EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By Drac0
#1160250
Hej,

Skąd bierzecie drewno na zrobienie moda? Prosiłbym najchętniej o podanie jakiego sensownego internetowego źródła (poza dluta.pl).
Awatar użytkownika
By Drac0
#1160257
Gdzie Ty takiego rzeczy na allegro widzisz? większość co znalazłem to deski podłogowe o większych wymiarach
Awatar użytkownika
By krawatos
#1160262
Szukaj użytkownika emil71
Awatar użytkownika
By Drac0
#1160274
Dzięki, nie mogłem na niego trafić...

Proszę o usunięcie tematu lub przeniesienie do innego może bardziej odpowiedniego działu.
Awatar użytkownika
By okrzemek
#1160396
No to jeszcze polski birka shop z klucza zaopatrzenia nożowego :)
Awatar użytkownika
By Critival
#1160433
A ma ktoś namiary w Polsce by zakupić większe kawałki litego drewna niż na allegro typu zebrano, merbau itp. Minimalny rozmiar to 100x60/65x35?
Awatar użytkownika
By Drac0
#1160832
juron pisze:jeżeli chcesz zrobić coś w tym stylu: to-i-ja-pochwale-sie-swoim-drewniakiem-t71079.html
to materiał na kilka takich modów znajdziesz w castoramie za 9 zł - jest to sztacheta olszynowa.


no coś takiego mnie interesuje, obecnie dłubie w resztkach podbitki dachowej (sosna) i nie jestem zadowolony z tego materiału.

Critival pisze:A ma ktoś namiary w Polsce by zakupić większe kawałki litego drewna niż na allegro typu zebrano, merbau itp. Minimalny rozmiar to 100x60/65x35?


Napisałem do gościa z allegro (tego z pierwszych stron tematu) czy posiada jakieś większe rozmiary - idzie się dogadać, więc uderz do niego z konkretnym pytaniem
Awatar użytkownika
By juron
#1160923
polecam olchę ze względu na bardzo niski koszt i dostępność, a przede wszystkim na łatwość w obróbce ręcznej ( takiej amatorszczyźnie jak moja ) cięcie, skrawanie i wygładzanie idzie bardzo łatwo. Robiłem kiedyś z klocka modrzewia, ale jako amator nie byłem w stanie tak na oko określić jak najlepiej przeciąć klocek, a tu sztachetka ma właściwy wymiar pod jedną z połówek i widać jak na dłoni, jak układają się słoje i jaki kawałek wybrać by bez kłopotów, a jednocześnie w miarę estetycznie skomponować i wykonać całość. Zakup sztachetki ma wielką przewagę nad zakupem internetowym - na miejscu możesz godzinami przebierać w całym składzie sztachet by znaleźć najodpowiedniejszą.
Już czekam na wynik pracy i trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
By Critival
#1160962
Drac0 pisze:
juron pisze:jeżeli chcesz zrobić coś w tym stylu: to-i-ja-pochwale-sie-swoim-drewniakiem-t71079.html
to materiał na kilka takich modów znajdziesz w castoramie za 9 zł - jest to sztacheta olszynowa.


no coś takiego mnie interesuje, obecnie dłubie w resztkach podbitki dachowej (sosna) i nie jestem zadowolony z tego materiału.

Critival pisze:A ma ktoś namiary w Polsce by zakupić większe kawałki litego drewna niż na allegro typu zebrano, merbau itp. Minimalny rozmiar to 100x60/65x35?


Napisałem do gościa z allegro (tego z pierwszych stron tematu) czy posiada jakieś większe rozmiary - idzie się dogadać, więc uderz do niego z konkretnym pytaniem


Już u Niego załatwiłem, zanim przeczytałem Twój post, ale dzięki wielkie za info.
Awatar użytkownika
By krawatos
#1161437
skrzypekq4 pisze:http://nailtra.pl/ importer drewna egzotycznego, glownie na podlogi, ale maja tez tarcice, a to juz sporej grubosci klocki

To, że posiadają to jeszcze nic nie znaczy. Takich miejsc jest sporo w Polsce. Kupowałeś już coś może od nich?
Ja brałem kiedyś z firmy drewmis.pl i byłem u nich osobiście. Polecam tą formę zakupu tarcicy. Można samemu wybrać drewno bez pęknięć lub z ich małą ilością.
Awatar użytkownika
By skrzypekq4
#1161548
nie kupowalem, nie mialem takiej potrzeby, drewniaki kompletnie mi sie nie podobaja. link podeslalem, bo koles(Belg/Flamandczyk) mieszka niedaleko mnie i wiem, ze handluje drewnem egzotycznym.
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#1165931
Się po długiej przerwie wtrącę...
Jeśli idzie o emila z alledrogo, trzeba się liczyć z tym, że klocki będą popękane. Kiedyś miałem z nim małe rozczarowanie, gdy zebrano przyszło mało zdatne do użytku. Od tego czasu jest w jego aukcjach dopisek "klocki dobieram losowo, możliwe pęknięcia", czy coś w tym stylu.

