EPF
Awatar użytkownika
By Bassmaster
#1184566
Witam wszystkich forumowiczów,
Po Drip Tanku ProgS przyszła pora na zasilanie, które nazwałem ProgS Monolit.
Projekt powstawał przez cztery miesiące i był kilkukrotnie zmieniany/upraszczany/porzucany/wznawiany aż w końcu wytoczony i wyfrezowany.

ProgS Monolit to zasilanie z connectorem hybrydowym i blokadą przycisku w przycisku. Nie posiada żadnych pierścieni blokujących. Z zewnątrz wygląda jak monolit (pierścień z karbonu na tubce jest tylko w moim egzemplarzu) stąd nazwa.
Podkreślam, że jest to wersja prototypowa :!:

Egzemplarz ze zdjęć ma w sobie baterię 18500:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tubki pod baterie 18350 i 18650 (bez ozdobnego pierścienia):

Obrazek

Oraz inne popularne zasilania z bateriami 18350 na pokładzie (ProgS Monolit ma w sobie 18500):

Obrazek

A oto jak działa blokada przycisku w przycisku:



Jak zawsze proszę o opinie tak dobre jak i złe, chciałbym abyście uczestniczyli w tym projekcie i pomogli w jego rozwinięciu.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1184581
Zapowiada się dość ciekawie. Ciężko coś napisać, ale na podstawie filmiku wnioskuję, że można by trochę uszczuplić ten przycisk, bo wygląda na dość spory. W sensie, że znacząco wystaje po jego odblokowaniu. Cała reszta wygląda ok. No może poza tym karbonem, ale to pewnie dlatego, że nie gustuję w takich ozdobnikach :)
Awatar użytkownika
By se55ba
#1184588
Ciekawie ciekawie ;) bez zbędności, zwykła taka niby prostota a użeka bardzo ;)
Mnie się bardzo podoba :D

Tąpniętne z centrum dowodzenia wszechświatem.
Awatar użytkownika
By Bassmaster
#1184590
Thaniell pisze:Zapowiada się dość ciekawie. Ciężko coś napisać, ale na podstawie filmiku wnioskuję, że można by trochę uszczuplić ten przycisk, bo wygląda na dość spory. W sensie, że znacząco wystaje po jego odblokowaniu. Cała reszta wygląda ok. No może poza tym karbonem, ale to pewnie dlatego, że nie gustuję w takich ozdobnikach :)


Wystaje, bo są różne długości baterii a regulacja jest właśnie w przycisku. Mam baterie Panasonic 18500 (szare), niestety nie mierzyłem ich długości. W razie co będzie można wydłużyć tubkę, aby nie było takiej szpary :wink:
Karbon zrobiłem dla siebie, projekt przewidywał "monolityczną" konstrukcję ale jeśli się komuś spodoba moja wersja, to nie widzę przeszkód w robieniu zasilań z pierścieniami akrylowymi/srebrnymi/złotymi/mosiężnymi/itp.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1184600
Bassmaster pisze:Wystaje, bo są różne długości baterii a regulacja jest właśnie w przycisku.


To zmienia trochę postać rzeczy :) Zatem cóż można napisać. Ładny w swojej prostocie. Jak będziesz miał chwilkę i to nie tajemnica, to możesz wrzucić fotki tego przycisku, chętnie bym zerknął :)
Awatar użytkownika
By Bassmaster
#1184610
Thaniell pisze:Jak będziesz miał chwilkę i to nie tajemnica, to możesz wrzucić fotki tego przycisku, chętnie bym zerknął :)


Oczywiście, tylko jutro. Ciekawa konstrukcja, której poświęciłem cały miesiąc. Ciekaw jestem czy ktoś to kiedykolwiek widział w innym zasilaniu :idea:

-- [scalono] 04 paź 2014, 17:49 --

Obiecane zdjęcia przycisku.

