EPF
Awatar użytkownika
By jch-root
#1175815
Na moim Foggerku 4.1, po zwapowaniu trzech pełnych baniaczków, bawełna MUJI - niewybielana, nadal zdatna do użytku :cygaro: Ponadstandardowego "zasyfienia" nie zaobserwowałem. Reasumując - nie jest źle :-)

Wysłane z "Błękitnej kropki".
By TRNCzarny
#1175851
reed pisze:
Haze pisze:
TommyBlack pisze:Jeśli tylko dostanę,prześlę Adamowi, może wrzuci pod mikroskop?

Pewnie, chętnie :D . Prawdę powiedziawszy to jak @reed wspomniał o tych włosach to myślałem, że sobie jaja robi :mrgreen:


Kolego, robić sobie jaja z włosów łonowych anielskich dziewic? Ja? :shock:
W życiu! :mrgreen:

BTW.
Wiele czytałem o syfieniu się niebielonej MUJI.
No i ciekawostka, bo u mnie nie chce się zasyfić.
Oto setup który odparował ~9ml BlendFeela:

Obrazek

No i może minimalnie ciemniejsza jest, ale żeby sporo syfu??


To jeszcze kwestia, który Blendfeel. Bo jak jasny Amour to nic dziwnego :)
By user
#1175908
TRNCzarny pisze:[...]
To jeszcze kwestia, który Blendfeel. Bo jak jasny Amour to nic dziwnego :)


Dokładnie tak! Amoura jechałem, bo znam ten smak na tyle, że wyczuję różnice :)

Ricc, wstyd mi nieco :oops: Wiem, że z moim stażem, powinienem już nauczyć się syfić grzałki, ale jakoś umykał mi ten temat od dawna i jakoś tak wyszło. Taka sytuacja *BLUSH*

Tommy, to nie było personalnie do Ciebie :) Po prostu kilka razy czytałem o szybszym zasyfieniu i wręcz o totalnej utracie smaku na rzecz paskudztwa jakiegoś (daras25? skleroza :oops: )
Ale dziękuję Ci serdecznie za nierobienie mi przykrości. Poczułbym się zmuszony do zrobienia kolejnego setupu i jarania na czystej bazie, żeby mieć jeszcze czyściejszy niż Twój :mrgreen: Knot w sensie, ten waciany :-P
Awatar użytkownika
By hilton1
#1176070
Raz piszecie , że zasyfia, innym razem ,że nie zasyfia nie ogarniam tego.
A, może Wy kobiety jesteście, bo tylko kobieta zmienną jest :zakrecony
Awatar użytkownika
By kurok
#1176096
Słuchajcie, a jak z zasadnością używania drutu grubszego niż 0.30mm. Widzicie sens przy pojedynczej grzałce. Wiem, że i grubsze skręcają, ale tak pytam.
Awatar użytkownika
By hilton1
#1176103
Moim skromnym zdaniem, nie ma sensu stosowania grubszego drutu niż 0,30 , grubszy to dłuższy czas podgrzewania, większa masa. Stosowałem różne średnice w/g mnie 0,30 jest najlepszą opcją i co może być dziwne uważam że Kanthal D 0,30 jest lepszy dla mnie niż A1
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1176141
Przy takim transporcie jaki daje japońska bawełna, stosowanie grubszego drutu niż 0,37
jest moim skromnym zdaniem bez sensu. :wink:
Awatar użytkownika
By emes
#1176212
hilton1 pisze:Raz piszecie , że zasyfia, innym razem ,że nie zasyfia nie ogarniam tego.
A, może Wy kobiety jesteście, bo tylko kobieta zmienną jest :zakrecony


Po prostu jest to również uzależnione od sposobu wykonania setupu ;) Raz się uda zrobić dobrze, a raz nie. Nie można określać jakości bawełny po jednym setupie na którym przerobiło się na chmurę 2ml płynu :mrgreen:
Awatar użytkownika
By matatiti
#1176331
emes pisze:
hilton1 pisze:Raz piszecie , że zasyfia, innym razem ,że nie zasyfia nie ogarniam tego.
A, może Wy kobiety jesteście, bo tylko kobieta zmienną jest :zakrecony


Po prostu jest to również uzależnione od sposobu wykonania setupu ;) Raz się uda zrobić dobrze, a raz nie. Nie można określać jakości bawełny po jednym setupie na którym przerobiło się na chmurę 2ml płynu :mrgreen:


Dokładnie :) Dziś dla potwierdzenia Twoich słów, po prostu spartoliłem setup, napychając zbyt dużo bawełny, a że się spieszyłem gdzieś, to nie chciało mi się już tego zmieniać. Efekt jest taki, że mam już po odparowaniu 7ml odruchy wymiotne, a na poprzednim setupie poszło prawie 40ml.