Drewno stabilizowane - ja robię. 8) Klocki przeróżnej wielkości, ale głównie niebarwione z przyczyn ekonomicznych. Stabilizuję głównie dla siebie, MMA jest pieruńsko drogie, a jego barwienie to potencjalne straty kilkudziesięciu, a nawet kilkuset złotych, bo rynku na stabilizowane drewno w PL nie ma.

Zbieram się od jakiegoś czasu żeby tu o stabilizacji parę słów napisać, ale czasu nie starcza. Chciałem stałą ofertę w komisie zamieścić, ale admini nie dają mi uprawnień do komisu... :(
Awatar użytkownika
By Critival
#1166085
Kaszuba pisze:Się po długiej przerwie wtrącę...
Jeśli idzie o emila z alledrogo, trzeba się liczyć z tym, że klocki będą popękane. Kiedyś miałem z nim małe rozczarowanie, gdy zebrano przyszło mało zdatne do użytku. Od tego czasu jest w jego aukcjach dopisek "klocki dobieram losowo, możliwe pęknięcia", czy coś w tym stylu.

Drewno stabilizowane - ja robię. 8) Klocki przeróżnej wielkości, ale głównie niebarwione z przyczyn ekonomicznych. Stabilizuję głównie dla siebie, MMA jest pieruńsko drogie, a jego barwienie to potencjalne straty kilkudziesięciu, a nawet kilkuset złotych, bo rynku na stabilizowane drewno w PL nie ma.

Zbieram się od jakiegoś czasu żeby tu o stabilizacji parę słów napisać, ale czasu nie starcza. Chciałem stałą ofertę w komisie zamieścić, ale admini nie dają mi uprawnień do komisu... :(


Myślę że spokojnie byś zbudował rynek zbytu na barwione stabilizowane, by barwniki nie poszły w kosz. No ale należało by przeliczyć koszta i potrzeby rynku.
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#1166655
Może, gdyby podejść do tego biznesowo i poświecić na to trochę czasu, to tak. Ja hobbysta tylko, mam to szczęście, że akurat mam chwilowo przyzwoity płacowo kontrakt i mogłem kilka tysięcy wydać na skompletowanie porządnego sprzętu - pompa, zbiorniki, piecyk, dodatkowy termometr, żywica itp. Problem w tym, że w Europie nikt nie produkuje MMA do stabilizacji. Sam zamawiałem w trzech dużych fabrykach: dwóch w Polsce i jednej zza wschodniej granicy. Przetestowałem w sumie 7 próbek, za niektóre musiałem niestety zapłacić. Tylko jedna poradziła sobie ze skonfigurowaniem katalizatora, ale "analiza potencjalnych rynków zbytu, jak i ilości, jakich Pan potrzebuje czynią dla nas proces nieopłacalnym - nie bedziemy tego niestety produkować". Żywicę trzeba więc ciagnąć z USA. Cła i Vat uniknać się nie da, ja clę przez Pitneya, co daje oszczedność na opłatach celnych ok. 30%. Mimo to, w zależności od kursu dolara, galon żywicy to prawie 500zł. Oczywiście mógłbym barwić, ale wówczas ceny musiał bym mieć podobne do tych Kubka (birkashop). Wolę więc wziąć 30-50 zł za wystabilizowanie klocka powierzonego i mieć w na stanie tylko 1 kolor (aktualnie bordo). Wiekszą paletę kolorów byłbym w stanie sobie zrobić, gdyby nie fakt, że prekatalizowana żywica jest zdatna do użytku max. 6 miesięcy.
By purge
#1313978
@Kaszuba, bardzo bym prosił o odpowiedź na PW ;).
Ja staram się gdzieś nabyć stabilizowane drewno i sprawa wygląda następująco: odwiedziłem dwa składy drewna zajmujące się stolarką także i sprzedające drewno nawet w rozmiarze wykałaczki. W jednym nie słyszeli o drewnie stabilizowanym, w drugim słyszeli i mówili, że nie opłaca im się dystrybucja tego towaru...Napisałem też do 3 sklepów Internetowych m.in. do Kubka z forum o nożach. Dwa w tym Kubek nie odpisali, jego strona z kolei ma maintenance, odpisał za to człowiek który robi cudaczne zdobienia wędek i ma ofertę drewna stabilizowanego po 95 zł od klocka, niestety wymiary to 30x30x240 mm, a wycenił mi klocek o wymiarach takich jak podał Crit w tym temacie 50x35x130 mm na 250zł netto, czyli ponad 300zł brutto, więc taka oferta jaką daje Kaszuba jest po prostu obłędna, na pewno nie jedna osoba chętnie z tego skorzysta.
By purge
#1314133
@Daras25, a nie szukałem nawet, bo założyłem mimowolnie, że wyjdzie i tak drożej. Ale fakt, warto sprawdzić. Poszukam czegoś też za granicą, dzięki za radę ;).
By purge
#1314157
Leci repucha! O szukaniu w skadynawii w ogóle bym nie pomyślał...tylko jedyny problem to, że nie widzę wymiarów nigdzie, ale przyjrzę się tej stronie jutro, jeszcze raz dzięki. Drewno jakie mi się podoba za 130 złotych, zamiast za 300...
By purge
#1314286
Czemu w naszym kraju są ceny 'europejskie', a jesteśmy na 4 miejscu najbiedniejszych krajów europy...Dzięki panowie za linki, teraz mogę stabilizacje na kilogramy kupować :D.
Awatar użytkownika
By daras25
#1314341
purge może zainteresuje Cię też coś innego niż stabilizowane drewno , na stronie Brisa znajdziesz też dosyć popularny raffir w dosyć rozsądnej cenie .
https://www.brisa.fi/portal/index.php?option=com_oscommerce&osMod=index&cPath=98_380

