EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By apache
#1197691
Najlepszy fragment:

Z uwagi na bezpieczeństwo niepełnoletnich producenci mieliby zakaz produkowania olejków aromatyzowanych, które mogą stanowić dodatkową zachętę do sięgnięcia po e-papierosy.


Jeżeli taki przepis wejdzie w życie pozostaną nam tylko smaki przypominające tytoń, chyba że będzie sobie można produkować samemu z aromatów :/
Awatar użytkownika
By Mutango
#1197759
Ciekawe niby kto miałby decydować, które aromaty się nadają, a które nie nadają? Ja tam w każdym "aromacie tytoniowym" wyczuwam zioła, owoce albo orzechy. Wyprodukowanie liquidu o smaku "prawdziwego analoga" jest jednym z niedoścignionych celów każdej firmy zajmującej się e-płynami. Wszyscy wiemy, że jest to trudne, a po prawdzie to niemożliwe (ze względu na brak smoły w chmurze). Testujemy sobie jakiś liquid tytoniowy i jeden wyczuwa popielniczkę, drugi skarpety, trzeci orzechy, a jeszcze inny czuje smak kokosa. Więc niby jak miałaby się odbywać weryfikacja? Kto miałby decydować który płyn jest wystarczająco tytoniowy? Jakaś wysoka komisja ekspertów? Znajomi królika?...
Awatar użytkownika
By aszer
#1197805
Mutango pisze:Ciekawe niby kto miałby decydować, które aromaty się nadają, a które nie nadają? Ja tam w każdym "aromacie tytoniowym" wyczuwam zioła, owoce albo orzechy. Wyprodukowanie liquidu o smaku "prawdziwego analoga" jest jednym z niedoścignionych celów każdej firmy zajmującej się e-płynami. Wszyscy wiemy, że jest to trudne, a po prawdzie to niemożliwe (ze względu na brak smoły w chmurze). Testujemy sobie jakiś liquid tytoniowy i jeden wyczuwa popielniczkę, drugi skarpety, trzeci orzechy, a jeszcze inny czuje smak kokosa. Więc niby jak miałaby się odbywać weryfikacja? Kto miałby decydować który płyn jest wystarczająco tytoniowy? Jakaś wysoka komisja ekspertów? Znajomi królika?...

Ja mogę decydować na początek poproszę na próbę te z rynku amerykańskiego :)
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#1199449
Wg polskich badań między 2011 a 2014 3x więcej młodzieży 15-19lat używało e-papierosa, 2x więcej paliło analogi. Podwoił się też procent hybrydowców.
Wyniki upaważniły autorów do stwierdzenia, że e-papierosy nie zastępują analogów wśród młodzieży
"Observed increase in smoking prevalence does not support the idea that e-cigarettes are displacing tobacco cigarettes in this population"
http://www.jahonline.org/article/S1054-139X(14)00310-3/fulltext

Autorzy porównuja swoje wyniki ze znacznie niższymi w USA i obwiniają: agresywną reklamę i mniej restrykcyjne przepisy w Polsce delikatnie dodając tylko, że w USA badano młodzież 11-18lat (a u nas 15-19).
Awatar użytkownika
By Tikos
#1203777
http://biznes.onet.pl/historyczny-momen ... news-detal

Dziwnie to brzmi, ale wygląda na to, że role się zmieniają ;)

Koncern R. J. Reynolds Tobacco będzie więc bronił e-papierosów jak niepodległości mimo gróźb WHO.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1203788
Z tegoż, powyższego artykułu:

Chociaż póki co nie ma długofalowych badań dotyczących tego, czy dla palaczy i osób trzecich e-papierosy są mniej szkodliwe od papierosów tradycyjnych, to przez swoje kuszące smaki mogą wydawać się młodym ludziom bardziej atrakcyjne. Według amerykańskich naukowców przez próbowanie papierosów elektronicznych wzrasta też prawdopodobieństwo sięgnięcia przez młodych po tradycyjne papierosy.


