EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By palmal
#1145486
Jak w temacie. Wiadome jest (przynajmniej dla kobiet), że stosując antykoncepcję hormonalną nie powinno się palić papierosów, ponieważ wpływa to na oddziaływanie leków. Czy z e-papierosem tez należy się wstrzymać?
Awatar użytkownika
By Ratio
#1145528
Używam hormonalnej antykoncepcji parę lat, i nie zauważyłam żeby ep jakoś wpływały na działanie - dziecka jak nie było tak nie ma ;)

Wysłane z mojego DRIVE2
Awatar użytkownika
By refurbished
#1145533
@Ratio, większym problemem niż skuteczność (czy brak) antykoncepcji jest wpływ kombinacji pigułek (hormonów) z nikotyną na krzepliwość krwi, w konsekwencji na powstawanie skrzeplin i zatorów.
Obecnie stosowane dawki hormonów są znacznie mniejsze (dawniej stosowano dawki które powstrzymałyby owulację u samicy wieloryba).
Nikotyna jednak jest, i jej działanie na naczynia pozostaje.
Na szczęście nie wdychamy połowy tablicy Mendelejewa jak amatorzy analogów.

Wniosek:
Z mojej skromnej wiedzy wynika, że nie jest to dobry pomysł. Swojej żonie zmieniłbym metodę antykoncepcji.
Awatar użytkownika
By Ratio
#1145564
Nie zanotowałam zmian, antykoncepcje biorę regularnie od 4-ech lat, jestem na dodatek wegetarianką, krzepliwość krwi w normie i nie mam żadnych problemów. Tylko fakt faktem używam środków dopochwowych dzięki czemu mam chyba najmniejszą możliwą dawkę hormonów. Tak do koleżanki: polecam pytać o coś takiego jak NuvaRing, 3 lata używam i jest najlepszy, najmniejszy wpływ na zdrowie.
Awatar użytkownika
By refurbished
#1145570
@Ratio - to jest statystyka, czyli coś bardziej kłamliwego niż polityka czy marketing. Pewnie zmierzono Ci INR, i to jest najpewniejszy parametr.
To, że nie masz objawów to bardzo dobrze, bo ich pojawienie się to koszmar (udar mózgu - zawał serca - zatorowość płucna).
Oczywiście im mniej hormonów tym lepiej. Z pewnością wiek, choroby współistniejące, wywiad rodzinny będą miały niebagatelny wpływ na decyzję.
Ale o to zapytałbym specjalistę z większym niż moje doświadczeniem i wiedzą w tym temacie.
Awatar użytkownika
By Celebza
#1150756
Właśnie definitywnie rzucam analogi i przerzucam się na e-palenie, w dodatku przeszłam na dietę (jem mniej i mniej kalorycznie) + chcę zacząć stosować antykoncepcję hormonalną. Czy te wszystkie czynniki mogą mieć jakiś wpływ na moje zdrowie?
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1150777
Lepiej się poczujesz.
Od dwóch lat jestem na tabletkach i mówię szczerze, że zmian żadnych nie ma, skutków ubocznych również. Pytałam ginekologa - chodzi tylko o nikotynę, która ma wpływ na zwiększoną krzepliwość krwi (w połączeniu z tabletkami), ale nie ma się co martwić bo gdyby pojawiły się jakieś niepożądane objawy to wizyta u lekarza i problemu nie ma. Bez paniki...
Awatar użytkownika
By taxi81
#1150838
Ratio pisze:polecam pytać o coś takiego jak NuvaRing, 3 lata używam i jest najlepszy, najmniejszy wpływ na zdrowie.

Ratio jedna mała uwaga.Coś co jest dobre dla jednego niekoniecznie musi być dobre dla drugiego.Aby zalecić antykoncepcję lekarz najpierw powinien zlecić badania poziomu hormonów i na tej podstawie dobrać lek.U nas jednak robi się inaczej.Przepisuje się coś co jest na topie lub lek firmy którą lepiej posmarowała.Wiem coś o tym.Pracowałem jako dostawca leków do aptek(niezliczona ilość rozmów z farmaceutami) oraz mam żonę farmaceutkę.
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1150850
No to nie wiem jak się robi "u was" ale u mnie zanim dostanie się receptę kierowanym się jest na badania i dopiero po otrzymaniu wyników udajemy się do lekarza po właściwą diagnozę. Tak samo jak są tabletki antykoncepcyjne za 3zł i za 43zł tyle, że te pierwsze może stosować niewielka garstka kobiet bo większość odczuwa bardzo dużo skutków ubocznych. Ratio poleciła coś słusznie - bo czemu by przy następnej wizycie nie zapytać o działanie i szczegóły? Wydaje mi się, że czegokolwiek byśmy nie brali - czy jest to na receptę czy nie - czytamy ulotkę a następnie kontaktujemy się z lekarzem jeśli wystąpią jakieś skutki uboczne.
Awatar użytkownika
By taxi81
#1150857
.kokakola pisząc to nie miałem nic do Ratio.Napisałem tylko jak wygląda praktyka.To co ty piszesz tylko może cieszyć.Takie praktyki powinny być stosowane wszędzie, a jednak tak nie jest niestety.
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1150877
No niestety w przychodniach NFZ dalej często panuje średniowiecze, dopiero jak zapłacisz te 150zł za wizytę to okazuje się, że wysypkę na dupie miałeś od kremu pod oczy i wystarczyło kupić inny :lol: (NFZ - bo pan jest za młody żeby chorować)
By rejanf
#1156397
Też nie zauważyłam aby miało to jakieś powiązanie albo znaczenie. Tabletki antykoncepcyjne czy inne metody antykoncepcji nie zazębiaja się w żaden sposób z papierosami zwykłymi czy z e-papierosami.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1156403
rejanf pisze:Też nie zauważyłam aby miało to jakieś powiązanie albo znaczenie. Tabletki antykoncepcyjne czy inne metody antykoncepcji nie zazębiaja się w żaden sposób z papierosami zwykłymi czy z e-papierosami.

