EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1157508
Albo ja w końcu nie napisałem... :) Nieważne, aromatów nie uzywałem.

Test chyba ukończony. Tj. w ciągu godziny obaliłem prawie cały zbiornik Tajfuna bezsmakowego płynu i nic (pewnie około 2ml). Jeśli moje uczulenie nie było na nagromadzoną ilość to PG/VG mam ok (a ilości nie przetestuję, bo nie zdzierżę na dłuższą metę tyle wdychania pary).

[edit]

Emm, Fasttech twierdzi, że Tajfun ma 5ml - nie mierzyłem nigdy, aczkolwiek zostało może 15% zbiornika.
Awatar użytkownika
By Versheht
#1157791
Taki mały tip przy wstrząsie, zresztą dziwie się, że nikt tego jeszcze nie napisał, w każdym bądź razie do rzeczy. Praktycznie każda osoba z jakimkolwiek stwierdzonym uczuleniem a więc ryzykiem wstrząsu powinna de facto mieć przepisaną adrenalinę. Polska adrenalina jest tania a dziś to każdy może w domu sobie szybciutko zaaplikować bo zazwyczaj jest sprzedawana w formie "pistoletu" - szybko, łatwo i praktycznie bezboleśnie, a to ratuję życie. Tak czy tak z tym testowaniem też uważaj bo z alergenami jest tak że po 1 ekspozycji na organizm każda następna (a w przypadku faktycznej ostrej alergii już 2) może zakończyć się wstrząsem, więc jak nie masz pod ręką czegoś takiego jak adrenalina to może być niefajnie. Z resztą nawet jak masz to też lepiej nie bawić się w rosyjską ruletkę :)
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1157824
Adrenalinę? W domu?

Hmm.. wytłumaczę Ci to tak: to tak jakby dać humaniście duży radiator i powiedzieć "jak Ci się będzie komputer wieszał to go zainstaluj zamiast oryginału" - generalnie więcej napsuje niż naprawi.

Mniemam, że zaraz wypowiedzą się ludzie którzy wiedzą do czego adrenalina służy, bo ja ze swoją wiedzą to idę się pod stół schować... tuż przed kolejną bitwą :P
Awatar użytkownika
By Versheht
#1158014
Najczęstszą przyczyną zgonu podczas wstrząsu anafilaktycznego jest zbyt późne podanie adrenaliny. Jest to lek pierwszego rzutu, i spokojnie forma o której pisałem jest bezpieczna, dostajesz "gotowy produkt" łatwy do użycia w domowych warunkach. Przy różnych schorzeniach dostajesz leki na receptę które stosowane niewłaściwie mogę bardzo szybko wywołać ogromne spustoszenie w naszym organizmie. Nawet leki bez recepty takie jak NLPZ np. Apap (paracetamol) przy przedawkowaniu co wcale nie jest trudne w krótkim czasie zdegeneruję całkowicie wątrobę w taki sposób że jedynym ratunkiem jest jej przeszczep. Każdy lek jest toksyczny i ma poważne skutki uboczne przy niewłaściwym stosowaniu. Nie ma co się ich obawiać ale należy je stosować rozsądnie i zgodnie z zaleceniami. Przecież nie mówię o stosowaniu adrenaliny przy 1 objawach wysypki skórnej :)
Ostatnio zmieniony 27 sie 2014, 15:44 przez Versheht, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By kotoj
#1158017
krzych.s pisze:Adrenalinę? W domu?

Hmm.. wytłumaczę Ci to tak: to tak jakby dać humaniście duży radiator i powiedzieć "jak Ci się będzie komputer wieszał to go zainstaluj zamiast oryginału" - generalnie więcej napsuje niż naprawi.

Mniemam, że zaraz wypowiedzą się ludzie którzy wiedzą do czego adrenalina służy, bo ja ze swoją wiedzą to idę się pod stół schować... tuż przed kolejną bitwą :P

http://pl.wikipedia.org/wiki/EpiPen
Awatar użytkownika
By Ratio
#1158021
Mój facet ma alergię na osy/pszczoły etc, i adrenalinę ma i trzyma po prostu w lodówce. Taka w strzykawce. Chyba 50 zł kosztowała, a instrukcje używania to tyle że w razie potrzeby zrobić zastrzyk bodajże w udo o ile dobrze pamiętam? Chyba nawet przez ubranie można. Przy takich problemach jak miałeś to taki must have :) Najgorsze że nie wiadomo na co taka reakcja, to tym bardziej musisz uważać.

Śledzę temat od początku i życzę szybkiego, o ile to możliwe gdy chodzisz do lekarza na NFZ, wykrycia przyczyny oraz dużo zdrówka :)
Awatar użytkownika
By Versheht
#1158024
O tak jeszcze grafika ;)
Obrazek
Mój facet ma alergię na osy/pszczoły etc, i adrenalinę ma i trzyma po prostu w lodówce. Taka w strzykawce. Chyba 50 zł kosztowała, a instrukcje używania to tyle że w razie potrzeby zrobić zastrzyk bodajże w udo o ile dobrze pamiętam? Chyba nawet przez ubranie można. Przy takich problemach jak miałeś to taki must have :) Najgorsze że nie wiadomo na co taka reakcja, to tym bardziej musisz uważać.

