EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By Flaper
#1170478
Witam,
być może ktoś z Was będzie w stanie odpowiedzieć na nurtujące mnie pytanie. Mianowicie - choruję na SM i korzystam z e-p. Zastanawiam się, czy nikotyna w liquidzie może powodować/nasilać drżenia rąk towarzyszące mojej chorobie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By miron52
#1170483
Powiedzieli Tobie napewno, że to choroba o nieznanej etiologi i żaden lekarz nie odpowie. Szkodzić może wszystko, jak również łagodzić objawy. I u każdego inaczej.
By noopek2
#1170552
I bez choroby nadmierna dawka nikotyny dla człowieka który nie jest jako tako przyzwyczajony do dużej dawki nikotyny np. początkujący palacz jarający 24 mg liquidy może przyczynić się do drżenia rąk, bólu głowy lub nudności. Tak więc myślę że jeżeli nie bd przesadzał z ep to nie będziesz miał ww objawów. Napisałeś że korzystasz z ep więc jeżeli nie odczuwasz żadnych negatywnych odczuć to myślę iż możesz spokojnie palić.
Awatar użytkownika
By nemiasty
#1171314
Flaper pisze:Witam,
być może ktoś z Was będzie w stanie odpowiedzieć na nurtujące mnie pytanie. Mianowicie - choruję na SM i korzystam z e-p. Zastanawiam się, czy nikotyna w liquidzie może powodować/nasilać drżenia rąk towarzyszące mojej chorobie?
Pozdrawiam

Rozumiem Ciebie, że się niepokoisz, bo SM nie jest przyjemną chorobą... wiem coś o tym. Lekarze zapewne mówili Tobie, że palenie sprzyja nasileniu się objawom i może powodować częstsze rzuty oraz nieodwracalne zmiany w organiźmie. Bliska osoba mojemu sercu rzuciła całkowicie - zarówno palenie papierosów tradycyjnych jak i elektronicznych. Przemówił do niej fakt wizyty w szpitalu oraz przyjmowanie końskich dawek sterydów, a wszystko to spowodowane rzutem na prawe oko. Świadomość prawdopodobnej utraty widzenia spowodowała, że od tamtej pory nie sięgnęła po papierosy (analogi/elektroniki). Życzę Tobie abyś jak najszybciej znalazł/a sposób na odstawienie epeta.

Jeżeli chodzi o drżenie rąk to nie przypominam sobie aby taka sytuacja pojawiała się u osoby, o której wpomniałem.
Jest jeszcze możliwość, że dawka nikotyny zawarta w płynie jest za wysoka, co może skutkować różnymi objawami, np. nierówną pracą serca, zawrotami głowy, itp.

Mam nadzieję, że masz jakiegoś "normalnego" lekarza prowadzącego - neurologa, którego o wszystko możesz się zapytać. Niektórzy z nich posiadają wiedzą, która może Tobie pomóc. Zapytaj... to nic Ciebie nie kosztuje a na pewno rozwieje Twoje wątpliwości.

-- [scalono] 17 wrz 2014, 13:59:11 --

noopek2 pisze:Napisałeś że korzystasz z ep więc jeżeli nie odczuwasz żadnych negatywnych odczuć to myślę iż możesz spokojnie palić.

Czytam to już któryś raz z rzędu i nie mogę uwierzyć w to co piszesz. Czy masz w ogóle świadomość co to jest SM? Jesteś lekarzem? Specjalistą? Neurologiem?
Ja nie znam badań dot. szkodliwości ep oraz ich wpływu na rozwój tej choroby ale wiem, że palenie analogów zdecydowanie pogarsza nawet działanie leków typu Interferon, Copaxone oraz wpływa na zwiększenie ponownego pojawienia się rzutu!!! Najlepszy sposób to konsultacja z neurologiem. Jeżeli takiego nie masz to poszukaj... najlepszy specjalistą w tej dziedzinie w Polsce to Krzysztof Selmaj. Jest kierownikiem Katedry i Kliniki Neurologii Akademii Medycznej w Łodzi.
By Flaper
#1172150
Dzięki wielkie!
W takim układzie od dzisiaj powoli schodzę z nikotyną. Może uda się zejść do 0. :)
Co do "normalnych" lekarzy, to naprawdę ciężko o takiego, niestety...
Awatar użytkownika
By nemiasty
#1172630
Jakiś program? Leczenie? Jak można wiedzieć to czym?
Btw: Najlepiej w Twoim przypadku rzucić nawet epalenie. Niewiadomo tak naprawdę jaki wpływ mają inne substancje znajdujące się w płynie do EP na dalszy przebieg choroby.
Z tymi lekarzami to wiem niestety jak jest.
Sent from my RM-825_eu_poland_296 using Tapatalk
By Flaper
#1172644
Niedawno zacząłem leczenie Gilenyą.
Chyba będzie trzeba to odstawić...

EDIT: Mam na myśli odstawienie e-p oczywiście. :D
Awatar użytkownika
By nemiasty
#1172737
Czego oczywiście Tobie życzę! :)
No i naturalnie zdrowia.
Dzięki za info dot. leku. O tym nie słyszałem.
Sent from my RM-825_eu_poland_296 using Tapatalk
By Flaper
#1173192
nemiasty pisze:Czego oczywiście Tobie życzę! :)
No i naturalnie zdrowia


Pięknie dziękuję! :)
By momomi
#1176418
Myślę, że w przypadku SM najlepiej odstawić wszystkie używki nawet e-papierosa. Zdrowie jest najważniejsze a w takiej chorobie trzeba robić wszystko żeby zahamować jej postępowanie. Pozdrawiam i życzę Ci dużo zdrowia! :)
By adnan10
#1176591
oże ktoś z Was będzie w stanie odpowiedzieć na nurtujące mnie pytanie. Mianowicie - choruję na SM i korzystam z e-p. Zastanawiam się, czy nikotyna w liquidzie może powodować/nasilać drżenia rąk towarzyszące mojej chorobie?
Pozdr :bry *SPAM*




____________
naeem :drinkb *SMOKEKING* *CZAJNICZEK*

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.