EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1151034
ciekawy klonik drippera od paradigm , mowa o magmie ;)
do mnie już leci :) 2 posty dual lub single coil 3 dziurki do duala 3 do singla , 1mm,2mm i 3 mm

zobaczymy co to warte :)
Obrazek
Awatar użytkownika
By noman1
#1151078
Mam, użytkuję już jakiś czas.
Nie jest odpowiedni jako wytwornica chmury, ale smaczy dobrze i zadymia jak to dripper.
Spory zbiornik, pozwala na wlanie ok 40 kr z butelki z iglą :)
Zero wylewania przez ah.
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1151080
Bajka ^^ do paszczowo idzie dymać przy 2 małych ah?
Awatar użytkownika
By noman1
#1151092
kuuubicki pisze:Bajka ^^ do paszczowo idzie dymać przy 2 małych ah?

Oczywiście że się da i dlaczego małych ??
2x 2mm to nie tak mało ;) oczywiście przeciąg jest mniejszy niż w Tobh-u, Zenith-cie itp.

0,5 Ohm + ścierka i 20-30W ... mniód :mrgreen:

Obrazek
Obrazek

BTW Magma jest na 2 ( z 5 ) pozycji u brodatego ;)

PS. to co jest pod dripper-em to nie żadna reklama, to kawałek atrapy - to jest info dla kol. @pola, który zaraz będzie mnie oskarżał o kryptoreklamę :evil: , a dripper nie jest dystrybuowany w wiadomym sklepie :mrgreen: a szkoda :monkey:
Ostatnio zmieniony 16 sie 2014, 23:37 przez noman1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By MagikP3
#1151097
Ja polecam go zawsze, a wiele testowalem atomizerow piszesz dwa lata wapowania. Smaku i chmurze przesciga kaytki i taifuna. Pojemność też ma sporą(Około 1ml) idealną do zmieniania sobie smaku co godzinę. Grzałka na wacie to bajka w nim



Wysłane Red Rice z Magmą w rece :) Sorry za błędy, mój słownik mnie nie lubi
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1151100
Wiekszosc dripperow przescigs Kaytka i Taifuna w smaku i chmurze :)

Tapatalk from Humber river
By m44
#1151137
Mam go od jakiegoś czasu i obok Origena uważam za mój ulubiony RDA. Palę na microcoilu z watą i zarówno smak jak i chmura są bardzo zadowalające. Jeszcze do Patriota mam dużą sympatię ale ustępuje Magmie i Origenowi zdecydowanie. A propos brodacza, ciekawy wydaje mi się 454 z jego listy.
A co do airholi u mnie zawsze zdecydowanie jedynym słusznym ustawieniem jest full przeciąg. W Magmie wyjąłem środkowy pierścień żeby nie zawracać sobie d.. ciągłym pilnowaniem ustawienia. Tak czy inaczej będziesz Pan zadowolony :lol:
Awatar użytkownika
By kociarski
#1151153
mam i ja, potwierdzam, mistrzostwo świata, ja jedna lecę na singlu, i nie spodziewałem się że tak zakocham się w "dripingu", Magma trafiła w moje ręce przez przypadek, a teraz już druga leci fucktecha :D
Awatar użytkownika
By speed
#1151255
Ja jutro dostanę Magmę od *FT* , już nie mogę się doczekać.
Kurde we wtorek jednak będzie.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 15:06 przez speed, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1151783
Ja na moją czekam ^^ @noman dopaszczowo 6mg a 3 mg dopłucnie jaram^^
Awatar użytkownika
By kwinto
#1151801
Musze dodac swoje pięć groszy na temat tego cuda .
A wiec o ile w orginale jest bezbłędny to jako ze jestem byłym posiadaczem dwóch kolejnych clonow ma on jeden mankament a mianowicie pin minusa w klonach nie jest przyspawany jak w orginale I tenze pin potrafi sie znacznie poluzowac a w jednym z moich klonow a dokladnie od infiniti odpadł całkiem ,nie wiem czy to tylko ja mam pecha ale miałem dwa klony tego drippera I w obydwu piny sie zluzowały ..ech życie teraz zbieram na orginał bo zakochałem sie w Magmie .
Awatar użytkownika
By speed
#1152809
Mam i ja, na pierwszy ogień na singlu, teraz duala robię. Nareszcie zero wycieków, O-ringów, I am Happy :piwo
By user
#1152813
noman1 pisze:0,5 Ohm + ścierka i 20-30W ... mniód :mrgreen:

Obrazek
Obrazek

BTW Magma jest na 2 ( z 5 ) pozycji u brodatego ;)


@noman1 zdradź mi proszę, dlaczego grzałki dałeś pod kątem, a nie na płasko? (w sensie równolegle do "podłoża")
Czy takie ustawienie robi jakąś różnicę w czymś, czy to tylko "tak sobie"?
Awatar użytkownika
By eef
#1152830
speed pisze:Mam i ja, na pierwszy ogień na singlu, teraz duala robię. Nareszcie zero wycieków, O-ringów, I am Happy :piwo


Bawię się magmą klonem od kilku dni. Dla mnie smak bardzo fajny, kop spory i chmurka całkiem przyzwoita. Ale jednak pojawiały mi się wycieki/przecieki - pomogło założenie dodatkowego oringu pod pierścień do regulacji przepływu powietrza. Teraz nic nie cieknie, a i pierścień nie lata po odkręceniu góry.
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1152841
@reed jeśli dobrze pamiętam to noman zakochany był w tobhie i możliwe że to naleciałość właśnie z Tobha :)
By user
#1152843
kuuubicki pisze:@reed jeśli dobrze pamiętam to noman zakochany był w tobhie i możliwe że to naleciałość właśnie z Tobha :)


Możliwe :)
Bo tak patrząc, czysto teoretycznie oczywiście, na konstrukcję drippera, to nie widzę uzasadnienia do takiego ułożenia. A ciekawość mnie męczy, czy mam rację, czy jednak "COŚ" w tym jest. Na dripperach to się bardzo średnio znam, na razie. Stąd może i głupie pytanie.
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1152845
Spoko po to jest forum ^^ haha;) z moich doswiadczeń z dripperami wynika że takie ułożenie może mieć wpływ na transport:)
Awatar użytkownika
By speed
#1152846
Ja też nie zakładam tego pierścienia, teraz nie ma miejsca by się skraplała chmurka. I jest dobrze *SMOKEKING*
By user
#1152848
kuuubicki pisze:Spoko po to jest forum ^^ haha;) z moich doswiadczeń z dripperami wynika że takie ułożenie może mieć wpływ na transport:)


Tak, ale ........ z jednej strony szybciej dotrze do grzałki, a z drugiej wolniej, bo dłuższa droga.
Nie kumam mimo wszystko. Wpływ może mieć, ale czy pozytywny? Jeżeli tak, to dlaczego?
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1152964
Bo ustalają sobie to w ta strone w którą Przechylasz dripper w związku z czym buforek przelewa Liquid w strone grzalki . Tak z teori i praktyki ;)
Awatar użytkownika
By noman1
#1153009
@reed, widziałem jak brodacz tak robi, czasem bez zależności z ah drippera, więc postanowiłem zrobić podobnie. Podobno powietrze lecąc od dołu lepiej oplywa grzałke, teraz zmieniłem na horyzontalne położenie i..... nie widzę różnicy :)

PS sprostowanie, grzałki ze zdjęć mają po 2ohm, czy razem 1ohm a nie 0,5.

Magma ma jedną wadę jeśli używamy 100% VG, zbyt nisko dno, a co za tym idzie problem z transportem.
Dlatego m.in. słabo nadaje się do cloud chasing-u.
By user
#1153021
noman1 pisze:@reed, widziałem jak brodacz tak robi, czasem bez zależności z ah drippera, więc postanowiłem zrobić podobnie. Podobno powietrze lecąc od dołu lepiej oplywa grzałke, teraz zmieniłem na horyzontalne położenie i..... nie widzę różnicy :)

PS sprostowanie, grzałki ze zdjęć mają po 2ohm, czy razem 1ohm a nie 0,5.

