EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
By ParDez
#1176264
Potrzebuję wyciąć otwór pod wyświetlacz z zestawu Goldiego. Obudowa to aluminium 1550P(hammond od piekarz.pl). Ponieważ nie posiadam dremela(pewno w końcu trzeba będzie sobie kupić) mam taką koncepcje. Odrysować wymiar, wywiercić 4 otwory np.3-4mm i wycinać piłką włosową 2mm. Tylko nie wiem czy ta metoda zda egzamin, szkoda by było dotychczasowej pracy montowania i lutowanie na płytce już dopasowanej do tej obudowy.
Czytałem tematy tych którzy robili boxy, ale tylko chyba w jednym opisano że nacinał dremelem.
Proszę odpowiedzcie czy ta metoda będzie dobra.
Awatar użytkownika
By se55ba
#1176268
Nożna by było od bidy tak spróbować ale ciut mniejszy otwór i małym pilnikiem pod piłować do właściwego rozmiaru bo jak wiadomo włosowa może troszku zboczyć z kursu cięcia

Tąpniętne z centrum dowodzenia wszechświatem.
Awatar użytkownika
By pol
#1176272
W boxie z KISem ustawiać/zmieniać napięcia po pierwszym tygodniu będziesz tak rzadko, że spokojnie możesz go wmontować wewnątrz bez wycinania okienka na wyświetlacz.
By ParDez
#1176278
se55ba pisze:Nożna by było od bidy tak spróbować ale ciut mniejszy otwór i małym pilnikiem pod piłować do właściwego rozmiaru bo jak wiadomo włosowa może troszku zboczyć z kursu cięcia

Tąpniętne z centrum dowodzenia wszechświatem.

Sposób niby też dobry, ale zdajesz sobie sprawę że wypiłowanie tego małym iglakiem to syzyfowa praca ? Próbowałem w takim warsztacie ślusarskim koło siebie, ale mnie zatkało jak fachowiec najpierw zaczął wydziwiać po i do czego to i walnął 50-60zł. Toć dokładam 50 i mam na allegro dremela z końcówkami :lol:

-- [scalono] 23 wrz 2014, 22:43 --

pol pisze:W boxie z KISem ustawiać/zmieniać napięcia po pierwszym tygodniu będziesz tak rzadko, że spokojnie możesz go wmontować wewnątrz bez wycinania okienka na wyświetlacz.

Można i tak, tylko mnie się podoba wszystko co świeci i mryga na stare lata - dziecinnieje na starość.
Awatar użytkownika
By se55ba
#1176285
Ale jaka będzie sadysfakcja ;) i szybciej podejmiesz decyzję zakupu dremelka :D

Tąpniętne z centrum dowodzenia wszechświatem.
Awatar użytkownika
By se55ba
#1176292
No i kolega matatiti dobrze prawi ;) dobry i porządny dremel troszku kosztuje :D

Tąpniętne z centrum dowodzenia wszechświatem.
Awatar użytkownika
By Drac0
#1176293
To może ktoś poleci jaki zestaw kupić bo na pewno nie jest potrzebny jakiś profesjonalny przy potrzebach rzędu raz na miesiąc?

Wysłane z mojego GT-I8190
By ParDez
#1176296
matatiti pisze:Kolega se55ba wskazał Ci rozsądne rozwiązanie.
"Dremelkiem" z allegro z pseudotarczkami, to życzę powodzenia. Po zużyciu 8 takich tarczek, może uda Ci się wyciąć ;)
Tapatalk

To to ja wiem, narzędzie tego typu za 110 zł to wiadomo jaka może być jakość, jednak na razie na orginalnego dremela za 400-500 zł m,nie stać.
Mam takiego pomysła. Czy można gdzieś kupić mały wyświetlacz współpracujący z kisem i umieścić go na tylnej klapce u dołu ?
Awatar użytkownika
By daras25
#1176297
ParDez pisze:
se55ba pisze:Nożna by było od bidy tak spróbować ale ciut mniejszy otwór i małym pilnikiem pod piłować do właściwego rozmiaru ....

Tąpniętne z centrum dowodzenia wszechświatem.

Sposób niby też dobry, ale zdajesz sobie sprawę że wypiłowanie tego małym iglakiem to syzyfowa praca ?


