EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Versheht
#1153074
Szukałem trochę na forum i nie znalazłem nigdzie odpowiedzi, czy nawet wypowiedzi na temat tych nowych grzałek do Nautilus'a. Oto informacja od producenta

Over the past few months, the subject of our Bottom Vertical Coils has become a growing topic of interest among our customer community. Specifically, the questions of “what is the material that you use in the construction of your BVC coils?” or “are they healthy to the user?”, have been asked numerous times. So here for the benefit of all, is the low down on our BVC coils.

We use a ceramic fiber which is placed around the heating coil during its construction, which has undergone and passed rigorous SGS certification, and is both nontoxic and heat resistant. This ceramic material is, of course, exclusively researched and developed by the Aspire Company, and is only accessible by our manufacturing company, Shenzhen Eigate Technology Co., Ltd.

We at Aspire value our customer’s safety and concern, and welcome these questions to help assure you of our levels of safety and consideration. But, although we work hard to guarantee the safety of our products, we cannot guarantee the quality or indeed the safety of the many counterfeit companies who work to imitate our products and materials. Because of this, BVC coils obtained from fake/non-authentic suppliers/manufacturers may be toxic and/or may not be able to endure the high temperatures of the original. So we urge you to please buy smart and buy safe, keep authentic and stay healthy.
- See more at: http://www.aspirecig.com/news/news175.h ... I2Qs3.dpuf


Widziałem już ktoś to cytował, ale czy ktoś kto zna się tym mógłby mi odpowiedzieć na ile bezpieczne jest rozwiązanie w tych grzałkach, czy może są one "bardziej" szkodliwe dla nas niż "stare" sznurkowe grzałki??
Moje pytanie zrodziło się po obejrzeniu

Awatar użytkownika
By pol
#1153075
Na pytanie na ile to jest bezpieczne na obecnym etapie trudno odpowiedzieć.

Pamiętaj, że Brodacz "chmurzy" ekstremalnie na 120W.

Inne filmy o BVC




Na otulinie z "ceramic fiber" w grzałce BVC położony jest płatek z sita mesh.


P.S.
Mimo wrażliwego gardła nie wyczułem jak na razie żadnych problemów przy używaniu grzałki BVC, a już trochę czasu używam tej grzałki.
Awatar użytkownika
By Versheht
#1153228
Przy analogach wiesz +/- że to czym się zaciągasz to ostry szajz i zdajesz sobie sprawę że powoli wykańczasz się, a założeniem e-p jest "zdrowsza" alternatywa więc generalnie fajnie byłoby wiedzieć czy te nowe rozwiązania nie mają jakiegoś szajzu :P. Wiesz kiedyś ludzie budowali z azbestu i też była to cudowna nowość i wszyscy wiemy dziś jak "dobre" to było rozwiązanie ^^
Awatar użytkownika
By boobsv2
#1156074
mam takie pytanie, co jeśli potrzebuje wlac nowy liquid na ta samą grzalke, da się to jakos przemyc żeby nie było posmaku starego liquidu(przyjmijmy ze chce wlac owocowy na tytoniowy), bo wiem ze przepalić się tego nie da, wiec pytanie czy nowy clearomizer czy przemywać czy dolewać i smaczyć z początku stary liquid?
Awatar użytkownika
By pol
#1160649
WhiteStripe pisze:Podpinam się pod powyższe zapytanie. Czy można bez problemu przepłukać tą grzałkę w wodzie? Bo zanim po wlaniu nowego smaku liquidu przestanę czuć stary to trochę mija.

Wrzuć do gara i zagotuj zupkę z grzałki. Osusz i gotowe.
Awatar użytkownika
By marcinstp
#1190458
boobsv2 pisze:mam takie pytanie, co jeśli potrzebuje wlac nowy liquid na ta samą grzalke, da się to jakos przemyc żeby nie było posmaku starego liquidu(przyjmijmy ze chce wlac owocowy na tytoniowy), bo wiem ze przepalić się tego nie da, wiec pytanie czy nowy clearomizer czy przemywać czy dolewać i smaczyć z początku stary liquid?


