EPF
Skórzane pokrowce i piórniki na mody
By Hobbit-Leatherworks
#971105
Czołem!

Od jakiegoś czasu, pod wpływem sugesti niektórych z Was, zastanawiałem się jak rozwiązać kwestie tubki z modem włączanym od dołu, tak żeby był pełen dostęp i za razem pewność że mod się nie wysunie. Dumałem dumałem, myślałem o warkoczu z rzemienia zaplecionym na dole itd itp aż mnie olśniło :) wystarczyło wewnatrz , po zeszyciu tubki, przykleić pasek skórki zmniejszający obwód przy wyjściu, potem dodatkowo przeszyć co by to było możliwie solidne i gotowe! :) Tubka na zdjęciu jest na mod o średnicy 22 mm, moje vamo ma tyle samo, nie przelezie przez dziure ;)

a oto foto:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

zdrówka!

igoree
Awatar użytkownika
By Cezar
#971138
Przeleźć nie przelezie, ale istnieje obawa, że samo się dociśnie do końca, w trakcie noszenia...
A przy przycisku z dołu równa się to załączeniu zasilania.
Bardziej bym obstawiał etui wychodzące poza przycisk - jednak.
Pomysł z rzemykiem nie jest zły...i na razie jedyny.
Bo nawet na ścisk zrobiony, wyrobi się po pewnym czasie.
pozdrawiam
By gregcie
#971140
Witaj Igor,
tuba mi się bardzo podoba, ale nie do końca wiem jak chcesz uruchamiać w niej moda? Wydaje mi się, że na ten moment najlepszym rozwiązaniem była tuba, którą przygotowałeś pod Nemesisa.

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By michalodz88
#971149
Przeważnie ma 22mm a nie lepiej było by powiedzmy ze skórki 0,5 mm zrobić podkładkę miedzy moda i parownik to by trzymało skórkę a długość w zależności od długości moda ? Nie wiem czy dobrze to napisałem :-D
Awatar użytkownika
By mati3000
#971156
To jest dobre rozwiazanie jeśli będzie się "wciskało" całego moda w dół (a nie przycisk), ale wtedy można by równie dobrze zrobić normalne dno.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#971202
Do Nemezis można zrobić jakiś śnurkowy/dratwowy/inny łapacz przeplatany przez otwory powietrzne w "koronie" głowicy, których to otworów połowa forum pewnie nie używa, bo "kajtki, gienki, itp"
Awatar użytkownika
By WojtaZ
#971293
mati3000 pisze:To jest dobre rozwiazanie jeśli będzie się "wciskało" całego moda w dół (a nie przycisk), ale wtedy można by równie dobrze zrobić normalne dno.

Ale znowu mod musiałby w miarę luźno być we futerale, jakby go odwrócić to by mod chyba wypadł, czy źle myślę?
Awatar użytkownika
By eser
#971361
Od lat noszę sprzęty na szyi. Odciąłem od typowych ochraniaczy doły. Skórka musi być cienka i tak dopasowana, by rura ją rozpychała. Przycisk dolny jest całkowicie wolny, w niektórych modach można tamtędy wymieniać baterie.
Zasilania szczotkowane lub piaskowane trzymają dobrze, a polerowane oklejam szarą taśmą pakową.
Rozwiązaniem byłoby wyłożenie wnętrza materiałem antypoślizgowym (może cienkim neoprenem?)
Oczywiście palę bez wyjmowania z ochraniacza.
By user
#971519
Się przetrzeć może sznureczek i .......... kolejny eksplodujący mod będzie ;)
Ja tam wolę w takim kondoniku nosić. Pewniejsze, a i lans na dzielni większy :P
Awatar użytkownika
By daras25
#971685
Moim zdaniem można by było zrobić dłuższy pasek ( maskujący łączenie ) i końcówkę przyszyć po przeciwnej stronie tak żeby mod opierał się na tym pasku . Oczywiście chodzi o to żeby ok. 10-15 mm moda wystawała od dołu żeby był dostęp do blokady i przycisku .
Nie jestem pewny czy to najlepsze rozwiązanie ale nic innego nie przychodzi mi teraz do głowy :)

Ps. Szacunek Igor za zdolności *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By krzych.s
#971696
reed pisze:Się przetrzeć może sznureczek i .......... kolejny eksplodujący mod będzie ;)
Ja tam wolę w takim kondoniku nosić. Pewniejsze, a i lans na dzielni większy :P

Ale nieeeeee - ja sugeruję Igorowi, ażeby w kondoniku zrobił "haczyk" na dziurki. Czy to pętekla jakaś fikuśna, czy pręcik jakiś (taki np. bolec jak w Nemezis w "dupce" - ze spinacza biurwowoego ;P :D)
By user
#971951
krzych.s pisze:
reed pisze:Się przetrzeć może sznureczek i .......... kolejny eksplodujący mod będzie ;)
Ja tam wolę w takim kondoniku nosić. Pewniejsze, a i lans na dzielni większy :P

Ale nieeeeee - ja sugeruję Igorowi, ażeby w kondoniku zrobił "haczyk" na dziurki. Czy to pętekla jakaś fikuśna, czy pręcik jakiś (taki np. bolec jak w Nemezis w "dupce" - ze spinacza biurwowoego ;P :D)

Aaaaaaaaaaaa, rozumiem teraz :)
Myslalem, ze chcesz moda powiesic na szureczku przewleczonym przez te dziurki :palm2 Wyobraznia zaszwankowala.
Pomysl jest dobry. Dla tych co uzywaja Nemka z glowica, faktycznie moze fajnie zablokowac wysuwanie sie.