Obrazek

Odblokowany:

Obrazek

Zablokowany:

Obrazek

Oraz części składowe:

Obrazek
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1185125
Dzięki. Konstrukcja rzeczywiście dość ciekawa, ale czy nie utrudniłeś sobie zadania przypadkiem? ;) Pomysł innowacyjny ukryć się nie da, ale ja bym chyba postawił na zwykły recessed :) Taki przycisk przy dobrym układzie gwiazd może mieć w całości ( z gwintem ) 4-5mm wysokości. Zasilanie się jeszcze skróci i nie trzeba będzie nic blokować, ani odblokowywać. Choć nie powiem, bo zakupiłbym dla samej ciekawości, jak to działa i sprawuje się w praktyce.
Awatar użytkownika
By raptofil
#1185138
Wzorowa robota. Jak dla mnie możesz ten przycisk zostawić. Zawsze to jakaś nowość. Ciekaw jestem czy są duże spadki na tym przycisku. Rurka jak to rurka, jak ma wersja finalna wyglądać? Grawer? Laser? Czyścioch? Tak z ciekawości. Pierścień karbonowaty jest okrągły czy owalny? Mam jedno zasilanko od znanego twórcy gdzie rurka z karbonu jest owalna, co jest mocno wkurzające ;)
Awatar użytkownika
By Bassmaster
#1185170
Przycisków typu recessed jest całe mnóstwo i są rzeczywiście łatwe do wykonania ale mi chodzi o stworzenie czegoś nowego i polskiego. Założeniem mojego projektu było stworzenie przycisku z blokadą wewnątrz i zachowanie monolitycznego kształtu na zewnątrz. Przycisk typu recessed w najgorszym przypadku może się załączyć w kieszeni gdy coś w niej na niego naciśnie.

Nie planuję żadnych grawerów na tubkach, jedynie ozdobne pierścienie np. z kolorowego akrylu. Moim zdaniem pięknie to powinno wyglądać ponieważ pierścień będzie pomiędzy parownikiem a zasilaniem. Pierścienie będą oczywiście okrągłe :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1185177
Zatem nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia i czekać na wersję finalną :)
Awatar użytkownika
By h0ise
#1185184
Tocz, tocz i pokazuj nam wersję "sprzedawalną" :D Modzik prosty, lecz prezentuje się świetnie
Awatar użytkownika
By se55ba
#1185189
Ciekawi mnie ten przycisk, jak będzie się sprawował, no i czy przyjmie się taka konstrukcjia bo chyba potrzeba już coś nowego ;)
Czekamy czekamy na finalną konstrukcję ;) oby szybko :D

Tąpniętne z centrum dowodzenia wszechświatem.
Awatar użytkownika
By Haze
#1185212
@Bassmaster <- w Twoją robotę to ja wchodzę w ciemno :mrgreen: Od razu mnie wpisuj na listę testerów albo nabywców wersji finalnej (ale w opcji 18350).
Awatar użytkownika
By aszer
#1185216
Ja też już się zapowiedziałem na listę oczywiście teraz już bez marudzenia :)
Awatar użytkownika
By Bassmaster
#1185256
Co do tubek, to mam propozycję aby podczas zamawiania każdy wybierał sobie jaka długość go interesuje (oczywiście będzie można zamówić wszystkie 3 długości). ProgS tank najładniej wygląda z tubką pod 18350 (zasilanie jest odrobinę od niego dłuższe). Natomiast zasilanie pod 18350 z ProgS dripper-em niknie w zaciśniętej dłoni :cygaro:
Awatar użytkownika
By Haze
#1185261
aszer pisze:Ja też już się zapowiedziałem na listę oczywiście teraz już bez marudzenia :)

A nie mówiłem? :mrgreen: :beer:
Awatar użytkownika
By aszer
#1185269
Haze pisze:
aszer pisze:Ja też już się zapowiedziałem na listę oczywiście teraz już bez marudzenia :)

A nie mówiłem? :mrgreen: :beer:

Miałeś rację w tym i innym względzie (odnośnie oryginałów) ale już o to zadbałem.
Dla mnie rurki trzy.
Awatar użytkownika
By Haze
#1185289
@Bass <- tak z ciekawości: siedzisz w branży więc może masz wiedzę tudzież znajomych - czy jest szansa żebyś wypuścił parę sztuk w wersji CZARNEJ? Nie wiem, czy oksydowanie, czy nałożenie powłoki z karbonu, czy jeszcze coś innego... Takie pytanko z głupia frant ...
I właściwie to jeszcze jedna kwestia (chyba już za dużo piwa wypiłem :mrgreen:) - analizowałeś może koszty materiału i obróbki moda z tytanu? Pewnie co najmniej razy dwa, ale to byłoby coś gooodnego...
Awatar użytkownika
By Bassmaster
#1185357
Hmmm, kwasówkę można by pokryć np. powłoką TiAlN, która jest czarna (utwardza ona jednocześnie materiał), tylko kosztów takiej operacji nie znam. Spytam się Barjavel-a, bo wiem że on pokrywał swoje GbB 22 Mini TiN-em, czyli żółtą powłoką.

Tytan jest drogi a obróbka podobna do kwasówki 304 (ciągliwy materiał). Narzędzia szybko siadają a jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, że tocząc nie wszystkie detale nadają się do sprzedaży, zawsze są jakieś wadliwe. Przy materiale jak kwasówka to mały problem ale przy tytanie to już droga strata.
Nie widzę problemu jeśli znajdzie się klient, który zapłaci mi za wszystko (czas, narzędzia, wadliwe sztuki itp.) a na pytanie: Ile i na kiedy? zaakceptuje odpowiedź: Odpowiednio dużo i w swoim czasie :wink:
Awatar użytkownika
By Haze
#1185370
Bassmaster pisze:Nie widzę problemu jeśli znajdzie się klient, który zapłaci mi za wszystko (czas, narzędzia, wadliwe sztuki itp.) a na pytanie: Ile i na kiedy? zaakceptuje odpowiedź: Odpowiednio dużo i w swoim czasie :wink:

Aluzję zrozumiałem - dałeś mi delikatnie do zrozumienia "wybij sobie z głowy takie głupie pomysły" :mrgreen: :mrgreen: (tym bardziej, że słyszałem że obróbka tytanu to MA-SA-KRA).
Ale jak znajdziesz czas to rozpoznaj proszę temat tego "poczerniania" ...
Awatar użytkownika
By aszer
#1185372
Bassmaster widziałem ze kilku kolegów pytało o zasilania i parowniki pod 26650 może to będzie dobra droga na przyszłość.
Awatar użytkownika
By Haze
#1185382
aszer pisze:Bassmaster widziałem ze kilku kolegów pytało o zasilania i parowniki pod 26650 może to będzie dobra droga na przyszłość.

To na pewno dobra idea! Jak "znam" Bassa to dla niego przejście z 18-tek na 26-tki to pewnie zmiana paru linijek w programie dla maszyny :wink:
Ale tymczasem pozostańmy przy 18-tkach bo takiego moda pakujesz w kieszeń i idziesz w miasto, a 26650 to raczej tylko domek i w dodatku jeszcze cały czas o wiele mniej popularny niż 18-tki...
Awatar użytkownika
By Bassmaster
#1185944
Co sądzicie o takim kształcie tubek :?:

Monolit na 18350 z Progs tankiem:

Obrazek

A tu sam Monolit na 18350:

Obrazek
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1185947
Pod Prog'S ładnie się będzie komponować, bo też ma taki kształt, ale pod inne parowniki może wyglądać dziwnie. Trzeba by to zobaczyć na real foto, jak to wygląda z innymi atomizerami :) No chyba, że to ma być stricte pod ProgS'a.
Awatar użytkownika
By Haze
#1185959
A mi nawet z ProgSem niezbyt się podoba ... Monolit to monolit - prosta forma jest często najlepsza i ponadczasowa.
Awatar użytkownika
By se55ba
#1185975
Jednak prosta forma bardziej urzeka ;)

Tąpniętne z centrum dowodzenia wszechświatem.
Awatar użytkownika
By Bassmaster
#1186782
Przespałem się z tematem i jednak pierwsza wersja nadal mi się podoba, także spokojnie - myślimy podobnie.
Co do spadków napięć:

Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1186806
Co ten filmik miał nam pokazać, bo ja jakiś mało kumaty ?