Jeżeli chodzi o wymiary materiału na w/w stronie to większość ma ok. 25 x 40 x 120 mm ale nie wszystkie dlatego warto wysłać zapytanie .
By purge
#1314367
@Daras25, na razie chciałem drewno, moi znajomi też podchwycili ten motyw ze stabilizowanym dlatego szukam, żeby ich na jak najniższe koszty narazić. Raffir póki co nie dla mnie, chyba, że ktoś z nich będzie chciał, także też dzięki :).
Awatar użytkownika
By Critival
#1317825
Hmm a kto powiedział że w Polsce nie ma sprzedaży drewna stabilizowanego? A się trochę podroczę z Wami :)
Awatar użytkownika
By okrzemek
#1318338
Kubek stabilizuje. Bardzo warsztat rozwinął. Byłem u niego, mam jego drewno, nie jest taniej niż z ebay, ale bardzo miło :)
Awatar użytkownika
By krawatos
#1318432
To dobra informacja. Sądziłem, że już zwinął interes, bo nie odpisał mi na dwa maile. Znaczy się warto pisać do skutku :)
Awatar użytkownika
By Blondas
#1322012
Na największym polskim forum nożowym są osoby które również sprzedają różne klocki, ale nie wiem czy mogę podać do niego adres. Chłopaki dziergają rękojeści z takich drewienek jak merbau, hikora, różne czeczoty, czarny dąb, stabilizowane a nawet jakieś bloki kolorowego plastiku. Natomiast jeśli chodzi o polskie sklepy to dluta.pl

drewno europejskie:
http://www.dluta.pl/materialy/drewno-europejskie/

drewno egzotyczne:
http://www.dluta.pl/materialy/drewno-egzotyczne/
Awatar użytkownika
By bezi2
#1322057
Spotkałem się z negatywnymi opiniami na temat towaru z tego sklepu.
Awatar użytkownika
By Blondas
#1322065
Sam brałem stamtąd i wszystko jest ok. Jedynie miałem problem z drewnem palmowym, ponieważ nie było go na magazynie bo spokojnie sobie płynął w dostawie. Jak tylko dotarł to dosłali za free.
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#1329343
Dawno mnie tu nie było, bo ręce po łokcie mam upaćkane w MMA... ;)
Odpowiem tylko na jeden wpis:
purge pisze:Czemu w naszym kraju są ceny 'europejskie', a jesteśmy na 4 miejscu najbiedniejszych krajów europy...


