EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
Awatar użytkownika
By say73
#1161452
Używam waty i ściereczek (w zależności co w danym momencie mam przy sobie hehe) naprzemiennie w obu kaytkach jakie posiadam i mimo tego, że wiele razy zakładałem już watę nie zawsze jest tak samo. Ścierkę najczęściej mam już pociętą (2-3 paseczki) i w warunkach bojowych (np. w samochodzie :) ) lepiej się sprawdza. Różnic w walorach smakowych nie odczuwam między watką a ściereczką :).

Ps. Sprawę subiektywności możemy uznać za zamkniętą :).
Awatar użytkownika
By pfate
#1161929
Napisałem długiego posta z przemyśleniami, ale akurat tapatalk postanowił się wysypać i przepadło :wink Za mną 2 setupy, ten na 1 oma był tragiczny, tzn świetnie chmurzyl, ale niszczył mi gardło, a drugi na 1,3 oma to bajka, chmura, smak - cudo. Obie grzałki microcoil, 2mm. Mój egzemplarz jest wykonany perfekcyjnie, wszystko ładnie pasuje, nie cieknie, kanaliki w porządku. Parafrazując: Wapować nie umierać *SMOKEKING*

tapatalk@sgs3
Awatar użytkownika
By slawekag4
#1162096
Pol w tych dwóch sklepach jest niby BOCOTON w ofercie, ale tak naprawdę jest nie dostępny.
Mutango chyba wybiorę coś z tego co Ty polecasz, ale zastanawiam się, która z tych dwóch linków może być lepsza, czy są wogóle między nimi jakieś różnice.
Męczę Was tymi watami, ale miałem nieprzyjemność palenia na byle jakiej wacie i jaki setup bym nie ukręcił, to zawsze był ohydny smak, drapanie(gryzienie) w gardło. A chciałbym wykorzystywać możliwości Kayfuna i Aqua w 100%
Awatar użytkownika
By say73
#1162134
Pytanie czy to drapanie i gryzienie było/jest związane z watą, a może grzałka jest za blisko wylotu powietrza? Osobiście kupuję watę 100% bawełny choćby w markecie typu Kar... albo ściereczki uniwersalne 100% bawełny, oddzieram ze 2 listki i gotuję (resztę żona porywa i zużywa w celach "domowych").
Awatar użytkownika
By Mutango
#1162158
slawekag4 pisze:Mutango chyba wybiorę coś z tego co Ty polecasz, ale zastanawiam się, która z tych dwóch linków może być lepsza, czy są wogóle między nimi jakieś różnice.
Męczę Was tymi watami, ale miałem nieprzyjemność palenia na byle jakiej wacie i jaki setup bym nie ukręcił, to zawsze był ohydny smak, drapanie(gryzienie) w gardło. A chciałbym wykorzystywać możliwości Kayfuna i Aqua w 100%

No właśnie mnie jest trochę trudno wybierać, bo nie jestem specjalnie uczulony na żadną watę. Próbowałem różnych wat, w tym również ściereczki tami, europrofiti... i nigdy nie czułem specjalnych różnic. Co prawda zawsze na początku, zaraz po założeniu nowej porcji waty lub szmatki, czuję nieco "dziwny" posmak, ale nie jest to dla mnie specjalnie męczące i mija mniej więcej po odparowaniu 1-2ml (tak mniej więcej pół kayfuna), i potem smak jest już czyściutki. Nawet używając takiej zwykłej bawełnianej waty, którą można nabyć w każdej aptece (bella chyba..) też nie czuję specjalnej różnicy. Właśnie trzymam w ręku kajtka, w którym zmieniałem knota jeszcze w zeszłym tygodniu, i nawet nie mogę sobie dobrze przypomnieć, co ja tam zakładałem. Watę, czy szmatę?
Awatar użytkownika
By slawekag4
#1162165
To chyba jednak wina waty. Przed chwilą założyłem watę(PASO Trading), którą kupiłem dziś w aptece i jest trochę lepiej. Ale i tak zamówię sobie jakąś z tych, co polecaliście.