Magma ma jedną wadę jeśli używamy 100% VG, zbyt nisko dno, a co za tym idzie problem z transportem.
Dlatego m.in. słabo nadaje się do cloud chasing-u.


No to mogę iść spać. Nie będzie mnie to dręczyć :)
Na szczęście używam 50/50 więc mam nadzieję na uniknięcie części problemów.
A reszta wyjdzie w praniu.
Dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1153037
50/50 z pewnoscia do rade

Tapatalk from Humber river
Awatar użytkownika
By matatiti
#1153046
Testowałem przy 85/15 i nie jest tak kolorowo z transportem jak przy 50/50, gdzie Magma sprawuje się bez zarzutu. Dno jest rzeczywiście nisko. Próbowałem to zniwelować obniżając grzałki, układając je 1mm nad airholami, ale to już nie było to.


Tapatalk
By Amnelka
#1153084
Mam i jestem bardzo zadowolony. Jakość zachwyca, wrażenia też. Jak ktoś chce, to niech nie zwleka.

Osobiście polecam
Awatar użytkownika
By speed
#1153386


właśnie zarzuciłem na magmie, 5 podwójnych 0.56Ohm zwojów singel, polecam
Awatar użytkownika
By ThatGuyIvory
#1169497
No i ja w końcu uległem Magmie. Klon HCIGAR. Faktycznie smaczy bardzo dobrze, to trzeba przyznać. Do tej pory Tobh był moim faworytem ale Magma chyba go zastąpi.

Jakościowo na wysokim poziomie. Airhole wywiercone tam gdzie być powinny (chociaż największa to za **** nie ma 3mm, co najwyżej 2), wszystko się zgadza, a i dripek w zestawie fajny bo krótki i szeroki.

Z minusów na pewno długość gwintu 510. Ledwo wlazł mi w głowicę Nemesis'a, pin musiałem zeszlifować, a i tak szpara między przyciskiem, a blokadą jest o wiele większa niż mój zmysł estetyczny dopuszcza. (przed zeszlifowaniem w ogóle była przerwa między body, a przyciskiem). Z tego co wiem jest to problem chyba nie tylko w klonach. Dodatkowo jest lekka różnica między airhole wywierconymi w bazie ale to już akurat można podciągnąć pod moje czepialstwo. Radzę też zwrócić uwagę na metalowe ścinki przy pinie+. U mnie był "wiórek" odchodzący od pina+ dotykający gwintu 510 także pewnie zwarcie byłoby pokaźne gdybym nie zauważył. Pomimo tych wad na pewno nie żałuję, zasłużył sobie na cały ten szum.
Awatar użytkownika
By Einheart
#1169524
ThatGuyIvory pisze:No i ja w końcu uległem Magmie. Klon HCIGAR. Faktycznie smaczy bardzo dobrze, to trzeba przyznać. Do tej pory Tobh był moim faworytem ale Magma chyba go zastąpi.

Jakościowo na wysokim poziomie. Airhole wywiercone tam gdzie być powinny (chociaż największa to za **** nie ma 3mm, co najwyżej 2), wszystko się zgadza, a i dripek w zestawie fajny bo krótki i szeroki.