Bo galon MMA Amerykanina kosztuje ok. 250 zł. Jak ja go sobie sprowadzę (CactusJuice) to całkowity koszt to ponad 2 razy tyle. Przesyłka ponad 40$ doliczona do ceny towary, od tej sumy naliczane cło i vat. Oczywiści można kombinować jakoś to ominąć- przerabiałem Polonezy, Domashippingi itp - zysk w wysokości kilku dolarów, a oczekiwanie na towar zamiast tydzień może potrwać 3 miesiące. MMA to poważna chemia. Oficjalnie nikt tego bez karty technicznej i clenia nie wyśle. Samodzielny przewóz może się skończyć pozostawieniem tego w kraju, który opuszczamy, jeśli celnik uzna że dla bezpieczeństwa tak lepiej.
Ostatnio zamawiałem kilka barwników nadających się do stabilizacji. Oczywiście najtaniej wyszło z USA (wszystkie europejskie kraje/sklepy płacą cło i vat, a jeszcze chcą zarobić). Wyszło mi ponad 60zł za jeden, czyli to kolejna kwota, jaką do każdego galona trzeba doliczyć.
Dłużej gadać szkoda...

Mimo to pompa ciągle pracuje, choć teraz musiałem jej przerwę na wymianę oleju zrobić.

Obrazek

P.S.Przepraszam raz jeszcze tych, którym nie odpisywałem na PW. Dawno się nie logowałem, a system powiadomień na maila z jakiegoś powodu nie informował mnie o nadesłanych PW.
Awatar użytkownika
By krawatos
#1330377
Do rzeczy Panie Kaszuba. Można obejrzeć i kupić drewno czy trza pieniądze dalej za granicą zostawiać?
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#1332178
Skoro ma być do rzeczy... Czasu na takie rzeczy mam niewiele. Warsztat raptem kilka m2, więc sprzęt do stabilizacji wjeżdża okresowo na zebraną większą partię, bo inne rzeczy też muszę robić, a źle by było, gdyby pompa zasysała pył drewniany. Lubię nożorobów i wędkarzy, bo znają się ciut na drewnie i mnie nie pouczają w czymś, co dobrze wiem, jak robić (a moderzy mnie często pouczali nie wiedząc o czym mówią). Na ta chwilę jestem zawalony (te pudełka na wcześniejszej fotce to wysyłka po kilka klocków w każdym). Jedyne, co mogę zaproponować, to to, że jak mi zostanie kilka luźnych klocków (w tym miesiącu będę miał niebieskie) to się tu pochwalę. Do bazaru admini mnie nie chcą dopuścić, choć prosiłem o możliwość powieszenia stałej oferty. Tym samym póki co tylko tak mogę coś zaoferować. Jeśli ktoś przełamie moje dotychczasowe doświadczenia z moderami, może zacznę ciąć większe klocki pod Wasze potrzeby. Powiedzcie Tylko jaki wymiar Was interesuje - postaram się coś w tym miesiącu zrobić. Ewentualnie jak ktoś ma swoje drewno, to można podesłać do stabilizacji - zazwyczaj właśnie tak działam, bo składu drewna nie prowadzę.

