizoeany z odesłaniem do laryngologa włacznie. Awymiana dośwoadzceń wyrazaniem opinii , SZKODA . :(

Za przeproszeniem co Ty BREDZISZ??? Ty z kolei widzę jesteś przedstawicielem Mąciciela szukającego dziury w całym. Przecież było jasno napisane, większość osób nie zauważa róznicy "w nosie" Tylko nieliczni, zazwyczaj po parę kropelek. A jeszcze mniejsza grupa ma chyba problem. My nie pomożemy, nie jesteśmy specjalistami!!! Więc należy się do takiego udać do licha. Nie było w moim stwierdzeniu najmniejszej złośliwości, podtekstów czy czegokolwiek takiego. Zwykła troska o daną osobę więc wypraszam sobie złośliwości w moim kierunku :(
By dajana_42
#120453
Która opinia jest opinia lekarza Stary Cemiku chetnie przeczytam...ktos tam raczej napisał "nie jestem lekarzem"
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#120456
dajano: wybacz, ale nic nie rozumiem. Znaczy... ja jestem złośliwy czy tendencyjnie coś reklamuję?

Napisałem tylko, że nikt nie wykazał związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy tymi dwoma sprawami. Zasugerowałem wizytę u lekarza (nie mówię, że ktoś ma iść do doktora X w mieście Y - wtedy to by było nie OK). No do diabła - czy w tym jest coś złego?
Ludzie - nie traktujcie mnie jako wroga. Mało kto stara się tak jak ja dbać o Wasze bezpieczeństwo w sprawach składu i jakości liquidów. A tutaj nagle okazuje się, że jestem złośliwy, tendencyjny i reklamiarz. No super...
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#120458
dajana_42 pisze:Która opinia jest opinia lekarza Stary Cemiku chetnie przeczytam...ktos tam raczej napisał "nie jestem lekarzem"

W tym fragmencie wątku akurat lekarz się nie wypowiada. Przeczytaj jednak to:

viewtopic.php?f=46&t=3062&p=76191#p76191

Piotr jest lekarzem (dr nauk medycznych - między innymi) - wspomniani w Jego poście fenek i Marek Li również.
By dajana_42
#120460
Napisałam SORY ! to nie jest bezpośrednio do Ciebie. Nie jestem malkontentką , ani osobą złośliwa , a do Ciebie osobiście już na pewno nie bo poprostu się nie znamy. Chiałam tylko by temat nie był niewaznym. A badanie jak to nazwałes przyczynowo-skutkowe , może jak napisałeś określic lekarz a wynik i wskazanie przyczyn moze okazaqć sie własnie u niektórych osób wlasnie awiązane z e-papierosem. I to nie jest wykluczone. :(
By kajan5
#120461
StaryChemik pisze:dajano: wybacz, ale nic nie rozumiem. Znaczy... ja jestem złośliwy czy tendencyjnie coś reklamuję?

Napisałem tylko, że nikt nie wykazał związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy tymi dwoma sprawami. Zasugerowałem wizytę u lekarza (nie mówię, że ktoś ma iść do doktora X w mieście Y - wtedy to by było nie OK). No do diabła - czy w tym jest coś złego?
Ludzie - nie traktujcie mnie jako wroga. Mało kto stara się tak jak ja dbać o Wasze bezpieczeństwo w sprawach składu i jakości liquidów. A tutaj nagle okazuje się, że jestem złośliwy, tendencyjny i reklamiarz. No super...

Myślę i mam nadzieję, że jednak zaszło pewne nieporozumienie, pisanie to jednak nie to samo co konwersacja face to face. Zapewniam, że wiele osób Cię ceni za świetne rady, niezłą książkę, i przez głowę by mi nie przeszło jakiekolwiek negatywne skojarzenia :)
Awatar użytkownika
By lennin
#120462
Ja opisalem co bylo u mnie. Jak sobie z tym poradziłem. Bardzo możliwe ze tak samo bylo by u Cibie. W sumie to dziwne bo takie objawy u mnie powinny sie pojawic o dpoczatku nie po jakims czasie ;) Może organizm sie jednak zorientował ze to nie analogi i bunt okazał. Chcesz przestać yak szybko epalić - jaką masz alternatywę?

Teraz epale dużo :) Nic mi nie dolega poza nieznośnym ciaglym próbowaniem nowych smakow i aromatów.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2010, 14:48 przez lennin, łącznie zmieniany 1 raz.
By walpoz
#120463
Może to tylko fakt że zaczęliśmy w końcu reagować na sygnały organizmu. Rzucenie palenia to też troska o zdrowie. A każdy objaw dzisiaj, powoduje szukanie przyczyny. Trzeba odwiedzić laboratorium i wykonać badania. Tylko kto z nas (tych którzy rzucili paleni) wykonał jakieś badania przed ?
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.