U mnie zaś prawdopodobieństwo zamieniło się w pewność.Pewność polegającą na uznaniu amerykańskich naukowców,
za amerykańskich ignorantów.Oczywiście z małymi wyjątkami.
Od dziś z bardzo dużą rezerwą będę sięgał po amerykańskie źródła.Poszukam innych.Czy to efekt furtki? :-P
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#1204321
RJR Reynolds może i będzie bronił e-papierosów ale TYLKO produkowanych przez siebie cigalike (papierosopodobne na kartridże).
Tzw. Systemy Otwarte (wszelkie tanki, drippery etc., które tak lubimy... ) są przez nich otwarcie zwalczane. W tym, przez pisanie raportów do ichniej FDA o tym jak niebezpieczny jest kontakt skóry z nikotyną.
Zatem żadne role się tutaj nie zmienią.
Awatar użytkownika
By apache
#1210523
Palenie e-papierosów będzie zakazane w miejscach publicznych w Polsce?

http://www.mowimyjak.pl/newsy/fakty/palenie-e-papierosow-bedzie-zakazane-w-miejscach-publicznych-w-polsce,22_74813.html

Cieszymy się, że WHO wydała komunikat, który w pełni potwierdza słowa ministra zdrowia: e-papierosy to trucizna, która jest tak samo szkodliwa, jak każda nikotyna.


:palm
Awatar użytkownika
By jupiajo
#1222704
Awatar użytkownika
By domekrap
#1223264
Do tej pory nie stwierdzono ostatecznie, czy e-papierosy są szkodliwe, czy też nie. E-papierosy są od niedawna dostępne na rynku, więc na razie nie zostały jeszcze na tyle dokładnie zbadane, żeby stwierdzić jak bardzo są szkodliwe. Naukowcy są podzieleni - nadal brakuje długoterminowych danych, które rozwiałyby wszelkie wątpliwości.


No to na jakiej podstawie miałby być wprowadzony zakaz
Bełkot, bełkot i jeszcze raz idiotyzm
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1227508
StaryChemik pisze:Trojany? To tak naprawdę niewielki problem. Jest już coś gorszego - nanoboty w liquidzie.
http://www.stealthvape.co.uk/nanobots_a ... _scare_yet


To bardzo ważny link!Koniecznie trzeba tam zajrzeć.Chińczycy przy pomocy nanobotów chcą opanowac świat.
Nanoboty nazywane także jako nanoidy i nanomaszyny . Działają podobnie jak w prawdziwe roboty, ale są małe, bardzo małe. Aby uzyskać skalę, jak małe są, najlepiej wyobrazić sobie rozmiar najmniejszej rzeczy, którą kiedykolwiek widzieliście (prawdopodobnie talent wokalisty grupy Weekend)! :wink:
Profesor Ian Impartialman, Wydział Kart Tarota Remedial College w południowo-zachodniej Kalifornii ostrzega wszystkich młodych ludzi,zwłaszcza zaś nienarodzone jeszcze dzieci przed złowrogą inwazją z Chin!

PS
Jeśli w dziedzinie walki z e-p cokolwiek,kiedykolwiek ,mnie jeszcze zdziwi to...emigruję.Jeszcze tylko nie wiem gdzie...?
Awatar użytkownika
By Mutango
#1227538
To najprawdziwsza prawda. Osobiście złapałem trzech takich nonokolesi, utknęli w knocie grzałki, bo zaplątali się we włóknach doskonałej bawełny muji. Zamknąłem je w łazience i chciałem zbadać, ale nie miałem takiego fajnego mikroskopu jak Haze. A one tylko wzięły prysznic i się rozpierzchły w oparach absurdu. Tak właśnie myślałem, że Chińczycy wpadną na ten pomysł. Bo Amerykanie rozprzestrzeniają nanorobale metodą tradycyjną (czyli dodają do Coli), ale w e-p jest większy potencjał, bo w chmurze rozprzestrzeniają się metodą kropelkową, w autobusach, lokalach gastronomicznych i w klinikach położniczych.
Awatar użytkownika
By apache
#1228235
No i proszę, w najpoczytniejszej polskiej gazecie też o tym piszą: Uwaga! E-papierosy rozsiewają wirusy!

http://www.fakt.pl/wydarzenia/wirusy-z-e-papieros-wirus-przenoszony-przez-e-papieros,artykuly,505690.html

-- [scalono] 25 lis 2014, 18:02 --

Jeszcze jedna publikacja na temat ile rynek e-papierosów jest obecnie wart:
E-papierosy stają się gigantycznym biznesem. Przyszła pora na witaminowe liquidy i... abonament

http://www.spidersweb.pl/2014/11/e-papieros-opinie.html
Awatar użytkownika
By Filemon
#1229650
Pozwoliłem sobie wrzucić ten artykuł na wykop, jeśli ktoś posiada tam konto uprasza się o wykopanie znaleziska żeby dotarło do większej rzeszy ludzi http://www.wykop.pl/link/2263824/skanda ... apierosow/
Awatar użytkownika
By dbuba
#1230234
Już przekazałam ten link do właścicieli witryny Losy Ziemi, gdzie ktoś też bezmyślnie to wkleił.
http://losyziemi.pl/badania-japonskich-naukowcow-pokazuja-ze-elektroniczne-papierosy-posiadaja-az-10-razy-wyzszy-poziom-czynnikow-rakotworczych-niz-zwykle-papierosy
I potem się dziwić, że ludzie powtarzają takie bzury :twisted:
Awatar użytkownika
By matatiti
#1230244
Patryk EFVI pisze:Niestety Big T. nie śpi i wylewa na nas kolejne wiadro... Smrodu.

