EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
By Sk0rp10n
#747072
Witajcie. Mam pewien problem od jakiegoś czasu szukałem informacji czy przypadkiem nie spaliłem ładowarki. Rozkręciłem ją (i tak nie jest na gwarancji) choć nic nie znalazłem na niej dalej szukałem odpowiedzi czemu nie ładuje nawet próbowałem podnieść pin w baterii lecz nic to nie dało.

Ogólnie wygląda to następująco:
Po podłączeniu ładowarki do prądu świeci się dioda na zielono, gdy przykręcę do niej baterię ta się wyłącza lecz kolor diody w ładowarce się nie zmienia wcześniej zawsze gdy ładowało zmieniał się kolor na czerwony.

Zamieszczam dwa zdjęcia rozkręconej ładowarki
http://i.imgur.com/sHSnHML.jpg
http://i.imgur.com/EN69hbe.jpg

Przez to mam pytanie czy da się ją jakoś naprawić bez wysyłania do serwisu i czy to jest wina jednak baterii?? Nie próbowałem na innej ładowarce gdyż nikt w okolicy z moich znajomych nie ma tego typu ładowarek a jedynie ładują na USB.
By Sk0rp10n
#747094
erbis przykro mi lecz Cie załamie teraz pewnie nie mam w domu miernika aby sprawdzić jedyne co mam z takich rzeczy to starą lutownice.

Nie da się bez miernika jakoś sprawdzić??
Awatar użytkownika
By Maniek1972
#747100
No to tradycyjna podpowiedź: podnieś delikatnie środkowy pin (+) w ładowarce lub baterii.
By Sk0rp10n
#747109
W baterii podniesiony i w ładowarce też nic to nie zmienia dioda w baterii miga lecz dioda na ładowarce pozostaje dalej zielona.

Czyli zostaje tylko sprawdzenie miernikiem napięcia?? Jeśli tak to będę musiał kogoś poszukać kto takowy ma.

Tylko tą jedną mam nie mam więcej choć najwyżej sprawdzę na baterii kumpla.
By Edmu65
#747116
Sk0rp10n pisze: a jedynie ładują na USB.

Oznacza to ze ładowarka ma awarię lub brak styku.
Sprawdź.
Jak brak miernika wystarczy żarówka 6V0.1A do sprawdzenia ładowarki .
Jak ładowarka ok to tylko brak dobrego styku po czas ładowania.
Warto tez przed ładowaniem wyczyścić chusteczka, szmatką itd. styki oraz podnieś piny jak zachodzi taka potrzeba.
By Sk0rp10n
#747215
Edmund65 chodziło o to że moi znajomi mają ładowarki pod USB pod baterią a nie przykręcane jak u mnie.

Ładowarkę sprawdziłem na bateriach kumpla i na żadnej nie ładowało więc coś mi się wydaje że ładowarka serio jest już padnięta. Chyba że da się ją odratować jakimś cudem to możecie podać wasze pomysły a tak to wam dziękuję za podpowiedzi co mogłem jeszcze zrobić.
By Edmu65
#747266
Sk0rp10n To jest uszkodzenie w tym małym pudełeczku między ładowarka a wtyczką do wkręcania baterii. Rozbierz i po sprawdzaj kable itd oraz jak nie masz miernika żarówka wyjściu na kabelkach.
Jak brak to świadczy o uszkodzeniu któryś z cześć smd .
W serwisie RTV naprawią ale za ile hmmm.
Awatar użytkownika
By venom_666
#747273
nowa ladowarka 15-20 pln...
warto się bawić w oddawanie do serwisu??

tapatalknięte palcem
By Sk0rp10n
#747649
Dzięki za kolejne podpowiedzi niedługo posprawdzam jak tylko będę miał więcej czasu.

Do serwisu oddać mogę i tak naprawiają za darmo jeśli jest się klientem ich sklepu.

Jeszcze raz dzięki jak coś to napisze co wyszło z zabawy ładowarką.
By Sk0rp10n
#789088
Jako że nie miałem możliwości edycji więc pisze pod spodem:

Trochę późno lecz cóż nie było wcześniej czasu aby odpisać ładnie zawalony byłem. Wracając jednak do ładowarki dioda przy zetknięciu do gwintu ładowarki świeci się bez problemu tak samo na stykach przylutowanych do tego gwintu jak i przy kablu więc napięcie najwyraźniej jest lecz i tak w przypadku podłączenia baterii dioda na ładowarce jest ciągle zielona czasem udaje mi się diodą zmienić ją na kolor czerwony lecz jedynie na chwile.

Wie ktoś w takim wypadku co można zrobić??
Awatar użytkownika
By gregbard
#1182792
Jeśli nie pomaga podnoszenie pinu + w baterii, czyszczenie styków itp. czary, warto zmierzyć miernikiem jakie faktycznie napięcie podaje ładowarka, uszkodzona może podawać 2,9-3,3V, jej dioda może świecić na zielono ponieważ napięcie rozładowanej baterii i tak będzie wyższe niż prąd podawany przez ładowarkę. Prosty sposób na sprawdzenie to skręcenie swojej ładowarki z czyjąś baterią i swojej baterii z czyjąś ładowarką, szybko okaże się co nie działa.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.