Tapatalk
Awatar użytkownika
By selol
#1177107
Zakupilem bawelne w "promocji" edyma za 1 grosz. Powiem krotko, nie chce nic innego na razie. Smak to nic , ale transport mega :D

Wysłane z mojego OV-Vertis-01
Awatar użytkownika
By emes
#1177112
Niestety nie mam pod ręką innego sprzętu fotografującego oprócz komórki i lodówki ale wrzucę :)

Bawełna MUJI, niebielona z e-plyny.pl. Przerobione na tym setupie ok 60ml płynu. Pomimo faktu, że do dnia dzisiejszego nie stwierdziłem żadnych obcych posmaków czy zwierzaka futerkowego wymieniłem tą bawełnę z czystej przyzwoitości :lol:

Obrazek

PS. Tej grzałki (sam drut oczywiście) używam od ok. 4 miesięcy. Dlatego już jest delikatnie przepalony ;)
Awatar użytkownika
By jch-root
#1177471
Krinkels pisze:Przed chwilą przyszła do mnie paczuszka z bawełną i kilkoma innymi pierdołami.
Jestem ciekawy czy rzeczywiście będzie duża różnica w transporcie, jak na razie mam zwykłą watę 100% bawełna i na Foggerze 4.1 muszę robić często przerwy w vapowaniu, bo średnio ta wata liquid bierze. :beer:
http://www.mediafire.com/convkey/6cab/q ... fasjfg.jpg


Jeśli bawełną MUJI tak samo zapchasz kanaliki, to również będą potrzebne długie przerwy :-) Watka ma delikatnie przylegać do kanalików, nie je zapychać :cygaro:
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1177910
Muji to jest to czego szukałem! Łączy w sobie zalety jakie uzyskamy wapując na wacie bawełnianej i ściereczkach tami. Łatwo wyciąć kawałek i załadować w grzałkę. Od początku bez żadnych obcych posmaków. Prosto i smacznie. Osobiście polecam niezdecydowanym.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2014, 13:27 przez jsakic19, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Grey Fox
#1178280
Przyłącze się do rozmowy. Faktycznie Muji jest całkiem niezła. Co prawda od niedawna sam kręcę grzałki i nie mam jeszcze może super wprawy, ale jest doskonała i daje powtarzalność której nie miałem na zwykłej wacie. No i oddawanie smaku dla mnie bomba!!
By Smoker
#1178376
To ja powiem to samo :)

Na szmatce i na wacie wyszło mi kilka niezłych setupów, ale jakoś mnie te nośniki denerwowały przy kręceniu - a bawełna od braci Japończyków jest idealna.

Jakoś lepiej się kręci i dobrze to wychodzi, dobrze smakuje.
Awatar użytkownika
By adeekk1989
#1180954
Panowie, czy ten produkt jest 'wapowalny'?
To jest to samo co w e-fajkowych sklepach?

http://www.muji.com.pl/p-1074-19-84-1-W ... 0,szt.html
Awatar użytkownika
By mordek
#1180959
@adeekk1989: sklep jest chyba pierwszym od którego rozpoczął się szał zakupów. To co wskazałeś, jeśli jest ze 100% bawełny to tak, jest wapowalne (możesz zadzwonić, dopytać). Same płatki wyglądają na bielone.
Awatar użytkownika
By adeekk1989
#1180963
Tak mordku wiem, że to jest ten sklep, od którego się zaczęło ;) Sęk w tym, że ciężko mi ogarnąć czy to jest na 100% to. Mogliby dodać do opisu produktu, że bardzo dobrze robi za nośnik liquidu :D Chociaż w sumie 'podwójnego zastosowania' to może o to chodzi :P
Awatar użytkownika
By mordek
#1180967
Nie, to nie jest produkt o którym wszyscy mówią ;)
Wyglądają one tak:



W sklepach ep (jak np. e-dym), są to właśnie te widoczne na obrazku (w rozmiarach 65x50mm lub 90x60mm <-- lub jakoś tak). To co podałeś to jest inne cudo, z tego co pamiętam, nietestowane przez użytkowników.
Awatar użytkownika
By agregat76
#1180973
Te co pokazał mordek są wapowalne i w sklepie MUJI już ich nie ma. Waperzy wyczyścili im cały stan magazynowy :wink:. Te podwójnego zastosowania są cały czas w ofercie, więc pewnie nie są wapowalne :lol:
Awatar użytkownika
By adeekk1989
#1180974
agregat76 pisze:Te co pokazał mordek są wapowalne i w sklepie MUJI już ich nie ma. Waperzy wyczyścili im cały stan magazynowy :wink:. Te podwójnego zastosowania są cały czas w ofercie, więc pewnie nie są wapowalne :lol:


Spoko :D Od czego jest ebay ;)
http://www.ebay.com/itm/JAPAN-Muji-Natu ... 0950675498
http://www.ebay.com/itm/Muji-Daily-Faci ... 1138955300

Tylko nie wykupcie wszystkich bo jak wrócę z roboty to mam zamiar sobie zamówić ;P
Awatar użytkownika
By mordek
#1180975
@agregat76: jeżeli waciki są z 100% bawełny i nie są nasączane, to jak najbardziej można ich użyć. Jeśli są bielone to już wybór wapującego, czy ich użyje czy nie...

O produkt najlepiej zapytać sprzedawcę, a później podzielić się tymi informacjami na forum ;).

-- EDIT
@adeekk1989: ja już zapas mam :lol:.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1180981
mordek pisze:@agregat76: jeżeli waciki są z 100% bawełny i nie są nasączane, to jak najbardziej można ich użyć. Jeśli są bielone to już wybór wapującego, czy ich użyje czy nie...

Nikt ich jeszcze nie testował. Ktoś musi być pierwszy odważny ;) A nóż widelec okaże się że są lepsze od zwykłych płatków (np że dłużej wytrzymują w grzałce)
Awatar użytkownika
By agregat76
#1180982
adeekk1989 pisze:Tylko nie wykupcie wszystkich bo jak wrócę z roboty to mam zamiar sobie zamówić ;P

Tutaj masz jeszcze dostępne niewybielane: http://ego2.pl/pl/warsztat/595-watka-niewybielana-muji.html

@mordek: Spoko. Wiem. To taki żarcik był :) Są na stanie to pewnie nikt się nie odważył kupić i przetestować :mrgreen: Jeśli ktoś pierwszy się zapyta w sklepie czy to 100% bawełny i podzieli się tą informacją na forum to też pewnie znikną ze stanu :)

EDIT: A zadzwoniłem sobie do sklepu MUJI. Info dla tych co nie kupili, chcą kupić itd, itp: te waciki http://www.muji.com.pl/p-1074-19-84-1-Waciki,bawelniane,podwojnego,zastosowania,60,szt.html też nadają się do e-palenia. Jest to 100% bawełny niczym nie nasączone. Pani powiedziała, że ktoś kupił i dają radę w ep :)
A co do tych wybielanych i niewybielanych ze zdjęcia powyżej to są już w sprzedaży (świeża dostawa) w salonie na Mysiej 3. W sklepie internetowym mają pojawić prawdopodobnie jutro *SMOKEKING*
PS. Jak tylko zapytałem się o waciki to Pani już wiedziała o co biega :shock:
Awatar użytkownika
By UnitrA1979
#1181335
Kupiłem w epłyny i nie mogę na tym wapowac - momentalnie dostaje ataku kaszlu. Używam bocotona i nigdy tak nie miałem. Jutro przyjdzie jeszcze edymowa i jeszcze zrobię nowe setupy i zobaczymy.
Awatar użytkownika
By mordek
#1181336
@agregat76: kilka stron wcześniej powinna być opowieść kociarskiego (o ile dobrze pamiętam)... jak to wpadł któregoś razu na Mysią :lol:

@UnitrA1979: dziwne.. sam materiał transportowy nie powinien tego powodować, no chyba że wziąłeś wybielaną (tj. może tak być/nie powinno, to tylko przypuszczenia).
Awatar użytkownika
By emes
#1181496
UnitrA1979 pisze:Kupiłem w epłyny i nie mogę na tym wapowac - momentalnie dostaje ataku kaszlu. Używam bocotona i nigdy tak nie miałem. Jutro przyjdzie jeszcze edymowa i jeszcze zrobię nowe setupy i zobaczymy.