Udostępnijcie poniższy link znajomym, nie pozwólmy mamić społeczeństwa bzdurami - musimy się bronić!
http://suep.org.pl/aktualnosci/skandali ... ami-badan/


Źle się dzieje gdy ludzie takie rzeczy łykają i ważna jest w tym wszystkim nasza szybka reakcja.
Działajmy więc i udostępniajmy kto może na swoich Facebookach.
Patryk jak zwykle na posterunku ;)
Awatar użytkownika
By jupiajo
#1230263
"Wreszcie są badania!" - co za tryumfalistyczny ton. To nic, że były już badania emisji formaldehydu - to się nie liczy. To nic, że jest to jeden skrajny wynik.Wreszcie są badania jakich chciała gazeta - wszystkie e-papierosy są be.
Awatar użytkownika
By Snuffek
#1232982
Jak czytam niektóre opinie, badania i publikacje to mi wszystko podchodzi do gardła. Publikacje na zamówienia koncernów tytoniowych, dobrze opłacane, a ludzie w to wszystko wierzą. Szkoda słów..
Awatar użytkownika
By apache
#1233051
Innymi słowy, zwykłe papierosy mogą być "bezpieczniejsze" dla zdrowia - jeśli już się truć, to "naturalnie"?

:dupa2

Teraz to już jest przegięcie, na szczęście na końcu jest znak zapytania.
Awatar użytkownika
By nessie
#1233071
Aldehyd octowy produkuje moja wątroba, kiedy przesadzę z czerwonym winem (wtedy boli mnie głowa). Palę e-p pięć i pół roku i nigdy nie miałam po nich takich dolegliwości, a prawie nie wyciągam e-p z paszczy.
Awatar użytkownika
By apache
#1234155
http://www.geekweek.pl/aktualnosci/21190/japonia-dokladnie-przebada-e-papierosy

Dlatego zwołany ma zostać panel ekspertów, którzy postanowią wyjaśnić jakie faktycznie oddziaływanie na zdrowie ma wapowanie - czyli "palenie" elektronicznych papierosów.


Oby nie był to panel sponsorowany!
Awatar użytkownika
By Tikos
#1234815
Chic zareagował na ostatnie rewelacje naukowców z Japonii:

"Manipulacja w mediach - informacja.

Szanowni Państwo,
Odnośnie ostatnich „sensacyjnych” doniesień japońskich naukowców, informujemy, że doniesienia te zawierają bardzo starannie zmanipulowaną informację o tych badaniach. Ktoś na siłę z wyjątku próbuje zrobić regułę.
Po naszej interwencji Onet sprostował tekst ze strony głównej.
http://technowinki.onet.pl/gadzety/e-pa ... oniu/kf3wg

Szczegółowo analizujemy kolejne serwisy, które opublikowały news o tych badaniach w formie, która sugeruje, że e-papierosy są bardziej szkodliwe od papierosów tradycyjnych.
27 listopada złożyliśmy oficjalne pismo do badacza z Japonii, Naoki Kunugita z prośbą o ujawnienie nam szczegółów przeprowadzonych badań, do dziś nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.
Dodatkowo zespół naszych prawników rozważy wejście na drogę sądową z każdym medium, które w przyszłości opublikuje podobne informacje i odmówi publikacji sprostowania.

Pozdrawiamy
Zespół Newslettera "
Awatar użytkownika
By stacho
#1236785
apache pisze:http://di.com.pl/news/51092,0,10_malo_znanych_faktow_o_e-papierosach.html

E-papierosy nie są zupełnie bezpieczne. Powodują opór w drogach oddechowych oraz stany zapalne.
*BOJE SIE*

warto podkreślić to co na końcu:

Artykuł napisany przy współpracy www....moj-fajek.pl - e papieros sklep.
Awatar użytkownika
By e_sat
#1236787
"W niektórych krajach, w tym w Australii, Kanadzie, Izraelu i Meksyku, a także w niektórych miastach, takich jak Los Angeles, USA, Chicago i Nowym Jorku" toż to jakieś tłumaczenie bez sensu, gdzie USa wymienia się jako miasto.