Używam tych grzałek. Wlałem Black Berry po USA Mix. Po jednym dniu już był czysty smak owocowy. Black Berry używałem przez trzy dni, a potem znów zalałem USA Mix. I tu już był problem. Od tygodnia mam smak jeżynowo - tytoniowy. Dokładnie wyszorowałem wszystko oprócz grzałki i smak black berry pozostał.
Jeśli chodzi o mycie grzałki, to nie próbowałem (ale mam ochotę spróbować). Sprzedawca (taki stacjonarny sklepik) odradzał mi mycie grzałki, ale to pewnie dlatego, że poczuł interes :o Chciał mi sprzedać tyle grzałek, ile smaków używam.
Awatar użytkownika
By pol
#1190507
marcinstp pisze:
boobsv2 pisze:mam takie pytanie, co jeśli potrzebuje wlac nowy liquid na ta samą grzalke, da się to jakos przemyc żeby nie było posmaku starego liquidu(przyjmijmy ze chce wlac owocowy na tytoniowy), bo wiem ze przepalić się tego nie da, wiec pytanie czy nowy clearomizer czy przemywać czy dolewać i smaczyć z początku stary liquid?


Używam tych grzałek. Wlałem Black Berry po USA Mix. Po jednym dniu już był czysty smak owocowy. Black Berry używałem przez trzy dni, a potem znów zalałem USA Mix. I tu już był problem. Od tygodnia mam smak jeżynowo - tytoniowy. Dokładnie wyszorowałem wszystko oprócz grzałki i smak black berry pozostał.
Jeśli chodzi o mycie grzałki, to nie próbowałem (ale mam ochotę spróbować). Sprzedawca (taki stacjonarny sklepik) odradzał mi mycie grzałki, ale to pewnie dlatego, że poczuł interes :o Chciał mi sprzedać tyle grzałek, ile smaków używam.

A nie zaproponował, abyś kupił u niego, dla każdego smaku e-liqidu osobny parownik?
Awatar użytkownika
By marcinstp
#1191257
pol pisze:A nie zaproponował, abyś kupił u niego, dla każdego smaku e-liqidu osobny parownik?

Pewnie, że zaproponował. Nawet sprzedał mi dwa Nautilusy. Do sklepu trafiłem trochę przez przypadek, a może i z ciekawości, bo wcale nie chciałem rezygnować z analogów. Zostawiłem tam wtedy ponad 350 zł. Było to 10 dni temu i od tego czasu nie zapaliłem analoga. Gość mnie trochę naciągnął na koszty, ale i tak jestem mu wdzięczny, że namówił mnie wtedy na e-palenie.

A co do grzałki, to wyparzyłem ją w gorącej wodzie (tak ze dwie trzy minuty się moczyła - ale bez gotowania). Wysuszyłem i jest super. Żadnego problemu z mieszaniem się smaków.
Awatar użytkownika
By marcinstp
#1191284
reed pisze:Jeden smak - jeden parownik, złota zasada.
A do testów smaków, atomizerek dripperek

Tapnięte Lenofonicznie :yoda


Byłoby świetnie móc zastosować się do tej zasady. Ale wcześniej muszę sobie znaleźć tylko kilka ulubionych smaków. Teraz to byłyby dość duże koszty kupować parowniki. Dopiero zaczynam, próbuję nowe smaki i prawie każdy z nich mi pasuje. Ale w przyszłości.....kto wie - może będę miał całą masę parowników, albo znajdę swój ulubiony smaczek
*SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By Smokey69
#1192032
marcinstp pisze: (...) albo znajdę swój ulubiony smaczek


Mała sugestia (właśnie to przechodzę, więc sugestia z pierwszej ręki) - w miarę "oddalania się" od analogów odczuwanie smaków liquidów dynamicznie się zmienia. Wraz z odbudowywaniem się zmysłów węchu i smaku te same liquidy zaczynają smakować inaczej. To, co wykręcało mnie jeszcze 2 tygodnie temu, teraz wydaje się być całkiem-całkiem :)
Awatar użytkownika
By marcinstp
#1192056
Smokey69 pisze:
marcinstp pisze: (...) albo znajdę swój ulubiony smaczek