Pewnie za dużo napakowałeś do grzałki i jedziesz na granicy bobra. Muji od e-plyny.pl sprawuje się wyśmienicie, jednak trzeba (ja przy zwykłym bocotonie również) uważać z dawkowaniem - łatwo jest przesadzić ;)
Muji jeszcze bardziej większa swoją objętość niż bocoton/tami po nasączeniu lq - dlatego podejrzenie o zbliżanie się do bobra.
Awatar użytkownika
By UnitrA1979
#1181730
emes pisze:
UnitrA1979 pisze:Kupiłem w epłyny i nie mogę na tym wapowac - momentalnie dostaje ataku kaszlu. Używam bocotona i nigdy tak nie miałem. Jutro przyjdzie jeszcze edymowa i jeszcze zrobię nowe setupy i zobaczymy.


Pewnie za dużo napakowałeś do grzałki i jedziesz na granicy bobra. Muji od e-plyny.pl sprawuje się wyśmienicie, jednak trzeba (ja przy zwykłym bocotonie również) uważać z dawkowaniem - łatwo jest przesadzić ;)
Muji jeszcze bardziej większa swoją objętość niż bocoton/tami po nasączeniu lq - dlatego podejrzenie o zbliżanie się do bobra.


Dobry trop ale było odwrotnie - dałem za mało waty pod zwoje. Zrobiłem poprawkę i jest rewelacja. Transport lepszy niż bocoton, zapowiada się obiecująco :mrgreen:
Awatar użytkownika
By adeekk1989
#1182086
MRogalski pisze:Proszę o poradę dotyczącą setupu do Kayfuna.
Ktoś próbował? Ile pasków na grzałkę?


Nie za dużo nie za mało :lol:
Tak by można było swobodnie ruszać watką w grzałce.
Awatar użytkownika
By HALF and HALF
#1182288
Jeszcze jedna rzecz, która nie była istotna w Bocoton. W MUJI włókna idą kierunkowo i tu też może być różnica jak się utnie.
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1182301
Zapodałem tą z edyma dp kajtka i może troszke lepiej niż na szmacie
jakieś rażącej róznicy nie widzę, ale jaki i tak dobrze działało to czego sie wielkiego spodziewać :)

mam teraz za 1 grosz zapasu na cały rok, wystarcza mi paseczek 2mm na 3 cm na tydzień
co zrobie z zapasem tami na 50 lat, czyli całą rolką ? :)

PS. tami sie troche lepiej aplikuje, tutaj chciałem miec przy wkładaniu nienaruszony kształt, grubsze na dole i u góry
Awatar użytkownika
By emes
#1182668
HALF and HALF pisze:Jeszcze jedna rzecz, która nie była istotna w Bocoton. W MUJI włókna idą kierunkowo i tu też może być różnica jak się utnie.


Oczywiście, że jest. Osobiście zarówno bocoton jak i muji odrywam paluszkami, a nie odcinam. W ten sposób zapewniam ciągłość większości włókien :)
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1183466
Nie wypowiadałem się wcześniej, żeby po pierwszym zachwycie nie zmieniać zdania.
Muszę przyznać, że MUJI niebielone, bo takie cały czas testuję, spisuje się znakomicie. Nawet mesh poszedł w odstawkę.
Transport na tej wacie jest znakomity. Ciężko jest przecholować z ilością upychaną w grzałkę. Nawet ciasno przeciągnięta wystarczająco dobrze transportuje liquid.
Nie zgodzę się tylko ze stwierdzeniem, że japońszczyzna bardziej puchnie po nasączeniu od bocotonu.
W TGT bocoton po kilku dniach robił się tak pulchny, że zaczynał blokować transport przez otwory w pierścieniu komina. Natomiast MUJI nie zmienia swej objętości. Możemy odnieść wrażenie pęcznienia, jednak jest ono spowodowane bardzo solidnym nasączeniem przez liquid, nie zaś pęcznieniem włókien. Wystarczy przygnieść knot delikatnie igłą i włókna zaczynają się sklejać pozostawiając wolną przestrzeń w otworach. Po wyjęciu igły nie powracają na poprzednie miejsce, jak to jest w przypadku bocotonu.
Na czystej bazie knot u mnie wytrzymał odparowanie około 100 ml liquidu i nadawał się do wymiany z powodu słabnącego transportu. Bocoton czy inna wata/szmata wytrzymywały podobny przebieg, więc zasyfianie knota raczej jest bardziej zależne od rodzaju liquidu, niż samego nośnika.
Oddawanie smaku jest na bardzo wysokim poziomie. Niewiele odbiega od mesha. Smak na MUJI jest troszkę łagodniejszy, ale taki efekt może powodować konstrukcja grzałki micro coil.
Na zakończenie mogę stwierdzić, że zostałem miło zaskoczony właściwościami waty MUJI.