Dalej: "W niektórych przypadkach korzystanie z e-papierosów jest dozwolone tylko w specjalnych Salony i sklepy.."
Awatar użytkownika
By jupiajo
#1247540
Kawka jest, dripper zalany, zabieram się za czytanie:

"E-papierosy bardziej szkodliwe niż zwykłe? Polska firma pozywa agencję AFP"

http://forsal.pl/artykuly/842771,e-papi ... e-afp.html

Edit: to chyba tylko żądanie sprostowania. Myślałem, ze porządnie ich przeczołgają.
Awatar użytkownika
By kijan77
#1247589
jupiajo pisze:Edit: to chyba tylko żądanie sprostowania. Myślałem, ze porządnie ich przeczołgają.

Tylko albo aż :) Jeżeli sprostowanie odbije się takim echem w mediach jak poprzedni artykuł to już bardzo dużo. Może dać do zrozumienia przeciętnemu Kowalskiemu że mamy do czynienia z manipulacją na szeroką skalę w stosunku do e-papierosów. To raz.
Dwa - jeżeli eSW się uda to można liczyć, że nastąpi reakcja łańcuchowa i kolejne firmy śmielej będą się rozprawiać z takimi paszkwilami. Ktoś musi ten pierwszy krok zrobić.

Ja osobiście kibicuje eSW i mam nadzieję, że pomyślnie dla nich (nas) zakończy się ta sprawa.
Awatar użytkownika
By Smokey69
#1247642
Ja się tylko martwię, że eSW będzie chciało wyciąć "przy okazji" rynek, w którym operują inni dostawcy. Mogą chcieć skoncentrować się na jednorazówkach (w podobnym kierunku zdaje się idzie ustawodawstwo m.in. w USA) i chętnie podłączą się pod hasła o niebezpieczeństwach związanych z liquidami, bazami, sprzętem do ep itd. Wycięcie tego segmentu pozostawi jedynie jednorazówki, w których eSW jest mocne (choć nie daje się tego palić, ble....) - idealny kąsek dla Big Tobacco, które będzie chciało kupić już działający biznes ep.

Mam nadzieję, że się mylę.
Awatar użytkownika
By pawko2009
#1247661
Wielkie kłamstwo o e-papierosach!


Największa europejska sieć sprzedaży e-papierosów eSmokingWORLD wystąpi na drogę sądową przeciwko francuskiej agencji informacyjnej AFP, która pod koniec listopada opublikowała informację „E-papierosy dziesięciokrotnie bardziej rakotwórcze niż zwykłe”. - Twierdzenie, że papierosy są mniej szkodliwe od e-papierosów wprowadza w błąd miliony palaczy i jest potworną dezinformacją niezgodną z faktami naukowymi - mówi Public Affairs eSmokingWORLD, Jerzy Jurczyński.

27 listopada br. agencja AFP opublikowała informację prasową zatytułowaną „E-papierosy dziesięciokrotnie bardziej rakotwórcze niż zwykłe”. Opisując wyniki badań przeprowadzone przez japońskich naukowców z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, autorzy informacji stwierdzili m.in. że „Opary papierosów elektronicznych zawierają substancje rakotwórcze w ilościach często dużo większych niż dym tytoniowy”. Depesza agencji stała się źródłem wielu publikacji na ten temat, które lawinowo pojawiły się w mediach europejskich.

eSmokingWORLD zwraca uwagę, że AFP „zdetonowała” publikację o rzekomej rakotwórczości e-papierosów większej od papierosów tradycyjnych w okresie przedświątecznego szczytu zakupowego, który generuje do 30% rocznych przychodów firm branży e-papierosowej. Ujawnia, że badania, na które powołała się francuska agencja zostały przeprowadzone i opublikowane w Analytical Sciences przez japoński Narodowy Instytutu Zdrowia Publicznego już ponad rok temu w grudniu 2013. Firma obawia się, że publikacja newsa AFP może mieć negatywny wpływ na opinie instytucji rządowych, które we wszystkich krajach UE są obecnie na półmetku zaawansowanych prac legislacyjnych związanych z implementacją Dyrektywy Tytoniowej, jaka będzie miała kluczowy wpływ na przyszłość całej branży.

- W tym kontekście publikacja informacji AFP teraz jest bardzo niebezpieczna i ma swój konkretny wymiar gospodarczy, nawet jeśli zawiera tezy, których nie da się obronić z naukowego punktu widzenia i sprzeczne z obiektywną analizą wyników badań, które rzekomo prezentowała – mówi Public Affairs eSmokingWORLD, Jerzy Jurczyński.