Ostatnio w taki sposób zrobiłem otwór w płaskowniku (3mm) z kwasówki i wcale to nie była syzyfowa praca . Jeżeli nie masz odpowiednich narzędzi to nie widzę innego wyjścia .
By ParDez
#1176311
matatiti pisze:Nie chodzi tu o samego Dremla, a raczej o porządne tarcze, których koszt może przekroczyć nie raz wartość samego urządzenia.
Dlaczego tak boisz się pilnika? :)
Tapatalk

Wcale się nie boję tylko chciałbym osiągnąć dobry efekt szybko to mój problem.
Właśnie czytałem poradnik z linka od nie zastąpionego Goldiego no i się dowiedziałem że piłkę włosową, którą kupiłem to pewnie będę mógł wycinać masło z lodówki. Trzeba będzie kupić porządny brzeszczot włosowy.
Awatar użytkownika
By se55ba
#1176320
19'ście lat temu rok praktyki na ślusarni :D tam nas katowano tanim i kiepskim sprzętem :D nie miłe wspomnienia jak ze stali 4cm³ robiliśmy 2cm³ pilnikami do masła. Do tej pory wiem co znaczy dobry narzędzie do pracy ;)

Tąpniętne z centrum dowodzenia wszechświatem.
Awatar użytkownika
By Drac0
#1176321
Wiesz co nie wiem jak z dręmelem ale są ludzie którzy mówią że wiertarką za 100 czy też szlifierka kątówa się do niczego nie nadają. Posiadam sprzęt w takiej cenie i daje radę. Może właśnie ktoś jest w stanie polecić sam sprzęt niezłej jakości w niewielkich pieniądzach

Wysłane z mojego GT-I8190
Awatar użytkownika
By Freakster89
#1176324
Ja ewentualnie mam dremelka skilla z przystawka do frezowania z miłą chęcią się pozbędę, do tego zestaaw frezów z tym dasz sobie rade przy wcinaniu okienka
By ParDez
#1176325
Freakster89 pisze:Ja ewentualnie mam dremelka skilla z przystawka do frezowania z miłą chęcią się pozbędę, do tego zestaaw frezów z tym dasz sobie rade przy wcinaniu okienka

Dalsze pytanie wysyłam na PW
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
#1176521
ParDez pisze:To to ja wiem, narzędzie tego typu za 110 zł to wiadomo jaka może być jakość, jednak na razie na orginalnego dremela za 400-500 zł m,nie stać.

Rozejrzyj się za narzędziami Proxxona - są tańsze niż Dremel, a w niczym mu nie ustępują. Sam mam zestaw "grawerski" Micromot 50/E i jestem zadowolony (http://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Mikro-szlifierka%2C-zestaw-box-grawerski-Proxxon-Micromot-50E-28515-GRATIS/475).
By user
#1176522
Niektórzy wręcz twierdzą, że "oryginaly Dremel" wcale nie jest najlepszy. Ot tylko nazwa się przyjęła i "Dremel" jest określeniem dla takich urządzonek wielofunkcyjnych.
Awatar użytkownika
By xacax
#1176546
Dremel sie czasem przydaje.
Do wycinania otworów pod wyświetlacz, swego czasu zakupiłem za śmieszna cenę to urządzonko:
http://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i- ... ie-010083/

Rewalacją nie jest, ale nie katując go, radzi sobie przy drobnych pracach w aluminium czy drewnie. Do wydziergania boxa wystarczający.
By ParDez
#1177638
xacax pisze:Dremel sie czasem przydaje.
Do wycinania otworów pod wyświetlacz, swego czasu zakupiłem za śmieszna cenę to urządzonko:
http://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i- ... ie-010083/

Rewalacją nie jest, ale nie katując go, radzi sobie przy drobnych pracach w aluminium czy drewnie. Do wydziergania boxa wystarczający.

Dzięki za linka, Byłem w Juli parę dni temu i przegapiłem chyba, ale jak tylko zostanie mi kasy to pojadę i kupię. Aha - otwór już wyciąłem, wiertło 4mm, potem rozwierciłem 8mm i pilniki. W aluminium to idzie nieźle. Zajęło mi to 1,5godz. Więcej kłopotu to mam z mocowaniem 2x18650 w małej obudowie, bieguny ze sprężynką nie bardzo się sprawdzają. Nadlutowałem 4 bieguny, ale też musiałem cały czas sprawdzać czy da radę je włożyć tak aby można było wyjmować aku do ładowania. Oglądałem zdjęcia użytkowników tego forum, którzy robili boxa w takiej obudowie, jak im to działa ze sprężynkami to głowię się cały czas.
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1177694
Sprężyny w moim boxie sie nie sprawdziły, blaszki były lepsze, tylko muszą być mocno sztywne :)

Najlepsze mam w koszyku do batek, dostępne może jeszcze u midiego na forum światełkowym
Obrazek
By ParDez
#1177774
MarioBernatti pisze:Sprężyny w moim boxie sie nie sprawdziły, blaszki były lepsze, tylko muszą być mocno sztywne

Takie można dostać i na allegro, tyle że do obudowy 80x55x23 nie włożysz.

-- [scalono] 25 wrz 2014, 21:51 --

MarioBernatti pisze:Sprężyny w moim boxie sie nie sprawdziły, blaszki były lepsze, tylko muszą być mocno sztywne

Takie można dostać i na allegro, tyle że do obudowy 80x55x23 nie włożysz.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.