Edit:
Pisałem do e-dyma w sprawie dostawy kayfunów:
Witam. Mam pytanie, czy Kayfun Lite Plus Klon Tobeco faktycznie będzie dostępny w Państwa ofercie 5.09.2014. czy może się zdarzyć, że dostawa się opóźni? Pytam, ponieważ zależy mi na szybkim kupnie tego parownika i nie wiem, czy czekać na dostępność tego produktu u Państwa. Prosiłbym też o informację, czy cena ulegnie jakiejś zmianie.

i dostałem odpowiedź:
Dzień dobry,
właśnie dostałam informację, że dostawa będzie opóźniona.
Na początku przyszłego tygodnia powinniśmy poznać konkretną datę dostawy.
Pozdrawiam serdecznie, Karolina

Także sobie jeszcze chwilę poczekamy :(
Awatar użytkownika
By say73
#1162180
Mutango pisze:...zawsze na początku, zaraz po założeniu nowej porcji waty lub szmatki, czuję nieco "dziwny" posmak, ale nie jest to dla mnie specjalnie męczące i mija mniej więcej po odparowaniu 1-2ml (tak mniej więcej pół kayfuna), i potem smak jest już czyściutki...

Rozumiem, że szmatki nie gotujesz (np. 5 min) przed użyciem?
Awatar użytkownika
By Mutango
#1162195
say73 pisze:Rozumiem, że szmatki nie gotujesz (np. 5 min) przed użyciem?

Za każdym razem, 5 minut przed użyciem?
Aż tak kombinować to mi się nie chce. A ten posmak, tak jak pisałem, nawet na początku nie jest dla mnie bardzo uciążliwy, po kilku, kilkunastu buchach znacznie się zmniejsza, a po wywapowaniu ok 1ml praktycznie znika całkowicie, i już cieszę się czystym smakiem.
Awatar użytkownika
By mordek
#1162196
@Mutango: nie przed każdym, tylko raz... wygotuj sobie większą ilość i już ;) Możesz wymieniać bez problemu i bez posmaków.
Awatar użytkownika
By pfate
#1162197
Ja cierpię na gryzace niesamowicie doznania w gardle. Na kilku liquidach sprawdzone. Jakieś rady? 1.2 om, nemesis, microcoil, wata "Bella" z apteki. Dać więcej waty, mniej? Wyżej, niżej? Szczerze mówiąc troszkę się pogubiłem.

tapatalk@sgs3
Awatar użytkownika
By mordek
#1162212
Ja bym się raczej spytał (tak, to do Ciebie pfate) jakie to lq i jaki jest stosunek VG:PG...?
Awatar użytkownika
By say73
#1162214
Wyżej grzała i jakiej jest średnicy? Bobra nie ma?
Edit:
Fakt, poprzednik ma rację, ten stosunek też ma znaczenie.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1162215
pfate pisze:Ja cierpię na gryzace niesamowicie doznania w gardle. Na kilku liquidach sprawdzone. Jakieś rady? 1.2 om, nemesis, microcoil, wata "Bella" z apteki. Dać więcej waty, mniej? Wyżej, niżej? Szczerze mówiąc troszkę się pogubiłem.

Najprawdopodobniej dajesz za dużo waty, bo to jest najczęstszy błąd. Wata po zmoczeniu pęcznieje i knot znacznie zwiększa swoją objętość. Wata na sucho powinna bardzo swobodnie dać się przesuwać przez środek grzałki. Jeśli początkujący daje tyle waty, że wydaje mu się że jest w sam raz, to najczęściej oznacza że jest dwa razy za dużo.
Awatar użytkownika
By pfate
#1162217
Mój samogon na bazie VPG 50/50, dla testu próbowałem tez blue mist i smooke.pl, ale wszędzie to samo, smak liquidu w porządku, chmura wielka, gęsta, ale gryzie mnie po gardle. Grzałka około 3mm nad otworem, 2mm średnicy, wata nie przypalona, czysta, biała. Pomysłu mi już brakło, może ktoś bardziej doświadczony spotkał się z takim problemem. Wyżej niż 3mm grzałka to chyba przesada?

Edit. Zapomniałem dodać, że aromat poziomka od Inawery.