A na tą chwilę zachęcam do do napromieniowania się odrobiną teorii z mojej tuby: Grobôcz Mésterk
Awatar użytkownika
By krawatos
#1332325
Drogi kolego. Może i nie znam się na drewnie jak ty, ale myślę, że wiem co nieco o obsłudze klienta. Klient ma zawsze rację. Można mu odmówić wykonania czegoś co nie mieści się w naszych usługach, ale jego prawem jest marudzić, wybrzydzać lub nawet nie znać się na tym co chce zamówić. Twoje podejście do tematu jest niesmaczne. Coś na zasadzie "brać, spadać i nie dyskutować".
Do tego dodałbym "jak będziecie grzeczni to może coś wam łaskawie sprzedam". Musisz wiedzieć, że drewno stabilizowane nie jest czymś trudnym do zdobycia. Ot przyjemnie byłoby załatwiać w ramach forum, na wspólnym podwórku wszystko co wiąże się z epapierosami i zostawiać pieniądze wśród kolegów. Niestety, niezależnie od tego co posiadasz, przyjemności tu nie widzę żadnej :(
Brak dostępu do bazarku wynika z postanowień regulaminu i ja też nie ma tam wejścia. Nie ma co narzekać na adminów tylko spełnić kilka warunków i dostęp można mieć.
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#1332391
Nie czujesz, o czym prawię - czym innym mieć w doopie, a czym innym mieć postawę przeciwną od innych stabilizatorów. Jak widać po filmach, ja nie robię ze stabilizacji tajemnicy, nigdy nie odmówiłem informacji argumentacją "nie powiem Ci tego, bo ileś tam lat zajęło mi dojście do tego" (niemal cytat z innego forum). Na pytania i maile odpisuję ZAWSZE, choć czasem z opóźnieniem. Kto ze mną gadał przez telefon wie, że staram się jak najwięcej powiedzieć o procesie, o tym, co warto stabilizować i jak, dlaczego drewno po stabilizacji i tak ma widoczne pory i dlaczego oglądanie go pod mikroskopem jest, delikatnie mówiąc, głupotą. Kilku osobom pomogłem skompletować sprzęt i pośredniczyłem w sprowadzaniu MMA nic na tym nie zarabiając, choć mógłbym olać i dalej stabilizować dla nich za pieniądze. Ale jeśli ktoś wiedzieć nie chce i jeszcze poucza mnie nie mając kompletnie wiedzy, to sorry... JA NIE JESTEM HANDLOWCEM, dla mnie klient ma rację, jeśli ją ma, zaś moderzy zbyt często nie mają, a dowiedzieć się nie chcą. Jak dało się zauważyć, mi nie zależy na zysku - mi zależy na promowaniu i drewna i samego procesu w PL. Stabilizowanie i promowanie tego daje mi przyjemność i ma mi ją dawać. Jeśli ktoś mi ją odbiera, albo miło spędzany w warsztacie czas próbuje uprzykrzyć - wtedy mam go w doopie. Wtedy wykręcam numer do nożoroba, albo rodbuildera, dzielę się nowym doświadczeniem z mojego warsztatu, on się dzieli swoim - obaj zyskujemy, wiemy więcej, się rozwijamy.

Przestań mi wiec prawic dyrdymały i niesmacznej postawie, bo na pewno moja taką nie jest. Widziałeś gdzieś w PL, by ktoś z taką determinacja "odczarowywał" stabilizowanie bez żądzy pieniądza? Mam w doopie nie Was, ale Wasze pieniądze. Dopóki chcecie rozwijać swój warsztat i wiedzę, zawsze dzielę się swoim doświadczeniem. Ale dawać coś od siebie i jeszcze prosić o przyjęcie tego - to byłby z mojej strony kretynizm.

Chyba wiesz, co teraz powinieneś napisać...
Awatar użytkownika
By krawatos
#1332583
Miałem okazję z tobą rozmawiać via PW i wiem, że zamiast konkretnie odpowiedzieć na temat drewna to opowiadasz o chemii, kosztach trudach produkcji i ciężkim rynku zbytu. Nie mam nic do tego tylko nie dziw się później, że skoro sprowadzasz dyskusję na takie tory to ona się nimi toczy.
Jeśli ktoś pyta mnie o boxa to nie odpowiadam mu, że używam takiego kleju, oleju takiej firmy czy innych dupereli, a produkcja wygląda tak a tak.
Jeśli czekasz na przeprosiny to się nie doczekasz. Ciebie denerwuje marudzenie moderów, a mnie twoje podejście do tego.

Aby nie było, że offtop to powiem, że okrzemek miał rację. Udało mi się skontaktować z tym człowiekiem :)
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#1340034
krawatos pisze:Miałem okazję z tobą rozmawiać via PW i wiem, że zamiast konkretnie odpowiedzieć na temat drewna to opowiadasz o chemii, kosztach trudach produkcji i ciężkim rynku zbytu.

To przypomnij sobie kontekst naszych dyskusji – jeśli nie pamiętasz, to ja jeszcze je mam w skrzynce. I Ty i ja bajdurzyliśmy o ogólnikach, ale przypomnę Ci, ze Ty inicjowałeś taką rozmowę.

krawatos pisze:Jeśli ktoś pyta mnie o boxa to nie odpowiadam mu, że używam takiego kleju, oleju takiej firmy czy innych dupereli, a produkcja wygląda tak a tak.

No tak – zapyział zasada polaczków – wyedukowany klient to najgorszy klient. Nie wiem tylko jak to się ma do Twojego „klient ma zawsze rację”. Jak ma ją mieć, jeśli skąpisz mu wiedzy?

krawatos pisze:Jeśli czekasz na przeprosiny to się nie doczekasz.