- To manipulacja w wielu aspektach. Dotarliśmy do badań przeprowadzonych w Japonii, o których pisała AFP. Badacze wykryli w aerozolu e-papierosa tylko jeden związek klasyfikowany przez Międzynarodową Agencję do Badań nad Rakiem (IARC) jako związek o udowodnionym działaniu rakotwórczym na człowieka. Jest nim formaldehyd - związek, który notabene powszechnie występuje w naszym otoczeniu w niewielkich stężeniach. Mówienie więc w informacji AFP o rzekomej obecności „substancji rakotwórczych” w liczbie mnogiej jest czystą dezinformacją. Dziwnym trafem AFP zapomniała też dodać, że japońskie badania nie stwierdziły w e-papierosach obecności jakiejkolwiek innej z kilkudziesięciu substancji rakotwórczych, które znajdują się w dymie tytoniowym i są wielokrotnie silniej kancerogenne. Pominęła nawet tak oczywiste dla laika fakty, jak ten, że w e-papierosach nie występuje proces spalania tytoniu i nie ma w nich na przykład zabójczego tlenku węgla. – mówi Jerzy Jurczyński z eSmokingWORLD.

Zwraca uwagę, że w badaniach do których dotarł eSmokingWORLD obecność formaldehydu wykazano tylko w trzech spośród 12 badanych papierosów w stężeniu średnio 40-61 mikrogramów / m3 aerozolu. Wylicza, że zgodnie z przyjętą w badaniu metodą pobierania próbek, dzienna dawka formaldehydu, jaka mogłaby zostać pobrana dziennie przez vapera używającego te urządzenia wynosiłaby więc 0,671 miligrama. Natomiast dawka formaldehydu, na jaką narażony jest palacz papierosów tradycyjnych wynosi średnio 0,91 miligrama przy konsumpcji 20 papierosów dziennie.
- Proporcje są więc odwrotne do tych, jakie starała się z niewiadomych przyczyn wyeksponować w swojej informacji AFP. Jesteśmy mocno zaskoczeni, że tak renomowana agencja jak AFP, nie wykorzystała w swojej informacji żadnej opinii niezależnych ekspertów, nie wykonała prostej weryfikacji danych przez specjalistów. – komentuje Jerzy Jurczyński.

eSmokingWORLD podkreśla, że w raporcie z badania japońskiego Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, na które powoływała się AFP, wyraźnie napisano, że wysoki poziom formaldehydu stwierdzono tylko w jednym z kilkunastu badanych produktów i to przy przegrzaniu grzałki urządzenia, czyli w warunkach innych, niż normalna eksploatacja dostępnego na rynku e-papierosa.

– Nieprzypadkowo w raporcie z badania umieszczono nawet zdjęcie pokazujące spaloną, wręcz zwęgloną, grzałkę testowanego e-papierosa, w którym zarejestrowano zwiększony poziom emitowanego formaldehydu. Wniosek AFP, że problem dotyczy generalnie e-papierosów jest więc absurdalny i równie wiarygodny, jak wnioskowanie, że mycie twarzy ciepłą wodą jest niebezpieczne na podstawie eksperymentów z wrzątkiem... – ironizuje Jerzy Jurczyński.

Zdaniem lidera europejskiego rynku e-papierosów, informacja AFP wykorzystana przez wiele redakcji prasowych w Europie wprowadziła w błąd wszystkich palaczy, którzy rozważają możliwość sięgnięcia po e-papierosy, jako mniej szkodliwą alternatywę. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie eSmoking WORLD, tylko w Polsce 32% palaczy jest zainteresowanych sięgnięciem po e-papierosy, a obecnie używa ich aż 1,5-1,8 mln osób. Niezależne firmy e-papierosowe, takie jak eSmokingWORLD, prowadzą działalność konkurencyjną wobec koncernów tytoniowych i firm farmaceutycznych produkujących popularne środki służące do zaspokajania głodu nikotynowego.


eSmokingWORLD należąca do polskiej firmy Grupa CHIC będzie domagać się od AFP opublikowania sprostowania. W przypadku odmowy nie wyklucza roszczeń odszkodowawczych.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1247699
Za olanie EFVI wielki minus ale za to co powyżej duży plus.
Największy na świecie sprzedawca e-papierosów (tak się reklamują na stacjach Statoil) mógłby połączyć siły z Totally Wicked i drogą sądowną walczyć z samą dyrektywą tytoniową, ale widać, że ta dyrektywa im chyba na rękę...
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 29

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.