Edit2. Wata swobodnie się przesuwala w obie strony.

tapatalk@sgs3
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1162239
siemanko ... spaliłem izolator.. nie pytajcie na szybko zna ktoś jakiś zamiennik ? tak wiem że są w e dymie ale zanim przyjdzie może ktoś zna jakiś patent :)
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1162244
dzięki krasnal :)
Awatar użytkownika
By slawekag4
#1162269
Mi na aptecznej się lepiej wapuje, ale też podniosłem wyżej grzałkę, za radą kolegi kilkanaście postów wcześniej. Już nie gryzie w gardło i nie wypluwam już płuc przy każdym zaciągnięciu.
Awatar użytkownika
By michalglce
#1163096
skad wziac lub czym zastapic uszczelke/oring srubki wlewu liquidu?Jezeli to pytanie juz bylo to bardzo przepraszam.
Za brak polskich znakow rowniez sorki,pisze z tableta :(
Awatar użytkownika
By phonik
#1168552
Rozwiązanie na które natknąłem się w sieci.
Bierzemy grzałkę typu evod/protank lub podobną i wyciągamy z niej gumowy izolator.
Następnie ucinamy górną lub dolną część izolatora - w zależności od tego ile mamy miejsca na uszczelkę w otworze wlewowym.
Na zdjęciu poniżej zaznaczone gdzie przycinamy górną część izolatora:
Obrazek
Wkładamy na śrubę i wkręcamy.
U mnie ta mniejsza działa, mam kajtka od tobeco ze starej serii z ft, opisanej jako klon ruska.

(zdjęcie nie moje - zajumane z ecfu)
Awatar użytkownika
By ShaguaRs
#1169784
Witam, od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem tego klona (czarny). Ale piszę tutaj z pytankiem.
1) wie ktoś gdzie można dostać tubki mini do niego ? W e-dymie nie ma a jak się pojawią to schodzą jak świeże bułki w sklepie i nie mogę się załapać a w innych sklepach życzą sobie po 15-20zl za to. Może ktoś ma jedną zbędną taka tubke to bym chętnie odkupił.
2) macie jakiś patent na łatwe dolewanie lq np. W podroży ?
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1170077
ShaguaRs pisze:.....2) macie jakiś patent na łatwe dolewanie lq np. W podroży ?

Butelka z cienkim dziubkiem i śrubokręt z zestawu. Nie ma problemu uzupełnić baniak.
Jeśli ta opcja jest za skomplikowana, to odkręcamy górny cap, nalewamy liquid od góry, przykręcamy cap do pierwszego styku z uszczelką, obracamy parownik do góry dnem i w takiej pozycji dokręcamy cap do oporu.
--
Tapa tapa z jotki :D
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1170321
Zatkanie air hole'a nic nie daje, jeśli nie zatkamy również rurki komina. Te dwa otwory są ze sobą połącząne, więc zatkanie tylko jednego nic nie daje. Dlatego pominąłem tą czynność.

--
Tapa tapa z jotki :D
Awatar użytkownika
By sikor
#1171740
Ja mam pudełko po wodzie toaletowej STR8, nie usunąłem tych gąbek. Ładnie się mieszczą dwie buteleczki z liqidem, śrubokręt, strzykawka 2ml i baniaczek plastikowy (w zależności jaki liquid używam bo niektóre mogą zjeść ten plastik). Dodatkowo zestaw do nakręcania grzałek :) Dolewane płynu standardowo i gites :D
Awatar użytkownika
By adeekk1989
#1177308
Witam Panowie/Panie :)
Dołączam do zacnego grona z Kajtkiem :) Czytam sobie ten temat strona po stronie ale trochę ciężko mi się połapać (sporo spamu, czy to o batkach czy to o przewadze waty nad ścierą).

Szybkie pytanka.
1) Zakupiłem przed chwilą kajtka lite + z tobeco w e-dymie. Czy zanim go będę używał muszę coś z nim robić?
2) Grzałka jaką chcę sobie zamontować to Kanthal A1 0,30 8-9 zwojów (najprawdopodobniej microcoil). Czy mogę jakoś obliczyć jaka rezystencja takiej grzałki mi wyjdzie? Czy da się to zmierzyć zwykłym multimiernikiem?
3) Na jakiej wysokości ustawić grzałkę?
4) Z racji tego, że trochę poszperałem w nemku, nie mogę teraz używać kicka. Jak uważacie, lepszy kajtek z kickiem w nemku czy bez kicka?
By anulka
#1177318
adeekk1989 pisze:Witam Panowie/Panie :)
Dołączam do zacnego grona z Kajtkiem :) Czytam sobie ten temat strona po stronie ale trochę ciężko mi się połapać (sporo spamu, czy to o batkach czy to o przewadze waty nad ścierą).