Ciekawa teoria...

Kobiety palące papierosy nie powinny stosować doustnej antykoncepcji hormonalnej bowiem zwiększa to ryzyko pojawienia się wielu chorób układu sercowo-naczyniowego. Ryzyko to wzrasta wraz z wiekiem jak również proporcjonalnie do ilości wypalanych papierosów.

Największe istnieje u kobiet po 35 roku życia wypalających powyżej 10 papierosów dziennie. Palenie tytoniu powoduje wytwarzanie w organizmie substancji, które zwiększają krzepliwość krwi co zwiększa ryzyko choroby zakrzepowo-zatorowej jak również zmian naczyniowych mogących stać się przyczyną choroby wieńcowej, zawału serca czy też udaru mózgu.
Awatar użytkownika
By Ratio
#1193388
Nie byłabym taka od razu pewna ale fakt faktem kobiety palą, używają antykoncepcji i dzieci nie mają. Mimo wszystko warto być ostrożnym, nikotyna ma swój wpływ na organizm.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1193414
Ratio pisze:Nie byłabym taka od razu pewna ale fakt faktem kobiety palą, używają antykoncepcji i dzieci nie mają. Mimo wszystko warto być ostrożnym, nikotyna ma swój wpływ na organizm.



Hmmm...znałem , w dzieciństwie oczywiście,sporo kobiet które używały tej antykoncepcji, paliły
i miały dzieci! Niestety nie pamiętam co paliły?! :wink:
Awatar użytkownika
By PucH2
#1193422
Czytam wątek i się zastanawiam, ilu ż nas to ofiary gliceryny? :)
Awatar użytkownika
By Ratio
#1193424
@TommyBlack
No dokładnie jak piszesz - każda kobieta inna, w końcu nie bez powodu powstałyśmy jak wersja finalna z prototypu, czyt. Adams :P Najlepiej ufać własnemu, sprawdzonemu lekarzowi a nie na forum pytać.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1193432
PucH2 pisze:Czytam wątek i się zastanawiam, ilu ż nas to ofiary gliceryny? :)


Puszek! Ja nie wiem co Ty miałeś na myśli, ale się dowiem!
I lepiej żebyś wtedy już spał! :-P

@Ratio!
Jasne,prototypy! To się zgadza. Ja nie znam, tu nie odwołam się już do dzieciństwa,
żadnej tzw.finalnej kobiety!
Wszystko jest do ulepszenia! :lol:

PS
Wiesz że Cię lubię... :) :wink:
Awatar użytkownika
By Ratio
#1193438
@TommyBlack
Finalna wersja jeszcze nie wyszła. Fakt. Ale o dzieci to dziewczyny się martwić muszą :D
Faceta nawet w wersji beta trudno znaleźć więc w sumie nie ma o czym gadać :P

To jeszcze raz powtórzę - pytać lekarza o NuvaRing. Bardzo dobra alternatywa dla wersji doustnej, ba, nawet testowane na mnie ^^
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1193495
Ratio!
Tak, masz rację,coraz trudniej o jakiegoś sensownego faceta.
A jak już się jakiś pojawi,to okazuje się że jest zajęty.Ma chłopaka! :wink:
I rację masz też co do lekarza!
Antykoncepcja, jak pamiętam ze szkoły, jest prosta do opanowania.
Znaczy ,można się opanować i powstrzymać! :-P
Hormony to już wyższa szkoła.
Jako przerywnik w codziennej naszej walce z grzałkami i liquidami , jest OK.
Może nie do końca... :wink:
Natomiast porady udzielane tutaj , czasem powodują wypadanie ostatnich włosów.
Niekoniecznie tych na głowie! :wink:
Od takich porad są lekarze! Wyłącznie lekarze!
I Oni też mają poczucie humoru,a nawet czasem sobie chmurzą...
By AlucarD
#1193844
TommyBlack pisze:Ratio!
Tak, masz rację,coraz trudniej o jakiegoś sensownego faceta.
A jak już się jakiś pojawi,to okazuje się że jest zajęty.Ma chłopaka! :wink:


Może mnie się coś właśnie od gliceryny udziela ale zdaje się, że Tommy chyba chce nam coś powiedzieć :zakrecony
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.