--
Tapa tapa z jotki :D
Awatar użytkownika
By adamk9
#1190087
Dzisiaj zrobilem dwie pierwsze grzalki microcoil na tej bawelnie Muji. Jak narazie same pozytywne odczucia. Innych materialow nie uzywalem, wiec ni mam porownan. Jedno opakowanie niebielonej moge zbyc (pw).Jest tego duzo a na zdjeciu wygladalo inaczej.
By zydowsky
#1190918
Dużo wygodniejsza do aplikacji niż zwykła wata z rossmana. Lepszy transport, ale w smaku różnicy nie czuję.

MI3 powered By Miuipolska.pl
Awatar użytkownika
By adamk9
#1192973
Uzytkuje juz ta bawelne kila dni. Jest naprawde dobra. Watke wymieniam co 10ml liquidu i nie widze potrzeby czestrzej wymiany. Przy okazji przepalam grzalke. Calosc jes bardzo powtarzalnan wczesniej robilem grzalki zwykle na sznureczku.Bywalo roznie. Microkoil krece na wkretaku z Kayfuna.Ukrecilem kilka grzaleczek (koledzy) i kazda 7 zwoi ma 1,22 do. 1.24 Ohma. Reasumujac jestem zadowolony, minus to wymiana waty co 10-15 ml aby w peni korzystac z walorow smakowych.
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1192977
Mi tam sie niechce co 10 ml zmieniać i przepalać, jak zużywam dziennie 12-15 ml
Ja zmieniam co tydzień i starcza, a szczególnie przepalanie, po 10 ml robi Ci sie już syf na drucie ?
Awatar użytkownika
By adamk9
#1192987
To raczej profilaktyczne dzialanie. Syfu po 10 ml jeszcze nie widac. Rozgrzewam grzalke, bo jest okazja o nia zadbac. Raz wypalilem 20 ml i mialem wrazenie, ze smak troche sie splycil. Pewnie to tylko wrazenie. W tej chwili microcoil to dla mbie nowosc, za jakis czas bede robil tak jak ty. Przepraszam za brak polskich liter - pisze z komorki.
Awatar użytkownika
By Haze
#1193016
MarioBernatti pisze:Mi tam sie niechce co 10 ml zmieniać i przepalać, jak zużywam dziennie 12-15 ml
Ja zmieniam co tydzień i starcza...

Tak, tylko zależy co wapujesz... Zalej np. Puros Dark od HoL to będziesz przepalał nawet częściej niż co 10 ml :mrgreen:
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1193020
MarioBernatti pisze:Mi tam sie niechce co 10 ml zmieniać i przepalać, jak zużywam dziennie 12-15 ml
Ja zmieniam co tydzień i starcza, a szczególnie przepalanie, po 10 ml robi Ci sie już syf na drucie ?

To znaczy, że zmieniasz watę co 100 ml. IMO przy takiej pielęgnacji to grzałka chyba podwaja swoją objętość :roll

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By mordek
#1193026
jsakic19 pisze:
MarioBernatti pisze:Mi tam sie niechce co 10 ml zmieniać i przepalać, jak zużywam dziennie 12-15 ml
Ja zmieniam co tydzień i starcza, a szczególnie przepalanie, po 10 ml robi Ci sie już syf na drucie ?

To znaczy, że zmieniasz watę co 100 ml. IMO przy takiej pielęgnacji to grzałka chyba podwaja swoją objętość :roll

A grzałka wygląda jak stajnia :D.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.