Boże uchowaj – jedyne czego oczekuję, ze pojmiesz, że mnie handel nie interesuje, że moją sprawą jest jak zarządzam swoim majątkiem i zasobami, że przestaniesz się jeżyć, bo nie chce mi się dostarczać na zawołanie czegoś tylko dlatego, że ktoś o potrzebuje.

krawatos pisze:Ciebie denerwuje marudzenie moderów, a mnie twoje podejście do tego.

Marudzenie mnie z rzadka denerwuje – denerwuje mnie opór materii. Zrozum, że jeden z krajowych stabilizatorów nie sprzeda niektórym drewna, bo moder-debil wpada na porównanie naszego dęba z amerykańską brzozą, podgląda to pod szkłem powiększającym i pierniczy, że drewno u nas stabilizowane jest gorzej wystabilizowane. Jeśli iść Twoim torem, ze klient ma zawsze racje, to w tym przypadku ten majacy rację nie majac jej może pojechać człowiekowi po opinii mimo, ze ten świetnie stabilizuje. I bynajmniej nie ja tu jestem tajemniczym stabilizatorem. Co innego marudzenie, a co innego szukanie dziury w całym gdy box z cnc nie spada gotowy do sprzedaży. Na szczęście drewno opiera się takiemu lenistwu.

Wracając do dawnego wątku -koloru:
Został mi jeden 120x55x34 klon pręgowany, jeszcze trochę klocków się suszy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1340084
Kaszuba pisze:
krawatos pisze:Jeśli ktoś pyta mnie o boxa to nie odpowiadam mu, że używam takiego kleju, oleju takiej firmy czy innych dupereli, a produkcja wygląda tak a tak.

No tak – zapyział zasada polaczków – wyedukowany klient to najgorszy klient. Nie wiem tylko jak to się ma do Twojego „klient ma zawsze rację”. Jak ma ją mieć, jeśli skąpisz mu wiedzy?


Przepraszam Kaszuba i krawatos, że Wam się wcinam między goudę a zakąskę ale... Kaszuba :
- mnie jako klienta tzw. końcowego guzik obchodzi, jaką techniką krawatos dochodzi do tak idealnej gładzi krzywizn (przykład). Serio, interesuje mnie jedynie, że te gładzie są w sposób istotny gładkie ;) ,
- posiadam prace wielu modderów, naszych, zagramanicznych i jakieś zupełne egzotyki (bezpaństwowcy :mrgreen: ), mam więc skromnie rzec ujmując jakąś tam skalę porównawczą. I werdykt finalny jest zupełnie klarowny - krawatos jest mocny. Tyle i zupełnie na zimno ,
- czuję, że chcesz dobrze i masz niebanalne intencje ale karwa Lilka jesteś WARRIOR - za mocny, zbyt opryskliwy, ciężki w relacjach.

W dechę by było (dosłownie i w przenośni), jakbyśta się Chłopy dogadali...w imię pożytku i radochy waperów i ... Was samych :twisted: . Serio ;)


Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#1340136
To prawda język mam daleki od politycznie poprawnego, ale taż takiego oczekuję - krosty mi na tyłku wyskakują, gdy mnie ktoś po nim smerać próbuje.
Żeby nie było - do krawatosa nic nie mam i jego prace i mnie się podobają. Ale ten, komu poszła z nosa farba od szlifowania drewna, bo nie wiedział wcześniej, że ono toksyczne, albo miał przez kwartał fioletowe łapy, bo pył zmieszany z potem tak je zabarwił, że zmyć nic tego nie chciało będzie klientom mówił o niuansach tego, co w ręku mają, albo chcą mieć. Krawatos nie opowiada, ja sprzedaję swoje rękodzieło w innej "branży" i jakoś o dziwo ludzie chcą słuchać, wybierają gatunki na podstawie pasujących im "do czegoś tam" opowieści.
Intencje mam niezmiennie pojednawcze, ale język pozostanie jaki jest - dzięki temu nie podchodzą do mnie Ci, z którymi kontaktu nie chciał bym mieć.

Wracając do drewna, stabilizacji, i wspomnianego nieszczęsnego dęba - stabilizacja nie zamienia drewna w bryłę plexi, jak się niektórym wydaje. Przy drewnie o dużych porach trzebo spoooro szlifu na mokro, żeby pory wypełnić.
By Abeel
#1342948
A tak krótko i na temat. Ile taki gotowy kawałek co wrzuciłeś by kosztował?
JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

Hej. Potrzebuje pomocy. Byłem użytkownikiem Draga […]

Baza, aromat i NIKOTYNA!!

Witam, mam pytanie, po pierwsze jestem w tym nowy […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.