Z minusów na pewno długość gwintu 510. Ledwo wlazł mi w głowicę Nemesis'a, pin musiałem zeszlifować, a i tak szpara między przyciskiem, a blokadą jest o wiele większa niż mój zmysł estetyczny dopuszcza. (przed zeszlifowaniem w ogóle była przerwa między body, a przyciskiem). Z tego co wiem jest to problem chyba nie tylko w klonach. Dodatkowo jest lekka różnica między airhole wywierconymi w bazie ale to już akurat można podciągnąć pod moje czepialstwo. Radzę też zwrócić uwagę na metalowe ścinki przy pinie+. U mnie był "wiórek" odchodzący od pina+ dotykający gwintu 510 także pewnie zwarcie byłoby pokaźne gdybym nie zauważył. Pomimo tych wad na pewno nie żałuję, zasłużył sobie na cały ten szum.



oringa Kolego założyłeś ? bo z nim to inna bajka :)
Awatar użytkownika
By ThatGuyIvory
#1169567
Właśnie przed chwilą, chociaż mi jakoś latający AFC nie przeszkadzał specjalnie. Chociaż skropliny już trochę tak.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1175747
Jest w tym dripperze coś ciekawego. Takie dziwne uczucie podczas zaciągania, jakby inne niż w innych parownikach. Ciągniesz sobie niezbyt mocno, a chmura aerozolu zapierdziela w stronę gardła jakby z większą prędkością niż powinna. Jakby się jakiś dziwny, nieokreślony wspomagacz włączał. Stąd intensywny smak. Myślę że oprócz małej komory, jest to również zasługa wewnętrznej budowy górnego capa. Wewnętrzna powierzchnia wygląda tak, jakby projektował ją specjalista od aerodynamiki.
Jest też w Magmie pewna błahostka/śmiesznostka. Mianowicie w regulatorze ciągu powietrza, największy otwór (3mm) jest tylko i wyłącznie dla ozdoby, i tak naprawdę niczemu nie służy. Wewnątrz dirppera, otwory które znajdują się bezpośrednio pod grzałką, mają taką mniej więcej średnicę jak środkowy otwór w pierścieniu regulatora. I tutaj jest "wąskie gardło". Przestawienie pierścienia z ustawienia środkowego na ustawienie największe (3mm) zwyczajnie, po prostu nie daje nic. Nie zwiększa ciągu. Jest zupełnie wszystko jedno, czy ustawisz sobie pierścień na otwór 2mm, czy na otwór 3mm. Ciąg powietrza jest identyczny.
Poza tą jedną błahostką, trudno cokolwiek mu zarzucić. Genialny smak, ładna chmurka. Wszystko jest tylko kwestią zrobienia dobrego setupu. Raczej u mnie zostanie na długo.
Awatar użytkownika
By Skinner
#1175759
Ja mam Magmę od tygodnia (klon). Jestem zachwycony.

Drip z zestawu fajny, pękaty i z dużym otworem, tylko planuję wygładzić nieco ten kołnierz na końcu.

Łatwość kręcenia setupu i duża pojemność to bezapelacyjnie plusy tego parownika. Nawiew od spodu spisuje się wyśmienicie. Dla mnie istotne jest też to, że całość jest skręcana - żadnych oringów i mod nie zostaje w kieszeni przy wyciąganiu za parownik a jednocześnie wszystko szczelne i nic się nie wylewa ;)

U mnie z otworami jest wszystko ok. tzn ten w podstawie jest minimalnie większy od największego na pierścieniu (który jednak 3mm nie ma na pewno).

Super smak, super chmura i działająca poprawnie regulacja powietrza (dzięki czemu mamy w pewnym stopniu wpływ na na smak i chmurę) - miodzio.

Dwie rzeczy, które ewentualnie można by poprawić to odchudzić nieco pierścień do regulacji - żeby nic nie wystawało ponad obrys 22mm średnicy i skrócić minimalnie gwint z pinem plusowym.

Polecam ;)
Awatar użytkownika
By Konditoran
#1175765
Od wczoraj posiadam ten cudowny parownik i jestem zauroczony. Pierwszy lepszy setup i wszystko chodzi idealnie. Regulacja jak najbardziej odczuwalna pomiędzy 2 a 3 mm, widocznie u Ciebie coś jest nie tak. Smak cudowny, a chmura większa niż sobie wyobrażałem :-)

Nabaźgrane z HTC Desire X
By zydowsky
#1175776
Właśnie byłem w edymie i zakupiłem to cudeńko *.* zaraz kręce setupa i podzielę się wrażeniami.