Szybkie pytanka.
1) Zakupiłem przed chwilą kajtka lite + z tobeco w e-dymie. Czy zanim go będę używał muszę coś z nim robić?
2) Grzałka jaką chcę sobie zamontować to Kanthal A1 0,30 8-9 zwojów (najprawdopodobniej microcoil). Czy mogę jakoś obliczyć jaka rezystencja takiej grzałki mi wyjdzie? Czy da się to zmierzyć zwykłym multimiernikiem?
3) Na jakiej wysokości ustawić grzałkę?
4) Z racji tego, że trochę poszperałem w nemku, nie mogę teraz używać kicka. Jak uważacie, lepszy kajtek z kickiem w nemku czy bez kicka?


I właśnie dlatego ciężko znaleźć jakąś informację, bo po co czytać, skoro stron jest dużo, dołóżmy jeszcze trochę. Zapewniam cię, że odpowiedzi na wszystkie twoje pytania są już w tym wątku i nie widzę powodu, aby to wszystko jeszcze raz wklejać.
Awatar użytkownika
By emes
#1177322
Na te pytanka była już udzielana odpowiedź z pierdyliard razy - witamy w gronie spamerów :lol:
1. Porządnie umyć. W przypadku dalszego wydzielania postprodukcyjnych zapachów możesz dosłownie wygotować w wodzie.
2. Kalkulator Wąskiego? https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit?pli=1
Najlepiej jednak odmierzyć odcinek drutu o zadanym oporze i ukręcić z tego grzałkę w ilości zwojów - ile wyjdzie ;)
3. Dolna część spirali grzałki powinna się znajdować ze dwa milimetry nad łbami śrub ją mocujących.
4. Rzecz względna - Kick tak samo jak PCB uniemożliwia pracę grzałki poniżej 1.0-1.3 Ohma. Osobiście preferuję dobre, wysokoprądowe ogniwa (10A). Jest dużo lepiej niż z elektroniką wszelaką.
Awatar użytkownika
By Stw
#1177750
Mikro 6-7 zwoji na 2mm bez kicka całkiem nieźle się spisuje ale prawda i tak jest taka że sam musisz sprawdzić i dojść do tego co ci pasuje
By dar_i_juz
#1177845
adeekk1989 pisze:Witam Panowie/Panie :)
Dołączam do zacnego grona z Kajtkiem :) Czytam sobie ten temat strona po stronie ale trochę ciężko mi się połapać (sporo spamu, czy to o batkach czy to o przewadze waty nad ścierą).

Szybkie pytanka.
1) Zakupiłem przed chwilą kajtka lite + z tobeco w e-dymie. Czy zanim go będę używał muszę coś z nim robić?
2) Grzałka jaką chcę sobie zamontować to Kanthal A1 0,30 8-9 zwojów (najprawdopodobniej microcoil). Czy mogę jakoś obliczyć jaka rezystencja takiej grzałki mi wyjdzie? Czy da się to zmierzyć zwykłym multimiernikiem?
3) Na jakiej wysokości ustawić grzałkę?
4) Z racji tego, że trochę poszperałem w nemku, nie mogę teraz używać kicka. Jak uważacie, lepszy kajtek z kickiem w nemku czy bez kicka?



Kanthal 0.3 ( A1, czy D - nieważne) do Kajtka... to b. dobre rozwiązanie.
Wąski zrobił świetny kalkulator (szacun), ale tu masz coś jeszcze:

http://coiltoy.ermeso.com/

jeśli chodzi o średnice grzałek: Ja mam na różowej igle (1,2 mm), na śrubokręciku z zestawu (myslałem, że to 1,5 a podobno to jest 1,8 mm), i na wykałaczce 2 mm...
Wszystko w granicach 1-1,2 ohm...
Awatar użytkownika
By emes
#1177846
dar_i_juz pisze:Kanthal 0.3 ( A1, czy D - nieważne) do Kajtka... to b. dobre rozwiązanie.


Nie ważne jest z powodu jakości drutu czy może z powodu, że nie czujesz różnicy? Oba rodzaje drutu są z innego stopu metali i każdy z nich ma inną charakterystykę ;)
Osobiście do sznurka, bawełny polecam nikrokanthal - ma najlepszy czas reakcji.
By dar_i_juz
#1177848
emes pisze:
dar_i_juz pisze:Kanthal 0.3 ( A1, czy D - nieważne) do Kajtka... to b. dobre rozwiązanie.