Twój miernik raz pokazuje 3.64V, raz 3,54V, chyba na grzałce 1ohm

Batka była na max naładowana do 4.2?
Awatar użytkownika
By Bassmaster
#1186891
Ta bateria ma 3,7V po naładowaniu, opór na grzałce 1 Ohm, moc to ok. 12,5W :wink:
By japs
#1189296
Rób , rób Mistrzu. O jakość jestem spokojny - wiem , że będzie na najwyższym poziomie. Co do rozwiązań technicznych proponuję puścić w obieg podobnie jak z ProgSem ( są już testerzy , którzy bawią się Monolitem ) choć nie zawsze to się sprawdza. ProgS tank - rewelacja , dripper - niestety porażka, choć dobrze smaczek oddaje. Będzie wersja finalna do nabycia , zapewne u mnie wyląduje :-)
Awatar użytkownika
By Bassmaster
#1189329
Wersja obiegówkowa Monolitu jest już przygotowywana.
Testerzy już niedługo będą mogli sprawdzić na różnych bateriach, czy wszystko się prawidłowo skręca (interesuje mnie wielkość szpary w okolicach przycisku). Ja posiadam tylko dwa rodzaje baterii: 18350 (35mm) i 18500 (50mm) a jak jest z długościami baterii każdy wie. 18350 może mieć 35,5mm albo nawet 34mm a pak bateryjny musi być dla wszystkich rozmiarów :zakrecony
Awatar użytkownika
By mariogd
#1189332
W sprzedaży będzie wersja z trzema tubkami?czy będzie do wyboru 18350/500/650?
Awatar użytkownika
By aszer
#1189334
Z tymi bateriami to naprawdę jest rożnie.Dobrze ze w końcu jest zasilanie zobaczymy jak bedzie działać i jak to razem bedzie wyglądać.Czy wersja obiegowa to ta którą pokazywałeś w warsztacie?
Proponuje testy rozpocząć od nowicjuszy w okolicy :)
Awatar użytkownika
By aszer
#1189338
Bassmaster pisze:Co do tubek, to mam propozycję aby podczas zamawiania każdy wybierał sobie jaka długość go interesuje (oczywiście będzie można zamówić wszystkie 3 długości). ProgS tank najładniej wygląda z tubką pod 18350 (zasilanie jest odrobinę od niego dłuższe). Natomiast zasilanie pod 18350 z ProgS dripper-em niknie w zaciśniętej dłoni :cygaro:

O tu masz odpowiedź kolego :)
Awatar użytkownika
By Bassmaster
#1189389
aszer pisze:Z tymi bateriami to naprawdę jest rożnie.Dobrze ze w końcu jest zasilanie zobaczymy jak bedzie działać i jak to razem bedzie wyglądać.Czy wersja obiegowa to ta którą pokazywałeś w warsztacie?
Proponuje testy rozpocząć od nowicjuszy w okolicy :)


Wersja obiegowa będzie bez pierścieni ozdobnych.
To mają być przede wszystkim testy z jak największą ilością różnych rodzajów baterii i parowników (różne długości gwintów 510).
Spokojnie, wiem że chcesz być wśród testujących. Będzie lista obiegówkowa i będzie szansa zostać testerem :wink:
Awatar użytkownika
By mariogd
#1189402
Może kolega okrzemek coś napisze jak spisuję się Monolit,widziałem na innym forum zdjęcie że już testuję
Obrazek
Zdjęcie kolegi okrzemek,mam nadzieję że się nie obrazi.
Awatar użytkownika
By se55ba
#1189414
Świetnie wygląda :D
Z miłą chęcią bym przetestował działanie przycisku by móc stwierdzić czy dołączy do mnie :D

Tąpniętne z centrum dowodzenia wszechświatem.
Awatar użytkownika
By mariogd
#1189419
Fakt wygląda świetnie nawet bez ozdobnych pierścieni,można też pomyśleć nad wersją bez ozdobnych pierścieni.Jak wyżej na zdjęciu.
Awatar użytkownika
By se55ba
#1189436
No właśnie ta wersja chyba najlepsza. Dosłownie Monolit ;)