MI3 powered By Miuipolska.pl
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1175843
chinczycy chyba mnie nie lubią ... paczka z ft mi idzie 3 tydzień i niby wysłana do polski a w srodku magma srubokrecik i palnik :O
a ja już się jej doczekać nie moge ..
By berto
#1175852
Czy magma hcigar (e-dym) też ma taki długi gwint 510 jak ta z ft?
Awatar użytkownika
By Konditoran
#1175856
Skinner, ja nie myłem i wszystko smakuje :-) co do gwintu to nie pomogę, bo nie mam porównania. Do nemka T z e-dym.pl pasuje.

Nabaźgrane z HTC Desire X
By michalmichal
#1175875
berto pisze:Czy magma hcigar (e-dym) też ma taki długi gwint 510 jak ta z ft?

Tak
Awatar użytkownika
By Mutango
#1175888
Konditoran pisze:Regulacja jak najbardziej odczuwalna pomiędzy 2 a 3 mm, widocznie u Ciebie coś jest nie tak.

Mam tą samą wersję co Ty (z e-dyma). Różnica nie ma być "odczuwalna", tylko przy takiej różnicy otworów powinna być gi-gan-ty-czna. Powinien być ponad 2x (słownie: dwa razy) większy ciąg, 2x więcej powietrza.
Odnoszę wrażenie że nie do końca kapujecie o których otworach mówię.
Nie chodzi o porównanie otworów w bazie i pierścieniu, które na siebie nachodzą, bo te jak najbardziej do siebie pasują.
Chodzi o otwór pod grzałką. Czyli otwór nr 1 powinien mieć taką wielkość jak otwór nr 3, żeby w ogóle taka regulacja miała sens. A nawet na oko widać, że tam takiego dużego otworu nie da się wywiercić.
Ja nie mówię, że parownik źle działa, bo działa dobrze. Tylko mówię, że otwór nr 3 pełni funkcję "ozdobną", bo w praktyce daje tyle samo co nr 2 lub niewiele więcej.

Obrazek
By berto
#1175890
michalmichal pisze:
berto pisze:Czy magma hcigar (e-dym) też ma taki długi gwint 510 jak ta z ft?

Tak

Czyli ten sam szmelc.
Dzięki :beer:
By user
#1175902
Mutango pisze:
Konditoran pisze:Regulacja jak najbardziej odczuwalna pomiędzy 2 a 3 mm, widocznie u Ciebie coś jest nie tak.

Mam tą samą wersję co Ty (z e-dyma). Różnica nie ma być "odczuwalna", tylko przy takiej różnicy otworów powinna być gi-gan-ty-czna. Powinien być ponad 2x (słownie: dwa razy) większy ciąg, 2x więcej powietrza.
Odnoszę wrażenie że nie do końca kapujecie o których otworach mówię.
Nie chodzi o porównanie otworów w bazie i pierścieniu, które na siebie nachodzą, bo te jak najbardziej do siebie pasują.
Chodzi o otwór pod grzałką. Czyli otwór nr 1 powinien mieć taką wielkość jak otwór nr 3, żeby w ogóle taka regulacja miała sens. A nawet na oko widać, że tam takiego dużego otworu nie da się wywiercić.
Ja nie mówię, że parownik źle działa, bo działa dobrze. Tylko mówię, że otwór nr 3 pełni funkcję "ozdobną", bo w praktyce daje tyle samo co nr 2 lub niewiele więcej.