Nie ważne jest z powodu jakości drutu czy może z powodu, że nie czujesz różnicy? Oba rodzaje drutu są z innego stopu metali i każdy z nich ma inną charakterystykę ;)
Osobiście do sznurka, bawełny polecam nikrokanthal - ma najlepszy czas reakcji.


Miałem na myśli podobną rezystancję...
Nie uzywałem A1 0,3.. ale pamiętam, i mam jeszcze A1 0,25...
Dla mnie Kanthal D jest okay, i mam w głebokim poważaniu jego charakterystykę :)
Jak będę na Wspólnej to kupię 2 m. A1 0,3... zobaczę tę róznicę, porównam te rózne stopy metali, i dam Ci znać...
Awatar użytkownika
By emes
#1177850
dar_i_juz pisze:Dla mnie Kanthal D jest okay, i mam w głebokim poważaniu jego charakterystykę :)
Jak będę na Wspólnej to kupię 2 m. A1 0,3... zobaczę tę róznicę, porównam te rózne stopy metali, i dam Ci znać...


Były już przeprowadzane testy wszystkich możliwych drutów które można użyć w naszym celu (takiego z płotu również). Nie musisz mi zdawać relacji z osobistych doznań :lol: To już wszystko dawno zostało napisane.
By dar_i_juz
#1177853
emes pisze:
dar_i_juz pisze:Dla mnie Kanthal D jest okay, i mam w głebokim poważaniu jego charakterystykę :)
Jak będę na Wspólnej to kupię 2 m. A1 0,3... zobaczę tę róznicę, porównam te rózne stopy metali, i dam Ci znać...


Były już przeprowadzane testy wszystkich możliwych drutów które można użyć w naszym celu (takiego z płotu również). Nie musisz mi zdawać relacji z osobistych doznań :lol: To już wszystko dawno zostało napisane.


Ależ wierzę:)
Dobranoc:)
Awatar użytkownika
By Mutango
#1177950
emes pisze:Oba rodzaje drutu są z innego stopu metali i każdy z nich ma inną charakterystykę ;

Nie to żebym się czepiał, ale czytelnik może odnieść wrażenie, że oba druty są z zupełnie innej bajki. Ale tak naprawdę to oba druty są ze stopu ferrytowego FeCrAl. Jedyna istotna rzecz, to nieznaczna różnica w zawartości Al. W Kanthal A1 jest to 5.8%, natomiast w D jest to 4.8% zawartości aluminium. Jest też nieznaczna różnica w zawartości Mn (manganu), ale ten jest i tak w ilości śladowej i nie ma to większego znaczenia.
Natomiast z innej bajki jest Nikrothal, bo jest to stop austeniczny NiCr. W ogóle nie zawiera żelaza Fe lub zawiera je tylko w ilości śladowej.
Awatar użytkownika
By adeekk1989
#1177956
No szczerze Wam powiem, że nie spodziewałem się, że tutaj robienie grzałki jest łatwiejsze niż w PT. Trochę ciężko śrubką czasem dokręcić ale jest meeeega czajnik :D
Dziękuję za uwagi. Były na prawdę pomocne!
Awatar użytkownika
By emes
#1177964
Mutango pisze: Jedyna istotna rzecz, to nieznaczna różnica w zawartości Al. W Kanthal A1 jest to 5.8%, natomiast w D jest to 4.8% zawartości aluminium.


Takie niuansy w stopie powodują dość znaczne różnice podczas używania drutu jako grzałki do e-p.
Nie będę się rozpisywał po raz kolejny o drutach, tym bardziej, że to nieodpowiedni wątek. Osoby zainteresowane znajdą dokładne opisy, a najlepiej sprawdzą osobiście.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1177969
adeekk1989 pisze:No szczerze Wam powiem, że nie spodziewałem się, że tutaj robienie grzałki jest łatwiejsze niż w PT.

W sumie byłoby dziwne gdyby w parowniku, który jest zaprojektowany do robienia własnych grzałek, robienie grzałki miałoby być trudniejsze niż w parowniku, który do tego nie jest zaprojektowany. To tak jakby ktoś był zaskoczony, że w butach do biegania łatwiej się biega niż w kaloszach :lol:
Awatar użytkownika
By adeekk1989
#1177997
Wychodzi po prostu niewiedza ;) Jestem mega zadowolony z tego klirka. A to tylko 79 zł :O
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 29
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.