dokładnie najczęściej w udo i można przez ubranie, bajecznie proste użycie ratuje życie a pamiętać trzeba że liczą się sekundy :)
Awatar użytkownika
By micko
#1158035
@Versheht i @Ratio dobrze, że rozjaśniacie problem *GOOD*


bo mi po haśle "zastrzyk z Adrenaliny" też wyświetla się od razu (nieziemska, zaje .. sta i jak się okazuje nie do końca prawdziwa) scena z Pulp Fiction :mrgreen:
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1158048
Poczytałem na wiki i "zdrowastrona". Rozumiem wskaania i Wasze podejście, ale mimo to mam wrażenie, że w moim przypadku to armata na komara (oby). Poza tym, bez recepty nie da rady i trzeba wymieniać bo traci ważność szybko. Ale zastanowię się i przy okazji porozmawiam z lekarzem.
Awatar użytkownika
By Versheht
#1158083
Adrenalinę tak jak pisałem wcześniej tylko przy wstrząsie się podaje, to nie jest metoda leczenia alergii tylko to jest ratunek życia :P, jak wyskoczy Ci wysypka po założeniu ubrania wypranego w Dosi to nie potrzebujesz adrenaliny :). Jednak jeśli badania u alergologa potwierdzą że masz alergię, to zawsze na wszelki wypadek powinieneś mieć pod ręką ampułkę z adrenaliną ;). Najważniejsza zasada stosowania wszystkich leków - tylko gdy konieczne i przede wszystkim z głową.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1160533
Hmm, ciekawe - nie mogę edytować posta powyżej :P.

Nieistotne. Właśnie zbełtałem "podejrzaną" nikotynę w 10 ml buteleczce. W ciągu najbliższych 3-4 h będę ją kopcił.

Hyh, no to sobie pokopciłem... Pociągnąłem kilka chmur i zacząłem odczuwać bardzo delikatnie podobne efekty jak tuż przed decyzją pojechania do szpitala. Wprawdzie bez bycia czerwonym i naprawdę bardzo delikatnie (do tego stopnia, że nie byłem pewien czy to to), ale na tyle niepokojąco, że zdecydowałem próby przerwać w ten weekend. Powodem jest przede wszystkim brak samochodu (pojechał na wymianę klocków/tarcz itp), ale też i moje obawy odnośnie ponownej wizyty w szpitalu.

W zasadzie to nie wiem co dalej robić (i czy robić). Mógłbym po prostu pozbyć się tej butli z nikotyną i już do tematu nie wracać, ale po pierwsze, nie dowiem się nigdy czy to to na pewno, a po drugie, Wy się nie dowiecie, a to też istotne.

Ktoś ma pomysły co z takim fantem zrobić?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1166545
donjohn pisze:
krzych.s pisze:
Ktoś ma pomysły co z takim fantem zrobić?


Proste jak dla Mnie
Podaj skąd brałeś i tyle :D

Lepiej nie podawaj, wiemy skąd jest.
Awatar użytkownika
By donjohn
#1166546
PucH2 pisze:
donjohn pisze:
krzych.s pisze:
Ktoś ma pomysły co z takim fantem zrobić?


Proste jak dla Mnie
Podaj skąd brałeś i tyle :D

Lepiej nie podawaj, wiemy skąd jest.


Że z I ? *BOJE SIE* :lol:
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1166809
Nie kopciłem. Ogólnie chciałem się wstrzymać z podawaniem nazw, bo nie testowałem już więcej i nie jestem pewien czy to to. Niby przetestowałem wszystko oprócz samej nikotyny, ale z drugiej strony, druga butelczyna z tej samej firmy jest ok (chyba, a przynajmniej nie wywołuje niczego od razu), a pierwszą też tylko przetestowałem na jak wyżej opisane na zasadzie - strach nie pozwolił na więcej. Więc nie bardzo wiem czy powinienem pisać o firmie... (już było kilka postów po których widać nastawienie niektórych osób - zrobi się niepotrzebna afera)

A moje pytanie co dalej dotyczyło raczej testów - tj. jakieś pomysły jak się upewnić.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1166896
krzych.s
A moje pytanie co dalej dotyczyło raczej testów - tj. jakieś pomysły jak się upewnić.


koscislaw
Po Testuj na myszach jak zlapia to co ty . to tylko pozostaje ABW gruba afera .


Ty, koscislaw, potestuj raczej Słownik języka polskiego!
Myszy zostaw w spokoju.
ABW też...
:-P
Awatar użytkownika
By Amkor001
#1166984
@krzych.s przyjacielu pytasz co dalej i oczekujemy podpowiedzi , hmm . Jak mozna doradzać komuś czy ma zagrać w rosyjska ruletke ? Rzec mogę jedynie , ciagnij test do skutku na własną odpowiedzialność (stawka twe zdrowie) , bądź do koszalina z ta nikotyna . Tu w tym temacie niestety tylko ty możesz podjąć odpowiednie kroki i moim skromnym zdaniem zdecyduj jak najrozsondniej . To nie jest bieg na setkę , a w nagrode nie otrzymasz medalu . Jedynie pewność co spowodowało u ciebie wstrząs , ale tylko czy ta wiedza nie będzie cię zbyt dużo kosztowała .
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1167114
Dobra, w sumie to chyba już postanowione. Nikotyna leci do kosza. Firmy nie ujawnię, bo się sępy zlecą i zrobią aferę. Jeśli komukolwiek przytrafi się to samo, wtedy możemy porównać kto co dymi, a tymczasem temat do zablokowania aż do odwołania.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.