TapataiPhonic clickens
Awatar użytkownika
By eser
#972000
Trzeba również wziąć pod uwagę wyważenie całego e-papierosa (zasilanie + parownik) Ciężkie są szczególnie Kayfuny. Idealnie jest, jak kondom obejmuje również 3/4 parownika, z zawieszką umieszczoną jak najwyżej. W tym przypadku należy zadbać o otwór na airhole, można również o otwór do napełniania.
Rozwiązaniem może być takie etui, z którego wyciągamy e-papierosa do palenia, a wówczas wkładając zabezpieczamy.
Awatar użytkownika
By dziq
#972007
@reed tak z ciekawości... ta tubka, to nie Twoja przypadkiem? :wink: Bo tak siakoś współgra z jednym logiem w Twoim banerze :D
Igor gratki i szacun za "rzeźby" w skórze, podoba mi się to :D
By wojkra4900
#1152811
Mam taką rurkę już kilka miesięcy zrobiona była na Nemezisa jest super noszę wszystkie mody o średnicy 22 mm. Nawet gdyby zrobiła się lużna
wystarczy zamoczyć i wysuszyć i jest OK.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By heretyk
#1158989
Doskonały temat !
Do Vamo V3 nie było problemu z etui za grosze, ale stałem się szczęśliwym posiadaczem Nemesis i jest już problem z mobilnością, a po kieszeniach nie mam zwyczaju nosić bo to nie przystoi sprzętu szkoda niszczyć.
Przyglądam się kolejnym postom i ciekawi mnie jak sprawują się w/w rurki w dziedzinie wysuwania, wyważenia.
Do Nemesis przykręcam Kayfuna Lite oraz Kayfuna 3.1.
Czytałem o namaczaniu i wysuszaniu ale to trochę nie fachowa likwidacja problemu.
By user
#1158993
Ten etuj jest tak skonstruowany, że ciasno pasuje do Nemesisa. Samoczynnie się nie wysunie, nie ma o to obawy. Uzywam od .................... (fakk, skleroza) dawna i nadal zachowuje się jak nowy.
Kolega ma patent na utrzymanie Nemka w rurce, nie masz się co obawiać. Zero namaczania suszenia i innego molestowania pokrowczyka.
Wyważenie jest OK, Nemek zwisa w pionie lekko skrzywionym.
Ale jak do Kaytka zapodasz płaski cap i nano kit, to jest o wiele bardziej w pionie :)
Awatar użytkownika
By heretyk
#1158996
Ładnie wygląda i pewnie tak samo kosztuje ?
Awatar użytkownika
By mordek
#1158999
heretyk pisze:Ładnie wygląda i pewnie tak samo kosztuje ?

Zapytaj ;) To nie boli :P
Awatar użytkownika
By makrst
#1159002
Ja ostatecznie w dłuższej tubce wyciąłem dziurę na otwór powietrzny i wsunąłem pokrowiec dużo wyżej.
Teraz już wisi bez skrzywienia.
Awatar użytkownika
By heretyk
#1159023
Zapytanie wysłane może coś z tego wyjdzie :)
Awatar użytkownika
By petereks
#1173817
No i ja też się doczekałem na swojego tubka :mrgreen:
Znaczy jest jeszcze u mistrza, ale mam już foty.
Chyba nie popełnię tu jakiejś gafy, zamieszczając fotkę:



Jak już dostanę do rąk własnych, zamieszczę więcej fotek.

Piotr *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By se55ba
#1173820
No ładniutka ;)

Tąpniętne z centrum dowodzenia wszechświatem.
Awatar użytkownika
By petereks
#1173824
A pewnie, że ładna :twisted:
Była kupa konsultacji co do wyglądu itp.
Suma sumarum, sam do końca nie wiedziałem czego chcę, brak było wizji.
Ale pomoc i propozycje mistrza, nakierowały wszystko na właściwy tor, a efekt końcowy miło zaskoczył :)

Już nie mogę się doczekać, choć cierpliwym z zasady :beer:
By Hobbit-Leatherworks
#1173871
bardzo się ciesze że sie podoba :) oby dotarła szybko i służyła dobrze ;) przy okazji chciałem dodać ze przepraszam tych którym nei skończył w tym tygodniu zamówień, tymbardziej że zmykam w bieszczady i przez tydzien jestem "cast away" mam nadzieję że mi wybaczycie ;)
Awatar użytkownika
By se55ba
#1173873
Obyś tylko "cast away" nie tyle co Tom Hanks bo tu ludzi musisz uszczęśliwiać :D

Tąpniętne z centrum dowodzenia wszechświatem.
Awatar użytkownika
By petereks
#1173900
@ se55ba
Absolutnie nie ma mowy, musi szybko wracać, następne tubki robić i inne cuda.
Powoli dojrzewam aby ubrać hankę, coby na zimę nie marzła :P

Piotr.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.