Tąpniętne z centrum dowodzenia wszechświatem.
Awatar użytkownika
By bezi2
#1189441
@Bassmaster gdybyś chciał to mogę przetestować Monolit z następującymi parownikami:
Senis20
GbB22
JMG
Kraken
Kayfun
Origen
Progs ;)

Baterie:
Aw 18650 2000 mAh
Panasonic 18650CH
Panasonic 18650PF
Panasonic 18650B
Sony 18650VT4
Aw 18490
Aw 18350

Pozdrawiam
Tapa tapa - pazurkiem po ekranie szumofonu. ;)
Ostatnio zmieniony 09 paź 2014, 20:58 przez bezi2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By mariogd
#1189445
se55ba pisze:No właśnie ta wersja chyba najlepsza. Dosłownie Monolit ;)

Tąpniętne z centrum dowodzenia wszechświatem.


Też tak uważam bo jak wiadomo nie każdemu może podobać się wersja z ozdobnym pierścieniem.Ale o gustach się nie dyskutuję.
Awatar użytkownika
By se55ba
#1189446
@Bassmaster jak widzisz już czekamy na obieg ;)

Tąpniętne z centrum dowodzenia wszechświatem.
Awatar użytkownika
By okrzemek
#1189486
Się okrzemek nie obrazi :mrgreen: . Właśnie miałem wklejać i zastanawiałem się gdzie.
W pierwszej kolejności dzięki Marku za taką wspaniałą
zabawkę. Tak jak nie lubię guzików w dupce to tu nie mam się na razie do czego przyczepić. Skok malutki, nie grzeje się, nie zacina. Po prostu nuda ;) . wykonanie wiadomo, że extra. Do tego już Bassmaster przyzwyczaił. Poużywam kilka dni to napiszę więcej.
Jakimiś fotkami z telefonu jeszcze Was pomęczę ;)
By bard
#1189577
trzeba będzię kupić :)
może się załapię nie obiegówkę ;)
Awatar użytkownika
By saradonin
#1189728
Ja tylko na chwilkę, życzyć powodzenia.

Większość klepie w kółko to samo, tłumacząc się głupio przed samym sobą, że na nowo kawałka rury nie wymyśli (wygodna wymówka do rżnięcia z projektów kolegów z branży), a tu niespodzianka - świeży pomysł! *GOOD* Jak się taka blokada sprawdzi w użyciu, trudno powiedzieć, niemniej jednak miło widzieć coś nowego.
Awatar użytkownika
By Bassmaster
#1190036
Dzięki Panowie za motywujące słowa i chęć testowania, jeśli się uda to w ten weekend ruszy lista obiegówkowa. Nie będę ukrywał, że chciałbym aby na początku przetestowali Monolit-a forumowicze, których podejście do tematu jest rzetelne i przede wszystkim sprawdzone przy okazji ProgS tanka/drippera. W następnej kolejności będą to ludzie z utworzonej listy, chętnie poczytam ich recenzje i opinie.
By Krasnal45
#1190558
Dwa pytania:
1. Jeżeli to nie tajemnica, to jaki tam masz gwint w tym przycisku?
2. Na ile lekko, na ile z oporem, kręci się ten przycisk na tej blokadzie i jak długo będzie się kręcił tak a nie inaczej ( czytaj o wiele lżej), bo jednak widzę tutaj pewne ryzyko, w porównaniu z klasyczną blokadą na pierścieniu, że się toto może jednak się przy nieszczęśliwym zbiegu okoliczności odblokować np. w kieszeni.
Tak czy siak, i ja chętnie bym go pomacał, skrytykował okrutnie i zmieszał z błotem ( albo i nie :mrgreen: ) w porównaniu z kilkoma innymi oryginalnymi rozwiązaniami.
Awatar użytkownika
By Bassmaster
#1190725
1. Gwint na głowicy przycisku to M20x1
2. Kto wie, od tego są właśnie testy. Sprężynka jest na razie dana od CorvinusS-a, czyli bardzo delikatna. Jeśli będzie się coś odblokowywało, to damy mocniejszą lub zmienimy trochę konstrukcję.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.