Mała sugestia (właśnie to przechodzę, więc sugestia z pierwszej ręki) - w miarę "oddalania się" od analogów odczuwanie smaków liquidów dynamicznie się zmienia. Wraz z odbudowywaniem się zmysłów węchu i smaku te same liquidy zaczynają smakować inaczej. To, co wykręcało mnie jeszcze 2 tygodnie temu, teraz wydaje się być całkiem-całkiem :)

Oo, masz rację. Zgadzam się z Tobą w 100% - smak i zapach powracają. Z każdym dniem czuję i smakuję więcej.
Dziś od rana chmurzę Blacberry - to drugie podejście i tym razem jakoś inaczej, chyba lepiej smakuje.
Awatar użytkownika
By julka1973
#1217068
A co zrobić jak za każdym zalaniem chce się zmienić smak? Bo ja tak robię. Nie lubię palić ciągle tego samego. Przecież nie będę wyparzała grzałki 5 razy dziennie. :( A przymierzałam się do zakupu Nautilus Mini.
By syhaa
#1217106
julka1973 pisze:A co zrobić jak za każdym zalaniem chce się zmienić smak? Bo ja tak robię. Nie lubię palić ciągle tego samego. Przecież nie będę wyparzała grzałki 5 razy dziennie. :( A przymierzałam się do zakupu Nautilus Mini.

Najprościej to kupić drippera :D
Awatar użytkownika
By pol
#1217108
syhaa pisze:
julka1973 pisze:A co zrobić jak za każdym zalaniem chce się zmienić smak? Bo ja tak robię. Nie lubię palić ciągle tego samego. Przecież nie będę wyparzała grzałki 5 razy dziennie. :( A przymierzałam się do zakupu Nautilus Mini.

Najprościej to kupić drippera :D

A jest dripper z BVC?
Awatar użytkownika
By Szymon1988
#1217153
Może ja jestem jakiś mało wymagający. Obecnie wapuję 4 liquidy naprzemiennie i posiadam jeden clearomizer. Gdy kończy się liquid w baniaku, wlewam inny i po kilku buchach nie czuję już poprzedniego smaku. Pewnie ma znaczenie jakie liquidy się wapuję. Na pewno byłby problem z wyplenieniem mięty, której nie wapuję. Lub tez między tytoniówkami a owocowymi. Jednak przy moich smakach, nie mam problemu z ich mieszaniem się. Jakoś tak mam, że wolę wapować na jednym clirku, niż dbać o 5. Co nie oznacza, że nie posiadam w razie czego zapasowego sprzętu.
Awatar użytkownika
By stachu4
#1217593
Ja tez różne na jedym co wypale to wlewam inny i raz dwa nie czuć poprzedniego smaku z miętą tez nie ma problemu :) na każdy smak inny clirek to tak mało ekonomicznie wiec wole jechać na jedym a w zapasie mieć drugi z nową grzałką :)
By Lanc
#1235308
julka1973 pisze:A co zrobić jak za każdym zalaniem chce się zmienić smak? Bo ja tak robię. Nie lubię palić ciągle tego samego. Przecież nie będę wyparzała grzałki 5 razy dziennie. :( A przymierzałam się do zakupu Nautilus Mini.

Ja aktualnie eksperymentuje ze smakami i mam Nautilusa Mini. Jak się skończy jeden to po prostu resztki wylewam, środek tylko przecieram i wlewam nowy. W zależności od smaku nowy smak czuć całkowicie po paru/parunastu wapnięciach. Najdłużej mi znikał smak mięty. Po Fresh Mint wlałem Tiramisu (oba od Blue Mista). Tutaj właśnie jakieś 15-20 wapnięć i smak mięty całkowicie zniknął.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.