Obrazek


A czy nie jest tak, że to celowy zabieg?
W ten sposób uzyskuje się większe ciśnienie/nadmuch na grzałkę. Powietrze ulega "sprężeniu"
Może to błąd kopistów, a może celowy zabieg.
Jak jest w oryginale? Tak samo? Czy nie?
Awatar użytkownika
By Mutango
#1175936
reed pisze:A czy nie jest tak, że to celowy zabieg?
W ten sposób uzyskuje się większe ciśnienie/nadmuch na grzałkę. Powietrze ulega "sprężeniu"

Mniej więcej to samo mówią, kiedy w Kajtkach nawiercają dodatkowe otwory powietrzne w bazie, ale centralny kanał powietrzny pozostaje wciąż ten sam. Ale to jest bajka marketingowa. Jakie ciśnienie? Jeszcze żeby się te powietrze wdmuchiwało przez te otwory. Ale przecież powietrze się wciąga od góry. Wąskie gardło, to wąskie gardło. To tak jakby Ci powiedzieli, żebyś podczas picia soku przez słomkę, mocno ścisnął słomkę, to będzie łatwiej ciągnąć.


reed pisze:Może to błąd kopistów, a może celowy zabieg.
Jak jest w oryginale? Tak samo? Czy nie?

Zdjęcie z cyferkami, które umieściłem, jest bodajże zdjęciem oryginału.
Właśnie o to mi chodzi, że autorem tej "śmiesznostki", jak ją nazwałem, jest oryginalny projektant.
By user
#1175944
Mutango pisze:
reed pisze:A czy nie jest tak, że to celowy zabieg?
W ten sposób uzyskuje się większe ciśnienie/nadmuch na grzałkę. Powietrze ulega "sprężeniu"

Mniej więcej to samo mówią, kiedy w Kajtkach nawiercają dodatkowe otwory powietrzne w bazie, ale centralny kanał powietrzny pozostaje wciąż ten sam. Ale to jest bajka marketingowa. Jakie ciśnienie? Jeszcze żeby się te powietrze wdmuchiwało przez te otwory. Ale przecież powietrze się wciąga od góry. Wąskie gardło, to wąskie gardło. To tak jakby Ci powiedzieli, żebyś podczas picia soku przez słomkę, mocno ścisnął słomkę, to będzie łatwiej ciągnąć.


Nie wiedziałem o tych wierceniach w Kaytkach :)
Zapytałem, bo podobne "układy" stosuje się w świecie poza e-p :D
Na pewno nie jest to bajka marketingowa.
Zrób proste doświadczenie, które zobrazuje Ci zasadę działania i skuteczność:
- spróbuj zdmuchnąć pudełko zapałek ze stołu
1 - "robiąc usta w dziubek" z otworem o średnicy 5 złotówki
2 - zrób to samo, ale otwór zmniejsz do średnicy filtra od analoga
Porównaj wyniki :)
Nie pamiętam jak to się fachowo nazywa, ale to działa ;)
Awatar użytkownika
By Mutango
#1175962
To by miało sens, gdyby Ci jakaś sprężarka o stałym ciśnieniu wdmuchiwała to powietrze z zewnątrz przez otwory AH. Wtedy powiedzmy, że za pomocą średnicy końcówki (jak strażak w wężu strażackim) regulowałbyś średnicę strumienia i ciśnienie. Im mniejsza średnica tym większe ciśnienie.. Ale tutaj nie ma to najmniejszego sensu. Po pierwsze sam regulujesz z jaką siłą wciągasz (dostosowujesz się do średnicy otworu), a po drugie wciągasz... więc co za różnica czy wciągasz przez lejek, czy przez sam dzióbek od lejka. Liczy się pierwsze "wąskie gardło".
By user
#1175968
Ależ to działa właśnie tak jak w przytoczonym wężu strażackim, właśnie :)
A to, że zmieniasz siłę "wciągu" to juz inna bajka. Przekłada się to na pewno na zmianę stopnia sprężania. Ale to działa, fizyki nie oszukasz.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1175979
Gdyby tak było, nikt by nie rozwiercał otworów w żadnym z parowników, ani tym bardziej nie konstruował regulacji otworów. Otwory by były jak najmniejsze, a użytkownik miałby za zadanie jak najmocniej ciągnąć, żeby uzyskać jak największą chmurę.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.